Jump to content

Moto Zajednica

Razlika TDR i DT

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Da li neko zna u cemu je razlika izmedju Yamahe tdr125r i dt 125. Zasto se tdr dosta cuje kada radi a dt radi tiho.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Zato sto je tdr dosta jaci od DT... Mislim da imaju iste masine ali je tdr daleko jaci, to jest. vise snage je izvuceno iz njega. Ali moze da bude i da je taj DT u extra stanju, a TDR skoro prolupao(cuju se karike, lezajevi na radilici) sto je najveca boljka svih cvaji...Pozz

Neka me ispravi neko ako sam pogresio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ne bi bas reko da se DT cuje tiho... jeste 'malo' slabiji zvuk od TDR-a al kad ka potegnes i on se dereeee... TDR jeste jaci, bolje ubrzava, brzi je, al i da se cujeeee, cuje se.  :)

Evo bas sad sam izaso da ih upalim oba, jedan pored drugog, na leru tu i tamo(nije neka razlika), al kad ih nateras u crveno TDR se bas, bas jace cuje(a i dimi vise).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

A jesu iste masine u njima?

 

U potpunosti su iste. Samo izgleda da je izvuceno vise iz one na TDR-u, npr za DT u saobracajnoj mi pise 8kw, a za TDR 12, sto se i da osetiti kad provozas prvo jedan pa drugi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Pa i meni se cini da su iste... To jo mozda do auspuha... DT nisam vozio, ali TDR jesam, po mom misljenju jedan od najboljih enduro 125 motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Na mom sam uradio generalku a moj drug ima DT i mnogo je tisi od TDR_a. Tdr ima reski zvuk a DT ima blagi. Moguce da su gore navedeni razlozi

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ja sam DT-jku razvlacio do 120 navise(mada ne verujem da bi isla vise od 130 max, fabricki sve), a TDR-ku sam bogami i do 165(ali sa 2 zuba manjim zadnjim lancanikom, takvu sam je uzo) inace ovako fabricka verzija 140-150 bi trebala da izgura dok je jos u dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

ako je tolika razlika onda ti dt sigurno ima blokadu ,ja sam imao dt prosle godine i isao je fabricki 120km mozda 130km ali sam mu ja stavio veci zadnji lancanik pa je isao 110km/h,i imao je fabricke blokade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Verovatno ima(gde?), posto ni ja ni prethodni vlasnik nismo nista cackali, a ne verujem ni da bi svaba cackao nesto, mada meni i ne treba vise ona mi je uglavnom u selu(daleko od asfalta) i tamo je vozim...

A za tdr ne znam, valjda ni njemu nista drugo nije dirano, al bi voleo da znam gde ima blokade??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Blokade imaju dve tri, cini mi se.. Jedna je u paljenju, ili CDI-u, valjda, tesko se skida, a i retko je ima.. Druga je u Auspuhu, u obliku prstenova, lako se skida. Nalaz se u pravcu izduva, znaci na onoj ravnoj strani pre nego sto cev pocne da se siri( Ko nije razumeo, ko da nisam ni pricao :-) ) A moguce je i da ima u samom loncu, moze i katalizator da bude kao blokada, moze i u RC- ventilu, npr. da je ventil stalno zatvoren, ili stalno otvoren. Mada najcesce je u auspuhu, i najlakse za skinuti...:-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ima jedan test za elektronsku blokadu, ako moze u sestoj da natera u crveno nema nikakve blokade...:-)

 

To cemo da testiramo  ;D 

A u auspuhu sam i ja primetio da ima nesto cudno(na dt, njoj sam skidao auspuh da ga krpim), bas gde se spaja blok motora sa izduvnom granom, ima umetnuta neka cev koja dosta smanjuje precnik, pa samim tim i protok izduvnih gasova, ali nisam hteo nista da cackam pa je to tako ostalo, a i u topu ima nekakve pregrade ali je i to ostalo tako kako je a i ne planiram da cackam nista jer je dobar i ovakav kakav je.  :) A rc ventill radi normalno, na 7000 obrtaja ga otvara motorcic i tad nacisto poludi.

Mozda nekad na tdr-u poskidam sve to pa nek se dere kolko oce, volim dreku cvaje  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja