Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Može li mi se iko od TDM-ovaca javiti privatnim putem poruka, kako bih ga pitao o nekim stvarima s obzirom da sam i sam od skora postao TDM-ovac. Hvalaa

 

Ako nisu neke ilegalne stvari, pitaj i javno ovde nije sramota :nanana: ... Vise glava je pametnije od jedne, a i mozda odgovor pomogne jos nekome :takoje::takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Naravno. S obzirom da sam uzeo od skora jedan mažen i pažen TDM 850, potrene su mu nove gume i ulje, svjećice, i oprati lanac, očistiti ga itd... Jer sam baš potrefio kada je vrijeme da se sve to sređuje. ali motor je prešao 40ak hiljada, od provjerenog vlasnika, ništa nije vraćana km sajla.itd... E sad, mene interesuje koje gume preporučujete. Fond je ''što manji'', ali opet, nisam ciganin, imam 300 € najviše za dvije gume, pa ne znam koje da gledam da uzmem. I naravno, koje ulje da uzmem. Što se svjećica tiče, to sam našao u originalnoj brošuri. I naravno, tražim centralni kofer sa nosačem. Hvala vam.

Evo da vidite o čemu se radi :)

 

181300_10151851647670370_723761427_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Gume: Michelin pilot road 2 ili 3, u tom su cenovnom rangu, odlicna guma.

 

Ulje: Ja licno sipam 15-50 Bardahl, malo gusce jer je ipak starija masina.

 

Nosac kofera: Obrati se clanu foruma Seba http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/75499-crash-bars-servis-seba/page__pid__1326153__st__240#entry1326153 izradjuje nosac po zelji.

 

Ili vec imas nosac samo ti treba ploca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Nemam nosac nikakav. I ne kapiram da li ploca dodje uz kofer pa se prakticno trazi nosac koji pase na odredjenu plocu ili obratno ? Mada dodje na isto-samo mi je bitno da znam redosljed poteza kako treba.

 

Obraticu se kolegi sa foruma ukoliko postoje preporuke za takvo nesto. Uz svo duzno postovanje njemu ;-), da me ne shvatite pogresno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Ploca ide uz kofer kad kupujes.... u principu kupis kofer pa odneses plocu samo pa ti po ploci uradi nosac. Kod koga ces da radis je totalno tvoj izbor, ja sam ti samo predlozio jednu varijantu...vidim da su mnogi kod njega radili i da ga hvale, iskreno ne znam coveka i nisam radio nista kod njega :takoje:;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

hoće li mi neko okačiti fotku đe je filter od ulja, i proceduru kako se mijenja, pošto ne želim da ujebem nešto ?

Imam TDM-a 850 - 1993 godište. A ne mogu po netu da nađem nikako fotke ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Nikako naci sliku... E ovako slika odozdo http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqR,!hYE1fHtyEjiBNhNBKjlYQ~~_35.JPG

 

sa desne strane vidis veliki otvor i tri mala otvora za srafove po obodu velikog, a malo juznije od tog velikog otvora imas dva manja otvora kroz koje prolaze srafovi.... dakle imas 5 srafova koje treba da skines da bi ti ispao filter, polako kad skidas da se ne isprskas od ulja(logicno). :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

Nalazi ti se sa desne strane,kod poluge za zadnju kocnicu videces ide jedno crevo odgore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

E da trebao bi da imas dve gumice, jedna veca za veliki otvor i jedna manja za ovaj manji....ova velika se tesko gubi, ali ova mala se izgubi cas posla, pazi na nju da je ne izgubis u silnom ulju....ako je budes imao uopste, kad budes skinuo videces ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Uh, vidi ekipe što je ažurna i spremna da pomogne.Hvala vam. Svaka vam dala !

 

 

P.S. JE li ovaj pdf - odnosno, verzija iz 96 ( vidio sam neke stvari što se razlikuju ), primjenjiv na moj model ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

Pa nije bas sve isto ali moze malo da pomogne cisto da znas sta je sta otprilike,ima dosta slicnih stvari ja nisam mogao da nadjem za 3vd pa sam ovaj skinuo,iste su boje zica to sam proverio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ljudi, ne znam da li na pravom mjestu trazim pomoc, tako da ako nije pravo mjesto, neka moderatori premjeste.

Naime, potrebna mi je info kako da ispustim glicerin iz kocnica da ga promijenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ljudi, ne znam da li na pravom mjestu trazim pomoc, tako da ako nije pravo mjesto, neka moderatori premjeste.

Naime, potrebna mi je info kako da ispustim glicerin iz kocnica da ga promijenim.

 

da probaš ovde http://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/89-yamaha/ mislim da takva tema već postoji, a nebi biolo loše da pročitaš sve u priloženom linku ima dosta toga vezano za TDM 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Enzo, generalno ti je princip promene kocione tecnosti da odvrnes MALO pipice na kocionim klestima, pa pumpas kocnicu i istovremeno dolivas novu tecnost. Kad procenis da je nova izgurala staru napolje, zavrnes pipice, drukas, drukas pa stisnes kocnicu i drzis. Odvrnes MALO pipice da izadje eventualni vazduh, zavrnes (svo vreme drzeci kocnicu), zavrnes, pa ponavljas postupak (pumpanje-ispustanje vazduha) dok ne pocne da izlazi samo ulje, bez mehurica vazduha. Oprezno isprobas u voznji kako koci, i ako treba ponovis jos koji put postupak, ako ne, VOOOOZIIII !!! :takoje: Ovako se menja ulje na svim vozilima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Enzo, ja ti lepo objasnih postupak, koliko vidim u drugoj temi i Driling i to jos preciznije, ali si ti ipak uspeo da pogresis?! Bravo! :nanana::lol:

Moram malo da te zezam, udara ova vrucina, pa mi dosadno... :lol:

Salu na stranu, jesi li uspeo konacno da zamenis ulje i sredis sve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Javljam se poslije 100 godina, jbg, ne stizem zbog posla.

 

Naravno, sve sam uspio da napravim. Trebalo je samo malo vise drukati. Zbog cega - ne znam. Uglavnom sve je super, sad cekam Dunlop gume nove da stavim i da sam miran neko vrijeme. Jedino me nervira struja na motoru, jer kad npr. dam migavac, farovi mi gube struju dok radi migavac, kapiram da je zbog stare instalacije itd... jer akumulator je glanc nov. Nemam pojma...

 

Nego ne mogu na pola foruma da postavljam nove teme, te sam odlucio ovdje da pitam ima li iko broj telefona od onoga tipa iz BG , koji radi VIZIRE - IVAN se zove. onaj broj koji se moze naci nije uopste validan broj. Non stop se javlja govorna posta. Ima li iko neki drugi broj ? Hocu da mi uradi veci vizir. Ovaj mali je nista. Ne radi posao uopste.

 

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Slicni simptomi su se svojevremeno javljali na ficinim stop-svetlima: ukljuci se zmigavac - smanji se pozicija. Znas koje je resenje? na stopaljki je oslabio zajednicki kontakt mase! :gaa::lol:

Znaci, (mada nisam siguran u ovo sto pricam jer ne znam imaju li zajednicku masu) prekontrolisi cvrstocu konrakta mase (ili eventualno da nesto nije naopako spojeno).

 

PS: za Ivana imas PP :zdravo:

 

:BJB-tdm:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Hvala za kontakt i za informaciju. Što se ivana i vizira tiče, dogovorili smo se preko e-mail-a jer je čovjek na godišnjem, a što se tiče ''mase'', možeš li mi precizirati na koju masu misliš ? Gdje je to na motoru gdje sumnjaš da je olabavila ?

 

hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja