Jump to content

Moto Zajednica

HONDA VF 750 C - MAGNA Informacije- iskustva ???

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Imao sam priliku da provozam na kratko ovaj motor, ucinio mi se dosta interesantnim, pa me interesuje da li ga je imao neko na duze, kakav je po pitanju trajnosti, odrzavanja, cene itd. Znam da je dosta redak, nije miljenik kruzerista zbog V4 a po njima je ono pravo samo V2, ali ipak ako ima ko da zna malo vise neka ga ne mrzi da napise.

Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja ustvari jos nisam nasao motor koji nije po mojoj meri !

Svaki ima svoj smek, svoju dusu, kako ih samo volim, ali novcanik mi ne da da ih sve imam, i ja imam tuzan zadatak da se izmedju svih tih lepotica odlucim samo za jednu  :'( :'( :'( !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ima ga moj prijatelj ovde vec oko godinu ipo dana. Kolko sam pricao sa njim, motor jako lepo ide i lako se vozi. Pre njega je vozio Suzuki GSX 1100 citavih 18 godina i kaze da mu promena prija ( udobniji polozaj za sedenje narocito za duga putovanja ) . Svoje utiske o motoru mi je preneo jos prosle godine posle voznje za Kosovsku Mitrovicu, sad nakon godinu dana i ne mogu svega da se setim, ali uglavnom su bili pozitivni . Njemu se nije dopadalo sto je motor tih pa je malo poradio na auspusima , njemu se sad zvuk svidja.  Jedinu manu koju smo mu nasli je nabavka rezervnih delova, jer je prijatelj imao udes prosle godine, a posto nije imao karambole - polupao je desnu deklu na masini, pa je istu morao poruciti iz Amerike jer je njegova magna pravljena za USA trziste i ne pasu dekle sa obicnog VFR-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Posto si tako lepo, poetski odgovorio na moja glupa pitanja, a ne javljalu se vlasnici ovog motora, evo ti mojih utisaka. Uzmi ih sa rezervom jer se radi o jednodnevnoj voznji pre vise od par godina, 370km, uglavnom autoputem i nesto malo planinskim serpentinama (Beograd--Vlasinsko jezero). Upozoravam te da je za mene svaki motor mladji od 20 godina cudo tehnike i da se ne snalazim najbolje u tim podelama enduro, kruzer, SM...

 

Masina voli da se vrti. Na malim obrtajima je crkotina.

Brzine su lepo rasporedjene. Na autoputu i u petoj uvek ima rezervu gasa za preticanje.

S obzirom na dimenzije vrlo vrlo upravljiv motor. U krivinama lezi super za jednog valjda kruzera.

Kocnice pristojne, ali ja sam ga ganjao samo uzbrdo, a vlasnik nizbrdo (kasnije ga nisam ni cuo ni video). ;D

Sediste udobno, polozaj isto tako.

E da... i pored onolikih izduva motor je stvarno tih i meni je smetala buka od lanca. Mozda je  bio istrosen jer je decko  vec bio presao pola Evrope na putu za Grcku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nisam nikad imao ni vozio taj motor ali sam se dosta interesovao za te masine VF 500-750F , a to je sve isti agregat i u sportskim modelima kao i u ovom kruzeru Magni i Sablji ,sve u svemu -  na forumima sam nalazio price da je ta citava serija VF masina imala problema sa razvodom ventila jer je bio sa lancima a to se kao nije pokazalo kao najsrecnije resenje pa su '86 godine izbacili VFR sa razvodom preko zupcanika koji se odlicno pokazao tj bio je neunistiv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Hvala drugari !

Ja  vec duze vremena iz potaje nisanim ovaj motor i polako skupljam informacije.

Na zalost, ne znam te strane jezike, a na ovim domacim nema podataka o ovom motoru.

I ja znam da su prvi VF motori u vodu bacani, ali ovaj motor se pravio do 2002 ili2003, pa ne bi Honda dozvolila da se u novom milenijumu provlaci neki njen proizvod sa greskom ( valjda ).

A da ide za jedan motor ovog tipa, bas ide.

To se meni i svidelo, onako, motor kao kruzer, taman za moje godine. Kad me vide, vide cicu ( "c" kao cacak ) na motoru na olinjaloj coperici, a kad dam gas.......iznenadjenje, samo cica olinjao a motor ide ko plastikanac ! 

Nekako mi lepo zazvucalo. Meni se svidja taj polozaj koji imam kod Shadowa ili Dragstara, ali fali snage, a ovde ima i 90 ks, a i ne smeta mi sto je V4 a ne V2, ja sam navikao na 4 cilindra, nema veze sto je na kruzeru.

Onaj u Novom Sadu, jel to onaj sivi sto mu sada fali cajger, njega sam i vozio i tu me je bas prijatno iznenadilo ponasanje motora, ide kao mecava, udoban, upija rupe, lepa zastita od vetra, a i dosta lako se vozi.  Ja mu po tome ne nadjoh manu. Zato sam i pitao ono za trajnost i odrzavanje jer kod nas kad uzmes niko ne zna koliko je to preslo, a jos vecinom sad uvezeno iz Amerike i sve preslo po par hiljada kilometara. Jel znaju oni koliko je Amerika daleko ?  :D :D :D !

Ako ima neko sa nekim boljim i preciznijim informacijama, nek napise...nista ne kosta, samo malo vremena, i cisto onako,  ako neko ima ovakav motor nek se pribelezi, pa ako jednog dana resi da ga prodaje da se planiramo, nista hitno, ja se tek raspitujem.

Hvala !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Imas srece Jasminko. Bas sam se veceras video sa drugarom, pa evo i informacija - svezih iz prve ruke.  Prvo ne radi se o tom sivom koji je kako vidim u oglasima vec prodat. Ovaj je zuti, a vec ce ti slike reci sve ( potrudio sam se ). 

  Ovaj " Zuca " ide ko blesav . Masina je perfektna, i do sad nije imao problema sa njom osim sto mu je na putu za Kosovsku Mitrovicu crko regler, ali je to Joska vec sredio.  Motor nije veliki potrosac, po gradu trosi oko 6 - 6,5 litara, a na otvorenom oko 5, mozda i malo manje ( kad se vozi 110 - 120 ) .  Najveca mana mu je mali rezervoar , koji naoko deluje dosta velik, al u njega staje samo 12 litara goriva . Ispod njega je V 4 agregat, pa je to razlog . Ovaj moj drug je zbog onog udesa kad je stradala dekla sad pravio neke karambole ( za svaki slucaj ), nisu bas naj sretnije ispali, al sluze svrsi. Na zimu ce praviti nove i lepse. Evo svezih slika pa uzivaj .

post-3891-12879045199571_thumb.jpg

post-3891-12879045200414_thumb.jpg

post-3891-12879045201624_thumb.jpg

post-3891-12879045202419_thumb.jpg

post-3891-12879045203344_thumb.jpg

post-3891-128790452043_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jos da dodam ova " Magna " je 2000 godiste, a glavne mane su : mali rezervoar i sto je redak model , pa ima poteskoca za nabavku delova. ( desna dekla je kostala u Americi 65 dolara + postarina 55 dolara) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja vec duze vremena pratim Magne tako da i ovu znam, kupljena od Fijuka, ja sam je gledao pre par godina,..........

Lep primerak, podmladjen, to je 1994, ali nema tu nikakve razlike osim u boji .

Hvala ti puno, slike su nocne ali svaka cast !

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

I ja sam ih pratio,jer mi V4 deluje mocno. Vozio nekada Forda V6,pa valjda zato.

Ono sto sam uspeo da saznam jeste da je problem sa delovima i svi su me savetovali da je izbegnem bas zbog toga.

A za drugo mi je receno-Honda ne pravi falicne motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

I ja sam ih pratio,jer mi V4 deluje mocno. Vozio nekada Forda V6,pa valjda zato.

Ono sto sam uspeo da saznam jeste da je problem sa delovima i svi su me savetovali da je izbegnem bas zbog toga.

A za drugo mi je receno-Honda ne pravi falicne motore.

 

Baš naprotiv,motor lijepo izgleda,ali je promašen jer nije niti custom-chopper(zbog V4 motora koji traži obrtaje da bi išao),a nije niti jurilica zbog koncepcije rama,ogibljenja i kočnica.

Dakle ciklistika neprati mašinu koncipiranu za korištenje u visokim obrtajima, a uz to pratite malo recenzije i vidjeti ćete da je VF(F) mašina koja je ugrađena u ovakve motore mušičav stroj sa problemima u razvođu(ne mješati ovu mašinu sa hondinim VFR-om jer im je zajednička jedino V4 koncepcija i kubikaža)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Trstenik

treeba voziti ovaj motor pa komentarisati.prede na 120 km, a kad treba prelazi u R-a.sa dobrim gumama vozi po krivinama fenomenalno.ne bih se slozio da je to promasen model.na ceni je u nemackoj i ne mozes ga uzeti za male pare.ja sam ljubitelj ovog motora.najbolji osecaj je kada vide cicu na motoru (imam 53 godine)  i provociraju ga vozaci auta, a ti onda zavrnes rucicu gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

I meni je jedna promasena Magna krajnji cilj.

Kad bum nasel jednu bas, bas dobru, napravicemo neku kombinaciju, rodicemo pare i to ce biti to.

Ono sto zameram Kruzerima je nedostatak snage, a sve ostalo mi se svidja, to Magna ima.

Jednog dana, naletece neka i to mce biti ta penzija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Од кад моја познаница, мала Рускињица, вози Магну - ја је рачунам у моторе за девојчице. ;D

 

Њен је, без шале.

 

post-4171-12879049233846_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja