Jump to content

Moto Zajednica

F650Gs, F800Gs: Tema Za Vlasnike

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Treba mi za F800GS, tj valjalo bi da probam dal mi radi poso.

Malo mi je visok za manevrisanje u mestu i za offroad (obe noge na zemlji ali ne bas celim stopalom), ali je u voznji super, pa me zanima kako bi izgledalo sa niskim sedistem (cilj je da ne poremeti komfor u voznji a a bude lakse u mestu)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Hvala na programu,
 
a ovi iz Radulovica su sabani. Ja sam odustao od saradnje sa njima, da li ima zainteresovanih da razradimo nabavku djelova iz Hrvatske? Naime od njih (BMW.hr) sam par puta nabavljao djelove koje nemaju na lageru, a vec sledeceg dana su dobijali iste iz Njemacke. Samo da provalimo kako efikasno da ih unesemo u Srbiju. Ne ceka se 15 dana, ne ostavlja se kapara, prodavci znaju sta prodaju. Ima li neko ideju, a da nije standardna posta (posta.hr)?
 
Moze na mail, PM i sl.
 
Poz,
B.
Euro sender daje mogucnist slanja I velikih paketa, ja Sam CEO motor u irsku slap za 300 e


Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Koje gornje kofere nosate na masinama?

U cetvrlemi sam :)

1) Givi Trekker 52 / Kappa Garda 52 (++ velika zapremina, +- vizuelno nista spec)

2) Givi Outback 42 / Kappa K-Venture 42 (- relativno mala zapremina, + vizuelno bi trebalo da je ok na F800GS)

3) Givi Outback 58 / Kappa K-Venture 58 (++ ogromna zapremina, - vizuelno prevelik za F800GS, - visoka cena)

4) BMW Vario (-- veoma mala zapremina, ++ svidja mi se kako stoji na motoru, - tesko naci, - preskupo)

 

Dajte vasa iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Jedino na ovim koferima pise da mogu da se voze brzinom vecom od dozvoljene brzine na nasim i evropskim autoputevima, drugi nemaju taj sertifikat! koliko ja znam!

2016-06-15 16.17.51.jpg

2016-06-15 16.18.10.jpg

2016-06-16 20.58.25.jpg

2016-06-16 20.58.47.jpg

2016-06-16 20.59.01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

To je ok varijanta ali za sada planiram samo topcase. 95% potreba mi zavrsava dobar topcase, a za ovih 5% mi se ne isplati da ulazem u bocne. Bmwovi topkejsovi su premali da bih imao samo njega. Inace i plasticni vario je deklarisan na 160kmh, ali su i vario i alu max 5 kila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Pazi sada simptom DA nine neko uocio sledece motor u leru 1400 rpm pustis ga nizbrdo I on ice do 2100 rpm, kako usporavas tako obrtaji padaju be znam jesam ja lud I'll je to nekako povezano

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
To je ok varijanta ali za sada planiram samo topcase. 95% potreba mi zavrsava dobar topcase, a za ovih 5% mi se ne isplati da ulazem u bocne. Bmwovi topkejsovi su premali da bih imao samo njega. Inace i plasticni vario je deklarisan na 160kmh, ali su i vario i alu max 5 kila...

 

 

Proguglaj heavy Duty rumunjska.

 

Rade kufere koji na adventure sceni imaju jako dobru reputaciju.

 

U BG imaš Alien metalworks, upitaj i kod njih...

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Problem sa zmigavcima

 

DA nije KO imao slicne simptome, crkla mi jrdna sijalica I nisam je menjao par Dana, u tih par Dana pocne kada dam zmigavac na tu stranu gde fali sijalica

Da ne radi lampa na kontrolnoj tabli. Onda totalno prestala da radi a svi zmigavci sijaju I sa novom sijalicom. Ispitam lampicu kad I I imaju struju, jasno sto me radi. E ta struja sa mase lampice je u kontaktu ocigledno sa zicom koja nosi struju na zmigavce I zato sijaju konstantno. Prekidac je u redu da li je moguce da je automat zmigavaca, koji me znam ni gde je . Ali vrv je automat OK ako kada ukljucim prekidac za sva 4 onda svi race normalno osim lampice

 

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

 

On 8/31/2017 at 0:21, supatje je napisao:

Koje gornje kofere nosate na masinama?

U cetvrlemi sam :)

1) Givi Trekker 52 / Kappa Garda 52 (++ velika zapremina, +- vizuelno nista spec)

2) Givi Outback 42 / Kappa K-Venture 42 (- relativno mala zapremina, + vizuelno bi trebalo da je ok na F800GS)

3) Givi Outback 58 / Kappa K-Venture 58 (++ ogromna zapremina, - vizuelno prevelik za F800GS, - visoka cena)

4) BMW Vario (-- veoma mala zapremina, ++ svidja mi se kako stoji na motoru, - tesko naci, - preskupo)

 

Dajte vasa iskustva

Vec zastarelo, ali da sam sebi odgovorim... Izbor je pao na Givi Trekker 52 (crni). Kompromis u principu. Dovoljno velik, ali ne izgleda preglomazan na motoru, a ok cena. Bocni Givi Trekker 33, sve zajedno skoro 120l kofera :D Bocne nisam probao, deluju prakticno sa otvaranjem odozgo. Topcase je solidan. Ne trpi bas nesto offroad, klapara dosta, al u principu zadovoljan...

Sledece pitanje je, koju tank torbu nosite na masinama ?

 

I gde resetujete servisni interval? Ima li neko dijagnostiku, ili mora u deltu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 10 sati, supatje je napisao:

 

Vec zastarelo, ali da sam sebi odgovorim... Izbor je pao na Givi Trekker 52 (crni). Kompromis u principu. Dovoljno velik, ali ne izgleda preglomazan na motoru, a ok cena. Bocni Givi Trekker 33, sve zajedno skoro 120l kofera :D Bocne nisam probao, deluju prakticno sa otvaranjem odozgo. Topcase je solidan. Ne trpi bas nesto offroad, klapara dosta, al u principu zadovoljan...

Sledece pitanje je, koju tank torbu nosite na masinama ?

 

I gde resetujete servisni interval? Ima li neko dijagnostiku, ili mora u deltu?

delta, Spale, ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

To znam. Ali posto planiram sam da radim servis nesto ne verujem bas da ce rado da me docekaju na kafi da mi resetuju servis...

 

On 8/31/2017 at 0:21, supatje je napisao:

Koje gornje kofere nosate na masinama?

U cetvrlemi sam :)

1) Givi Trekker 52 / Kappa Garda 52 (++ velika zapremina, +- vizuelno nista spec)

2) Givi Outback 42 / Kappa K-Venture 42 (- relativno mala zapremina, + vizuelno bi trebalo da je ok na F800GS)

3) Givi Outback 58 / Kappa K-Venture 58 (++ ogromna zapremina, - vizuelno prevelik za F800GS, - visoka cena)

4) BMW Vario (-- veoma mala zapremina, ++ svidja mi se kako stoji na motoru, - tesko naci, - preskupo)

 

Dajte vasa iskustva

Vec zastarelo, ali da sam sebi odgovorim... Izbor je pao na Givi Trekker 52 (crni). Kompromis u principu. Dovoljno velik, ali ne izgleda preglomazan na motoru, a ok cena. Bocni Givi Trekker 33, sve zajedno skoro 120l kofera :D Bocne nisam probao, deluju prakticno sa otvaranjem odozgo. Topcase je solidan. Ne trpi bas nesto offroad, klapara dosta, al u principu zadovoljan...

 

Nego, gde resetujete servisni interval? Ima li neko dijagnostiku, ili mora u deltu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ako nekome treba tank-torba a ne moze da nadje sta odgovara, ispostavilo se da Held Campo Curved Small chuchne na 800ku ko budali samar. Ima u Louisu, na snizenju je trenutno (50e), a torba vrhunska... Ali obavezno small. Large ne bi mogla da stane.

 

https://www.louis.de/artikel/held-campo-klett-tankrucksack/10026867?regionPopupClicked=true&_ga=2.109228876.819375739.1520552865-355195513.1465586659

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 7 sati, johann je napisao:

hm, interesantno! jesi li ti mozda ugradio i gde moze da se vidi?

hvala,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure
Pre 7 sati, 3OPAH je napisao:

hm, interesantno! jesi li ti mozda ugradio i gde moze da se vidi?

hvala,

 

Kamo lepe sreće da sam ugradio...

 

Ja sam sad na"pauzi" ni kriv ni dužan....   <_<

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja