Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova

I ja sam namestio svoj karburator....mogu vam reći da sam zadovoljan zasad.... A postupak nivelacije goriva i ja bi da čujem,pošto to nisam uradio.

Sent from my Custom Sony using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ajmo onda poceti :)

 

Od alata treba (naravno kada se sve raskupusa) crevo providno nekih 25cm (ja koristim od katetera,ima u svakoj apoteci) zatim crevo za gorivo i odsecen plasticni filter benzina koji se nabije na to crevo i sluzi kao levak za sipanje benzina.

OBAVEZNO bih preporucio zamenu srafova solje (osam komada za srafciger krstak) imbusima,originalni su meki i lako oblaznu a pri postupku se dosta puta odvrcu,takodje imbusom je lakse prici.

Prvo motor mora da stoji ravno,topla preporuka raditi na stenderu,ko nema neka pozajmi za ovaj posao.

Zatim na solji obeleziti lagano potreban nivo koji treba da bude,za 3VD je 6-8 mm iznad crte na sredini solje (sutra cu proveriti,imam sliku na poslu)

pripremljeno crevo za benzin nabiti na holender karburatora (gornji je dovod) takodje U tom plasticnom holenderu imate sito-filter goriva,iskoristite priliku i ocistite ga,ja zaglavim dugacak srafciger u zadnji amortizer i dva kruga izolir trakom pricvrstim tocir-filter za njega da stoji ravno,naspe se benzin

unutra i lagano kucne drskom srafcigera po solji karba da izadju mehurici vazduha,na dnu solje ima cevcica koja sluzi za drenazu,na nju nabiti providno crevo i saviti ga da se ne "slomi" prema drugom karburatoru pa nasloniti na ranije obelezenu crtu na solji (za nivelisanje levog koristim desnu crtu za reper i obratno)

Kada benzin vise ne otice u karb odvrnuti sraf na dnu solje i pustiti gorivo u crevo,sacekati malo da se iznivelise i proveriti stanje (oped malo kucnuti po solji),ako je nivo benzina ispod crte znaci fali ga,zatim spustiti crevo i ispustiti gorivo iz oba.

Potom odvrcemo cetiri srafa i skidamo solju,skidati pazljivo posto postoji cevcica koja moze da kaci plovak.

Plovak ce ostati na telu karburatora,lagano ga srafcigerom odvojiti,zatim izvuci osovinicu da spadnu plovak i iglica,ukoliko fali goriva limic na koji leze iglica saviti ka dole (kontra od iglice) ovo raditi pazljivo i sa osecajem,od prilike ako vam fali 3mm na providnom crevu limic saviti 1mm (ovo nije 100% tacno ali je okvirno) ukoliko je nivo goriva visi nego sto treba limic savijati ka iglici.

Zatim vratiti sve,plovak ukoliko se rasusio politi malo benzinom da lakse udje nazad u svoje leziste,zatvoriti sraf na dnu,sipati gorivo (nemojte se cuditi koliko stane u karbove) kada se napune ponoviti postupak merenja providnim crevom.

Takodje pregledajte u kakvom su stanju iglice (narocito gumeni spic zaduzen da zaustavlja dotok goriva) i O ring na plovku i dali iglice lagano klize gore-dole.

Posao je veoma pipkav i zahteva strpljenje.

Nadam se da sam bio jasan,malo je teze (meni bar) ovo objasniti preko tastature. 

edit:

3VD 7,4-8,4 mm iznad linije

XTZ 5,1-6,1 mm iznad linije

4TX 96/98 15.8-16.8 iznad natpisa MIKUNI

4TX 99 3,4-4,4 mm iznad linije

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Danas sam malo vozio dijagnostičku vožnju i čini mi se da je na kraju siromašna smeša. Evo simptoma:

 

- van brzine, u mestu, kada naglo otvorim gas ipak postoji inercija pri vraćanju na stabilan ler

- štucanje se dešava i pri naglom ubrzavanju, ali mnogo ređe

- štucanje se dešava mnogo češće pri usporavanju i ponovnom dodavanju gasa i ponekad pri konstantnom gasu

- motor ima tendenciju da se gasi upravo kada počne štucanje, nakon čega uglavnom nema problema sa paljenjem (ne upali baš uvek iz prve, ali uglavnom)

- pri takvom naglom gašenju čuje se malo jača eksplozija iz auspuha

- motor radi na malo višoj temperaturi nego ranije (četvrtina skale ili nešto jače van grada, vozio sam uveče)

 

U prilog teoriji da je smeša siromašna ide i to što najverovatnije imam izduv kojem je izbijen prigušivač, što na fabričkom podešavanju mešavine obično znači siromašnu smešu, a mislim da je Bokilić stavio na fabričko.

 

Ono što je neobično je što bih kod siromašne mešavine očekivao da se i na leru čuje malo pucanje auspuha, kao i kad usporavam, ali to nije slučaj.

 

@bdada Da li bi i dalje rekao da treba da podesim plovke ili da probam samo da podesim mešavinu? Da li znaš (ne mogu to nigde naći) koliko je fabričko podešavanje kod 3VD-a na šrafu za mešavinu (koliko krugova)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@thepainkiller tri kruga je fabricki za pravi benzin a na ovo nase djubre nekada treba i vise, uglavnom treba poceti sa tri kruga pa gde se zavrsi :)

@Zloboleon ne pitah te da nemas slucajno filter benzina sa papirnim uloskom, mada ne verujem da bi bokilic to prevideo ukoliko nemas probaj sa dodavanjem smese mada je pilot dizna zaduzena za prvu cetvrtinu gasa,definitivno mu fali goriva

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova

Evo samo da dodam...ja ne znam sta je pucanje auspuha....ja sam namestio karb. na 3 kruga i 1/4, a podlosku na igli sam prebacio na jednu vislje.
Lepo ide na svim obrtajima,ne trza ne stuca,potrošnja 5.5l.

Sent from my Custom Sony using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

Pozdrav hajde da se i ja ukljucim sa pitanjima. Moj 4tx lepo vuce, niti stuca, ali kada pustim gas i pocne da usporava motor negde oko 2000 obrtaja  puca iz auspuha. To se nije desavalo kada sam ga kupio jer je ler bio namesten na 1200 do 1500. Spustio sam ga na 1000 obrtaja i od onda puca iz auspuha.

A drugo pitanje je da imam veliko trzanje motora kada se krecem 2 brzinom pustim gas do kraja pa ponovo dam gas izmedju davanja i spustanja imam trzanje motora kao da je lanac opusten a nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

1000 mu je jako malo,ja drzim na 1400,zato ti trza,dva cilindra ne mogu imati tako mali ler kao npr cetiri a zato i puca,dobijes efekat kao da ga gasis pustanjem gasa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

ok hvala a sto imam veliki razmak izmedju spustanja i davanja gasa dali je to kod svakog t4tx ili nesto nije uredu da korpom kvacila ili lamelama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
Pre 10 sati, Zloboleon je napisao:

Danas sam malo vozio dijagnostičku vožnju i čini mi se da je na kraju siromašna smeša. Evo simptoma:

 

- van brzine, u mestu, kada naglo otvorim gas ipak postoji inercija pri vraćanju na stabilan ler

- štucanje se dešava i pri naglom ubrzavanju, ali mnogo ređe

- štucanje se dešava mnogo češće pri usporavanju i ponovnom dodavanju gasa i ponekad pri konstantnom gasu

- motor ima tendenciju da se gasi upravo kada počne štucanje, nakon čega uglavnom nema problema sa paljenjem (ne upali baš uvek iz prve, ali uglavnom)

- pri takvom naglom gašenju čuje se malo jača eksplozija iz auspuha

- motor radi na malo višoj temperaturi nego ranije (četvrtina skale ili nešto jače van grada, vozio sam uveče)

 

U prilog teoriji da je smeša siromašna ide i to što najverovatnije imam izduv kojem je izbijen prigušivač, što na fabričkom podešavanju mešavine obično znači siromašnu smešu, a mislim da je Bokilić stavio na fabričko.

 

Ono što je neobično je što bih kod siromašne mešavine očekivao da se i na leru čuje malo pucanje auspuha, kao i kad usporavam, ali to nije slučaj.

 

@bdada Da li bi i dalje rekao da treba da podesim plovke ili da probam samo da podesim mešavinu? Da li znaš (ne mogu to nigde naći) koliko je fabričko podešavanje kod 3VD-a na šrafu za mešavinu (koliko krugova)?

Davno sam se već igrao sa 3VD, ali sam tada imao i jedan rezerni karburator u kutiji od cipela.

 

Da li si kontrolisao iglice sauh-a? Imao sam slučaj da je jedna bila oštećena i da je ona pravila problema. Jedan cilindar je dobijao više goriva.

Da li si proverio kompresiju? Na motoru iz CH stavili redovne dizne, ali nikako nismo mogli da ga namestimo da radi ko svet. Merenjem kompresije smo shvatili zašto.

 

To su bila dva problema koja su mučila kada nismo mogli da uštelujemo motor.

 

A preporučio bih ti da odeš u Temerin, jer ti nije daleko na proba sto. Pa da li ti ili da ti Sale proba naštelovati, a dobićeš i papir šta si postigao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
Pre 8 sati, Maticsasa je napisao:

Pozdrav hajde da se i ja ukljucim sa pitanjima. Moj 4tx lepo vuce, niti stuca, ali kada pustim gas i pocne da usporava motor negde oko 2000 obrtaja  puca iz auspuha. To se nije desavalo kada sam ga kupio jer je ler bio namesten na 1200 do 1500. Spustio sam ga na 1000 obrtaja i od onda puca iz auspuha.

A drugo pitanje je da imam veliko trzanje motora kada se krecem 2 brzinom pustim gas do kraja pa ponovo dam gas izmedju davanja i spustanja imam trzanje motora kao da je lanac opusten a nije.

Ne znam koliko je to pucanje? Mani su svi imali pucanje prilikom smanjenja brzine (kasno paljenje). I 900-ka to radi.

 

Ne znam zašto puštaš gas, pa dodaješ? Zadnjačiš ili...?
Može biti labav lanac, ali proveri i gume u felni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 26 minuta, joker-ns je napisao:

Ne znam koliko je to pucanje? Mani su svi imali pucanje prilikom smanjenja brzine (kasno paljenje). I 900-ka to radi.

 

Ne znam zašto puštaš gas, pa dodaješ? Zadnjačiš ili...?
Može biti labav lanac, ali proveri i gume u felni.

Da nije zbog one dve haubice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svaki agregat ima to pucanje pri oduzimanju gasa ili motornom kocenju pri vecim obrtajima,to izduvni gasovi se upale i detoniraju u izduvnoj grani,to je normalno.. Samo sto se sa fabrickim auspuhom jedva primeti a sa otvorenim se cuje lepo.. To ne treba da brine nikog. Pucaju tako i 4 cilindricni agregati samo malko blaze. Kod 1i 2 cilindra je izrazenije. Meni su svi motori to radili (svi su imali otvorene auspuhe) i Tdm mi to radi . Da kucnem u drvo, tdm mi radi kao sat, trosi od 4,5-6L kad ga vozim,ne stedim ga previse. Vozim koliko uslovi u saobracaju dozvoljavaju i prezadovoljan sam potrosnjom iako o njoj ne razmisljam ,pratim je jer je tako najlakse utvrditi kad nesto krene kako ne valja (dodje do povecanja).

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Neretko kada vozimo obicne voznje i ture od oko 200km (posle posla do veceri) i drugar sa svojim Tcat-om i ja kad naspemo gorivo pri povratku izmerimo potrosnju od oko 4,5L\100km. Zavrcemo gde god to saobracaj\put dozvoljavaju.
Ja sam zaista prezadovoljan.

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Povecanu potrosnju sam primetio samo iskljucivo na autoputu kada ga vozim recimo 300 km prosecnom brzinom oko 140-150km\h i tako par sati. Stanem naspem i zabelezim potrosnju od oko 7L\100km 

Zadovoljan sam ja i time jer tada uglavnom vozim 3 prepuna kofera i suvozaca,a vala i brzina nije mala.

Sve u svemu prezadovoljan potrosnjom. 

Realno ,bolje od ovog moze samo 900tka zbog ubrizgavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Astral said:

Svaki agregat ima to pucanje pri oduzimanju gasa ili motornom kocenju pri vecim obrtajima,to izduvni gasovi se upale i detoniraju u izduvnoj grani,to je normalno.. Samo sto se sa fabrickim auspuhom jedva primeti a sa otvorenim se cuje lepo.. To ne treba da brine nikog. Pucaju tako i 4 cilindricni agregati samo malko blaze. Kod 1i 2 cilindra je izrazenije. Meni su svi motori to radili (svi su imali otvorene auspuhe) i Tdm mi to radi . Da kucnem u drvo, tdm mi radi kao sat, trosi od 4,5-6L kad ga vozim,ne stedim ga previse. Vozim koliko uslovi u saobracaju dozvoljavaju i prezadovoljan sam potrosnjom iako o njoj ne razmisljam ,pratim je jer je tako najlakse utvrditi kad nesto krene kako ne valja (dodje do povecanja).

Sent from my 6037Y using Tapatalk
 

Tacno tako :) Mislim da je to ovaj efekat

https://en.wikipedia.org/wiki/Back-fire

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Pre 4 sati, hard_rock je napisao:

Tacno tako :) Mislim da je to ovaj efekat

https://en.wikipedia.org/wiki/Back-fire

Pre par godina drugar je imao nekog stojadina koj je sluzio za zabavu bio je sav "nabudzen" i na njemu je uvek stelovao jacu smesu kako nebi uspevala da sagori lepo i kako bi dobijao plamen na izduvu . Uspeo je! Izbacivao je po 20-30cm dugacak plameni rep. Takodje je terao paljenje da bude ranije ili kasnije,ne secam se.. Auto je vozen tako ,glupirao se sa njim. Onda je izgoreo agregat nakon 7-8 meseci glupiranja sa njim,posle ga dao ciganima.. 

Ali ovo na agregatima 1-2 cilindra niti je toliko izrazeno niti je stetno, to je tako kad nema prigusivaca u izduvnom sistemu.. Nema razloga za brigu. Kada bi se stavili originalni lonci,nebiste ni primetili te malene detonacije. 

Opasno je kada se jave detonacije u sistemu za usis,to onda znaci da je paljenje prerano ili da usisni ventili nisu nastelovani..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Zloboleon,

Za pristup svecicama moraju sa motora sediste, bocne plastike, za rezervoar nisam ovog momenta siguran jer je vec bio skinut zbog rada drugih stavki. Odsrafi se armaturni nosac hladnjaka 4 srafa sa deltaboks rama, i otkaci tanko crevce na vrhu hladnjaka (selna) sto je veza hladnjaka do kompenzacione posude ispod sedista. Jedan sraf se olabavi na hladnjaku da moze mrdati u ramu. Tako oslobodjen hladnjak sa sve svojim ramom se moze nagnuti par santimetara napred ka tocku, koliko bez napora dozvoljavaju debela creva hladnjaka do agregata i termostata (gore). Tako je stvoren prostor i procep koji omogucava pristup svecicama spreda. Sa kablovima i kapicama za svecice (naravno) pazljivo i pri skidanju i pri povratku na nove svecice.

    Same svecice su za kljuc 18 cevasti, najbolje sa plasticnim cepom unutra koji se naglavi na navoj svecice i vadi je, imas na Najlon pijaci. Staje i duzi cevasti kljuc koji je cak i bolji jer se moze odvrtati ubodima srafcigerom sa strane, da nebi kupovao neke kratke patrljke od kljuca 18. Malo se teze vade iz bunara u ventil - dekli, ali ima lukavost i za to. Razmak elektroda na novim sam podesis na 0,8-0,9 mm i to na obe isto, i to bez obzira sto negde pise da je razmak vec podesen u fabrici, mozda nije za tvoj motor. Od proizvodjaca dolaze u obzir 1. Nipon Denso pa NGK, 2. NGK pa Nipon Denso, 3. Niko Vise i tacka.

    I mislim da se ova radnja pri servisiranju TDM-a cesto preskace zbog pipavosti, zabacenosti i utroska vremena a cetvorotaktni motori nisu zderaci svecica kao dvotaktni (gazda nece primetiti ili mu kazu da nije potrebno). Ono sto sam odvrnuo iz svog motora kada sam sve stavke servisa sam odradio svojim rukama posle kupovine, nije preslo ni 10.000 ni 20.000 km, presle su mnogo vise.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja