Jump to content

Moto Zajednica

FULLFACE KACIGA DO 450 EU?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Pozarevac

I ja bih ti predlozio SHOEI, posto nisam bas zadovoljan ovom HJC. Nije da je losa,a li sam za te pare ocekivao vise. Posle predjenih nesto manje od

500 km, imam sledece zamerke:

 

1. U startu mi je bio pokidan onaj deo ispod brade. Ne mogu da tvrdim , ali pretpostavljam da je neko u radnji probao kacigu, pa kad je skidao zaboravio da pomeri. Evo kako to izgleda:

 

                                                        th_52090_DSC00588_122_213lo.jpg

 

2. Nisam probao mnogo kaciga u voznji, ali mislim da je previse bucna, naravno uzevsi u obzir koliko kosta. Pre nje sam nosio, i jos uvek koristim FM Radikal (kupio kod Rajka u kg za 130 evra), i ne primecujem neku veliku razliku sto se tice buke.

 

3. Vec se pojavila jedna ogrebotina na viziru, (sad znam da nije anti -scratch :) ) ali je zanemarljiva s obzirom da se ne nalazi u vidnom polju.

 

Nadam se samo da je HJC sve to nadoknadio kvalitetom same skoljke sto je i najbitnije, ako nije onda  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

I ja bih ti predlozio SHOEI, posto nisam bas zadovoljan ovom HJC. Nije da je losa,a li sam za te pare ocekivao vise. Posle predjenih nesto manje od

500 km, imam sledece zamerke:

 

1. U startu mi je bio pokidan onaj deo ispod brade. Ne mogu da tvrdim , ali pretpostavljam da je neko u radnji probao kacigu, pa kad je skidao zaboravio da pomeri. Evo kako to izgleda:

 

                                                         th_52090_DSC00588_122_213lo.jpg

 

2. Nisam probao mnogo kaciga u voznji, ali mislim da je previse bucna, naravno uzevsi u obzir koliko kosta. Pre nje sam nosio, i jos uvek koristim FM Radikal (kupio kod Rajka u kg za 130 evra), i ne primecujem neku veliku razliku sto se tice buke.

 

3. Vec se pojavila jedna ogrebotina na viziru, (sad znam da nije anti -scratch :) ) ali je zanemarljiva s obzirom da se ne nalazi u vidnom polju.

 

Nadam se samo da je HJC sve to nadoknadio kvalitetom same skoljke sto je i najbitnije, ako nije onda   >:( >:(>:(

E da joj j.... nije anti-scrach. >:(

Hvala ti na infou.Znaci mi i ovo za buku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Miljane, pogledaj još malo po forumu, natrčaćeš na starije teme o kacigama. Ako me sjećanje dobro služi, Shark je bolji za jajastu, a Shoei za okruglu glavu...

 

Javi se, dođi, pogledaj, prespavaj, pa odluči...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Imam Shark RSI , i kaciga je za desetku.Jos kad se setim da sam je platio 160 eur. nas popustu...

Kaciga nije za okruglu glavu, inace ces da ostanes bez usiju.

Ako ti odgovara M velicina, svrati probaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000
za te pare, imas da kupis bilo koju kacigu na svetu Smeško

 

samo da imas nekog da ti poruci sa ebaya Namigivanje

 

 

Ovo je istinna ali samo delimicna.Koju god da kupis pitas,probas ,razgovaras sa drugima,skupljaj tudja iskustva.Nisu sve glave iste,nisu sve kacige iste,ne leze isto na svaku glavu,pogotovo sto ti kupujes skuplju kacigu i ako kasnije ne budes zadovoljan njome prdaja ce svakako ici teze.

Moj savet ,ako imas nekog da ti posudi na probu kacige za koje si se ti odlucio, probaj i tu ces dobiti pravi odgovor...poz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja sam odlucio da probam RSI i SHOEI pa cu odluciti jer,kako mi se cini,izbor je pao na ove dve.Iako nemaju naocare iskombinovacu nesto da istrpim jako sunce na moru sledece nedelje.Imam taj problem sa prilagodjavanjem oka na jaku svetlost.Nocu vidim kao slepi mis ali danju se mrstim i placem od sunca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

nacuo sam da...

 

...ove nove kacige poseduju tehnologiju

otvaranja vizira i ubacivanja naocara za sunce izmedju vizira i glave, te zatvaranja vizira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

nacuo sam da...

 

...ove nove kacige poseduju tehnologiju

otvaranja vizira i ubacivanja naocara za sunce izmedju vizira i glave, te zatvaranja vizira

;D ludače

 

Dark, što si odustao od one kaberg V2r anthracite. Relativno jeftina, a lepo izgleda i ima očale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000
nacuo sam da...

 

...ove nove kacige poseduju tehnologiju

otvaranja vizira i ubacivanja naocara za sunce izmedju vizira i glave, te zatvaranja vizira

 

 

He he znaci to su te nove najsavremenije tehnologije.... :D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

nacuo sam da...

 

...ove nove kacige poseduju tehnologiju

otvaranja vizira i ubacivanja naocara za sunce izmedju vizira i glave, te zatvaranja vizira

 

Ma bravo majstore! ;D Pazi kad nisam znao za to.Strasno....

Poenta ugradjenih naocara je bas to da se povlace na pritisak tastera.Pri ulasku u tunel ne mozes da skidas tamne naocare svaki put.Nego lepo podignes na taster ove integrisane.I ja to obilato koristim kao sada npr. u Crnoj Gori  a idem nekoliko puta godisnje.Naocare dok skines poginuces u tunelu.A vozi ti genije sa tamnim naocarima u tunelu.Kompromis sam napravio i uzeo 2 vizira-tami i providni.Na to sam mislio kada sam gore pisao da cu iskombinovati nesto.

Ćili :

Caberg v2r nece dobijati ove godine.Tako su me u Guevari obavestili.Zato sam odustao.

post-3824-12879044282373_thumb.jpg

post-3824-12879044282914_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Kao sto se vidi kacigu sam kupio.U pitanju je Maxmoment firma u karadjordjevoj 55.Ljudi su masimalno OK. i za svaki su dogovor.Provezao sam je nekih 200 km danas.Tiha je,prijatna.Chin guard ne treba skidati jer se povecava buka.Vizir se savrseno lako skida.Zadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

 

 

Ako si ti zadovoljan i mi smo ;D sa srecom da se sluzis i ako nije problem kolko je izasla..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

 

 

Ako si ti zadovoljan i mi smo ;D sa srecom da se sluzis i ako nije problem kolko je izasla..poz

Hvala na pomoci inace.Shoei sam pojurio i ostale su one skuplje od 38.000pa sam odsutao(dark wing,artifact i sl).Ova je negde oko 26.000 din.Ima antiscrach i antifog.Vizir je 2.2mm.Kaciga je : Karbon,fiber-kevlar kombinacija.

Pozdrav!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Vidi u MOTO LAND-u imaju popust na Shoei XR1000  ;)

Ja je imam vec 2 godine i prezadovoljan sam  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Čestitam. U zdravlju da se vozate... ;)

Hvala druze.Odosmo na more sa skupa naZaltiboru.Poziv vazi i za tebe.Idemo nomadski-sator varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Hvala druze.Odosmo na more sa skupa naZaltiboru.Poziv vazi i za tebe.Idemo nomadski-sator varijanta.

 

Druze, kako ti se pokazao Shark na putovanju, jesi li zadovoljan, neke primedbe, utisci...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Hvala druze.Odosmo na more sa skupa naZaltiboru.Poziv vazi i za tebe.Idemo nomadski-sator varijanta.

 

Druze, kako ti se pokazao Shark na putovanju, jesi li zadovoljan, neke primedbe, utisci...?

Shark je tiha,prijatna i lagana super sport kaciga.Vizir se lakomenja.Jedna stvar mi nije jasna.Po nekad mi zamaglivizir od daha iako je otvoren usisnik na prednjem delukacige.Podignem vizir malo i on odmagli.Spustim i vozim.Kao da ne dobija vazduh ili kao da nije antifog a navodno jeste.Mozda mi prekidac za regulaciju vazduh ne radi.To mi se desava retko ali ipak ne sme.Provalicu o cemu se radi cim budem imao vremena.Jer je ovojako skupa kaciga da bi se stavljao los vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

 

Shark je tiha,prijatna i lagana super sport kaciga.Vizir se lakomenja.Jedna stvar mi nije jasna.Po nekad mi zamaglivizir od daha iako je otvoren usisnik na prednjem delukacige.Podignem vizir malo i on odmagli.Spustim i vozim.Kao da ne dobija vazduh ili kao da nije antifog a navodno jeste.Mozda mi prekidac za regulaciju vazduh ne radi.To mi se desava retko ali ipak ne sme.Provalicu o cemu se radi cim budem imao vremena.Jer je ovojako skupa kaciga da bi se stavljao los vizir.

 

ja sam za vikend bio u onoj radnji na batajnickom drumu, oni uvoze shark i alpinestars, i devojka koja radi mi je pokazivala neki model cini mi se da se zove eleganze ili tako nekako, na popustu kosta 27000, ima te unutrasnje naocare, inace je flip-up kaciga, i sve u svemu deluje vrlo ozbiljno. e sad, ne znam da li je to ta ista kaciga koju si ti uzeo, posto mi je rekla da nijedan drugi model nema unutrasnje naocare za sunce...

 

a sto se te radnje tice, imam samo pohvale, jako su ljubazni i dobro opremljeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

 

Shark je tiha,prijatna i lagana super sport kaciga.Vizir se lakomenja.Jedna stvar mi nije jasna.Po nekad mi zamaglivizir od daha iako je otvoren usisnik na prednjem delukacige.Podignem vizir malo i on odmagli.Spustim i vozim.Kao da ne dobija vazduh ili kao da nije antifog a navodno jeste.Mozda mi prekidac za regulaciju vazduh ne radi.To mi se desava retko ali ipak ne sme.Provalicu o cemu se radi cim budem imao vremena.Jer je ovojako skupa kaciga da bi se stavljao los vizir.

 

ja sam za vikend bio u onoj radnji na batajnickom drumu, oni uvoze shark i alpinestars, i devojka koja radi mi je pokazivala neki model cini mi se da se zove eleganze ili tako nekako, na popustu kosta 27000, ima te unutrasnje naocare, inace je flip-up kaciga, i sve u svemu deluje vrlo ozbiljno. e sad, ne znam da li je to ta ista kaciga koju si ti uzeo, posto mi je rekla da nijedan drugi model nema unutrasnje naocare za sunce...

 

a sto se te radnje tice, imam samo pohvale, jako su ljubazni i dobro opremljeni.

NE.NAPISAH GORE.TO JE SUPER SPORT KACIGA A TO ZNACI DA NIJE FLIP UP.Ovu sam kupio sa 2 vizira.Za sunce i obicni.Sve usvemu izasla me je oko 350 eu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Po nekad mi zamaglivizir od daha iako je otvoren usisnik na prednjem delukacige.Podignem vizir malo i on odmagli.Spustim i vozim.Kao da ne dobija vazduh ili kao da nije antifog a navodno jeste.

 

Jel u tom trenutku kada magli noisis naocare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

 

Po nekad mi zamaglivizir od daha iako je otvoren usisnik na prednjem delukacige.Podignem vizir malo i on odmagli.Spustim i vozim.Kao da ne dobija vazduh ili kao da nije antifog a navodno jeste.

 

Jel u tom trenutku kada magli noisis naocare?

Magli nocu iako imam breath guard.Kada dunem jace :D.Malko otvorim vizir on odmah odmagli.Zatvorim i vozim dalje.Ne nosim naocare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kaciga je vise za R motore, i nema dovoljno ventilacije zbog tvog touring vizira.

Probaj da je provozas na nekom golacu, za to je napravljena i tad je jos tisa. Nema turbulencije, samo  tiho šššššššššššššššššššššššššššššššššš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja