Jump to content

Moto Zajednica

Plava Ptica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sale isti je kao i pre,svaka cast! Potrudio si se da ga sto pre osposobis i nadam se da cete se sad vas dvojica dugo,dugo druziti.

Cajgeri mi se bas svidjaju!

 

I da znas da su mi ove slike vratile secanje na Plavu Pticu i sad mi je  ;D na licu!

Bas sam srecna sto ponovo krstarite drumovima. Samo napred!

 

P.S. Paljenje je namesteno i sve nastelovano,ali hoce MZ tako da cima na nizim obrtajima. Nemoj da brines zbog toga,samo se vozi i nista ne diraj. Ako si ga malo testirao video si da ide kao guja!

 

;)

 

WzatB_adahujatrening011resize.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nije cimao i trzao pa predpostavljam da bi trebao da očistiš karburator.

 

Evo jedne stare slike, još od pre farbanja.

post-1570-12879052383237_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

svaka cast Sale, pratim tvoja desavanja od kad si ga kupio i bas mi je bilo zao, a sad kad vidim da plava ptica pono leti sve se zaboravi, preporucujem ti sad da vozis i da uzivas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Neki pokusaji uspeju a neki ne.U mom slucaju pokusaj dogovora o naknadi stete nije uspeo.Javni tuzilac je od mene trazio da predlozim sumu novca koju trazim na sta sam ja odgovorio 100 000 dinara (mislim da je to realna cifra),a onda cicica pita zasto toliko,a ja kazem to je za onih pola sata sto sam lezao na asfaltu i nisam znao da li imam noge ili ne.Tamo-ovamo epilog je,da cicica ima dve nedelje da se razmisli i odluci da li pristaje da plati 100 000 ili ne.Ako bude pristao,dobro je,ako ne bude pristao sudicemo se,meni je bitno da smo dobro i ja i moj MZ,izdrzljivi smo mi obojica.

    Sto se Plave Ptice tice,ona samo cvrkuce tj.ringdingdinguje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sale sta te briga ti se vozis a cica neka razmislja...platice samo treba da odluci dal ce da ceka sud ili ne  ;).

 

Nego jesi ti to polirao deklove-masinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Poliranje u pokusaju!Nije bas ispalo kako sam zeleo,ipak treba alat a ne samo ruke smirgla pasta i volja mada i nisu tako losi nosac satova i tocak,samo je desna dekla malo losije ispala jer ima neki crni trag kroz materjal od kog je napravljena.

Danas sam napravio i dvastoti kilometar od sredjivanja i prvi put poterao preko 100 km/h,kako je samo Plava Ptica pevala :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ćiju,ćiju ći...Sale pitanje za tebe.Makica je menjala gume na ptici.Možeš li da mi pošalješ njihovu dimenziju(pretpostavljam da su u novim merama) i marku.

Pozdrav i prijatnu vožnju ti želim

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Poliranje u pokusaju!Nije bas ispalo kako sam zeleo,ipak treba alat a ne samo ruke smirgla pasta i volja mada i nisu tako losi nosac satova i tocak,samo je desna dekla malo losije ispala jer ima neki crni trag kroz materjal od kog je napravljena.

Danas sam napravio i dvastoti kilometar od sredjivanja i prvi put poterao preko 100 km/h,kako je samo Plava Ptica pevala :) :)

 

E moras poceti sa krupnom smirglom, 360, 600, 1200, 2600, ima da se sijaaaa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Gume je izabrala Makica,i hvala joj ,prosto se lepe za asfalt.Sa Makicinim prednjim zupcanikom 17 zuba, kad dam gas kao da sam ispaljen iz topa,ja sam pozajmio zupcanik sa 19 zuba i sad je malo lenj u startu,maksimalna brzina ista(ja sam probao samo do 110),meni bi najvise odgovarao prednji zupcanik sa 18 zuba.Voleo bih da namontiram Joskino elektro paljenje i elektro regler(ovaj radi odlicno,ali mi je sumnjiv na semaforu,na leru pod svetlom i zmigavcem),volim da vozim pri malom broju obrtaja,jos kad bi neko imao neki stitnik od vetra na prodaju bilo bi super.Veliki je problem nabavka nekih delova (dodatne opreme) nas koji zivimo daleko od Beograda.U Nedelju vozim minibusom drugu zensku ekipu rukometasica Zajecara na utakmicu u Nisku Banju,pa ako neko zeli da se upoznamo i slucajno se zatekne tamo,neka potrazi sofera Zajecarske ekipe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Beograd ti ne pruža neke posebne mogućnosti kada je MZ u pitanju, naručujemo delove kao i svi ostali.

 

Vetrobran ima Bivolje pa od njega možeš da uzmeš kontakt ko ga izrađuje. Serijski prednji lančanik je od 18 zuba ali savetujem da ne menjaš ništa jer oni što nisi zamenio brže propada, u tvom slučaju lanac i zadnji lančanik. Ostavi sve kako je bilo kod Makice pa kad dođe vreme za zamenu onda kupuj sve novo i kako želiš.

 

Paljenje i regler su potrebni, ja ovih dana planiram za Temerin pa ako hoćeš možemo zajedno da se provozamo. Kada će to biti, zavisi od Joskinog vremena ali ja sam spreman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...U Nedelju vozim minibusom drugu zensku ekipu rukometasica Zajecara na utakmicu u Nisku Banju,pa ako neko zeli da se upoznamo i slucajno se zatekne tamo,neka potrazi sofera Zajecarske ekipe.

Sto ti je "los" posao  ::) ::)

 

...ja ovih dana planiram za Temerin...

 

Gde ces pre crni Vujo  :D :D da l' za Svilajnac da l' za Temerin ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

  E,imao je Plavi Golub vetrobran, do pre neki dan.Dobra stvar.Momak koji je odradio, je na Dusanovcu-Ivan.

Spremam se, danas da ga posetim.Trebalo bi da, kada prodju ceremonije zapisnika i osguravjuceg drustva, napravi drugi.Po gradu, nisam osetio kolikoznaci imati ga na motoru ali na putu, je jako dobra stvar-od vetra stiti,  ne trese se.Fenomenalno odradjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Kasno je za ovu sezonu za voznju od Zajecara do Temerina i nazad (oko 600 km),bice prilike,a nesto se mislim i za vetrobran,bolje za te pare da kupim novi disk sa kocionim plocicama i zadnje paknove.Danas sam se provozao do Knjazevca i malo po gradu,oko 100 km,prava uzivancija.

  Da li moze nekako da se nabavi ili kupi onaj cenovnik od Madjara sa buvljaka pa da sam kalkulisem i narucujem a ne da me prodavac kod koga narucujem delove u Zajecaru dere,na cenu dela u cenovniku on dodaje 40 % (izduvna lula 14 evra,prednji blatobran 14 evra,prednji tocak 160 evra).Koliko kosta,Joskin regler i paljenje,odgovor moze i na PP ako se nesme ovde?

    Posao mi je da minibusom vozim decu u skolu (opstinski Mercedes Sprinter 413 cdi,sa 20 sedista),a vozimo i sve budzetske korisnike,javljacu gde kad putujem,pa moze neko i da me nadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Molio bih nekoga da Saletu pošalje kontakte i objasni kako naručujemo delove.

 

Što se Joske tiče najbolje da ga kontaktiraš putem PP-a. Regler je odličan a ima i uređaj za elektronsko paljenje, nema platina i svih zajebancija sa njima, jača je struja, bolje vuče na nižim obrtajima i smanjuje potrošnju (provereno i proverava se stalno, ja menjam sve njegove uređaje čim se pojave novije generacije, usavršeni modeli, pa sam u toku).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

Molio bih nekoga da Saletu pošalje kontakte i objasni kako naručujemo delove.

 

Što se Joske tiče najbolje da ga kontaktiraš putem PP-a. Regler je odličan a ima i uređaj za elektronsko paljenje, nema platina i svih zajebancija sa njima, jača je struja, bolje vuče na nižim obrtajima i smanjuje potrošnju (provereno i proverava se stalno, ja menjam sve njegove uređaje čim se pojave novije generacije, usavršeni modeli, pa sam u toku).

 

kolika ti je sad potrosnja goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Moj motor nije merodavan jer je ceo eksperimentalan, šta god može novo ili drugačije a da je u skladu sa MZ-om stavljeno je na njega.

 

Imao sam Joskina dva uređaja, dva modela iz predhodnih generacija. Između njih ne vidim nikakvu razliku, oba su radila savršeno ali je Joska osetio potrebu da ih izmeni, ima i tiristorsko i tranzistorsko paljenje pa sad šta god to značilo...

 

Crnac vuče prikolicu od 80kg ali se retko vozi bez putnika, svi jedva čekaju da uđu unutra. Ima 300 ccm i urađen je ceo od delova koji se sada prodaju, sve je MZ-ovo ako se ovi delovi uopšte mogu tako nazvati.  :P

 

Motor vozim brzo, daleko brže nego što bi prikoličar smeo da ide (do 80) a često je i pretovaren jer moji putnici nisu prosečne konstitucije, ''uranjeno'' je to dobro... ;D

 

Trenutno vozim na platine jer je Joska skinuo uređaj pre nego što je Bokilic radio mašinu. Struja je po planu ostavljena za kraj tako da sada vozim na platine.

 

U takvim okolnostima u kojima se jedan MZ našao, na otvorenom putu gde baš tučem po gasu Crnac troši 4 litre i to mu je najveća moguća potrošnja. U gradu i neznam, to je toliko malo da nemam potrebe da ga punim da bih merio a i satovi su mi pocrkali pa je pitanje šta bih izmerio... Otprilike, tu je negde na 3,5 do 4, zavisi koga vozim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja