Jump to content

Moto Zajednica

Reli Makedonija 2009?

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

  Jel moze na granici da se izvadi osiguranje?

pozzz

 

Za Makedoniju je stvarno lakse da odes u bilo koje osiguranje u BGu (ili nekom drugom mestu) i na granici da prodjes ko gospodin co'ek za par minuta... nego da se tamo cimas da to kupujes... Ne znam, verovatno da moze i tamo.

 

Za Albaniju se placa nesto na granici, prosle godine sam bio, oko 1e za prolazak... To je mozda bilo za osiguranje, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Druze... za Makedoniju neznam,posto nisam nikada ulazio kao stranac... ;)

Za Albaniju smo isli letos nas 15-tak motora,kad onaj tamo na granici kaze: Voziiiiii.. i mi odosmo!!

al kad smo teli da predzemo iz Abanije u C.Goru..onaj drugi Siptar kaze: Gde je osiguranje? pa smo morali da ga podmicujemo...uvatilo nas isto ko da smo platili na ulaz. Zato,bez obzira sta ce vam na ulasku reci....zatrazite da platite..mislim da je bio 1 eur..

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

O kakvom osiguranju je reč?

 

Zdravstveno osiguranje...

 

Ako države nemaju konvenciju, onda plačaš usluge na licu mesta i tvoje državno zdravstveno osiguranje refundira. Ja obično uzmem polisu za inostranstvo, t.j. turističko osiguranje za 10 dana, ali do sad mi još nigde na granici nisu tražili.

 

Tomo,jel ides i ti?

 

Žao mi je... imam obaveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: ČAČAK
  • Motocikl: enduro

Pre desetak dana sam se vratio iz Albanije, ušao sam kod Struge pa preko Elbasa, Drača , Tirane i izašao kod Skadra u CG. Na ulazu uzmeš potvrdu a na izlazu sa tom potvrdov platiš dva evra.Tražili su međunarodnu dozvolu ali su pristali da za nas četvoricu damo deset evra mita i prođeš.Inače dole je super i mnogo jeftino a vozači automobila i kamiona se sklanjaju kad vide motoristu da ga propuste.Toliko od mene. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

Zdravstveno osiguranje je bolje uzeti u svom mestu prebivalista.Na svakoj BALKANSKOJ granici vazi pravilo koje se zove 10 evra.Albanci uzimaju 1 ili 2 evra,i to im dodje kao viza ili sta vec.I kod njih je bolje za citavu grupu dati 10 evra i preci granicu za par minuta.Prenociste u Dracu je oko 7-8 evra u hotelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

 

Ulazio u Makedoniju pre 10 dana,ali preko Prohor Pcinjskog i nista,a proslo leto na ulazu u Albaniju 10 evrica!

[/qu

 

Posto sam navikao da se grebem lako mi je,ali videces!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

 

I taj osamnaesti po redu reli se zavrsio!Ni potonuce broda na Ohridskom jezeru,ni zemljotres u Strugi nisu onemogucili vredne domacine da sve odrade onako kako treba!Ovim putem zahvalnost svima njima na celu sa Zoranom Naumovskim,jer stvarno su dali maksimum,tako  da sledece godine ako Bog da vidimo se ponovo!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

 

I taj osamnaesti po redu reli se zavrsio!Ni potonuce broda na Ohridskom jezeru,ni zemljotres u Strugi nisu onemogucili vredne domacine da sve odrade onako kako treba!Ovim putem zahvalnost svima njima na celu sa Zoranom Naumovskim,jer stvarno su dali maksimum,tako  da sledece godine ako Bog da vidimo se ponovo!

 

 

Prijatelju... Nije se odradilo bas sve po planu! Zbog dana zalosti je odlozen prolazak kroz Gevgeliju,poseta i desert u Krusevu,kao i zavrsno vece uz vatromet i rok-koncert. Ali sta je tu je... to sto si napisao meni licno puno znaci,za u buduce. raduje me da si poneo dobre impresije sa gostovanja u Makedoniji,i zalim sto nisam imao dovoljno vremenea za malo vise upoznavanje!!

pozdrav tebi,i svima ostalima koji su bili nasi gosti.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

 

Da neispadne da pozdravljam samo Zorana,pozdravi vaze za sve,ali i za mog suborca sa FIM Relija Minca koji mi je rekao za prekrasne predele kroz Albaniju,koja je uspesno savladana,kao i za Zareta koji je meni i mom drugu Vladi obezbedio smestaj na Dojranu!BLAGODARIME!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Kolega iz kluba je isao prvi put i vratio se debelo razocaran. Verovatno je razocaranje pojacala nasa prica o ranijim odlascima koja ga je i navela da ode.

Slicno razmisljaju i tri bajkera iz Slovenije koji su svratili do nas da se pozdrave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova

Evo da se i ja oglasim povodom putesestvija po Makedoniji.

Meni je bilo prelepo, predivni predeli za voznju, video stare drugare, vratio se kuci preko Albanije i Crne Gore i proveo se extra.

Evo nekoliko slicica koje govore vise od reci.

P.S. Jos jednom veliki pozdrav za drugare iz Moto Skopje ,a posebno Žaretu i Minchu!

post-6456-12879049272271_thumb.jpg

post-6456-12879049272954_thumb.jpg

post-6456-12879049273769_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Kolega iz kluba je isao prvi put i vratio se debelo razocaran. Verovatno je razocaranje pojacala nasa prica o ranijim odlascima koja ga je i navela da ode.

Slicno razmisljaju i tri bajkera iz Slovenije koji su svratili do nas da se pozdrave.

 

Prijatelju..puno bi mi pogao ako mi kazes sto je ono sto se nije dopalo tvome kolegi i Slovencima??

Posto sam direktno povezan sa Organizacijom,puno bi mi znacili komentari...

hvala!

p.s.Ako ti nije prijatno ovde,posalji P.P.

opet hvala!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Kolega iz kluba je isao prvi put i vratio se debelo razocaran. Verovatno je razocaranje pojacala nasa prica o ranijim odlascima koja ga je i navela da ode.

Slicno razmisljaju i tri bajkera iz Slovenije koji su svratili do nas da se pozdrave.

 

Prijatelju..puno bi mi pogao ako mi kazes sto je ono sto se nije dopalo tvome kolegi i Slovencima??

Posto sam direktno povezan sa Organizacijom,puno bi mi znacili komentari...

hvala!

p.s.Ako ti nije prijatno ovde,posalji P.P.

opet hvala!! ;)

Ja sam bio 4 puta a vecina iz kluba i vise puta. Bilo nas je vise u grupi i sa nama je bio uvek Sasa iz Skoplja, mozda je to u mnogome ulepsalo stvar, a i pomoglo kod mnogih situacija.

Kad ohladi glavu pozvacu ga da napise iz prve ruke, a za sada u kratkim crtama.

Docek kao da je obavezan da dodje , neorganizovana kolona sa gomilom skuterasa koji se ukljucuju i voze izmedju motora + neki koji voze na točku kroz kolonu. Na stajalistima neinformisanje ucesnika gde je klopa i slično. Stav glavnog organizatora - ne znam mu ime. Cene smestaja bez popusta za učesnike,plus dva puta po 20 eura za kotizaciju ?! Na Ohridu neka dodela i zavrsna svecanost zavrsena pre nego je pocela i zahvalnicu nasem klubu uzeo organizator.

Imao gumi defekt i uz pomoć Neima i lokalnih momaka zavrsio (a njega su preporučili ljudi koji su ranije dolazili), a iz org. mu se javili oko podne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Kolega iz kluba je isao prvi put i vratio se debelo razocaran. Verovatno je razocaranje pojacala nasa prica o ranijim odlascima koja ga je i navela da ode.

Slicno razmisljaju i tri bajkera iz Slovenije koji su svratili do nas da se pozdrave.

 

Prijatelju..puno bi mi pogao ako mi kazes sto je ono sto se nije dopalo tvome kolegi i Slovencima??

Posto sam direktno povezan sa Organizacijom,puno bi mi znacili komentari...

hvala!

p.s.Ako ti nije prijatno ovde,posalji P.P.

opet hvala!! ;)

 

Ja sam bio 4 puta a vecina iz kluba i vise puta. Bilo nas je vise u grupi i sa nama je bio uvek Sasa iz Skoplja, mozda je to u mnogome ulepsalo stvar, a i pomoglo kod mnogih situacija.

Kad ohladi glavu pozvacu ga da napise iz prve ruke, a za sada u kratkim crtama.

Docek kao da je obavezan da dodje , neorganizovana kolona sa gomilom skuterasa koji se ukljucuju i voze izmedju motora + neki koji voze na točku kroz kolonu. Na stajalistima neinformisanje ucesnika gde je klopa i slično. Stav glavnog organizatora - ne znam mu ime. Cene smestaja bez popusta za učesnike,plus dva puta po 20 eura za kotizaciju ?! Na Ohridu neka dodela i zavrsna svecanost zavrsena pre nego je pocela i zahvalnicu nasem klubu uzeo organizator.

Imao gumi defekt i uz pomoć Neima i lokalnih momaka zavrsio (a njega su preporučili ljudi koji su ranije dolazili), a iz org. mu se javili oko podne.

 

-Druze...ako si dosao i peti put,video bi da je ovaj put obezbedzenje bilo najbolje.. naravno da uvek ima budale sto voze na jednom u koloni,aj smo ih ovaj put sveli na minmum..

-vasu nzahvalnicu je uzeo neko iz drugog kluba iz Srbije(vasi prijatelji)posto niko od vasih nije bio tu ! (covek je imao problema sa gumom)

koji smo isto vece dogovorili i ujutro resili..(ko radi nocu?)

Oko neonformisanja za vreme pauza si u pravu..tako je  nazalost i bilo! (nismo uspeli na vreme da obezbedimo megafon) nek nam oproste svi koji su bili tamo...al opet mislim da niko nije ostao bez klope i pica... bilo je oko 400 ucesnika ,a 600-1000 paketa za klopu..

aj da sacekamo informacije od prve ruke...???

pozdrav!!

p.s. Oko kotizacije 20 eur..???? pojasni malo..o cemu je rec?? a spavanje je bilo 10 eur..pitaj prijatelja za hotel u Strugu....ako je taj covek za Pan-European??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

... neorganizovana kolona sa gomilom skuterasa koji se ukljucuju i voze izmedju motora + neki koji voze na točku kroz kolonu. Na stajalistima neinformisanje ucesnika gde je klopa i slično. Stav glavnog organizatora - ne znam mu ime. Cene smestaja bez popusta za učesnike,plus dva puta po 20 eura za kotizaciju ?!

 

 

Sada mi sve nesvesno upoređujemo sa BJB relijem i nailazimo na pluse i minuse. To, što smo svi u junu doživeli je "disciplin und ordnung" što se vožnje tiče. U Makedoniji je to malo opuštenije. Ali reli i sve oko njega apsolutno zavisi od sponzora, i verujte, punom guzicom može se srat i bez obzira, skidam kapu onim entuzijastima, koji se upuštaju u organizaciju tih i sličnih poduhvata. Što se tiče kotizacija, uporedite npr. FIM reli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja