Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Obzirom da na motoru nemam Crash bars a to smatram obaveznom opremom, htedoh da vas pitam za savet pri odabiru crash bars.

Video sam da je Seba skoro radio dva neka modela:

 

Model 1: Lepše prati linije motora, ali ne znam da li prilikom pada postoji mogućnost da se dekli ošteti i ne znam da li će sačuvati plastike.

P70729-124712.jpg

 

Model 2: Dupli crash bar. Sigurno štiti motor i hvata više plastika, pa verujem da bolje štiti ali mi deluje rogobatno.

P70825-193510.jpg

 

Da li vi imate neki crash bar koji je odradio svoj posao a sačuvao plastike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Ja sam napravio slajdere... usput mi poslužuli i kao nosač za maglenke... smatram da je potrebna kakva takva zaštita ali ta silna gvožđurija me nervira... i ruži motor, morate priznati!64fedeb6f04ce9a77e051bea5911e6c1.jpg

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Bogami, kada mi se motor izvrnuo sa sva tri kofera i kada sam ga podigao i skontao da su sav udarac primili crash bar i zadnji kofer, i da su masina i plastike ostali netaknuti, itekako sam bio zahvalan sto je bio montiran crash bar. A meni i nije bio nesto ruzan na 3vd-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
ja pre neki dan skinuo crash barove na kratko. Majko mila koliko mi je neprirodno izgledalo. Lepsi je motor sa njima meni, izgleda krupno, masivno
Sa ovim se slažem

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Moji odradili posao za sve pare! Prekjuče dodjem sa posla, podignem ćopavu, pomerim par metara motor i... ostavim da lebdi ..

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

O da. Već par puta. Jednom, slično kolegi, podignem ćopavu, odvezem se 10 metara dalje, siđem sa motora i spustim ga na... oh sranje... x)

 

Drugi put sam kretao noću uz neku bankinu, podcenio njenu visinu, pokušao da je uzjašem pod premalim uglom i završio, srećom, na crash baru. Crash je tad pretrpeo izvesno grebanje, a motoru (ni meni) nije falilo ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Malo sam ga još doterao. Tutnuo natkurnu nalepnicu, stavio nove ručke i prefarbao neke manje pizdarije. Ja nisam picajzla niti profi farbar, pa nije baš idealno, ali kako je bilo, sad je drastično bolje. Takođe mi se jako dopada kako mu je čučnula nalepnica. Mislim da mu je baš trebalo malo kontrasta. Verovatno ću da odradim ove sa strane u sličnim bojama (belo, crno, crveno).

20170903_121602.jpg

 

Imate li možda ideju šta da radim sa ovim "rupama" između rukohvata i tegova? Stavio sam na desni parče starog rukohvata koji sam (loše) isekao, ali izgleda prilično nakaradno :/

Promenio član Zloboleon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, Zloboleon je napisao:

 

20170903_121602.jpg

 

Imate li možda ideju šta da radim sa ovim "rupama" između rukohvata i tegova? Stavio sam na desni parče starog rukohvata koji sam (loše) isekao, ali izgleda prilično nakaradno :/

Ili da uvučeš tegove do kraja uzanog dela u upravljač ili da otpustis te armature  sa prekidačima i ručkama i povučeš ih prema krajevima upravljača i zategneš ponovo. Ako to moze tako na TDM-u,naravno. ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Zdravo drugari. Evo da vas obavestim da sam i ja postao ponosni vlasnik jednog lepog TDM-a 900.

Crashbar koji je radio Seba u prirodi izgleda jos lepsi (u prilogu cu ubaciti jos dve fotografije iz drugog ugla).

Da li je veci???

Da li treba da bude toliki???

Da li uopste na ovaj motor treba staviti crashbar ili su bolji slajderi???

O svemu tome moze da se vodi polemika, a verujem da svako ima svoje argumente za i protiv.

Moje misljenje je da crashbar mora da ima funkciju kojoj je namenjen i da je tu sada izgled manje bitan i u svakom slucaju plastike je lakse okrpiti i ofarbati nego juriti novi dekl.....

Majstor Seba i te kako zna kako da napravi da crashbar bude i lep i funkcionalan.

 

Meni je uradio dvostruki crashbar. Oba su nezavisna jedan od drugog, odnosno mogu uvek da skinem jedan, a da mi ostane drugi.

Ukoliko nekada nabavim ralicu, skinem donji crashbar ili ukoliko resim da stavim slajdere skinem gornji i ostavim samo donji.....

 

 

IMG_20170825_200238.jpg

IMG_20170825_200228.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@stari roker

 

Tegovi su zavrnuti do kraja. Desni ulazi u ručicu gasa, ali ostaje i dalje gola plastika upravo te dužine koliko on uđe u nju. Na levoj uđe tek par milimetara više nego što je zavrtanj.

 

Što se tiče spuštanja i tu postoji problem za svaku stranu posebno. Na levoj strani je deo na koji bi spustio ručku osetno manjeg prečnika nego rupa u ručici, dok na desnoj strani, pomeranjem ručke ne dobijam ništa, jer je ručica gasa sama veće dužine od ručki.

 

Inače, iznenadio sam se da je ručica gasa em plastična, em bele boje. Jel to standardno ili je i to neko čačkao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 4 minuta, Zloboleon je napisao:

@stari roker

 

Tegovi su zavrnuti do kraja. Desni ulazi u ručicu gasa, ali ostaje i dalje gola plastika upravo te dužine koliko on uđe u nju. Na levoj uđe tek par milimetara više nego što je zavrtanj.

 

Što se tiče spuštanja i tu postoji problem za svaku stranu posebno. Na levoj strani je deo na koji bi spustio ručku osetno manjeg prečnika nego rupa u ručici, dok na desnoj strani, pomeranjem ručke ne dobijam ništa, jer je ručica gasa sama veće dužine od ručki.

 

Inače, iznenadio sam se da je ručica gasa em plastična, em bele boje. Jel to standardno ili je i to neko čačkao?

Tdm fabricki ima duze rucke od standardnih. Standardne su po 12 cm, a kod TDM-a su po 14 cm. Jako veliki problem za naci. Zato su i stavljene ove od YZF-a kod tebe jer nisu mogli da nadju original, a ove su krace i zato tako glupavo stoje na kormanu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@Astral Meni bi bile ok, samo da su duže. Ali nisu :P Ne znam ni sta bih kucao da nađem "original" iskreno. Probao sam da tražim na guglu, ali bez uspeha. A i ne plaćaju mi se još jedne, da budem iskren. Zato bih radije da nađem neko prihvatljivo rešenje i završim ovu turu ulaganja, konačno sa nalepnicama.

 

Ne znam zašto ti se toliko ne sviđaju - estetski ili samo zato što su kratke? Meni je dizajn zanimljiv i boje su otprilike sve koje su na nejmu. Iskreno, pun mi je kurac monokoloričnih, monotonih dizajnova praktično svega u životu, pored toliko mogućih boja i šara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Evo jednih od milion na Ali-ju .

2 pcs/set Motorcycle Handlebar Grips Aluminum Rubber Gel Hand Grips for 22mm Handle Bar Motorcycle
http://s.aliexpress.com/vayQj2ye
(from AliExpress Android) 

 

Handlebar grips 140mm, probaj sa tom pretragom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја сам на мом ТДМ-у имао неке прогрипове гумене, мало дебље али мекше и јако лепо су лежале у руци и после дуже вожње.
А од ових силиконских пиздим. Јако умарају руке после дуже вожње, тврде су и дланови ме боле.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 9/2/2017 at 17:51, VECTRA je napisao:

Moji odradili posao za sve pare! Prekjuče dodjem sa posla, podignem ćopavu, pomerim par metara motor i... ostavim da lebdi emoji6.png..

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока
 

Nema zastitnih cevi oko moje Lepe Vlajne, dok je bila na bocnoj nogari zatezao sraf dole... neume da lebdi. Tresnula desnim bokom na moju provizornu stolicu (auto felna sa daskom). Polomljeno, izgrebano... :grr: Prevalio je zatezanjem kljucem 13 za zastitni pleh dole, odose bocna plastika, prednji blatobran, poluoklop >:( zbog gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Zašto svi izmišljate izgovore. Te pokušao sam da pomerim, te pokušao sam da zategnem... Kažite lepo seo sam na motor i bio sam trapav i izgubio sam ravnotežu u mestu i izvrnuo se ko saksija na vetru, baš kao ja 4ca065f6d3251348501f432de4431f89.jpg

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja