Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 250 i 251-RAZLIKA???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Pozdrav ljudi!

Kako rekoh u prvom postu - moj trenutni status je ‚‚budući bajker‚‚  ;D

Imam veliku želju da pribavim MZ-a i trenutno skupljam kintu od pripravničke plate, tako da se nadam mašini početkom sledeće sezone.

Čitam ovaj forum i stvarno sam prijatno iznenađen sa koliko entuzijazma i ljubavi vi govorite o ovom motoru.

Međutim, ne uspeh naći odgovor na pitanje - u čemu je osnovna razlika između modela ETZ 250 i 251?

Ako vam nije problem, napišite koji redak.

Veliki pozdrav iz Loznice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

251 malo kraci,zadnji tocak 16 , 250 nosi 18,masine iste.Uzmi koji ti se vise svidja,oba su dobra,cini mi se da je lakse naci 251 u fabrickom stanju nego li 250 koga ljudi za nijansu vise cene od 251 ali bez razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Hvala ti na brzom odgovoru.

Čuo sam da su 251 pravili Turci po licenci kad su Švabe zapale u stečaj. Je l to tačno?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ma jok,pusti price, oba motora su svapska i oba su kvaliteno napravljena,Turci su pravili Kanuni MZ koji se vidno razlikuje od originalnih modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Nas drugar snake ima Kanuni MZ i lepo se vozi,satovi su mu drugaciji i tockovi nisu zbicani,on je iz Republike Srpske a u Srbiji jos nisam vide ni jedan takav.Procesljaj malo MZ Svet pa ces naci sliku njegovog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

I karburatori su drugaciji, a  za duzinu nisam siguran, moram da premerim osovinski razmak, mada mi se cini da je u pitanju nujansa, sve je to opticka varka zbog zadnjeg tocka i onog grbavog rezervoara.  Bar se meni tako cini???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

251 je stvarno kraci, nije varka. Kao sto je receno, retko se nalazi fabricki 250, 251 je meni bio stabilniji. Lako se provali po INBUS-ima da li je motor otvaran, ili bar da li je otvaran 1000 puta. E sad najbolje bi bilo da nadjes neki motor koji neko od ranije zna, mada se po zvuku cuje koliko je MZ dobar. Naici ces mozda na neki koji lici na fabricki, ali moze da se desi da su mu stavljene bar lose izrabljene karike od Wartburga... Mada, masina je to, trpi svasta (ljudi su se navozali sa klipom od skode), tako da ostaje samo pitanje da li "sedi i vozi" ili "sat vremena posla i sedi i vozi"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U srcu mi je 250. :-*

 

251 mi ne deluje stabilnije mada je bolji za vožnju van asfalta. Kraći je za oko 3cm što je dosta, oseti se po krivinama. I sedište mu je kraće ali šire. Manji zadnji točak bolje trpi teret mada su nijanse u pitanju.

 

Još dok je MZ najavljivao ''novi model'' nadao sam se da će uraditi nešto što se meni tada dopadalo: oklop ili poluoklop, kockasti far, alanser...

 

Sećam se da sam bio neviđeno razočaran kada sam video 251: ''Pa gde tako nešto da naprave od onakog motora''.  :D :D :D

 

Sada sa 251 u gradskoj vožnji nemam takmaca sa istom kubikažom. I to je MZ, tako sam prihvatio stvari.

 

Ipak, i prikolica mi nekako bolje leži na 250 ali šta da se radi, sada je na 251.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja cu ipak da izvrsim merenja!! >:( Ta tri centimetra se okom i ne vide u odnosu koliko vizuelno deluje kraci, bar 10 cm!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Dal da otvorim novu temu ili ne al me interesuje zivo gde je tu TS u odnosu na etz ,mislim 250 sa masinom i ostalim delovima jer me interesuje dal sta pase od menjaca itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja cu ipak da izvrsim merenja!! >:( Ta tri centimetra se okom i ne vide u odnosu koliko vizuelno deluje kraci, bar 10 cm!!

 

Pa to uopšte ne bi bilo loše uraditi, dosta smo pričali na tu temu a sve na bazi skica, crteža i sl., kao da nemamo motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dal da otvorim novu temu ili ne al me interesuje zivo gde je tu TS u odnosu na etz ,mislim 250 sa masinom i ostalim delovima jer me interesuje dal sta pase od menjaca itd...

 

  Na TS 250 od menjaca sa ETZ-a , ne pase nista.  TS ima cetvorobrzinski menjac.  Ali zato TS 250/1 i ETZ imaju iste petobrzinske menjace, i mislim da sve pasuje.  Kvacilo je na svim modelima od 250 i 175 ccm isto i moze se medjusobno menjati. Jedina razlika je sto je kod ETZ modela zvezda kvacila od aluminijuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

251 ima drugaciji rezervoar, kraci auspuh, krace sediste...i mislim da nije medjuosovinski kraci, ali ipak ne bi bilo lose izmeriti "on the face of the place"  :D

 

Sto se tice TS 250/1 mislim (ali nisam siguran) da nije isti menjac(najvise sumnjam u viljuske!!) kao kod ETZ-a... i to bi valjalo proveriti!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Sto se tice TS 250/1 mislim (ali nisam siguran) da nije isti menjac(najvise sumnjam u viljuske!!) kao kod ETZ-a... i to bi valjalo proveriti!!

 

I ja ipak mislim da su potpuno isti, s tim sto moje iskustvo govori da TS ima malo "bolju" trecu brzinu, tj. redje se desava da ispada iz iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Jedina razlika je sto je kod ETZ modela zvezda kvacila od aluminijuma.

I  TS 250/1 ima aluminijumsku potisnu plocu (zvezdu) kvacila, kao i ETZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

.Sad pravim ''bastarda'' -ram od TS-a (koji je dosta bolji od ETZ-ovog) a mašina od ETZ...

Deder, dokumentuj tu ideju, da vidimo sta si zamislio i kako napreduju radovi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Deder, dokumentuj tu ideju, da vidimo sta si zamislio i kako napreduju radovi!

 

Dobra ideja vredna nove teme.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Vujo de izmeri tvog crnca imas 251, ja cu magare 2590 pa da vidimo. Merenje od osovine do osovine!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Nisam 100% siguran ali mislim da je razlika samo u duzini zadnje viljuske(duza je kod 250),voleo bih da neko vec jednom utvrdi !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo de izmeri tvog crnca imas 251, ja cu magare 2590 pa da vidimo. Merenje od osovine do osovine!!

 

Meni je sve ovde problem, nemam ni kako da se parkiram a ne nešto da radim oko motora. Toliko su blizu da se fuzasteri Honde i Crnca kače, ni nivo ulja u Hondi nemogu da izmerim.

 

Merićemo zajedno kada se vidimo, to je najsigurnije jer ćemo meriti na isti način, u isto vreme i istim metrom.

 

Ja verujem da je razlika u tih 2-3 cm. Ali verujem i tvom osećaju, 250 ima duže a uže sedište i uz ravan rezervoar deluje dosta duži.

 

Za vožnju sa putnikom 250 je daleko bolji.

 

Za ''punije'' i solo vožnju 251 ne ostavlja guzove van sedišta. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozz drugari, bacio sam oko na jedan MZ ETZ 251 90 godiste, pa me interesuju sledece stavke: Kako stojimo sa delovima za taj model ima li u NS-u neko ko ih prodaje, naravno uzimao bih originalne a ne malu privredu, koje su cene delova.

 

- Kako se pokazao ovaj model sto se tice kvaliteta i izdrzljivosti, sta su mu mane i slabe tacke ?

- Kolika mu je potrosnja i kako bi on mene nosio ima oko 188 i 95 kg ?

 

Eto to su neke okvirne stvari sto me za pocetak interesuju.

 

Inace za MZ-e sam se zainteresovao isklucivo preko MZ sveta i nisam pojma imao koliko je to sjajan motor mada sam se kao mali zesce lozio na MZ :)))

 

hvala unapred na odgovorima. pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

u Ns imaš servis za MZ-a ima i originalne delove, troši 4-6l(zavisi kako voziš i kakva je mašina) nebi imao problema da te nosi(imam 180 i 80kg + kad natovarim za put i suvozačica.. ide !).

Mane su mu 3 brzina(viljuška 010), ali i to retko crkava ako motor nije mučen.

Toliko od mene.

Dobro nam došao! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Znaš šta, ako uz motor daju i suvozačicu (što Šumi sve češće pominje u zadnje vreme :nanana: ) a ti uzmi, ne razmišljaj se mnogo. :aha:

 

Ima MZ 250 ili 251 svejedno, jednu lošu osobinu: kad nestane goriva on obavezno stane i neće dalje sve dok se ne dolije.

E, za dolivanje treba neko da gura do pumpe pa eto, ako daju i suvozačicu onda su svi problemi rešeni.

 

Još ako može da se bira a ti izaberi mlađu, da potegne bolje i duže da traje, da bolje podnese habanje... :D

 

Opet sam prolupao a Šumi je kriv, daje povoda za ludosti... :P:P:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja