Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd
pre 12 minuta, Svaler je napisao:


Ето видиш. И зато ја нећу продати мотор јер тобоже Тражим мало више него што "има на огласу јефтинији" ал зато таквих главобоља нема.

Ja nista nisam razumeo sta ovde pise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
Just now, Maticsasa said:

Ja nista nisam razumeo sta ovde pise

Čovek prodaje svoj motor, koji je mažen, pažen, ispravan, ali ga ceni više od nekih sličnih na oglasima. Ako uzmeš te jeftinije, možeš proći kao ja. A on kaže da ga neće prodati zato što niko ne može videti koliko je to dobar i dobro održavan motor, nego će samo gledati kako je skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ja nista nisam razumeo sta ovde pise

Кажем да мој мотор неће нико купити из разлога што тражим мало више него што се крећу на огласима јер нико не размишља да тих пар стотина евра у старту изађу мање него после сређивање оних јефтинијих. Као што можемо узети за пример колегин случај где каже да је утукао 1.000е у мотор после куповине и да је више стајао него што се возио.
Мислим да сам био јасан и са првим постом :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Zloboleon , dobrodosao u klub...ja sam svoj nekadasnji TDM onomad pazario poprilicno jeftino, a naknadne popravke su mi jos "pojele" oko 700-800 evra... Kada sam ga najzad doveo u ispravno stanje onda sam izgubio svu volju da ga vozim...i prodao ga.

Kada bi se vracao na TDM nikako ne bi kupovao neku "macku u dzaku" vec bi bio ovako neka varijanta Svalerovog TDM-a, proveren, pouzdan i ispravan motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Maticsasa je napisao:

O ring gumicu sam ja nasao kod prodavca delova za vodene pumpe pase 1 na 1. Za 3vd

Dzabe novi o-ring ako je deformisano kuciste termostata, a to se desava jer se poklopac termostata srafi samo sa dva sarafa i od toplote se deformise i vise ne zaptiva kako treba, pa i sa novom gumicom ce pustati antifriz. Ja sam problem resio sa Reinz diht masom. Namazao, zalepio, ostavio da se osusi i nema vise da curi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@thepainkiller Pa znam. Ti i i ja smo tu negde u isto vreme kupili TDM-a i ako se dobro sećam, za slične ili čak iste pare. Nisam znao da si i ti takve pare sručio u svog. I za koliko si ga na kraju prodao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
9 minutes ago, thepainkiller said:

Dzabe novi o-ring ako je deformisano kuciste termostata, a to se desava jer se poklopac termostata srafi samo sa dva sarafa i od toplote se deformise i vise ne zaptiva kako treba, pa i sa novom gumicom ce pustati antifriz. Ja sam problem resio sa Reinz diht masom. Namazao, zalepio, ostavio da se osusi i nema vise da curi...

To zvuči kao rešenje - gde to da kupim? Ne znam ni šta bih kucao u google.

 

A posle, jel ga možeš otvoriti? Pošto kažeš da si čekao da se osuši. Jel možeš dati neke detaljnije instrukcije šta mi je činiti?

(Jovica jeste rekao da se iskrivilo kućište termostata i da bi se i to moralo brusiti ili šta već)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Eto vidis, TDM na kraju uvek izmami osmeh :)

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Zloboleon je napisao:

@thepainkiller Pa znam. Ti i i ja smo tu negde u isto vreme kupili TDM-a i ako se dobro sećam, za slične ili čak iste pare. Nisam znao da si i ti takve pare sručio u svog. I za koliko si ga na kraju prodao?

Prodao sam ga za 1500 sa 3 kofera, Race Ada auspuhom, novim lancem, lančanicima, disk pločicama,dobrim gumama, registrovanog godinu dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Zloboleon je napisao:

To zvuči kao rešenje - gde to da kupim? Ne znam ni šta bih kucao u google.

 

A posle, jel ga možeš otvoriti? Pošto kažeš da si čekao da se osuši. Jel možeš dati neke detaljnije instrukcije šta mi je činiti?

(Jovica jeste rekao da se iskrivilo kućište termostata i da bi se i to moralo brusiti ili šta već)

˝Victor Reinz˝ diht masu imaš u svim prodavnicama auto delova. Tuba je negde oko 700 din. Kada se osuši bude kao silikon, ali jako dobro drži za dosta materijala. Ako baš budeš hteo da rastaviš termostat posle, možeš bez problema. Kao i dekle na motoru kada se zadihtuju diht masom (u principu se ta Reinz masa za to i koristi) posle nekog vremena možeš posle rastaviti kad god...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 11 minuta, Maticsasa je napisao:

kod mene je pomogla druga o ring gummica

To pomaže jedino ako poklopac kućišta termostata nije deformisan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 55 minuta, thepainkiller je napisao:

To pomaže jedino ako poklopac kućišta termostata nije deformisan...

... a na bezmalo svim je deformisan kao sto si rekao zbog samo dva srafa,ovo za Reinz silikon takodje potpisujem,moj je zalepljen 2012 u zimu i drzi do sada! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, Zloboleon je napisao:

Drage kolege, jeste imali momenat da ste se umorili od toga da popravljate motor tj. nosite ga kod majstora? Pošto sam ja izgleda došao te tačke.

 

Volim svoj motor, ali čini mi se, koliko god para da uložim u njega, nikako da dođe na liniju. Nosio sam ga kod 4 majstora i potopio oko hiljadu evra u njega i i dalje ne ide kako treba... Jel to normalno? Ponekad mi se učini da je više dana proveo kod majstora nego što sam ga vozio :(

 

Danas sam mu zamenio sajlu kilometar sata, a jedan od sledećih dana moram da potražim, kupim i zamenim o-ring termostata. Pa onda sledeći vikend opet kod Bokilića, jer ili delovi za karburator ne valjaju (kao što kaže Bokilić) ili nije dobro podešena smeša ili kurac bi ga znao šta...

 

Toliko već želim da mogu da sednem na njega i vozim se bar dva meseca bez problema i straha da ću (opet) ostati na sred puta. Ali nikako, pa nikako.

Ajd polako ti nama napisi sve simptome koje ima masina pa da vidimo,svako je imao po neki problem pa cemo te savetovati ko je kako sta resio.

Za pocetak kakve su svecice (ako sumljas na smesu) i iglice na kom su podeoku?

 

@thepainkiller u subotu mi stucnuo motor par puta,jedva primetno ali sam osetio,neces verovati,otvoren put i desni jak bocni vetar! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, bdada je napisao:

 

 

@thepainkiller u subotu mi stucnuo motor par puta,jedva primetno ali sam osetio,neces verovati,otvoren put i desni jak bocni vetar! :aha:

Kod mene je problem pravio levi bočni vetar na otvorenom putu... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, thepainkiller je napisao:

Kod mene je problem pravio levi bočni vetar na otvorenom putu... :) 

Pardon,levi je bio takodje. Legnem i razmisljam,sta sam napisao posto sam bio krmeljiv,jeste ipak je bio levi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, bdada je napisao:

Pardon,levi je bio takodje. Legnem i razmisljam,sta sam napisao posto sam bio krmeljiv,jeste ipak je bio levi.

Da nismo otkrili neku fabričku manu 3vd TDM-ova...? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, bdada je napisao:

Moguce,ali necu da se upustam u resavanje,ne ne,sreca pa ne zivimo u Banatu  :)

Nemoj ni pokušavati...ja sam živce pogubio, a opet nisam siguran da sam 100% rešio taj problem... Mada, novi vlasnik mi se ne žali. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 5/29/2017 at 7:16 PM, Zloboleon said:

Drage kolege, jeste imali momenat da ste se umorili od toga da popravljate motor tj. nosite ga kod majstora? Pošto sam ja izgleda došao te tačke.

 

Volim svoj motor, ali čini mi se, koliko god para da uložim u njega, nikako da dođe na liniju. Nosio sam ga kod 4 majstora i potopio oko hiljadu evra u njega i i dalje ne ide kako treba... Jel to normalno? Ponekad mi se učini da je više dana proveo kod majstora nego što sam ga vozio :(

 

Danas sam mu zamenio sajlu kilometar sata, a jedan od sledećih dana moram da potražim, kupim i zamenim o-ring termostata. Pa onda sledeći vikend opet kod Bokilića, jer ili delovi za karburator ne valjaju (kao što kaže Bokilić) ili nije dobro podešena smeša ili kurac bi ga znao šta...

 

Toliko već želim da mogu da sednem na njega i vozim se bar dva meseca bez problema i straha da ću (opet) ostati na sred puta. Ali nikako, pa nikako.

Da vam malo upadnem u temu. Isto sto je i Svaler napisao, zbog ovoga i odlazem prodaju svog motora evo vec godinama. Ako uzmem nesto uvek je tu nesto od skrivenih mana, dovoljno da bude nesto oko karbova, moras traziti dobrog majstora i vise izadje on nego sami delovi... da ne pricam oko menjaca ili motora nesto. Ovaj moj jednostavno, ide. Znaci evo vec 9 godina, koliko se secam do sada: crkle 2 svecice, 3-4 membrane slavinice , oko 15e komad u louisu, spala guma sa airboxa na karb-vratio nazad...i to je to sto se tice kvarova koji su me iznenadili. Ovo ostalo je sve potrosni delovi/preventivni servisi po knjizi. Jedino preventivno sto je ostalo mozda ocistiti karbove i sinhronizovati ali nije nista hitno jer radi kao i prvog dana, trosi ispod 5l, nikakvih problema u radu. Najveci je problem naci pouzdanog majstora za karbove ovde. Al to mozda sledece sezone ako ga zadrzim kod sebe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 5/29/2017 at 9:14 PM, thepainkiller said:

@Zloboleon , dobrodosao u klub...ja sam svoj nekadasnji TDM onomad pazario poprilicno jeftino, a naknadne popravke su mi jos "pojele" oko 700-800 evra... Kada sam ga najzad doveo u ispravno stanje onda sam izgubio svu volju da ga vozim...i prodao ga.

Kada bi se vracao na TDM nikako ne bi kupovao neku "macku u dzaku" vec bi bio ovako neka varijanta Svalerovog TDM-a, proveren, pouzdan i ispravan motor...

Koliko se secam kupio si od forumasa? Ako je tako, vredi se ubuduce paziti bez obzira sa foruma ili ne... Evo pre neki dan uzeo lik zxr6 za stazu vec sledeci dan otvara temu ne pali mu kad je ugrejan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@bdada Nakon čišćenja karbova, menjanja gumica i ostalih delova, sinhronizacije i podešavanja mešavine, dobili smo ovakvo ponašanje:

 

- ler je poprilično stabilan i jako lepo zvuči. možda malo previsok

- pri dodavanju gasa na leru, motor se odmah umiri i vrati na ler (nema dugog vraćanja koji bi sugerisali previše vazduha niti padanja ispod normale i gušenja, pa vraćanja na normalu što bi sugerisalo previše goriva)

- u 1. i 2. brzina rade praktično besprekorno, u nižim i višim obrtajima

- 3. 4. i 5. brzina ne pokazuju probleme pri ubrzavanju kada su obtaji iznad 3k, ali kada polako ubrzavam pa prolazim kroz 2k-3k opseg ili kada usporavam i vraćam iz viših brzina u niže, onda imam dosta velike trzaje koji ne prestaju, pogotovo u 4. i 5. brzini. problem se najbolje ispoljava pri usporavanju

- desilo mi se u dva navrata da mi se ugasi motor u kretanju i to, čini mi se, nakon povlačenja kvačila tj. pri menjanju brzine. prvi put je bilo pri brzini oko 80-90 kmh. Kada sam ga pokušao upaliti motor je fino verglao, ali nije odmah hteo upaliti - kao da nema goriva. nakon par minuta, upalio je iz prve. drugi put je bilo u 2. brzini (nakon povlačenja kvačila i puštanja gasa) i upalio je odmah nakon što sam stao.

 

Pogledaću kakve su svećice. Jel vi skidate hladnjak i/ili rezervoar kad vadite svećice? Ja sam ga do sad samo odvrnuo i spustio, ali i onda je đavolja rabota prići svećicama.

 

Iglice su, čini mi se, na srednjem (trećem?) podeoku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@bdada Prilično sam siguran da to nismo uradili. U stvari sam skoro 100% siguran da nismo. To je i meni zapalo za oko gledajući gomilu videa na youtube-u o popravljanju i podešavanju karbova.

 

Misliš na podešavanje visine plovka ili šta li već, jel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja