Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Astral je napisao:

Moje iskustvo je suprotno Jokerovom . Sa motorom sam dobio 120/160 , to je dimenzija za 900-tku. Vozio sezonu. Zamenio novima u fabrickoj dimenziji 110/150 i dobio ogromnu razliku u korist fabricke dimenzije. Osecaj je drugaciji. Ja sam stekao utisak da se motor laske obara i uspravlja,brze,sa manje napora.. Mozda je trip u glavi,ne znam. Ali sam misljenja da je tamo neki Japanac jako puno racunao dok nije izracunao koja guma mu je potrebna da bi zadovoljio ciklistiku.

Sent from my 6037Y using Tapatalk
 

I ja moram da se slozim sa Astralom po ovom pitanju. Na 3vd TDM-u sam imao 160 zadnju kad sam ga kupio, teze je bilo obaranje i ispravljanje u krivinama u odnosu na 150-ku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Nije to toliko strasno. Jeste za zamenu, ali nije za paniku...

Dobra guma sto je najgore. Ne znam ni sam šta da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 4 sati, Nenadbg88 je napisao:


Dobra guma sto je najgore. Ne znam ni sam šta da radim. emoji53.png

Ja znam da je ja ne bi menjao ako je sara dobra i ako guma nije postala plastika (obicno kad dugo stoji, a ne vozi se, postane tvrda kao plastika)...

Znam da ca odma na forumu da se jave dusebriznici koje ce oci da kopaju sto guma nije minimum 2016 DOT na tocku. Zato, necu nikoga da savetujem da li da se vozi sa tom gumom ili ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja skinuo sa motora gume iz 2008 godine , peglao sam krivine uporedno sa ostalima koji imaju nove gume na motoru, odlično su drzale. Hocu reci da ako guma drzi dobro za asvalt nema potrebe da je menjas, ja ove moje obrijao prosle sezone pa sad uuzeo Touarece 2 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Covece 8 godina... Nije sara merodavna za stanje gume. 

Nije sara a nije ni godina nego tvrdoca po Šoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 21 sati, Nenadbg88 je napisao:

Kolege, koje gume nosite na 4tx?

Trebao bih kupiti uskoro, fabrička specifikacija kaže 110/80/18 prednje i 150/70/17 zadnje.

Na motoru su trenutno 120/70/18 prednje i 160/60/17 zadnje.

Šta mislite koji bi izbor bio bolji?

Što se tiče izbora gume izbor je pao na Pilot Road, videćemo da li će biti 3 ili 4, zavisi od cene. Ako neko ima iskustva sa nekim boljim gumama takođe bi značilo.

 

 

    Obzirom da su iste dimenzije felni i fabricki preporucenih guma na 3VD i 4TX, ovo vazi za sve TDM 850 1991-2001.

    Prednja guma ima fabricku meru 110/80-18, precnik u mirujucem stanju 633 mm, u rastegnutom stanju (pune brzine) 645 mm, obim je 1912 mm, odgovaraju felne 2,50 2,75 i 3,00 cola (inca), idealna felna je 2,50x18 cola. Alternativna mera prednje gume 120/70-18 ima precnik mirujuci 625 mm, u rastegnutom stanju pune brzine 637 mm,  obim 1888 mm, odgovaraju felne 3,50 i 3,75 coli, idealna je 3,50x18 cola (imas je fabricki!?). Iz ovih mera moze se videti da je u mirujucem stanju fabricka mera 110-tka (633) veceg precnika od alternativne 120-ice (625) za 8 mm sto je na donjoj pri-gaznoj oblasti 4 mm vislji bok a 10 mm uze. Guma 110-tka ce zbog 4 mm visljeg boka biti bolji amortizer (po Srpskim putevima), imace manji otpor pri jakoj kisi (10 mm je uza), na nizoj brzini (ranije) ce pocinjati da se podvija u krivini, pravilnije i lakse ce se usecati pri mozda nekom blatu i proci deonicu uz manje muke... Alternativna 120/70 ce manje amortizovati rupe, nece se skoro uopste podvijati u krivinama (ako je vlasnik uopste sklon grcenju krivina), i IDEALNO CE LECI NA FELNU 3,5 cola (rasirice se bolje a samim tim i ublaziti dostupnost felne grubostima), imace kraci zaustavni put cak i pod nagibom.

    Zadnja guma ima fabricku meru 150/70-17 sa precnikom u mirovanju 642 mm, u rastegnutom stanju 656 mm, obim 1939 mm, trazi felnu 3,50, 4,00 ili 4,50 coli, idealna je 4,00x17 cola (imas je fabricki). Alternativna zadnja guma 160/60-17 ima precnik u mirovanju 624 mm, u rastegnutom stanju 638 mm, obim joj je 1884 mm, trazi felnu 4,25 4,50 ili 5,00 coli idealna je 4,50x17 coli (nemas ni jednu od ovih, guma nije u opsegu za nasu felnu, a model 900 ima bas tu felnu pa mu i odgovara 160/60, cak i 170/60). Isto kao prednja guma, i zadnja fabricka mera je cak 18 mm veceg precnika sto je na pri-gaznoj oblasti 9 mm vislji bok... bolji amortizer, manji otpor u jakoj kisi, zbog tih 9 mm visine felna je dalja od ivica rupa i bankina, a IDEALNO CE LECI NA FABRICKU FELNU 4,00x17 coli i formirati pravilnu pecurku. Alternativna zadnja 160/60 dace nesto jaca ubrzanja (kraci obim gume 1884 mm), potpuno eliminisati efekat podvijanja u krivinama (kod TDM-a 850 tricavih 77 KS ili cak 82 KS kod modela 900... nemojmo se zasmejavati), nepravilno ce naleci na felnu 4,00x17, itd, ali je ona ipak za model 900 i sire felne 4,50x17.

    Fabrika uvek daje meru koja je najprolaznija i pokriva najsiri opseg uslova. Uvek postoji bar jedna mera gore ili dole za alternativnu meru gume. Svako prilagodjenje (brzini u krivinama, blatu, mokrom pa krivudavom...) zahteva prilagodjenje ali se u tom slucaju OBAVEZNO udaljava od onog univerzalnog recepta. Vec su kolege komentarisale u smislu NARUSAVANJA CIKLISTIKE, pomeraju se osobine u odredjenom smeru. 

    Kupio sam TDM-a sa 120/80-18 (kroz osamdeset!) i 150/70-17 enduro gume. Moj licni izbor je 120/70-18 i 150/70-17 drumske radijalne sport -turing gume 2K. Kotrljaju, krljaju, trce, gaze po Srpskim drumovima.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, Nenadbg88 je napisao:

Ok. Guma sasvim dobro drži. Mene iskreno brine može li to da pukne u vožnji od starosti?

Ako je meka i nije ispucala nema sanse da pukne,stavise,pre par godina kupim gumu "stariji"  dot kad on trocifren,trazeci i citajuci tada dosta o dot-u na par mesta nadjem istu informaciju,da se ne preporucuje montaza gume dot-a mladjeg od sest meseci a uz pravilno skladistenje guma stara tri godine se racuna kao nova. 

Negde sam sacuvao link ali vise ne mogu da ga nadjem,malo surfanja i verujem da bi nasao te informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam uvek za varijantu kvalitetne nove gume, ponajvise zbog cinjenice na kakvim podlogama vozimo. Ne treba se kockati ako se ne mora.

 

Prvo, ima razlicitih podloga, ja tokom voznje po Smederevu zagazim bar na 4 razlicite. 

Drugo, putevi su izuzetno prljavi. To je tona prasine, rizle, peska, antifriza, nafte, ulja...

 

Da vozimo po Nemackoj, Madjarskog, okej, ali u ovom kaljavistu od zemlje trudim se da uvek imam nove gume na felnama.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Ja sam uvek za varijantu kvalitetne nove gume, ponajvise zbog cinjenice na kakvim podlogama vozimo. Ne treba se kockati ako se ne mora.

 

Prvo, ima razlicitih podloga, ja tokom voznje po Smederevu zagazim bar na 4 razlicite. 

Drugo, putevi su izuzetno prljavi. To je tona prasine, rizle, peska, antifriza, nafte, ulja...

 

Da vozimo po Nemackoj, Madjarskog, okej, ali u ovom kaljavistu od zemlje trudim se da uvek imam nove gume na felnama.

 

 

 

Tu ti ne pomaze ni najbolja guma ako dodje do klizanja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 5/24/2017 at 23:14, bdada je napisao:

Ako je meka i nije ispucala nema sanse da pukne,stavise,pre par godina kupim gumu "stariji"  dot kad on trocifren,trazeci i citajuci tada dosta o dot-u na par mesta nadjem istu informaciju,da se ne preporucuje montaza gume dot-a mladjeg od sest meseci a uz pravilno skladistenje guma stara tri godine se racuna kao nova. 

Negde sam sacuvao link ali vise ne mogu da ga nadjem,malo surfanja i verujem da bi nasao te informacije.

   Trocifren DOT je na gumama iz devedesetih godina, to brate vec punoletno.

   Verovatnoca pucanja (raspadanja u voznji) najvise zavisi od tehnoloskog procesa proizvodnje. Ako je guma proizvedena komplet od nove mase sintetickog kaucuka i kvalitetnih primesa, moze da se vozi nekad i kao ova od kolege, punoletna. Polimerni molekulski lanci su pravilni, dugacki i trajni.

   Ako je proizvedena delom od reciklazne mase a delom od novog kaucuka, trajnost bitno opada. Zbog resavanja brda starih guma koje su zagusile ceo svet, preslo se na drobljenje istih u cilju ponovnog koriscenja te mase. Stare gume se izdrobe u prah, metalni delovi u livnicu, plasticna karkasa u plasticnu reciklazu (ovo nekad udje u nove gume, hmmm... cije?), a prah od gume u proizvodnju novih guma. Upotrebljava se bar 40% starog praha u masi nove gume, pa i vise. U ovom slucaju polimerni lanci su nepravilni, kraci, dolazi do lakseg razdvajanja i kidanja lanaca sto se kroz godine uoci kao pukotine i... iznenadno raspadanje. Ima mozda i nepozeljnih primesa, mozda nije ceo proizvodni proces pravilno izveden...? Sposobnost podnosenja opterecenja u voznji postepeno (brzina, teret) opada do iznenadnog momenta raspadanja. Posebno je pitanje preciscenosti i sastava te mase iz reciklaze. Zato je uveden vremenski rok za obaveznu preventivnu zamenu guma novim.

   Kako je guma proizvedena, kojim procesom, od kojih sirovina, kakve primese i koliko je sve precisceno, to niko od nas nije u stanju da sazna. Zato verujemo samo najjacim i najuglednijim proizvodjacima (cak ima jedan veliki Evropski proizvodjac koji brlja sa pogonima u Vijetnamu..... pa se i nove gume raspadaju). 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sada su stvari mnogo jasnije,ta guma sa trocifrenim DOT-om je kupljena nova,imala je zastitni vosak na sebi a naj zanimljivije u voznji se dobro ponasala.

Kupim je kao novu ali eto stariji DOT kad on trocifren,svasta nesto sam sredjivao na motoru pa reko stavicu je dok ne kupim novu i vozicu pazljivo jer je pocetak sezone,vozio sam je prvo kao po jajima pa malo testirao na kocenju,pa sve jace ... u voznji nista nije odavalo godinu proizvodnje ali u podsvesti nisam mogao da se opustim.

Zamenim je sa Michelin Pilot Activ novom i odma vidim da to nije to (stara je bila Dunlop a pre nje isto Activ) u odnosu na staru Activ koja je imala 1-2mm sare ovoj duzi trag kocenja,sve sto sam nagazio je ostetilo a naj veca misterija je crta kao ziletom raseceno preko 2/3 gazne povrsine,jednostavno u voznji mi je bila "gnjecavija" u odnosu na obe prethodne.

Nova Activ proizvedena u Poljskoj,stara Spanska i ogromna razlika.

Sada imam Pilot Road 3 kraj 2014 god. OK je u voznji ali ima jako sitne pukotine i opet mi u podsvesti mmm... inace nikad parkiran motor na suncu,kisi,snegu.

A baba-Dunlop kada je skinuta bila kao nova,bez ikakvih ostecenja,ravnomerno se trosila ali sam je bacio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Kupi moj drugar na buvljaku Metzeler Laser 33 novu, original nalepnica na gaznom sloju, gumidzora kao devojcica, ocigledno nije trcala ni metar. Montira je i pohvali se meni, ja mu mrmljavo prokomentarisem da nema vise Laser 33 nego je vec godinama Metzeler model Lasertek.... pogledamo DOT a ono trocifreni iz 1998!!! Mislim da sam ja vise podivljao. Sta ce covek, nema kud, zalepio se za nisku cenu... ali potrosio je. Sad ce platno da mu se ukaze, samo sto nije. Opet kuka vec pola godine da nema prednju gumu. Koci prednjom ko Rendi Mamola, samo rodeo nece da pravi kao Rendi. Sreca je da su svi sastojci i sav proizvodni proces bili cestiti, eto celu tu prednju Laser 33 iz devedesetih godina je na drumu pohabao. Ali se ne zavrsava uvek tako.

    Da, za Spanski i Poljski Michelin Pilot Activ sam znao, gde je proizveden Michelin Pilot Road 3? Moje Dunlop Roadsmart 3 su proizvedene u Francuskoj a imaju DOT 2016 (prednja) i 2015 (zadnja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@jova cupavi E, mnogo mi se sviđa ta ponuda, al šanse nema da izvedem taj trošak pre prvog. Ova zadnja dva meseca su mi bila finansijski katastrofalna, pa ću videti na čemu sam, kad legne plata i vratim sve dugove.

 

A boja mi je upravo jedna od onih o kojoj sam razmišljao, tako da mi i to extra odgovara. Razmišljao sam ili tako nešto ili da ga ofarbam u neku plavo-belu varijantu, sličnu mojoj kacigi:

 

Casco-integral-FG-15-Arrowy-300x300.jpg

 

Dosadna mi je siva do zla boga.

 

A sutra kod Bokilića da se popravljaju karbovi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Metalik tamno zelena je (bar meni) divna boja, sad da se niko nebi naljutio, kolega JovaCupavi je ponudio plastike koje ce verovatno morati na farbanje. Manje-vise to krecenje, vazno je da nisu izlomljene.

    A kaciga Vam je vrlo ugledna kolega, nesto merkam HJC u zadnje vreme. Slema merkam, novce vapim u potaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Moracu do zime i to da resim, ide registracija za mesec ipo. Sledeca investicija HJC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Da presečem temu. Ko je u mogućnosti neka poseti Smederevo, ovde se snima neka serija, k'o u game of trones da sam ušao c172e78943b495642b82eee011417db6.jpgefa3f68389f39738d5f7f8b549a21ec3.jpg6d55ec01a741ac91b3d371df08b5e9b2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Sto se ne javite?

Totalno sam neplanirano samo seo i zapucao do Smedereva.

Inače nadao sam se da ćeš videti ovo ranije, ali šta je tu je sad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Drage kolege, jeste imali momenat da ste se umorili od toga da popravljate motor tj. nosite ga kod majstora? Pošto sam ja izgleda došao te tačke.

 

Volim svoj motor, ali čini mi se, koliko god para da uložim u njega, nikako da dođe na liniju. Nosio sam ga kod 4 majstora i potopio oko hiljadu evra u njega i i dalje ne ide kako treba... Jel to normalno? Ponekad mi se učini da je više dana proveo kod majstora nego što sam ga vozio :(

 

Danas sam mu zamenio sajlu kilometar sata, a jedan od sledećih dana moram da potražim, kupim i zamenim o-ring termostata. Pa onda sledeći vikend opet kod Bokilića, jer ili delovi za karburator ne valjaju (kao što kaže Bokilić) ili nije dobro podešena smeša ili kurac bi ga znao šta...

 

Toliko već želim da mogu da sednem na njega i vozim se bar dva meseca bez problema i straha da ću (opet) ostati na sred puta. Ali nikako, pa nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Drage kolege, jeste imali momenat da ste se umorili od toga da popravljate motor tj. nosite ga kod majstora? Pošto sam ja izgleda došao te tačke.
 
Volim svoj motor, ali čini mi se, koliko god para da uložim u njega, nikako da dođe na liniju. Nosio sam ga kod 4 majstora i potopio oko hiljadu evra u njega i i dalje ne ide kako treba... Jel to normalno? Ponekad mi se učini da je više dana proveo kod majstora nego što sam ga vozio
 
Danas sam mu zamenio sajlu kilometar sata, a jedan od sledećih dana moram da potražim, kupim i zamenim o-ring termostata. Pa onda sledeći vikend opet kod Bokilića, jer ili delovi za karburator ne valjaju (kao što kaže Bokilić) ili nije dobro podešena smeša ili kurac bi ga znao šta...
 
Toliko već želim da mogu da sednem na njega i vozim se bar dva meseca bez problema i straha da ću (opet) ostati na sred puta. Ali nikako, pa nikako.

Ето видиш. И зато ја нећу продати мотор јер тобоже Тражим мало више него што "има на огласу јефтинији" ал зато таквих главобоља нема.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja