Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa uzeo bih, zato i pitam koji?? Nisam nikada imao, svi su mi motori do Tdm-a imali svoje stendere..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Pa uzeo bih, zato i pitam koji?? Nisam nikada imao, svi su mi motori do Tdm-a imali svoje stendere..

Juce sam video lika u bloku sa sivim 4tx i ima centralni, jesi probao da nadjes mozda tako nesto. Mozda sw motech..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

Pa uzeo bih, zato i pitam koji?? Nisam nikada imao, svi su mi motori do Tdm-a imali svoje stendere..

Juce sam video lika u bloku sa sivim 4tx i ima centralni, jesi probao da nadjes mozda tako nesto. Mozda sw motech..
Ima 150€, problem bi bio to zakacinjanje u krivinama ne svidja mi se bas to.. Nesto ne bih rizikovao toliko para za nesto sto ce mi mozda raditi posao.. A ovi maleni stenderi su 3000din i to mi je ok, taman da motor lepo spava. Znam kako si ti to resio. :D nego ne javljas se, ajde cekamo putopis ili nesto slicno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja ne vozim od oktobra /novembra do marta.. Tako da moj motor tada spava i akumulator mi je izvadjen i zakacen na onaj pametni punjac.. Kad je hladno ne vozim, evo prosle cele nedelje nisam seo na motor. Registrovan, nove gume,pun rezervoar, sve kako treba.. Ne stizem, odem na posao u 6,vratim se u 9 i to je to.. Zimi mi je jos zajebanije..

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja motorom idem na posao svaki dan. Posto radim u Vrbasu (10 km od Kule), on mi je (skoro) jedini prevoz. Bas kad je oluja ili sneg onda uzmem auto od matorog, ali mi je motor primarno prevozno sredstvo za sve i svugde...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Joker-u, ja znam da ti moraš da braniš interese firme u kojoj radiš, ali da je NIS-ovo gorivo loše-loše je...i evidentno postoje bolje pumpe za točenje goriva. Lično sam testirao (ne)čistoću tog NIS-ovog benzina (pošto kažeš da se benzin ne toči sa dna cisterne), u kanister od 5 litara, potpuno suv i opran više puta (da ne bude u njemu ni trunka prašine ili nečistoća) sipao sam 5 litara MB95 na NIS-u. Kući sam taj benzin iz tog kanistera procedio kroz čarapu i nisam mogao da verujem koliko je trunja bilo u samo 5 litara goriva. Onda procenite sami koliko tog trunja vi imate u rezervoaru... ;)

Za vodu u benzinu neću da komentarišem jer to nisam testirao. 

E, eto i mene posle par dana skitanja.

Nemam potrebe da branim NIS, jer osim što tamo zarađujem platu, nemam nikakve benifite da ikog ubeđujem. I sam sam jako kritičan prema menadžmentu firme, jer svi ostalli imaju više privilegija u NIS-u, nego radnici koji su tamo zaposleni.

Za tvoje pisanje o kanistru 5 litara i nečistoći..... MA DAJ, pali babu kući da ti štrika Najke! 

Samo ti nastavi sa sređivanjem motorića.

Zaista mi je previše ljudi kojima ne valja ništa što je iz zemlje Srbije! Sve što nije Srpsko da je bolje.

E pa prijatelju ja sam iz Srbije ovde napravljeno/rođeno u Srbiji i verujem da su većina dobri iako su MADE IN SERBIA

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Pa uzeo bih, zato i pitam koji?? Nisam nikada imao, svi su mi motori do Tdm-a imali svoje stendere..

Ima neki stender na KP,pa vidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Joker-u, ja znam da ti moraš da braniš interese firme u kojoj radiš, ali da je NIS-ovo gorivo loše-loše je...i evidentno postoje bolje pumpe za točenje goriva. Lično sam testirao (ne)čistoću tog NIS-ovog benzina (pošto kažeš da se benzin ne toči sa dna cisterne), u kanister od 5 litara, potpuno suv i opran više puta (da ne bude u njemu ni trunka prašine ili nečistoća) sipao sam 5 litara MB95 na NIS-u. Kući sam taj benzin iz tog kanistera procedio kroz čarapu i nisam mogao da verujem koliko je trunja bilo u samo 5 litara goriva. Onda procenite sami koliko tog trunja vi imate u rezervoaru... ;)

Za vodu u benzinu neću da komentarišem jer to nisam testirao.

E, eto i mene posle par dana skitanja.

Nemam potrebe da branim NIS, jer osim što tamo zarađujem platu, nemam nikakve benifite da ikog ubeđujem. I sam sam jako kritičan prema menadžmentu firme, jer svi ostalli imaju više privilegija u NIS-u, nego radnici koji su tamo zaposleni.

Za tvoje pisanje o kanistru 5 litara i nečistoći..... MA DAJ, pali babu kući da ti štrika Najke!

Samo ti nastavi sa sređivanjem motorića.

Zaista mi je previše ljudi kojima ne valja ništa što je iz zemlje Srbije! Sve što nije Srpsko da je bolje.

E pa prijatelju ja sam iz Srbije ovde napravljeno/rođeno u Srbiji i verujem da su većina dobri iako su MADE IN SERBIA

Zaista nemam potrebu sa tobom da se ubedjujem oko kvaliteta NIS goriva...

A tek za brend made in Serbia...! Nevidjeno dobar vic! :D

Posto je ovi tema o TDM-ovima valjalo bi tome da se vratimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja iskreno dobar deo vremena provodim u inostranstvu i istina je da nasi ljudi misle da ako je nesto iz inostranstva da je to automatski dobro, govorim generalno ne za benzn. A opet ljudi koji zive u inostranstvu nemaju to mišljenje.

Ja npr 90% svoje moto opreme sam kupio u BG iako sam svake god 5meseci u USA. Ovde jedino kupujem kompijutere, oni jesu jeftini, ostalo i nije baš. A kvalitet je isti ako je i Marka ista, zaboravite ono radjeno za američko trziste, toga ako je i bilo pre 20god vise ga nema.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

ponovo mi djavo ne da mira dal vredi zamena mog tdm  za hondu magnu  kljuc za kljuc  moja je 99 honda je 94  cena je slicna kaom i moja al pitam vas ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

poydrav evo meni ponovo proradili neki crvi   naime ima sanse da menjam moj tdm za hondu magnu  na polovnim automobilima je iz salasa nocajskog  islo bi kljuc za kljuc moja je 99 hondas je 94  moja regis,do juna  017 a hondi u augustu izlazi molim iskren savet hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

poydrav evo meni ponovo proradili neki crvi naime ima sanse da menjam moj tdm za hondu magnu na polovnim automobilima je iz salasa nocajskog islo bi kljuc za kljuc moja je 99 hondas je 94 moja regis,do juna 017 a hondi u augustu izlazi molim iskren savet hvala

Tdm je korisnija naprava od Magne, ali ako srce vuce... A na stranu to sto znamo da je taj Tdm kod Vas dosta dobar i ocuvan komad. Ta Magna im Vfr-ov agregat ili gresim..?

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Po mome ko voli tu vrstu motora Mislim na Hondu Magnu motor je dobar ali isto tako mislim da neko ko se navikao na Advenrure ili touring motor to bi bio prelazak na nesto monogo manje povozitije manje okretnije, moje misljenje je da bi se posle nekoliko dana pokajao .

Pozz.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

:grr:  :lud: Матори мој чоперашу...купи оно што ти срце иште...   тражи доплату за регистрацију... да не буде без ништа замена. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

 

poydrav evo meni ponovo proradili neki crvi naime ima sanse da menjam moj tdm za hondu magnu na polovnim automobilima je iz salasa nocajskog islo bi kljuc za kljuc moja je 99 hondas je 94 moja regis,do juna 017 a hondi u augustu izlazi molim iskren savet hvala

Tdm je korisnija naprava od Magne, ali ako srce vuce... A na stranu to sto znamo da je taj Tdm kod Vas dosta dobar i ocuvan komad. Ta Magna im Vfr-ov agregat ili gresim..?

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

 

da

 

 

poydrav evo meni ponovo proradili neki crvi naime ima sanse da menjam moj tdm za hondu magnu na polovnim automobilima je iz salasa nocajskog islo bi kljuc za kljuc moja je 99 hondas je 94 moja regis,do juna 017 a hondi u augustu izlazi molim iskren savet hvala

Tdm je korisnija naprava od Magne, ali ako srce vuce... A na stranu to sto znamo da je taj Tdm kod Vas dosta dobar i ocuvan komad. Ta Magna im Vfr-ov agregat ili gresim..?

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

da vfr motor  4 v  v

uce me iako ako uzmem idem u minus jer me ceka reg i prevod  a to sam sad yavrsio sa mojim tdm...om

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja