Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Skrati napred za 1 zub,Valjda neko ima polovan prednji lancanik pa probaj, ako ne, nov prednji te kosta oko 12-15e...

Bar dok ne smislimo sledecu macu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

E, niko nije postavio najbitnije pitanje,

 

@acapec - Druze, koliko ti to vozis penzionerski, tj kojom brzinom se kreces u kojoj brzini pa ti se manifestuje to tresenje?

 

TDM nije preterani ljubitelj voznje ispod 2000rpm, mislim moze, ali generalno po meni je to vec maltretiranje masine, mada opet u prvoj ne bi smeo da trese, mada opet ako ga ti presaltas ispod 2000rpm-a u drugu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Kad si mu radio servis zadnji put (ventili i karbovi)? Kad su menjane svecice, koliko je presao? Da li mu je do sad menjan lanac bregaste? Sve tu to pitanja koja ti mozda nude odgovor problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Grdelica
  • Motocikl: TDM 850, xt 660 z , MZ es175/2 , TDM 900

Pa ne znam .Možda ga i ja preterujem sa takvom vožnjom.Pri polasku iz mesta to se i ne primeti ,ali

iz prve u drugu se primeti.....samo kad prerano prebacim ...ako li vozim normalno,onda toga nema,

Eto imam i TDM 3vd ali na njemu nema tih problema,kad sam seo prvi put na 4tx to mi je odma zasmetalo.

Ništa od servisa ne znam šta je rađeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Resenje ti je vrlo jednostavno: Saltas sve brzine izmedju 3-4000 obrtaja. Sve ostalo je mucenje motora.

Potrosnja: minimalna razlika (0,2).

Ja sam 3vd saltao 3500, a sad 900tku saltam 4-5000 obrtaja. 900 tako trazi i tako mu prija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Grdelica
  • Motocikl: TDM 850, xt 660 z , MZ es175/2 , TDM 900

Hvala svima koji su se uključili u rešavanje mog ,,problema,, .Danas bilo lepo vreme

te je pala vožnja ....Sa ovakvom vožnjom kao što navodi TDM nemam takvih problema.

Hvala još jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Pozdrav svima.

U napred se izvinjavam ako sam promasio mesto da postavim par pitanja, nov sam na forumu i nadam se da cu uskoro biti i nov vasnik nekog TDM-a... Upravo u vezi sa time i imam pitanje.

Obzirom da mi je budzet dosta ogranicen i nisam u mogucnosti da kupim neki noviji motor sa manjom kilometrazom (mada je kilometraza relativna stvar i cesto nije ona koja pise, pogotovo za motore stare 20 godina), treba mi vas savet da li se uopste isplati kupovina TDM 850 3VD, recimo 1993-1994 godina, koji presao oko 80000km ili vise (mada u oglasima svi stavljaju 40-50.000km?

Imate li neki savet za kupovinu i na sta bi trebalo da obratim posebnu pazunju?

Naravno svetan sam toga da kupujem star motor (koliko para, toliko i muzike) i da su neka ulaganja neizbezna, ali naravo da zelim da prodjem sto bolje i da tih ulaganja imam sto manje, pogotovu kada su skuplje i kapitalne stvari u pitanju.

Mislio sam da kupim Yamahu TDM 850 3VD (1993, 1994, 1995...), to bi bio moj prvi motor posle 10godina koliko dugo nisam seo na motor i voleo bih da se vise vremena provodim u druzenju i voznji a manje u popravci motora (ne treba mi lep motor koji cu da gledam, vec neki koji cu moci da vozim).

Ako kupim motor star 20 godina (sa nekih 80000km) koji je na prvi pogled privlacne spoljasnoti i lepo ocuvan (na oko) i za koga vlasnik tvrdi da je redovno odrzavan, sta bi trebalo odmah promeniti i uraditi pred sezonu da bi motor bio koliko-toliko pouzdan za voznju?

 

U napred hvala na savetu i odgovoriima.

Vlada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Moj ti je savet da uvek gledas stanje motora pre nego godiste i ono sto pise na kilometar satu. Ako ne znas da pregledas motor prilikom kupovine ili povedi nekoga ko se bas razume u motore ili bolje plati nekom majstoru (ima ih i ovde na forumu) koji ce pregledati motor i bez problema ti dati tacan pregled sta te ceka. To ti je znatno jeftinije nego da kupis motor u koji u startu treba puno da ulazes.

 

Sto se TDM-a konkretno tice, ja vozim bas taj model za koji si pitao i savetovao bih ti da kupis noviji model - 4TX. Razlog je sto bolje izgleda, sto ima daleko bolju zastitu od vetra i bolje farove. Cena nije mnogo veca od dobrog 3VD modela a dobijas znatno vise u startu.

 

Evo ti i link za jedan povoljan TDM ovde sa oglasa:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/97452-yamaha-tdm-850/

 

Tesko da ces naci stariji model u ovakvom stanju a za mnogo manje para.

 

Ima i tema na forumu koje se bave kupovinom polovnog motora:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/1187-sta-treba-gledati-prilikom-kupovine-polovnog-motora/

 

http://motocikli.bjbikers.com/kupiti-polovan-a-dobar/

 

Evo i jednog zanimljivog teksta (ako te ne mrzi da citas) o kupovini polovnog motora koji bi ti mogao malo pomoci:

Kako kupiti motor

 

Ne kazem da su svi prevaranti,ali ima i takvih,,,mozda covek i nezna sta vozi,

nije svako majstor,nije svako informisan o istoriji svog mezimca,a oglasi puni.

treba otvoriti cetvoro ociju.

Mnogo malo ljudi ima iskustva sa kupovinom motora,neko ima manje neko vise a po neko i nema

iskustva uopste.Zato cu probati mnogima da objasnim nasta treba obratiti paznju pri kupovini

motorcikla.

Prvii utisak je kazu najbitniji,mozda necu navesti bas sve,ali osnovno hocu.

evo kako ja kupujem motor a kupio sam ih jako mnogo....

Nemojte da vas vara osmeh prodavca i slatka prica kako ga je vozila bakica u nemackoj,

hitno ide za inostranstvo,umrla mu tetka koju ni nema,carini nov motor,bla bla..

dobro nisu svi takvi ima i onih koji samo zele da ga prodaju sa alalom,

Pustite vlasnika da upali motor,ako je motor hladan i on odmah pocne da zavrce gas istog

momenta mozete krenuti kuci,sta li mu tek radi kad nije kupac tu,zna se da motorce

treba prvo ugrejati pa posle moze malo i da se prodivlja al na hladno nikako.

oslusnite kada se zagreje motor zvukove iz masine,svaki motor radi drugacije,kod nekog

motora je cak i normalno da se cuje korpa na leru,primarni lanac itd.najvaznije je da

se iz masine necuje udaranje jako zvecanje jer vas to sve moze asocirati na prolupao

motor,istegnut lanac,ili vec neki drugi kvar koji vas kasnije moze kostati gomilu novca.

znaci i ako ima nekog sitnog sitnog zvuka nemojte dizati paniku vec povedite uvek nekog

ko se bar malo razume,ko ce moci proceniti koliki je kvar na masini ili mozda i nema

kvara uopste,kada se zagreje obavezno proveriti stanje ulja kolicinu,pitati vlasnika

kada je radio servis i koje ulje je sipao,naravno proverite gustinu ulja dali je zaprljano

i ako je vec za zamenu dodajte na trosak.Masina na leru mora da radi tecno lagano bez

oscilacija,naravno treba obratiti paznju da tako mora raditi i na 3000 obrtaja pa i na vecem

konstantnom gasu,cisto zbog provere samih karburatora paljenja,ventila itd.

ljutio ili se vlasnik ne ljutio normalno je da malo isturirate motor da

bi videli kako prima gas,dali dimi na auspluhe i da napomenem ako je 4 takta i ako dimi

na auspluhe to nije dobar znak,crni dim jos i nekako ali plavi dim nikako,naravno nemozete

ni turirati tudji motor do besvesti svako bi se naljutio ali u nekim granicama normale

mislim da je to ok.

obavezno zavuci prste u auspluh i videti dali nema ulja,naravno to vazi za 4 takta,ako se

u auspluhu nalazi sagorelo ulje racunajte na zamenu gumica ventila karika itd itd...

poslusnite dali se cuje korpa na leru ili druk lager,pretisnite kvacilo dok motor radi

na leru ako se menja zvuk kada stisnete kvacilo znaci da mu se cuje korpa koja moze da

bude za zamenu ali i nemora da znaci,opet napominjem da je kod nekog modela i normalno da

se cuje korpa po malo.sedite na motor probajte dali koci krenite u probnu voznju i obavezno

obratite paznju dali kvacilo odvaja lepo,dali neslajfuje lamela,dali menjac lepo salta iz

vise u nizu ,i obratno,dali se lako nalazi ler,ako ima krcanja pri ubacivanju u brzinu

dali je to zato sto kvacilo ne odvaja lepo ili je u pitanju neki kvar koji bogami posle

moze da vas kosta vise nego pola motora,proverite kako motor povlaci naravno posto ste

seli prvi put na motor pazite se jer nepoznajete kocenje lezanje jos ako niste vozili

nikad taj tip motora nemojte divljati i odmah isprobavati njegove krajne granice.

Obavezno proverite dali motorcikl ne vuce u neku stranu,proverite dali mu volan stoji

pravo u odnosu na prednju viljusku,jer ako stoji krivo moze da bude posledica nekog pada.

proverite dali koce obe kocnice dali netrese kad koci jer ako trese znaci da su mu krivi

diskovi ili felna a bogme i to kosta da se popravi.

Obaviti obavezno vizuelni pregled motora,naravno ja uvek krenem od prednjeg kraja ka zadnjem

proveriti prednju viljusku ,dali joj ne cure prednji semerinzi,kako spiluje,dali nije

premekana ili predvrda,proveriti stanje prednje gume,nije bitno dali ima saru,bitno je

i koliko je stara,naravno to vazi i za zadnju gumu.

ako motor ima centralni stender dici ga pa proveriti dali nema lufta u prednjim lagerima

to jest vratu viljuske,i dali stapovi nemaju lufta u caurama.proveriti odmah i lager

u prednjem tocku,

i dali nekoci tocak,to jest dali neribaju plocice i kocione kandze.

Pogledajte dali su rucice kvacila i prednje kocnice ostecene,sto je znak padanja.

Provceriti stanje vrata na ramu ako je motor imao udes teko je sakriti bas sva ostecenja

oko vrata pa ako ih ima ne kupovati takav motor,jer je verovatno peglan ispravljan,

varen pa se licno ja nebih igrao sa lupanim i teze havarisanim motorom.

proverite stanje creva za kocnicu ,dali su ispucala,proveriti stanje diskova,to jest koliko

su pojedeni jer i njih treba menjati kad su losi,proveriti plocice koliko imaju mesa to jest

kolko su im jos debele obloge,pogledati stanje satova rucki,obratiti paznju dali nije nesto

petljano oko sata za kilometrazu jer mnogi to vole da vrate unazad,pa za svaki slucaj

proveriti,mozda nije taj vlasnik mozda je neko drugi nesto petljao...

desavalo se da nadjem motor sa 20.oookm a diskovi kao da su presli 50.000km,sediste

kao da ima istih 50.000km,rucuce ko da ni nisu njegove,masina lomi kao da ima i vise

od 50.000km,nije da neverujem vlasniku ali bolje je da je proverim.sto je sigurno

sigurno je.

Proveriti elektricnu instalaciju,ni elektricar nije jeftin,obavezno videti kolko je star

akumulator,ostavite motor pod svetlima ugasene masine,ako nezavergla posle 10 tak minuta

taj akumulator je za bacanje,proveriti vizuelno ram ,dali negde nije varen,dali je farban

i zasto,mozda je vlasnik hteo da ga ulepsa a mozda je hteo nesto i da sakrije.

dali ima ulegnuca naprsnuca,kucnite sumnjiva mesta jer moze da se desi da je neko pregitovao

neko ulegnuce a git naravno na zveci kao metal.plastike vam mozda niko nece dopustiti da

skinete ali imate oci ,ako je motor farban obavezno proverite dali je negde plastika

krpljena iznutra i koliko,uredu su sitne prskotine koje su nastale prilikom skidanja

plastika ili sitnih pukotina ali vec vece opravke plastika asociraju na to da je padano sa

tog motora,obavezno prekuckati i rezervoar,ako je gitovan znaci i da je ulubljivan,a zasto

je ulubljivan?? to vec morate sa vlasnikom...da vidite,dali je od pada dali se iznervirao

pa ga je lupio pesnicom,ili mu pala saksija,,,svasta sam cuo do sada.......

ako je agregat ofarban,nije strasno,ali proverite dali nije negde varen blok,dali ne curi

ili vlazi ulje,ili je ofarban cisto iz estetskih razloga.

ako se po poklopcima nalazi silikon zanci da je otvaran i jako lose zatvoren,svako ko pazi

na svoj motor i dobar majstor ga odrzava nece dopustiti silikon na masini iz vise razloga

kao sto su nagomilavanje viska silikona u masini sto moze da dovede do zagusenja iliti

zacepljenja uljne pumpe,a i onaj ko pazi na svoje motorce stavice nov dihtung.

Obavezno obratiti paznju na lampicu za ulje,desavalo mi se da je ljudi iskljuce jer

je motor vec u fazi prolupavanja pa na leru hoce da zasija,a ona bi trebalo cak i na

300obrtaja da bude ugasena,ubacite ga u drugu polako oustate kvacilo naravno na

ler gasu,kada dostigne to jest padne na 300 400 obrtaja i dalje mora da bude ugasena

jer u protivnom znaci da nema dovoljan pritisak ulja,a to vec nije dobro.

naravno nemaju svi motori lampicu za ulje.

ako je motor vodeno hladjenje obavezno proverite radnu temperaturu dali mu se pali

ventilator,nivo rashladne tecnosti,i naravno dali ima antifriz u sistemu,ako je zalio

na antifrizu taj vlasnik je zalio i na kvalitetnom ulju.

naravno da ce te vi sa vlasnikom o svemu popricati,o svemu se raspitati,ko mu je odrzavao

motor,kolko je presao on,dali je imao kvarove,sta je menjao,od koga je kupio itd..

proveriti zadnji amortizer dali nije prazan,dali nije premekan,stanje lanaca i lancanika

dali je lanac podmazivan redovno,jer ako nije znaci da je za zamenu a iz iskustva znam

da oni sto samo voze a neodrzavaju lanac ulje itd neprodaju motor zato sto je dobar

nego zato sto treba dosta uloziti u njega..

proveriti lager zadnjeg tocka ,dali ublazivac udara na zadnjem

lancaniku nema lufta,on hoce da strada od stalnog dizanja na tocak,

koliko je pojeden ili nije zadnji disk,jer se obicno menjaju

prednje 2x a zadnje plocice 1x,pa se neki put to zaboravi pa usled loseg odrzavanja na 50%

motora riba zadnja kocnica.proverite dali zadnja viljuska nema lufta u caurama,dignite

motor na centralni stender i probajte da je klatite levo desno,ako se klati nevalja,

to isto vazi i za lager u zadnjem tocku.

Obavezno proverite dali se brojevi motora i sasije slazu sa onima u saobracajnoj,po

mogucstvu proverite dali su lepo ukucani dali neko nije to prekucavao,jos je bolje da

us saglasnost vlasnika odete do tehnickog pregleda na kontrolu brojeva.

Uvek bih birao motor iz hladne zemlje,jer se tamo nevoze 10 meseci u godini nego 3

meseca dok se motor u toplijoj zemlji pogotovo u primorskim krajevima vozi 10 meseci

godisnje,pa je samim tim i vise izakan da tako kazem.

Najbolje je da povedete nekog ko se razume u problematiku zvana kupovina polovnog

motora,nekog ko zna da pogleda sve one skrivene sitnice ili sakrivene kvarove,

mozda i nekog ko vozi takav isti motor,,nemojte da vas prevari oprano ucakljeno ispolirano

i nauljeno motorce,mozda je to samo maska,mozda i nije,,

ali svakako nemojte ni kupovati neki krs

pogotovo ne od nekog koga prvi put vidite,bolje je mozda kupiti od nekog poznatog

kad mu se bar neka istorija zna,ali izbor je na vama.

mada bi ja pre uzeo ispoliran i sredjen nego neki

koji nije odrzavan i treba da ga sredjujem od pocetka do kraja.

E sad vam jos preostaje da saberete utiske,novcanik i da kupite ili nekupite motorce.

ako sam nesto izostavio nezameriti,ako imate neko vase iskustvo dodajte,bice sigurnije trgovine

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Puno hvala na brzom i detaljnom odgovoru.

Procitao sam savete ali ipak cu videcu da li mogu da nadjem nekoga od poverenja ko ima vise iskustva od mene, da podje samnom kada nadjem neki konkretan motor.

Sada sam jos u fazi gledanja i raspitivanja, konacnu kupovinu cu moci da realizujem tek za mesec dana, kada mi isplate novac. Tada cu na raspolaganju imati nekih 1500Eur... pa cu videti sta mogu da uradim sa tim novcem, ne verujem da cu imati bas puno lufta preko toga, jer moram da uradim prenos i jos ima sitnica koje kostaju.

U svakom slucaju, puno hvala na savetu i iscpnim informacijam.

Konkretno za TDM, sam negde procitao da treba da obratim paznju na ulje, obzirom da ume da bude potrosac i na zadnji amortizer (koji kazu da ume da bude prilicna stavka ako je procureo ili je neispravan)... Ima li jos nesto specificano za ovaj motor na sta treba obratiti posebnu paznju prilikom kupovine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Sto ti se tice zadnjeg amorta, ima polovan da se nadje za cifru od 50-80 evra i lako se vidi kada procuri, mislim to ti je i za svaki motor, a sto se samog ulja u motoru tice, pa manje vise i to ti je kocka sa svakim motorom. Ono na sta mozes da obratis paznju je da li mu je masna copava i kako radi, da li radi zdravo i ima li nekih zvukova iz agregata. Obrati paznju i na promenu zvuka kada stisnes kvacilo, mislim uvek ce da se cuje, samo od stanja istog zavisi da li ce da zveci ili ce da se cuje kao "blaga" promena zvuka... Sledeca stavka je da se dobro upoznas sa izgledom istog, da bi pri prvom pregledu mogao da ustanovis da li mu nesto fali, da li je lupan, da li su mu plastike na mestu itd... Jos jedna stvar, TDM generalno ne voli kada dugo stoji sa nepromenjenim uljem, fabrika kaze menja se na 6000km ili 6 meseci, i poznato je da hoce da zakuca agregat ako dugo stoji sa nepromenjenim uljem, napravi se talog koji uzrokuje losije podmazivanje od potrebnog ili negde zapusi neki kanal i zakuca agregat.

 

Drugim recima, lakse ti je da povedes sa sobom nekoga od poverenja i ko zna TDM-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Puno hvala na brzom i detaljnom odgovoru.

Procitao sam savete ali ipak cu videcu da li mogu da nadjem nekoga od poverenja ko ima vise iskustva od mene, da podje samnom kada nadjem neki konkretan motor.

Sada sam jos u fazi gledanja i raspitivanja, konacnu kupovinu cu moci da realizujem tek za mesec dana, kada mi isplate novac. Tada cu na raspolaganju imati nekih 1500Eur... pa cu videti sta mogu da uradim sa tim novcem, ne verujem da cu imati bas puno lufta preko toga, jer moram da uradim prenos i jos ima sitnica koje kostaju.

U svakom slucaju, puno hvala na savetu i iscpnim informacijam.

Konkretno za TDM, sam negde procitao da treba da obratim paznju na ulje, obzirom da ume da bude potrosac i na zadnji amortizer (koji kazu da ume da bude prilicna stavka ako je procureo ili je neispravan)... Ima li jos nesto specificano za ovaj motor na sta treba obratiti posebnu paznju prilikom kupovine?

Kad skupis pare javi se Cafe Raceru on covek ima odlicne motore za pristojne novce ,koliko vidim Urban Cruiser je valjda ovih dana kupio od njega TDM-a za 1500 94god.SRETNO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Sta reci, hvala puno ste mi pomogli :care:

Javljam se za mesec dana sa prvim utiscima.... Do tada tiho pratim forum ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Imam i ja jedno pitanje za vlasnike TDM 900: da li ima čelični rezervoar? Naravno, važno mi je zbog korišćenja magnetne tank torbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Puno hvala na brzom i detaljnom odgovoru.

Procitao sam savete ali ipak cu videcu da li mogu da nadjem nekoga od poverenja ko ima vise iskustva od mene, da podje samnom kada nadjem neki konkretan motor.

Sada sam jos u fazi gledanja i raspitivanja, konacnu kupovinu cu moci da realizujem tek za mesec dana, kada mi isplate novac. Tada cu na raspolaganju imati nekih 1500Eur... pa cu videti sta mogu da uradim sa tim novcem, ne verujem da cu imati bas puno lufta preko toga, jer moram da uradim prenos i jos ima sitnica koje kostaju.

U svakom slucaju, puno hvala na savetu i iscpnim informacijam.

Konkretno za TDM, sam negde procitao da treba da obratim paznju na ulje, obzirom da ume da bude potrosac i na zadnji amortizer (koji kazu da ume da bude prilicna stavka ako je procureo ili je neispravan)... Ima li jos nesto specificano za ovaj motor na sta treba obratiti posebnu paznju prilikom kupovine?

Kad skupis pare javi se Cafe Raceru on covek ima odlicne motore za pristojne novce ,koliko vidim Urban Cruiser je valjda ovih dana kupio od njega TDM-a za 1500 94god.SRETNO

 

Evo da se javim i ja. Nadam se da me primate u klub :)

Tacno je da sam uzeo taj TDM i veoma sam zadovoljan, za sada. Presao sam vec nekih 200km po gradu i nisam nasao ni jednu ozbiljnu zamerku. Kao i svaki polovni i ovaj ima par stvari koje ce uskoro (nakon par hiljada km) morati da se odrade. Npr. korpa kvacila (jos uvek male ali primetne vibracije prilikom kretanja iz prve). Ali to je i za ocekivati jer je agregat presao 58K km a po svemu sudeci nije ni pipnut (kao uostalom i ceo motor). Slobodno mogu da preporucim kolegu cafe racer-a i njegove motore, nisam ni prvi a ni poslednji zadovoljani kupac. Ocekuje jos jednog ali 92. godiste.

E sad i ja imam pitanja u vezi TDM 3VD. Za sad me interesuje boljka koju spominju oko potrosnje ulja i da li je moguce i kako puniti aku a da se ne vadi iz motora?

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Imam i ja jedno pitanje za vlasnike TDM 900: da li ima čelični rezervoar? Naravno, važno mi je zbog korišćenja magnetne tank torbe.

Da ima ja imam tank torbu na megnete. Ali bi ti ptreporucio bar providnu foliju za zalepis oko rezervara zbog grebanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Puno hvala na brzom i detaljnom odgovoru.

Procitao sam savete ali ipak cu videcu da li mogu da nadjem nekoga od poverenja ko ima vise iskustva od mene, da podje samnom kada nadjem neki konkretan motor.

Sada sam jos u fazi gledanja i raspitivanja, konacnu kupovinu cu moci da realizujem tek za mesec dana, kada mi isplate novac. Tada cu na raspolaganju imati nekih 1500Eur... pa cu videti sta mogu da uradim sa tim novcem, ne verujem da cu imati bas puno lufta preko toga, jer moram da uradim prenos i jos ima sitnica koje kostaju.

U svakom slucaju, puno hvala na savetu i iscpnim informacijam.

Konkretno za TDM, sam negde procitao da treba da obratim paznju na ulje, obzirom da ume da bude potrosac i na zadnji amortizer (koji kazu da ume da bude prilicna stavka ako je procureo ili je neispravan)... Ima li jos nesto specificano za ovaj motor na sta treba obratiti posebnu paznju prilikom kupovine?

Kad skupis pare javi se Cafe Raceru on covek ima odlicne motore za pristojne novce ,koliko vidim Urban Cruiser je valjda ovih dana kupio od njega TDM-a za 1500 94god.SRETNO

 

Evo da se javim i ja. Nadam se da me primate u klub :)

Tacno je da sam uzeo taj TDM i veoma sam zadovoljan, za sada. Presao sam vec nekih 200km po gradu i nisam nasao ni jednu ozbiljnu zamerku. Kao i svaki polovni i ovaj ima par stvari koje ce uskoro (nakon par hiljada km) morati da se odrade. Npr. korpa kvacila (jos uvek male ali primetne vibracije prilikom kretanja iz prve). Ali to je i za ocekivati jer je agregat presao 58K km a po svemu sudeci nije ni pipnut (kao uostalom i ceo motor). Slobodno mogu da preporucim kolegu cafe racer-a i njegove motore, nisam ni prvi a ni poslednji zadovoljani kupac. Ocekuje jos jednog ali 92. godiste.

E sad i ja imam pitanja u vezi TDM 3VD. Za sad me interesuje boljka koju spominju oko potrosnje ulja i da li je moguce i kako puniti aku a da se ne vadi iz motora?

Pozz

 

Za punjenje akomulatora jedino resenje ubaciti uticnicu 12v pa preko nje puniti ali proveri kako puni regler (hoce da crkne 0tuzan.gif) meni je riknuo pa sprzio akom. sada sam ubacio mali voltmetar (ugradjen u donji deo obrtomera) pa imam stalno uvid u punjenje a i extra izgleda!

Za potrosnju ulja i mene zanima iskreno koliko trose,moj potrosi 1l na 1000 kada ga cepam u gradskoj voznji, sipam 10w40 MOL,sada cu probati agip 20w50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Za punjenje akomulatora jedino resenje ubaciti uticnicu 12v pa preko nje puniti ali proveri kako puni regler (hoce da crkne 0tuzan.gif) meni je riknuo pa sprzio akom. sada sam ubacio mali voltmetar (ugradjen u donji deo obrtomera) pa imam stalno uvid u punjenje a i extra izgleda!

Za potrosnju ulja i mene zanima iskreno koliko trose,moj potrosi 1l na 1000 kada ga cepam u gradskoj voznji, sipam 10w40 MOL,sada cu probati agip 20w50.

 

Kako izgleda taj voltmetar, jel mozes da slikas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

evo,voltmetar kupljen na KP oglasima ubacen tako sto sam lagano izgrebao podlogu na obrtomeru i zalepio ga sa donje strane,spojen na + sa kont. brave

 

ph1h.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

a evo i jedne slike posle malo "dorade'' retrovizori,stitnici ruku,maglenke,rebraste gume teleskopa,dodatak viziru...vv7r.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

Punjac mozes da prikljucis na relej alnasera on ti se nalazi ispod sedista,a masu zakacis negde na ram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Poslusao sam savet i sad je aku na punjacu. LM, imam onaj pametni SAITO i stalno stoji na "erhalten". Prvo pokazao 100%, prosao "test" i sad je u tom modu. U upustvu kaze da bi trebao da udje u onaj mod za razbijanje kristala ali se to ne desava? Zna li neko nesto o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja