Jump to content

Moto Zajednica

XLV750 - Pomoc oko sklapanja HONDE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Prijatelji, Jos prije 6-7 godina moj cale, je kupio Hondu XLV750 1984god za dijelove jer smo imali takvu istu. Jednu smo prodali, a ovo rasklopili a nista od dijelova nismo koristili. Narucio sam novu malu viljuskicu za mjenjac i kandze na mjenjacu obradio kod majstora. Sad treba da sklapam motor, pa ako mi neko moze reci!!! KOLIKA JE CIJENA ILI TARIFA ZA SKLAPANJE MOTORA ???

 

Rijec je o V-motoru,

treba ubaciti mjenjac,

drugu polovinu kucista masine

korbu,lamele,kvacilo, spustiti cilindere

ubaciti masinu u ram

i skopcati prenos jer je kardan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Видео сам пролетос твој оглас, чак сам ти звао ћалета да питам за цену, значи остала је ту. Нека.

 

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=270543

 

Одавде крени, ту ћеш наћи сервисни мануал који обавезно одштампај, набави добро друштво и добар алат, наоружај се стрпљењем и засуци рукаве. Ако мало волиш ме'анику, видећеш да није проблем, а кад га потераш - срце пуно!!!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Odgovoricu ti na poruku ovde u temi ...

Sliku mog agregata (preseka agregata) sam nasao medju prvim stranicama u service manual-u.

 

Imas ovde u podforumu "garaza" temu sa linkovima za skidanje service manuala, pa mozes da pocnes i odatle polako ...

 

Sto kaze iksel, mnogo strpljenja, obavezno odstampaj manual, zameni SVE sto ti se cini sumnjivim, naravno u skladu sa finansijskim mogucnostima. Odredi prioritetne stvari i uz malo truda, volje i ljbavi prema motorima, Honda ce ubrzo da krstari livadama i sljivicima :)

 

obavezno slikaj i kaci slike ovde da vidimo kako napredujes ;)

 

srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Hvala za link manual servisa, valjda cu znati to da skinem,,,Volim menahiku, a i ovaj motor.

Sklapam ga cisto da imam jedan skoro old timer, da idem snjjim na bazen, a ida krstarim livadama, hehehe

 

treba da se pocne sklapati,,samo da mi stigne mala viljuskica za mjenjac

 

100-150e nije skupo,,,mozda se cujemo,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ako nemas smisla za mehaniku, mrzi te da se zezas, imas pametnija posla i zaradjujes vise od 150E za dve nedelje (koliko tebi treba minimum da ga sastavis, bez obzira koliko voleo iskustvo je drugo nesto) preporuka da odes do Svilajnca i do Bokilica. Ja bio i zadovoljan.

 

A ako neces, pamet u glavu, strpljenje u srce, alat u ruke, pajser, cekic, i sve glomazno u garazi daj prijateljima na cuvanje i - TERAJJJJJ!!!  8)

 

EDIT: Svaka cast na rezultatima iz potpisa...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Manual Servis, uspjesno presnimljen i odstampan, samo jos da se ukorci!!

 

majstora sam vec Zagovorio, a i moj Cale ce da pomogne!

Brzo cemo ga sklopiti,

a onda

-farbanje rama

-farbanje plasikica (par detalja)

-montaza guma

-presvlacenje sjedista

- malo provjeriti instalaciju i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Naravno, da dokumentujes svaki detalj u toku sklapanja pa da to lepo podelis sa nama :)

Ugledaj se na mene! :D:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Da ubacimo koju sliku jer je motor u fazi sklapanje,,,a pomalo i dotjerivanja (jer godine su to-1984)

 

A DOBRO CE MI DOCI I SAVJETI I INFORMACIJE,,jer imam jos dosta sitni detalja da uradim

post-1619-12879091242546_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Evo jos po koja slika,,ono je bio pocetak,,probe radi  ;)

 

Sjedise ti je od sunca se pohabalo,,pa mi treba neko ko zna gdje mogu da kupim taj bolji materijal,,dal koza,ili eko-koza to ja naznam,,,bilo bi dobro u orginalnoj PLAVOJ BOJI,,,,kad se sve sklopi,sva ulja ce da budu nova,pa mi treba informacija Koje Ulje da naspem nazad u mezanicam za kardan???......instalacija je uredjena,farbanje ce biti preko zime(rezervar,i ostale plastike),,,muce me ZICE NA TOCKOVIMA,one su pocincane,al su oksidirale,nije hrdja,vec nesto bijelo,kao od soli,,,pa kako da to ocistim,,ili GDJE MOGU DA KUPIM NOVE ZICE I KO MOZE TO DA POSTAVI,,ujedno bi ofarbao srce tocka,,i bandaze ispoliro....

 

Ja slabo pisem na ovu moju temu,,al eto kad napisem,,odmah nesto trazim....HVALA SVIMA

 

post-1619-12879091243379_thumb.jpg

post-1619-12879091244632_thumb.jpg

post-1619-12879091245845_thumb.jpg

post-1619-12879091246833_thumb.jpg

post-1619-12879091247241_thumb.jpg

post-1619-12879091247787_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

,,,kad se sve sklopi,sva ulja ce da budu nova,pa mi treba informacija Koje Ulje da naspem nazad u mezanicam za kardan???...

 

Ja slabo pisem na ovu moju temu,,al eto kad napisem,,odmah nesto trazim....HVALA SVIMA

 

Види овде јел' пише у Workshop manual-у...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

hehe,,nije bas nov 1984 godiste je,,zanimljivo je sto ima samo 36.000km,,,a neko je ga vozi malo u gradskom stilu,ogibljenje je tvrdo kao na supermoto sto se meni mnogo svidja,podsjeca me na trkacki stroj  ;D  !!!

 

prica je pocela ovako,,,prije 7-8 tata moj je kupio,,,imali smo jednu ovakvu,,pa da ima za dijelova,,,godine su isle,,tu smo prodali sto smo vozili,,a ovu smo mi rastavili da popravimo mjenjac,,i tako stolala je ona dugo dugo,,,, a ja mnogo volim enduro motore,narocito ako je neko sklapanje,cackanje,sredjivanje,itd,,

 

i tako ja to sad pomalo sredjujem,popravljam,,..nezurim,pomalo parice ulazem,uvijek ih malo,pa mi bjeze,zato  ovo ide tako sporo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Hoces li sredjivati na motoru nesto osim menjaca? obavezno slikaj sve i kaci slike ovde! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kiseljak BiH
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero;Honda XLV750R

Ja sam u kardan nasuo obično ulje za mjenjač 80w i nemam nikakvih čudnih zvukova.Sklopi i nek je sa srećom,imaš extra motor inače nije ih napravljeno ni 10.000 i jako ih je malo još u dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

HITNO POTREBNA TEHNICKA POMOC

 

dal ko zna dal na moju Kamilu,,odgovara sa nekog drugog modela ULJNA PUMPA,,

imam manual servis,,al neznam da uporedim sa nekim drugim modelom

 

HITNO POMOC,,,savjet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Listajuci Manual Service po google..procito sam da ima dosta slicnosti izmadju XLV 750r i (XL600V Transalp i XRV650 Africa Twin)

 

ako je neko u toku ili moze kakvu sliku da posalje,,,,treba mi ULJNA PUMPA

 

Ja cu sutra da objavim na Stranici slike,,slenirane iz Manual Servica,,,pa svaka pomic i misljenje su dobro dosli ....... H V A L A  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Uljnu Pumpu sam nasao ,,,tata pozajmio prijateljima kao uzorak za nesto,,,evo i slike  ;)

post-1619-12879092109338_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

EVO SLIKE NAMOTAJA,,sa mjerama,,nisam znao bolje da ispisem(prvi put je) drugi put bice BOLJE  :D

 

pa ako neko ima neki namotaj od V motora,,,da vidi,u manual servicu na net.sinoc sam trazio,,pise da ima slicnosti Transalp XL600V RD02,,ili AfricaTwin 650...pa ako neko nesto ima,,ili zna ko bi mogao imati,,,moze na PP,,,a i cijena  ;)

 

EVO SLIKE

post-1619-12879092109766_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

ajoj kako ja volim ovaj motor :)

pazi ovo je "tata" od Afrike a i Transalpa, tako da verujem da dosta delova može da paše od njih (konkretno mislim modele '89)

 

pratim temu, čekam slike :)

 

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Da se malo pohvalim,,,al opet na zalost nema slike,,,majstor je 30ak Km od mene,,,pa uvijk u zurbi idem njemu,,i zaboravim foto-aparat,,inace blok motora je sklopljen,mjenjac uradjen,uljna pumpa (fenomenalna)orginal !!!

 

Polako se sklapa,,majstor ima dosta posla,,inace ostali su cilinderi,glave i da se ubaci u ram!!!

prije ubacivanja,,cilinderi se farbaju!!!

 

za sad od slika ima kostur (kako ja to kazem) al sam presvuko sjediste (crna koza je kupljena od Proke iz SM)

i presvukao sam MAT FOLIJOM CRNOM plasticni torugao na kom pise HRC :D

 

obecavam da cu slikati masinu,cim budem kod majstora ::)

post-1493-036684300 1288293095_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Nedavno je neki poznanik odavde kupio takvu hondu u Bijeljini koja takodje ima problem sa mjenjacem, mislim sa trecom. Bio sam skoro siguran da je od tebe kupio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Nedavno je neki poznanik odavde kupio takvu hondu u Bijeljini koja takodje ima problem sa mjenjacem, mislim sa trecom. Bio sam skoro siguran da je od tebe kupio :)

hehehe,,,,ta HONDA je nekad bila u nasem vlasnistvu(tj mog tate) jos se vodi na ime mog oca VIDIC ZORAN...i mi kad smo je prodali imala je problem 3. brzina,,pa su napravili,,i eto nakon 3-4 godine,,opet problem...inace nista mu nefali...odlican motor... cijena mu je bila 800eura...a za kolio je pazarena..pitanje je....inace istekla registracija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja