Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 33 minuta, Zloboleon said:

@thepainkiller Wow, to je do jaja! Definitivno ću ga nazvati!

 

Moja maska je bukvalno pukla skroz na jednom delu, tako da računam da mora biti nešto više od toga što si ti platio, ali i da je duplo, sa farbanjem, opet mi je bolje!

Evo da vidiš kakvu masku je Gargi odradio tako da je bila kao nova. Ja je nisam prepoznao kada sam je preuzeo od njega, ako mi veruješ...

 

Tenera posle udesa (maska bukvalno zgužvana i pocepana celom dužinom preko levog migavca):

7umuPP8.jpg

F6uUQj9.jpg

 

I posle Gargija:

059Abcm.jpg

1oXTmS7.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Zloboleon said:

@thepainkiller Brate mili... :care::care::care: On ne da je dobar, nego je mag kad je od onog gore napravio ovo dole. Čoveče...

To ti kazem...lik je stvarno legenda za krpljenje. Samo mu moras odneti masku da on vidi da li uopste moze da vari, jer kaze da neke plastike ne mogu da se rade ili ako je vec neko krpio pa izgoreo materijal do krtosti, i u tom slucaju Gargi ne moze nesto puno da uradi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Grgurevci
  • Motocikl: HONDA- PAN EUROPEAN ST1100
17 hours ago, Zloboleon said:

@Astral Uf... što je dobar motor!

 

Drugari, kažite mi, vredi li da ja uzimam ovo za 90 eura? Da je čitava uzo bi je ko iz topa, ali ovako... ne znam...

Moja je realno u (mnogo) lošijem stanju, ali ne znam da li mi se isplati ovo uzimati. Nešto kontam da je svakako opet moram krpiti, pa još i farbati... mislite da je valjana ponuda ili da tražim dalje?

maska (1).jpg

maska (2).jpg

maska (3).jpg

maska (4).jpg

Evo ja prodajem sve tri plastike za 80e .

plastika tdm 1.jpg

plastika tdm 2.jpg

plastika tdm 3.jpg

plastika tdm 4.jpg

plastika tdm5.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 5/16/2017 at 0:24, feelgod je napisao:

Da da i meni su auspusi jako jako lepi i mnogo bolji od onih na predhodnom modelu.

Ali kombinacija tamnog rama i agregata sa crvenim plastikama mi je oduvek bila najbolja.

 

Za sada sam prezadovoljan i veoma srecan sto necu morati odmah da sredjujem karbove kao vecina nas koji kupe TDM ili XTZ.

Radi fenomenalno zdravo i potrosnja mi je bila oko 5.4 autoputem a vozio sam 140-160 307km do Beograda. Ovih dana kada je brzina manja i potrosnja mi je jos manja.

 

Po gradu da se ne lazemo preko 7 ali mi je onaj crveni jedno vreme tukao 10l dok nije otisao kod drugog vlasnika kome sam rekao da je motor zreo da se karburatorima posveti paznja i to lepo. Dobio sam ga sa novim uljem, akumulatorom i svime od opreme osim kovera koji su moji. Plocice su nove diskovi kao novi, Lanac i lancanici na oko 4k, lanac bregastih i spaner promenjen, svece i filter su kao novi (sve sam proverio).

 

Nadam se samo dobroj voznji, jer za nesrecu imam bilans od skoro jednog pada po sezoni. Na srecu,sa druge strane, svaki put me neko "nije video" pa sam naplacivao stetu ali su moja rebra, vrat i rucni zglobovi lepo uzdrmani i prepravljani :).

Nemoj tako rodjeni, jedan udes po sezoni... O tome kakve idiotarije izbegavam svaki dan, mogu RAT I MIR napisati. Imam 58 godina i 40-tak godina vozim motore, nema prava prvenstva i suverenog kretanja svojom trakom, to ne postoji. Tako nesto kao pise u zakonu, recimo, neko se krece svojom trakom pa onda ustupi drugom neko  prvenstvo, to pise u zakonu ali pise i na tarabi(). Moj pok. kum je govorio PUNO GROBLJE ONIH SA PRAVOM PRVENSTVA i to sam zapamtio za ceo zivot. Mozda sam zato ziv i jos uvek vozim (ma sigurno). Molim te nemoj mi zameriti za ovo, samo zelim da i dalje uzivas sa motorom, pogotovu ovim lepim i dobrim TDM komadom.

  Nego, crkavam da vidim kako izgleda motor iz Pirota uzivo, bez sale nosio sam se mislju da pre 5 meseci odem i pogledam ga. Medjutim pre toga otisao sam da pogledam motor par stotina km blizi (Novom Sadu) i vratio se kuci sa tim blizim (Petrovac na Mlavi, pa jos malo i skoro smo tu...). I srecan ko dete.

   Puno uzivanja ti zelim, da obrnes cager i zaboravis kad si ga kupio!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, marshall said:

Nemoj tako rodjeni, jedan udes po sezoni... O tome kakve idiotarije izbegavam svaki dan, mogu RAT I MIR napisati. Imam 58 godina i 40-tak godina vozim motore, nema prava prvenstva i suverenog kretanja svojom trakom. To nesto kao pise u zakonu, neko se krece svojom trakom pa ustupi prvenstvo, ali pise i na tarabi(). Moj pok. kum je govorio PUNO GROBLJE ONIH SA PRAVOM PRVENSTVA i to sam zapamtio za ceo zivot. Mozda zato jos uvek vozim (ma sigurno). Molim te nemoj mi zameriti za ovo, samo zelim da i dalje uzivas sa motorom, pogotovu ovim komadom.

  Nego, crkavam da vidim kako izgleda motor iz Pirota uzivo, bez sale nosio sam se mislju da pre 5 meseci odem i pogledam ga. Medjutim pre toga otisao sam da pogledam motor par stotina km blizi (Novom Sadu) i vratio se kuci sa tim blizim (Petrovac na Mlavi, pa jos malo i skoro smo tu...). I srecan ko dete.

   Puno uzivanja ti zelim, da obrnes cager i zaboravis kad si ga kupio!

Hvala puno na lepim zeljama i na recima iskusnog vozaca na kojima uopste ne zameram.

Nadam se da se gledamo na nekoj vozni ja sam za sada prezadovoljan , komad star skoro 30leta mislim da ne moze puno bolje od vovoga da izgleda i da se drzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

@feelgod Dobro došao ponovo u klub :) Da se lepo navozaš :)

 

A krajnje je vreme da planiramo neku vožnju... Možda da nas @Astral okupi za recimo sedeći vikend? Ne znam kakvi su vam planovi, nije Uskrs, prošao i Đurđevdan, 1. maj...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
Just now, Siquera said:

@feelgod Dobro došao ponovo u klub :) Da se lepo navozaš :)

 

A krajnje je vreme da planiramo neku vožnju... Možda da nas @Astral okupi za recimo sedeći vikend? Ne znam kakvi su vam planovi, nije Uskrs, prošao i Đurđevdan, 1. maj...

 

 

Sledeci vikend ne znam kakav sam sa vremnom ali sam uvek za dobru ekipu i voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
7 hours ago, jova cupavi said:

Evo ja prodajem sve tri plastike za 80e .

plastika tdm 1.jpg

plastika tdm 2.jpg

plastika tdm 3.jpg

plastika tdm 4.jpg

plastika tdm5.jpg

Dzaba, dodje mi da uzmem ali ne bi da baksuziram :).

Da li slucajno imas i da je cela ona plastika oko satova, na njoj su mi one zabice popuclae pa drci kada se vozi. Rado bih to zamenio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
5 hours ago, Siquera said:

@feelgod Dobro došao ponovo u klub :) Da se lepo navozaš :)

 

A krajnje je vreme da planiramo neku vožnju... Možda da nas @Astral okupi za recimo sedeći vikend? Ne znam kakvi su vam planovi, nije Uskrs, prošao i Đurđevdan, 1. maj...

 

 

 

5 hours ago, feelgod said:

Sledeci vikend ne znam kakav sam sa vremnom ali sam uvek za dobru ekipu i voznju.

Ух, јесам за вожњу али мислим да баш и нећу моћи следећи викенд. 

 

 

Него ми испамовасте тему и мој оглас пропаде доле :'(:'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
4 minutes ago, Svaler said:

 

Ух, јесам за вожњу али мислим да баш и нећу моћи следећи викенд. 

 

 

Него ми испамовасте тему и мој оглас пропаде доле :'(:'(

U oglase i eto, da barem budemo u mogucnosti da se divimo nekim dobrim fotkama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Grgurevci
  • Motocikl: HONDA- PAN EUROPEAN ST1100
13 hours ago, feelgod said:

Dzaba, dodje mi da uzmem ali ne bi da baksuziram :).

Da li slucajno imas i da je cela ona plastika oko satova, na njoj su mi one zabice popuclae pa drci kada se vozi. Rado bih to zamenio.

Nemam tu plastiku .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova

Pozdrav ljudi....
Da se vratim malo na temu oko izbora za adekvatno ulje a da se ne čuje menjač.
Ja sam prošle godine kupio motor sa uradjenim servisom ali mi nisu znali reći koje je ulje sipano, u suštini nije ni bitno ali se menjač bas lepo čulo, naročito 2. I 3.
Dok je hladno ulje maltene savršeno radi....kako se greje sve se bolje čuje....
E sad ove godine sam promenuo ulje na Ipone 15-50 polu sintetika,sad dosta bolje nego prošle godine al opet posle dužeg puta čuje se menjač... Kako rešiti ovo?
Kakav je taj Elf ulje što su tu neki sipali?
Hvala

Sent from my Custom Sony using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav od mene ponovo,

 

 

Ako nekome treba centralni stender za 3vd ili 4tx rado bi menjao za 

https://www.louis-moto.co.uk/artikel/liftstick-louis/10003338?list=275271985&filter_article_number=10003338]https://www.louis-moto.co.uk/artikel/liftstick-louis/10003338?list=275271985&filter_article_number=10003338

meni se nekako on nije dopao na motoru i malo sam strugao sa istim posto stalno vozim u paru (samo u desnoj krivini).

 

Ukoliko neko misli da vredi tih 30e neka me kontaktira na PP ili na broj 062/21-40-60
DSC_0093.jpg

DSC_0094.jpg

DSC_0096.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Kolege, koje gume nosite na 4tx?

Trebao bih kupiti uskoro, fabrička specifikacija kaže 110/80/18 prednje i 150/70/17 zadnje.

Na motoru su trenutno 120/70/18 prednje i 160/60/17 zadnje.

Šta mislite koji bi izbor bio bolji?

Što se tiče izbora gume izbor je pao na Pilot Road, videćemo da li će biti 3 ili 4, zavisi od cene. Ako neko ima iskustva sa nekim boljim gumama takođe bi značilo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

To što ti je trenutno na motoru su dimenzije koje su fabričke za 900-ku.

Ja sam na 4TX prešao sa fabričkog na širi profil i meni se lično više sviđa kako se motor ponaša po krivinama sa širim profilom.

Trenutno mi je zadnja na 900-ci 170/60/17.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Inače smo drugar koji isto vozi 900-ku primetili kao da mu je Michelin uzi od moje gume iako su isti dimenzije.

Kada smo premerili šublerom, ispalo je Metzeler širi za 7 mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

To za sirinu gume je istina. Ja imam michelin ,drugar bridgestone. Ista dimenzija, a kod mene izgleda kao da je guma za bicikl :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Moje iskustvo je suprotno Jokerovom . Sa motorom sam dobio 120/160 , to je dimenzija za 900-tku. Vozio sezonu. Zamenio novima u fabrickoj dimenziji 110/150 i dobio ogromnu razliku u korist fabricke dimenzije. Osecaj je drugaciji. Ja sam stekao utisak da se motor laske obara i uspravlja,brze,sa manje napora.. Mozda je trip u glavi,ne znam. Ali sam misljenja da je tamo neki Japanac jako puno racunao dok nije izracunao koja guma mu je potrebna da bi zadovoljio ciklistiku.

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 40 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Inače sam tek pre neki dan video da mi je prednja guma 2009. Godište. Ne znam kako sam to mogao prevideti emoji32.png

Nije to toliko strasno. Jeste za zamenu, ali nije za paniku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja