Jump to content

Moto Zajednica

Drag Star 650, Virago 535, Shadow 600 ili Kawa EN 500! Sta uzeti?

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Drag Star 650, Virago 535, Shadow 600 ili Kawa EN 500! Sta uzeti?

 

 

Zelio bih da cujem misljenja svih ljudi i da mi pomognu u izboru novog motora!

Naime zelim da uzmem drugi motor i veoma mi je bitna pomoc svih ljudi da mi kazu bilo sta o ovim motorima pa cu nadam se da izaberem jedan! Hvala unapred! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Ime moje ako bog da zdravlja eto i mene.Ja sam nameracio Drag Star 650 .Sta da ti kazem i virago 535  je dobar ako ista zbog cene.

Sve su to dobre masine.Stvar je samo ukusa.Najbitnije je kad sednes na bilo koju nemoras da stajes ;) da se odmaras ni ti ni makina

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

I ja sam imao isti spisak kada sam kupovao motor,zavisi sta ti je najbitnije (meni je bila snaga i osecaj u voznji - samim tim ni jedan sa ovog spiska nije usao u uzi izbor)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=33907.0 - nedostaje mu snage

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34325.0 - nemas osecaj da vozis choper/cruser motocikl i to bi mu bila jedina ali za mene velika mana

 

 

 

 

 

Virago-suvise mali  (bar meni) i zahvata ga registracija preko 500cc

Drag Star - prednost kardan i nista vise

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500

I ja sam imao isti spisak kada sam kupovao motor,zavisi sta ti je najbitnije (meni je bila snaga i osecaj u voznji - samim tim ni jedan sa ovog spiska nije usao u uzi izbor)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=33907.0 - nedostaje mu snage

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34325.0 - nemas osecaj da vozis choper/cruser motocikl i to bi mu bila jedina ali za mene velika mana

 

 

 

 

Virago-suvise mali  (bar meni) i zahvata ga registracija preko 500cc

Drag Star - prednost kardan i nista vise

 

 

Ako vožnja cruisera podrazumeva nedostatak snage prilikom preticanja ili vožnje potpuno napakovanog motora sa saputnikom bez osećaja agilnostii, onda EN 500 (sa kaišem) stvarno nije odgovarajući. Ako to podrazumeva ispružene noge na serijski produženim komandama, ni tu ne odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Oba motora: Drag Star 650 i Virago 535 imaju kardan. Drag Star je viša klasa,  nabildovaniji , niže težište.

Virago kompaktniji ,skromniji, lakši ... jeftiniji , pristupačniji

EN ima mašinu proverenu u još bar 3 motora , ali rednu mašinu... Kubikažom ispod 500 ccm, jeftinija registracija...

Honda  je vrh , kako po izradi-izgledu tako i po ceni. Šteta što nema kardan ali to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Odluci se koji ti se najvise svidja...  I obrati paznju na kako motor odgovara tvojoj konstituciji (ja sam se napikirao na 535, dok nisam shvatio da na njemu izgledam kao na bicikli...)

 

I naravno, budzet nije nebitno pitanje, posto razlika u cenama motora koje si naveo moze da bude znacajna...

 

Jedino sam za ovu Kawu chuo da se ljudi zale da joj nedostaje snage (a i meni nekako ne ide redna mashina na cruiser, al' to je pitanje ukusa), tako da mozda da razmislis o VN 800... Ali mislim da na koji god da se odlucis neces pogresiti :-)

 

PS Kardan ima svojih prednosti (odrzavanje), ali i mana (zna da "cimne" motor kad spushtash u nizu)... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

 

 

Ako vožnja cruisera podrazumeva nedostatak snage prilikom preticanja ili vožnje potpuno napakovanog motora sa saputnikom bez osećaja tromosti, onda EN 500 (sa kaišem) stvarno nije odgovarajući. Ako to podrazumeva ispružene noge na serijski produženim komandama, ni tu ne odgovara.

 

Pricam o radu same masine i ponasanju na putu,nije ni priblizno V masinama 

a sto se tice snage to je samo bilo nesto sto sam ja trazio,ne mora da znaci da je i njemu bitno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Hmmm... dobro ti je pitanje ;)

Nisam nikakav stručnjak za motore, ali od pomenuta 4 sam vozio sve sem EN500. Na Shadowu čak nešto preko 5000 km ...

EN500 ipak mislim da treba da zaboraviš, kaiš nikako nije dobar izbor za prenos. OK, ne treba da se maže, ali opet. Kad pukne, jao tebi...

Dragstar je dobar motor koji ima kardan i to mu je ogromna prednost. Nema ama baš nikakvog održavanja. Gabaritno je veći od Honde i Viraga, koji je i najmanji. Da Honda ima kardan bila bi apsolutni TOP model bez ikakvih primedbi. Međutim, nije tako veliki bauk podmazati lanac... naprskaš sprej i doviđenja...

Ne slažem se, Dzolaja, da Shadow nema dovoljno snage! Ja (100kg manje-više), žena sa svojih ... hmmm 60-tak ;) i napakovan motor, bisage i ostalo... UZBRDO ide veoma lepo i dobro ubrzava! Ni jednog trenutka nisam primetio da mi fali snage, zaista. Ni jedan kruzer na kraju krajeva nije pravljen za divljanje...

 

Dakle, sve zavisi od ličnih afiniteta, ali i od tvojih fizičkih gabarita. Ako te "baš ima" ;) razmišljaj o Dragstaru. Virago ukoliko si sitniji, a ako si ni tamo-ni vamo, probaj Shadow.

 

Sve su to u suštini dobri motori, ne možeš mnogo pogrešiti za koji god se odlučiš. Najviše ćeš pogrešiti ako ne uzmeš ni jedan ;D

 

Mnogo sreće, koji god da kupiš! I da nam obavezno javiš šta si pazario ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Imam istu dilemu :

Sta uzeti.....medjutim, procesom eliminacije odlucio sam se da potrazim Viraga 535 a evo i zasto:

 

Honda Shadow je odlican motor,jedva nesto duzi od Viraga ali mu nisko pozicionirano sediste  docarava izgled velikog motora.

Medjutim mana po meni nije ta sto ima lanac umesto kardana nego sto ima 4 umesto 5 brzina.

 

Dragstar 650, zaista prelep i dobar motor u svakom pogledu, ali je poprilichno 'papren' za moj dzep.

 

Kawasaki EN 500 mi nije uopste lep (stvar ukusa) tako da ga nisam uzimao u opciju.

 

Pa posto sam visok 175 a tezak 75kg, znaci da mi svaki motor lepo 'pashe' i tako, odlucio sam se za Viraga 535 iako cu zbog tih 35 kubika cu placati 6000-7000 dinara vishe registraciju.

Dobra strana je sto ima kardan, pouzdan je, a delovi mogu svuda da se nadju.

Dodushe ima i Virago Xv 400 ali koliko ja vidim delova za njega nema uopste.Da ih ima, ne bi se ni sekunde razmishljao, odmah bi ga kupio.

Ovde racunam , klipove, karike itd. Obicne delove ne racunam jer pashu 1:1 sa 535 modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

4 brzine na Shadowu nisu baš toliko veliki problem koliko misliš. Drugačije su raspoređene nego na petobrzincima i nekako su "duže". Suma sumarum, ređe treba da šaltaš, a kompletnu gradsku vožnju pičiš u trećoj ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

ako imas malo vise para uzmi Drag Star 650, ako ne onda Shadow 600, ako nesto ti znaci ja sam probao virago 535 i shadow 600 tako da sam odlucio da kupujem shedovku  :) koja mi je lepsa (stvar ukusa) i bolje mi stoji (175cm i 94kg), podrzavam Jager-a i smatram da Kawa nije kruzer (opet stvar ukusa)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Steamer

Pogledaj i Kawasaki VN 750:

V-twin, 749 ccm, 60 HP, kardan, 5 brzina itd

Pomalo redak model, kad ga nadjes u dobrom stanju nije bas jeftin.

imam 116kg i 190 cm i taman mi je

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Pogledaj i Kawasaki VN 750:

V-twin, 749 ccm, 60 HP, kardan, 5 brzina itd

Pomalo redak model, kad ga nadjes u dobrom stanju nije bas jeftin.

imam 116kg i 190 cm i taman mi je

pozz

 

Prava masincina ,nema greske

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Ako želiš da ti motor bude baš leeep i da se uglavnom sam voziš po gradu, to je jedna stvar. Vrlo brzo poželećeš vožnju po planinama i brdima, sa sve devojčicom(suprugom) i njenim nikada malim prtljagom i tada će taj motor morati iskazati svoju snagu!

- Yamaha Dragstar 650 (1997) 40 KS  0,17 KS/kg

- Yamaha Virago 535 (1995)    46 KS  0,23 KS/kg

- Honda Shadow 600 (1995)    43 KS  0,21 KS/kg

- Kawasaki EN 500 (1995)        50 KS  0,26 KS/kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

E ovako prvo da se zahvalim svima za sve sto ste rekli tj napisali!

 

Imam par pitanja oko Drag Stara! Naime cuo sam da Drag Star nije balansiran kako treba i da je tezak za svoju kubikazu?

 

Meni ne treba motor za voznju po gradu nego za duge staze i puteve, i zato mi je vrlo vazno da uz pomoc ljudi koji su vozili i koji voze ove modele izbarem najbolji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

Meni ne treba motor za voznju po gradu nego za duge staze i puteve...

 

Uh ... u tom slučaju nije bez veze da razmotriš kupovinu neke endurače....

Ja sam prošao već kako sam prošao: Kupio Shadow, vozio ga 5500km i bio zadovoljan sa svime, osim sa udobnosti u vožnji.

Ako ideš na duže staze, vrlo brzo ćeš poželeti da malo siđeš sa asfalta... a tada ćeš uvideti da su kruzeri pravljeni isključivo za DOBAR ASFALT.

Sinoć sam se vratio sa sedmodnevne ture po Srbiji, ubismo 2000km. Vozio sam Afriku. Neizmerno sam srećan što nisam išao Shadowom, u protivnom bi se suvozačica sa pola puta vratila kući vozom ;)

Ozbiljno, dobro razmisli za šta ti treba motor. Ako je isključivo za asfalt, izbor nekog kruzera je više nego OK. U protivnom, samo enduro dolazi u obzir.

Mada, kakvi su nam putevi, ukoliko ćeš se vozati po Srbiji, odve dobrog asfalta gotovo da i nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

E ovako prvo da se zahvalim svima za sve sto ste rekli tj napisali!

 

Imam par pitanja oko Drag Stara! Naime cuo sam da Drag Star nije balansiran kako treba i da je tezak za svoju kubikazu?

 

Meni ne treba motor za voznju po gradu nego za duge staze i puteve, i zato mi je vrlo vazno da uz pomoc ljudi koji su vozili i koji voze ove modele izbarem najbolji !

Odgovoricu ti ovo:

Juce sam se vratio sa Hrvatskog primorja i na magistrali sam vidjao najvishe chopere a u 90% slucajeva je bio Dragstar.

Da Dragstar nije 'izbalansiran' ili da je tezak, onda sigurno ne bi bio favorit za voznju po raznim serpentinama i uskim putevima.

Valjda lokalni momci i Rijechani znaju sta valja....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Posle dosta procitanih savjeta, tekstova, pregledanih slika, oglasa i svega sto mi je bilo ponudjeno donio sam odluku! I opet se ponavlja recenica sto neko davno rece: AKO JEDNOM VOZIS HONDU UVIJEK CES JE VOZITI :D Tako da je moja odluka HONDA SHADOW VT 600! Hvala svima za veliku pomoc u izboru a sada krece traznja za novim motorom! :D

 

 

Ali ali ali prvo da se REBELKA proda :D :D tako su mi rekli :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

Cestitam na odluci @DRAKI  i drago mi je sto je @JAGER prodao svoju!  :)

ja nesto probavo Kawasaki vn750, mada Honda shadow vt600 jos uvek favorit  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja