Jump to content

Moto Zajednica

Plava Ptica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Zahvaljujem se svima na odgovorima i savetima,i izvinjavam se sto sam prenaglio,zbrzao,bio sam strasno iznerviran(sto se meni retko desava) ponasanjem ljudi u osiguranju.Pronasao sam jedan MZ 251 sa rasturenom masinom i papirima(nisam ga video) i covek treba danas da mi javi da li hoce da ga proda i po kojoj ceni.

        Kataranu

31.avgusta treba da dodjem u Pozarevac u Mercedesov servis (valjda se zove Markop)da pokupim minibus koji je tamo na servisu,pa ako ne resim sa delovima javljam ti se da se dogovorimo.

        Drumskoj Lisici

Prvo da pokazem nekim mojim prijateljima majstorima slike kako si ti ispravljao ram,da vidim sta ce oni da kazu.

    Jos jednom se svima zahvaljujem na pomoci i nadam se da cemo se videti na nekom motoskupu a onda cemo da "zezamo krizu" .

     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sto se tice ispravljanja rama u selu Petka blizu Pozarevca postoji radionica koja se bavi izradom motora trotockasa

ja sam tamo nosio svoj ram jer sam od dva morao da napravim jedan.LJudi su to odradili izuzetno.

Kad vec dolazis u Pozarevac mozda bi oni bili resenje i tvojih muka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sale napisala sam ti nesto u temi "Atentat na..." ,nije da te tesim ali stvarno se sve da srediti i ne mora da kosta ni pola te sume koju ti oni daju! Snadje se covek uvek kad muka i beda padnu na ledja! Popravices ti ovo a mi cemo ti pomoci sto vise mozemo!

Ja imam originalnu farbu koja mi je ostala kad sam farbala motor tako da ti se nista nece poznavati. Tesko da ces dobiti istu jer sam ja mesala 2-3 boje sa nekim kristalima i sve to odokativno. A retrovizor imam levi kao za baksuz! Ako ti treba farba javi da saljem postom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sale , jel ti stigao ram ?  Ocisti ga, ofarbaj i sklapaj masinu.  Pazi kad ga raspakujes, rekao sam prijatelju da ti napravi kopiju saobracajne i da je zalepi na ram ( da ne bacis ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Zahvaljujuci prijateljima Kataranu i Drumskoj Lisici,Plava Ptica ce veoma skoro na drum.Ram je stigao odmah sutra dan.Ostalo je jos nekoliko sitnijih stvari pa na drum.Plava Ptica nece sijati kao ranije ali mora se iskoristiti lepo vreme,a kozmetike ce biti ali zimi,za skup MZ-a na prolece bice bar slicna ako ne ista.

  Ja dobio ovaj poziv i sad neznam sta da radim,kako da odredim cifru za nagodbu?Mislim da je bolje da kazem neku sumu i nagodim se nego da jurim advokate i vestake,samo na koliko da pristanem? :-\

post-7652-12879049710801_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa zovu te kao ostecenog ( Znaci da je Cica 100 % kriv ) , da pokusate da se dogovorite oko naknade stete - da ga ti ne bi tuzio i ganjao sudom.  Kolko se secam ti rece da je cica bio neki faktor ( dal sudija, il tako nesto ), pa ti savetujem da potrazis pomoc nekog pravnika.  Cica ce gledati da prodje sto jeftinije, a ti treba da gledas da dobijes sto je moguce vise, pa gde se nadjete.  Takodje uzmi u obzir i svoje povrede ( lekarski nalazi ), ako si bio na bolovanju - dobijao si manju platu , i. t. d.

Popricaj sa nekim pravnikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Svaki dan sam u saobraćaju i dosta mi je svega pa onu drugu temu nisam hteo da pratim. Najvažnije je da si ti dobro, sve ostalo je manje bitno.

 

Neznam koliko je bio bahat u odnosu prema tebi ali svejedno, Bog sve vidi.

 

Poslednji put sam imao udes na Slaviji, stajao sam u mestu i gledao kako mi trola otkida retrovizor. U glavi mi samo otkucava fiskalna kasa, 50evra, pa 100 evra pa će da ode za još 20 i kraj ne vidim...

 

Poludeo sam od besa, uleteo sam u trolu i hteo da ubijem vozača. A onda vidim uplašenog čoveka, prenerazio se od straha, em se sudario pa je očigledno kriv em će ga neka ćelava budala ubiti a jadan čovek nema gde da beži iz one kabine.

 

Savladao sam se. Ipak niko nije toliko lud da jurca trolom okolo da bi nekoga ubio ili mu uništio auto. Još nisam čuo da je neko namerno napravio sudar a posebno da je namerno udario motociklistu.

 

Budi korektan, ako on nije čovek onda ti budi bolji od njega. Reci mu realnu cenu. Ja bih se zadovoljio sa 300 evra i poželeo mu da se više nikad ne sretnemo.

 

Za tih 300 evra kupićeš sve što ti treba od delova, nešto ćeš raditi sam, nešto ćeš platiti majstora i na kraju biće to sve kako treba.

 

Kolki god da je gad ti budi čovek, važnije je to od svih motora ovoga sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da dodam jos nesto, ovo je prvi put u zivotu da vidim ovakav poziv da se osteceni poziva u tuzilastvo radi dogovora o naknadi stete. Kolko znam, procedura je da policija protiv njega podnosi prijavu sudiji za prekrsaje. Ti naplacujes stetu za vozilo od osiguranja ( kolka god da je ), a od cice trazis odstetu za sve ostalo. Imam osecaj da cica nesto muti. Procitaj ovo :

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=33667.0

pa vidi .  Konsultuj se sa nekim pravnikom, i nista ne potpisuj dok tvoj advokat to ne pogleda ( jos mozes i ti da ispadnes kriv ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Izgleda da sam ja malo veća naivčina/budalina nego što na prvi pogled deluje.

 

Nadoknada štete nema veze sa odgovornošću i počinjenim prekršajima za koje se odgovara po zakonu. Očigledno se uplašio nadoknade štete po osnovu zdravlja a ne uništenog motora.

 

Što se samog motora tiče, dal' je 300 ili 500 evra u pitanju ne vidim bitnu razliku jer i za tih 500 evra ima logike, stvarno je slupan pa pošto nema novi onda može da se zaračuna njegova tržišna vrednost a ti tu imaš Ugovor sa Makicom koji ti jasno i pred sudom govori koliko si motor platio zanemarivo kratko vreme pre udesa.

 

Što se tiče zdravlja to zaista može da bude problem jer ako su posledice trajne onda su i zakoni drugačiji pa je i odgovornost veća.

 

Štampar me malo vratio u realnost a i Lisac je u pravu, da ima i malo ljudskosti u njemu ne bi mu trebao dogovor putem suda. Mogao je lepo da dođe do tebe pa te tako ljudski pita treba li ti šta kada se već tako ružno završilo, gde mu je savest bre?

 

Konsultuj se sa nekim pravnikom, i nista ne potpisuj dok tvoj advokat to ne pogleda ( jos mozes i ti da ispadnes kriv ) !

 

Nema druge, bez advokata ništa. Nažalost, ima slučajeva kada je to neizbežno mada mi je i dalje žao što to nemože da se završi na ljudski način ali šta da se radi, matori trasira relacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Bio ja kod advokata i on mi kaze sledece da je za krivicno delo iz clana 289 stav 1 ZOBS-a kriticna suma 200 000 dinara,ako je ukupna steta preko 200 000 morace u zatvor a ako nije onda ne mora.Cicica se nije javljao od 02.08. (dan posle nesrece).Advokat mi predlozio da trazim  150 000 pa ako skripi  i da spustim ali da ispod 100 000 ne spustam.Jos mi je rekao da su ovakvi pozivi retki i da se koriste samo kada  okrivljeni (ili njegov advokat) procene da ce bolje proci nego da se ide na sud.Ne bih zeleo da ispadnem necovek i oderem coveku kozu sa ledja ili ga oteram u zatvor,verujem da bi mu strasno tesko palo da u 71 godini kao bivsi predsednik okruznog suda provede neko vreme u zatvoru.Mislim da je cifra 120 000 do 150 000 realna s obzirom da on ima bar duplo vecu penziju (pretpostavka da mu je penzija oko 50 000) nego sto ja imam platu koju uzgred i ne primam vec 4 meseca.Svraticu kod jos nekog advokata,cisto da uporedim misljenja i savete,cekam 02.10. da vidimo sta ce da se desi.

    Motor polako vracam na tockove,valjda cu ugrabiti jos koji dan voznje mada MZ ide i po snegu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Trazi ti lepo vecu sumu, pa se nadjite negde na sredini!!

 

 

...,verujem da bi mu strasno tesko palo da u 71 godini kao bivsi predsednik okruznog suda provede neko vreme u zatvoru.

S' obzirom na ovo sto si napisao nece taj u zatvor sigurno-ne boj se!!Sve je to ista "kompanija"!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Momak, samo se ti obrati advokatu, on je jedini merodavan za tvoje odgovore. Ovo sto pisemo nista ti ne pomaze, samo zbunjuje, kako kaze zakon tako radi. Imas unisten motor, lekarsku listu  policijski izvestaj i to ti je dovojlno.Na sud pa kako presude!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Uzmi advokata i to dobrog. Moj najstariji sin je, proslog leta, u Krusevcu radio polukruzno na regionalnom putu, na mestu gde je to dozvoljeno. Bio je na polovini kolovoza, cak je i usao na suprotnu kolovoznu traku , kada su dve cevojke na skuteru, uplasivsi se, naletele na njega. Tragova kocenja nije bilo(samo tragovi grebanja po asfaltu, jer su pale 5,5m od auta i tako se gulile po  putu).Hvala Gospodu pa su devojke prosle sa blazim ogrebotinama. Njima nije radjen alkotest, jer kako je rekao policajac one su maloletne. Da te ne gusim: nisu krive! Nemanje dozvole,kaciga,cak se i skuter vodio na firmu-nemanje putnog naloga...Najveca krivica moga sina je bila sto je iz BGD.Sudinica mu je, pored imena i prezimena trazila nadimak, jer po BGD svi imaju zvucni nadimak. Zahvaljujuci dobrom advokatu, koga sam dobro platio,sve je zavrseno opomenama.Budi pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Samo da se malo pohvalim,provozao sam danas Plavu Pticu celih sest (6) kilometara.Nisam bas zadovoljan izgledom ali vazno je da je u normalnom voznom stanju.Moj fotoaparat nije izdrzao let od mojih masnih ruku do dna kanala tako da od slika popravke nema nista,cim nabacim neku sliku Plave Ptice u sadasnjem stanju, okacicu.Ram je originalan (isparavljen) i motor se normalno ponasa.Kupio sam polovan ram i po njemu pravio moj prijatelj bravar,neki alat,sablon i po tom sablonu je moj ram sredjen (presecen i zavaren),a sve ostale radove (montaza - demontaza) sam radio sam,(osim ispravljanja tocka).Hvala prijateljima koji su pomogli na bilo koji nacin da ne ode u zaborav ili na otpad jos jedan MZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Lepse izgleda na slikama ili se meni cini?Danas crveno slovo pa mi nisu da li da radim nista,sredicu zmigavce,pa blatobran,pa rezervoar...Interesuje me vase misljenje o cajgerima,ovi su eksperimentalno na obicnom belom papiru,kako vam se svidjaju?Muci me nesto drugo,na oko 3 000 obrtaja stalno nesto cima i secka, u svakoj brzini (od 2 700 do 3 200 obrtaja),na ostalim rezimima rada radi odlicno,sta bi moglo da bude,nije nista dirano ni oko paljenja ni oko karburatora,tako je kupljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja