Jump to content

Moto Zajednica

Prednja guma se vise trosi od zadnje ?

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Malo je do motora, a malo vise do stila voznje.

Sta mislite o Michelin Ankee u odnosu na Bridgestone Trailwing?

Anakee je odlicna guma. medju najboljim kombinovanim guama za enduro. Pored nje bih bredlozio taj bridgestone battlewing 501/502. Drugar je na pegazu vozi vise od 15000 i nece da se potrosi, a drzi vrhunski dobro.

Meni pilot sport, na 8000 zadnja dosla na 30%, a prednja 80%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Stvrano vi sto vozite  eRove me ponekada nasmejete do suza......pa ja nebi vozio eRa da mi ga poklone, da mi se vozi uzeo bi ga pa bi ga vozio.....to je kao kada bi ja ovima sto ih voze rekao da idu samnom u najdublju sumu na rostilj a da cu ja sve poneti u mom koferu...

 

Oce neko ko vozi eRa na rostilj ili NE????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Stvrano vi sto vozite  eRove me ponekada nasmejete do suza......pa ja nebi vozio eRa da mi ga poklone, da mi se vozi uzeo bi ga pa bi ga vozio.....to je kao kada bi ja ovima sto ih voze rekao da idu samnom u najdublju sumu na rostilj a da cu ja sve poneti u mom koferu...

 

Oce neko ko vozi eRa na rostilj ili NE????

 

Kad je rostilj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stvrano vi sto vozite  eRove me ponekada nasmejete do suza......pa ja nebi vozio eRa da mi ga poklone, da mi se vozi uzeo bi ga pa bi ga vozio.....to je kao kada bi ja ovima sto ih voze rekao da idu samnom u najdublju sumu na rostilj a da cu ja sve poneti u mom koferu...

 

Oce neko ko vozi eRa na rostilj ili NE????

Ovo me dovede do zakljucka sto se meni toliko vise trosi zadnja guma od prednje. Leonardo vazi za jedan od motoreca sa najvecim gepekom. Kad god negde podjemo na voznju svi trpaju stvari kod mene u gepek i u kofer i onda mi svo opterecenje nazad. Zato me i ne nagovaraju da predjem na nesto drugo, posle ne bi imali gde da stave stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Danas sam malo obratio paznju na gume koje sam dobio uz motor, u pitanju je Bridgestone i ostao u cudu da mi je prednja guma skoro pri kraju a zadnja odlicna.

Presao sam 9000 km.

Na koju foru mi se prednja guma vise trosi od zadnje ?

 

Sasvim normalno za veće enduro motore, i meni se to često događa. Ovisi o vrsti gume, stilu vožnje,

rasporedu težine, KOČENJU... Recimo, prednja T63 mi izdrži 5000 km i out... Tako da sada vozim

na kombinaciji prednja Bridge TW 301/ zadnja Michelin T63...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

Meni je na z900 rs cafe prednja spala do ndexa potrošnje na 1,6 mm a zadnja je tačno na pola i to sne na 6000 km. Prednja ima tragove velikog opterećenja, skoro ko da je sa staze. Zadnja normalna. Vozim fluidno i bez davanja nekog gasa a još manje sa kočenje. Prednja će 10000 biti čisti slik sa strane. Guma dunlop gpr300 najeftiniji sport turing jednokomponentna. Guma je stvarno odlična po suvom drži mi bolje od mnogo skupljih dunlopa a i drugih. Neznam zašto je prednja otišla toliko brzo. 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3117 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
On 22.11.2021. at 11:21, sasa ns 1 je napisao:

Meni je na z900 rs cafe prednja spala do ndexa potrošnje na 1,6 mm a zadnja je tačno na pola i to sne na 6000 km. Prednja ima tragove velikog opterećenja, skoro ko da je sa staze. Zadnja normalna. Vozim fluidno i bez davanja nekog gasa a još manje sa kočenje. Prednja će 10000 biti čisti slik sa strane. Guma dunlop gpr300 najeftiniji sport turing jednokomponentna. Guma je stvarno odlična po suvom drži mi bolje od mnogo skupljih dunlopa a i drugih. Neznam zašto je prednja otišla toliko brzo. 

Michelin pilotroad 4 DOT1114,bile na Suzani,onako na oko 60-70%...evo ja prešao oko 9000km,tačno na 10000 će biti prednja slick,zadnja može još gurati,sigurno par hiljada!

Ne znam  da l' da smanjim kočenje prednjom ili da povećam throtle?:)

Nikad ne zavrćem naglo gas,ne volim da ga kidam,ne jurim vreme...onako,kad se jurimo malo oštrije ali sa merom,barem ja mislim?!

Možda malko kasnije kočim,da l' imam poverenja u Brembo...?

Kad krenem u duže solo ture i ne koristim kočnice,minimalno!

Mislim da je u ulju u vilama rešenje,jedino još to ne zamenih i filtere u pumpi benzina...Ulje ću kod Zvoneta tokom Zime,samo kad bude toplo jer menjati ulje na mrazu nije baš reprezentativno,jel'?:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@sasa ns 1  @shoyyka Ваши мотори треба да имају неко подешавање вешања тј. виљушке, ако се не варам?

Ваљда прво геометрија мотора, када сте на њему треба да се види?

Требало би прво то да проверите да ли је добро подешено за вашу тежину и стил вожње. Ако не можете ви да вам подеси неко ко зна.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3117 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ma možda se nameće odgovor...promenili je ranije,DOT na prednjoj 2314,nebitno,nego ja ne prepoznajem baš potrošenost kod prednje Michelina,mislim vidiš kad je pri kraju ali ranije te njene "pruge"...Kad stavim nove u isto vreme,pratiću.

Ima naravno štelovanje,to kad servisiram pomenute vile...pozadi sam skoro uvek na fabričkom kompromisu...

Promenio član shoyyka
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja