Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Hahhahahha, nekako mi je ovaj lepsi, gledan neki Rental ako se pojavi dobar da stavim. 

Probao sam jednon 3vda ovde u BGu sa nekim skoro ravnim kormanom i podpuno sam se odusevio, meni je lego sjajno u voznji.

Tako da cu da ganjam nesto takvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
6 minutes ago, bdada said:

Produzen vizir ali ne i prosiren kao moj,ala ce korman da cucne :)  

Imao sam ja prosiren i povisen ali ovaj mi je lepsi a onaj mi nista bolje nije radio.

Ovaj sam vozio pre deset godina skoro, i evo vracam se starim korenima :)

418319_246286835464489_949914554_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
31 minutes ago, Nenadbg88 said:

Evo moje gospodže pre i posle e847169b0c1acd23c5e675859fd7d9dc.jpg07f01fb39bdf74855548b8fb4faf5842.jpg

Ralica mu bas jako lepo stoji, svaka cast.

Samo meni TDM mora da ima dva lonca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Odlicno izgleda, sta kaze guzica?

Sent from my 6037Y using Tapatalk



Guzica kaže ovako:
U prvom trenutku kao da sam seo na drugi motor ali ne toliko u smislu udobnosti koliko u načinu sedenja.
Inače nema onog pomeranja malo napred malo nazad gde sam seo tu sam upao i ljuljuškao OO
Naslon ma koliko mali delovao znači da se pomalo odmore leđa, i kada potegnem gas, naslon me onako lepo podupre. Malo je šire i mekše ali ništa sad da bi rekao wow!
Sve u svemu previ test će pasti nakon nekog dužeg putovanja, s'obzirom da su mene bolela leđa kada siđem posle 100-nak km sa mašine. Eto toliko za sada.
Što se tiče izgleda masa prijatelja kaže da motor izgleda 40% lepše sa čime se i ja slažem.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Malo izlazim iz tekuće teme, ali samo da javim da su mi namotali namotaje od alternatora, 140 € sa sve montažom demontažom, a sad šta bude... Niko ne zna zašto su izgoreli. Od juče ponovo jašem ;) Taman isprobavam Held Goretex jaknu koja mi je stigla drugi dan nakon kvara na motociklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Danas u Topoli bili neki momci iz Paracina,jedan od njih na TDM 900 sa sedistem uradjenim u Nisu. 70e malo se vise ceka posto je guzva,momak prezadovoljan,moj prvi utisak da je bas kvalitetno odradjeno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@feelgod Čestitam, uzdravlju vozio :)

 

 

Hej drugari. Pričao sam sa majstor Bokilićem i on mi reče da se raspitam na forumu šta mi treba za full reparaciju karburatora i kako da nabavim pomenuti set. Zna li neko šta tražim?

 

 

(debela) Fusnota:

 

Kako sam do toga došao? Pa, ja odnesoh motor u Plattner i oni mi to dijagnostikovaše (i pre nego što mi kažete da mi je već to bila ključna greška - bio sam zadovoljan onim što su mi u dve prethodne posete uradili). Međutim...

 

Kažite vi meni, da li sam ja lud ili se i vama čini nenormalno da dvaput zoveš i ne možeš da zakažeš, kažu da će oni tebe nazvati i ne nazovu, treći put zakažeš nedelju dana unpared, oni ti otvore motor u četvrtak i ne mogu ti reći ništa do ponedeljka sem da "ti curi rashladna tečnost i da su ti karburatori u katastrofa stanju i ne znamo koliko će koštati popravka". Zatim da ga ne mogu sastaviti pre ponedeljka i zatim u ponedeljak isto to samo sa cenom i da im treba 10-14 dana da nabave odgovarajuće delove i da nema druge nego da motor stoji za sve to vreme otvoren, kod njih.

 

Jesam ja lud ili to da, nakon prethodno zakazanog termina nedelju dana unapred, motor stoji otvoren u servisu tri nedelje i da se na njemu ništa ne radi, nije normalno?

 

Ja isto radim za kompaniju koja nudi servise svojim mušterijama i verujte, da postupimo na gore opisan način, sledećeg meseca bi zasigurno propali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Što je najgore, razmišljao sam da kupim MT-09 kod njih sledeće godine, jer sam konačno stekao uslove za tako nešto. Ali brate mili, obzirom da su oni ovlašćeni servis, ako je vreme odziva za servis ovakvo kao gore opisano, to je još jedan razlog da lepo odem i kupim NC750x ili šta već Honda izmisli na tu temu sledeće godine.

 

Što je prava šteta, da moram da uzimam ovako neku glupost u obzir kao "vreme odziva servisa" pri odabiru motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Slicna iskustva imam sa raznim servisima koji su ovlasceni,na zalost ta praksa neozbiljnog poslovanja nije retkost. :( sto se tice seta za reparaciju nemam info. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

feelgod

Svaka cast na poduhvatu i neka dobro sluzi! Ako se nisam prevario, to je iz Dimitrovgrada? U celoj ponudi bio je sa najvise opreme i (bar na slikama) najpristojnije izgledao, nekako skroz je skladan. Verovatno su naknadno reseni koferi? Takodje sam imao u vidu taj komad za kupovinu, divan komad, sve najbolje sa (opet) TDM-om!!! Nekako mi i lepsi nego crveni, valjda zbog auspuha?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
29 minutes ago, marshall said:

feelgod

Svaka cast na poduhvatu i neka dobro sluzi! Ako se nisam prevario, to je iz Dimitrovgrada? U celoj ponudi bio je sa najvise opreme i (bar na slikama) najpristojnije izgledao, nekako skroz je skladan. Verovatno su naknadno reseni koferi? Takodje sam imao u vidu taj komad za kupovinu, divan komad, sve najbolje sa (opet) TDM-om!!! Nekako mi i lepsi nego crveni, valjda zbog auspuha?!

Da da i meni su auspusi jako jako lepi i mnogo bolji od onih na predhodnom modelu.

Ali kombinacija tamnog rama i agregata sa crvenim plastikama mi je oduvek bila najbolja.

 

Za sada sam prezadovoljan i veoma srecan sto necu morati odmah da sredjujem karbove kao vecina nas koji kupe TDM ili XTZ.

Radi fenomenalno zdravo i potrosnja mi je bila oko 5.4 autoputem a vozio sam 140-160 307km do Beograda. Ovih dana kada je brzina manja i potrosnja mi je jos manja.

 

Po gradu da se ne lazemo preko 7 ali mi je onaj crveni jedno vreme tukao 10l dok nije otisao kod drugog vlasnika kome sam rekao da je motor zreo da se karburatorima posveti paznja i to lepo. Dobio sam ga sa novim uljem, akumulatorom i svime od opreme osim kovera koji su moji. Plocice su nove diskovi kao novi, Lanac i lancanici na oko 4k, lanac bregastih i spaner promenjen, svece i filter su kao novi (sve sam proverio).

 

Nadam se samo dobroj voznji, jer za nesrecu imam bilans od skoro jednog pada po sezoni. Na srecu,sa druge strane, svaki put me neko "nije video" pa sam naplacivao stetu ali su moja rebra, vrat i rucni zglobovi lepo uzdrmani i prepravljani :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, feelgod said:

Da da i meni su auspusi jako jako lepi i mnogo bolji od onih na predhodnom modelu.

Ali kombinacija tamnog rama i agregata sa crvenim plastikama mi je oduvek bila najbolja.

 

Za sada sam prezadovoljan i veoma srecan sto necu morati odmah da sredjujem karbove kao vecina nas koji kupe TDM ili XTZ.

Radi fenomenalno zdravo i potrosnja mi je bila oko 5.4 autoputem a vozio sam 140-160 307km do Beograda. Ovih dana kada je brzina manja i potrosnja mi je jos manja.

 

Po gradu da se ne lazemo preko 7 ali mi je onaj crveni jedno vreme tukao 10l dok nije otisao kod drugog vlasnika kome sam rekao da je motor zreo da se karburatorima posveti paznja i to lepo. Dobio sam ga sa novim uljem, akumulatorom i svime od opreme osim kovera koji su moji. Plocice su nove diskovi kao novi, Lanac i lancanici na oko 4k, lanac bregastih i spaner promenjen, svece i filter su kao novi (sve sam proverio).

 

Nadam se samo dobroj voznji, jer za nesrecu imam bilans od skoro jednog pada po sezoni. Na srecu,sa druge strane, svaki put me neko "nije video" pa sam naplacivao stetu ali su moja rebra, vrat i rucni zglobovi lepo uzdrmani i prepravljani :).

Čestitam i neka te lepo služi! Na slicimi deluje skroz ok, i verujem da je motor dobar, ali mi nekako ta potrošnja po gradu ne ˝štima˝ :stabre2:. Moj je trošio max 6 litara i to kad ga fino zacepim... Doduše, ja na svom nema šta nisam izmenjao...:lol:

U svakom slučaju, teraj ti to, kad potrošnja ode na 10 litara e onda treba majstor Bokilić da umeša malo svoje stručne prstiće i motor opet bude kao zmaj... ;) 

 

Mene puca nostalgija kad god vidim TDM, neisključuje se mogućnost da se jednog dana vratim u TDM sektu sa, nadam se, 4tx modelom... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Slicna iskustva imam sa raznim servisima koji su ovlasceni,na zalost ta praksa neozbiljnog poslovanja nije retkost. sto se tice seta za reparaciju nemam info. 

Ja moram da se nadovežem i ispričam svoje iskustvo oko ovoga.
Vozio sam tada davno Beverly 500 2006god.
Vergla ali neće da upali ma nema šanse.
Odšlepam ja u Killer na NBG koji je bio ovlašćeni tada za piaggio, sve po propisu prijem, pa kačenje na dijagnostiku, pa rastavljanje i dijagnoza da je komp riknuo, da mora novi da se poruči koji košta 260eur, i da se čeka oko 2 meseca na isporuku.
Ja u očaju sezona samo što je počela i onako jadam se prijatelju preko telefona kaže on idi probaj kod autobravara Ristića čovek je odličan majstor za električne brave, možda uspe da reši.
Ja šta ću odšlepam do Ristića koji je tu niz ulicu možda 500 metara, rekoh nemam šta da izgubim, objasnim šta i kako, čovek tu na ulici rastavi motor uze komp, kaže "sad ću dođem". Vraća se posle 30 sekundi bukvalno, vraća komp, pali kao mina.
Rekoh šta si uradio? Kaže vlažan ti je bio konektor. .
Toliko o ovlašćenim servisima što se mene tiče, još od tada
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

I da. Po mome mišljenju, najbolja stvar je da se čovek sam edukuje koliko može. Da upozna motor koji vozi, da zna koji mu alat treba i eventualno par rezervnih delova.
Na taj način uživanje če biti mnogo veće. Sa mnogo više samopouzdanja se odlazi na dalje puteve, da ne pričam o ušteđenom novcu.
Onaj ko zaista gaji ljubav prema motoru mislim da zna o čemu pričam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
5 hours ago, thepainkiller said:

Čestitam i neka te lepo služi! Na slicimi deluje skroz ok, i verujem da je motor dobar, ali mi nekako ta potrošnja po gradu ne ˝štima˝ :stabre2:. Moj je trošio max 6 litara i to kad ga fino zacepim... Doduše, ja na svom nema šta nisam izmenjao...:lol:

U svakom slučaju, teraj ti to, kad potrošnja ode na 10 litara e onda treba majstor Bokilić da umeša malo svoje stručne prstiće i motor opet bude kao zmaj... ;) 

 

Mene puca nostalgija kad god vidim TDM, neisključuje se mogućnost da se jednog dana vratim u TDM sektu sa, nadam se, 4tx modelom... :D

Vozio sam ja mislim 15 motora izmedji crvenka i ovoga (imao sam i dva VFRa) i jednino sto me je stvarno radilo je GSX1400 ali kada sam skontao nakon jednog "nisam te video :)" koliko sve kosta morao sam da ga se odreknem. Predracun iz eurosumara ako cete verovati je bio 900k dinara. Na srecu udaren je bio samo prednji kraj a ja nisam ni pao sa motora, ostao sam da sedim na istome. Sto je jednom moj prijatelj rekao sa TDM i XTZ nikad manje para za toliko radosti.

Sto je najbitnije volim ja malo da se zavuzem i po neravnom terenu i nakon DRa i XTa ovo je za voznju sa zenom premija :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Јел има неко заинтересован за куповину ТДМ-а? Слободно могу рећи прилично доброг. Прошло лето стављене нове мишелин PilotRoad3 гуме. Тек урадио сервис за викенд, још није изашао из гараже, остало да променим уље у кочницама. Доста којечега начачкано на мотор, да ме набрајам сад овде.

 

Продаја је до краја месеца, ако не региструјем га и возим ову сезону.

 

Ко је заинтересован нек се јави у инбокс за остале информације о цени и мотору. Продао бих га без кофера. Наравно можете и препоручити некоме ко тражи овакав мотор

 

Вози га А2 категорија

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja