Jump to content

Moto Zajednica

Koja oprema za BMW F800 GS

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova

Video sam super thread na slicnu temu ali za V-Stroma...pa da ne bih ja izmisljao toplu vodu, bilo bi super kad bi ljudi koji voze F800 GS podelili svoja iskustva....konkretno, zanima me koje kofere mogu da montiram na ovaj motor, gde, posto, a da mu lepo stoje i sl...to je prva stvar koja mi je prilicno hitna, a osim toga svaki savet je dobrodosao...inace u radulovicu imaju neke aluminijumske kofere za malo manje od 600e, nisam siguran koja je tacno zapremina...nadam se da za manje para moze da se nadje nesto sto je slicne funkcionalnosti a da lepo cuci na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nosaci i tri kofera ce svakako izaci toliko, osim ako nisu polovni ili pravljeni.

Pogledaj www.touratech.de

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

hvala doktore...kamo srece da je to cena za sva 3 kofera, ali ja sam razumeo da je to samo za centralni kofer...inace, saznao sam i zapreminu, samo 32l...a zar nema neka givi varijanta za f800gs, ili nesto slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To je pravi akcijaš ;D još nije kupio motorče a već ga oprema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

To je pravi akcijaš ;D još nije kupio motorče a već ga oprema :D

 

ha ha, pa opremam ga bas tako kako ga i vozim - virtuelno  ;D

 

ujutru bi trebalo da preuzmem motor, pa me brine gde da smestim kacigu za saputnicu...ne bih bas da je nosim oko ruke ili tako nesto.

 

elem, vidim da postoje ove neke soft bags koje bas lepo izgledaju, ali ne znam da li ih trenutno imaju u radulovicu, koliko kostaju, koliko im treba vremena da ih montiraju itd...ali definitivno ako moze da stane kaciga u neku od tih torbi, to bih koristio prvih par meseci, pa cu u medjuvremenu montirati i neki kofer...a vidim da postoje neki givi modeli za F800GS, ali samo se original koferi stvarno uklapaju, onako estetski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Druze,

 

Idi na Wunderlich sajt tamo dowloaduj katalog za tvoj bmw,

Wunderlich

Hand protektor

Poviseni vizir

Crash bar "adventure" (najbolji crash bar na trzistu)

Vario rucica prednje kocnice

 

SW motech (kupujes u Wunderlich-u)

Top case Tu staje kaciga rukavice, sprej, kisno odelo i jos po nesto ako pazljivo slozis Ne preporucujem Hepco Becker zbog toga sto ne moze kaciga da stane unutra! 

Nosac za top case

Plasticna ploca za top case

Unutrasnja torba

Bravice.

 

Pollo

Tank torba pharao koja mi je extra

 

S obzirom da gospoda iz Radulovica ne dozvoljavaju ugradnju alarma zbog garancije ne gine ti da kupis ABUS lanac Granit EXTREME sa nivoom zastite 25. Gledaj to ovako 200 i kusur evra ti cuva 11.000,00

 

Ja to sve imam na mom motorcetu i naravno spremi jedno 1300-1500 eura za sve to...

 

Ostalo mi je jos da kupim bocne kofere al mi se ne daju pare...SEKA zeza majke joj ga spalim.

 

Sve to mozes kupiti preko naseg clana foruma BERE iz Ade  063 112 42 79

 

Nadam se da sam pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Nadam se da sam pomogao

 

bas ovakvom odgovoru sam se nadao, hvala puno.

 

samo jos par pitanja, koji je rok isporuke kad se narucuje? koliko su cene skuplje nego na sajtu? i da li na sajtu moze nekako da se predje na english?

 

i najvaznije, jel ima taj lanac kod nas da se kupi, ne ceka mi se par nedelja...posto se slazem s tvojom logikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

S obzirom da gospoda iz Radulovica ne dozvoljavaju ugradnju alarma zbog garancije ...

Meni su oni ugradili originalni alarm i naravno da vazi garancija.Stavi od opreme sve ono sto proizvodjas propisuje i tu nema glavobolje ,sve ostalo je budzenje i obicno ispadne skuplje od originala.Tekstilna torba je nezahvalna zato sto nema zakljucavanje i nista nesme da ti u njoj ostane kad se udaljis od motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Meni su oni ugradili originalni alarm i naravno da vazi garancija.Stavi od opreme sve ono sto proizvodjas propisuje i tu nema glavobolje ,sve ostalo je budzenje i obicno ispadne skuplje od originala.Tekstilna torba je nezahvalna zato sto nema zakljucavanje i nista nesme da ti u njoj ostane kad se udaljis od motora

 

hvala, ali sumnjam da se originalna roba u ovom slucaju najvise isplati...ako njihov aluminijumski kofer od 32l kosta 600e, a GIVI od 50-ak litara kosta do 300e, i to s postoljem koje je pravljeno bas za 800 GS...meni je tu matematika malo drugacija :) ali cinjenica je da mi je muka kad pomislim kako bi GIVI stajao na ovom motoru...tesko mi je to i da zamislim, a kamoli da ga stavim.

 

razmisljao sam da uzmem BMW ruksak, dok ne montiram kofere, ali i ruksak se ceka 15-ak dana...plus ko ce da nosi ruksak kad nas je dvoje na motoru, to mi je malo neprakticno.

 

a sto se tice utiska o motoru...ono je prava fantazija...nemam mnogo iskustva s motorima, pre ovog sam vozio beverly, ali kakav je osecaj sedeti na ovom motoru...a u kojoj god da je brzini on povuce cim malo dodas gas...kocnice mekane, menjac precizan...pa kad ga ovakva neznalica vozi, kako li tek ide kad vozi neki dobar vozac...saznacu valjda i to jednog dana ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

a sto se tice utiska o motoru...ono je prava fantazija...nemam mnogo iskustva s motorima, pre ovog sam vozio beverly, ali kakav je osecaj sedeti na ovom motoru...a u kojoj god da je brzini on povuce cim malo dodas gas...kocnice mekane, menjac precizan...pa kad ga ovakva neznalica vozi, kako li tek ide kad vozi neki dobar vozac...saznacu valjda i to jednog dana ;-)

 

Ah... drugar, imas slican razvojni put kao ja ;). Samo sto sam ja posle Beverlija uzeo Stroma (pre 3+ meseca), mada je f800 bio u najuzem izboru (problem je sto mi je zbog visine malko mali, a 1200gs-a sam se plasio i bio mi je nekako skup, pa mi Strom dosao kao jeftinija ulaznica u enduro svet - cisto da vidim kako mi se sve to svidja ;)). Ipak, probao sam f800 i mogu samo da kazem da je sjajan, sjajan motor...

 

A za umece u voznji - vozi sto vise mozes, na sto raznovrsnijim putevima. Neverovatno koliko se i kojom brzinom napreduje :D :D.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

 

A za umece u voznji - vozi sto vise mozes, na sto raznovrsnijim putevima. Neverovatno koliko se i kojom brzinom napreduje :D :D.

 

 

Bas to i planiram :-) posto nemam bas neko bajkersko drustvo, ako bude nekih organizovanih grupnih voznji, rado bih se pridruzio...

 

Inace, stavio sam juce Givi Maxia kofer, nije bas toliko nakaradno kao sto sam se plasio, ali moram da priznam da se odusevim kao malo dete kad ubacim dve full-face kacige unutra...prava stvar.

 

Jos jednom, hvala svima na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

A za umece u voznji - vozi sto vise mozes, na sto raznovrsnijim putevima. Neverovatno koliko se i kojom brzinom napreduje :D :D.

 

 

Bas to i planiram :-) posto nemam bas neko bajkersko drustvo, ako bude nekih organizovanih grupnih voznji, rado bih se pridruzio...

 

Inace, stavio sam juce Givi Maxia kofer, nije bas toliko nakaradno kao sto sam se plasio, ali moram da priznam da se odusevim kao malo dete kad ubacim dve full-face kacige unutra...prava stvar.

 

Jos jednom, hvala svima na odgovorima.

 

Ajde baci koju fotku da vidimo kako to izgleda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

A pazi ovo:

Scottoiler%20BMW%20Kit%20rezervoar.jpg

 

Ima li neko od vas F800GS-ovaca ovako nešto? Na zapadu 90% furaju to ;)

Naime F800 ima grdni problem sa kvalitetom lanca. Ova spravica ga bar donekle ublažuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

Idi na Wunderlich sajt tamo dowloaduj katalog za tvoj bmw,

...

Vario rucica prednje kocnice

 

...

 

Majko mila, komplet ručica za kvačilo i prednju kočnicu US$270 ( http://www.wunderlichamerica.com/mm5/merchant.mvc? )  :o :o :o  Pa da li su oni normalni?

 

Nemojte ljudi bacati pare na to, ionako kad god motor padne, te ručice prve stradaju.  Ja se sećam da sam se zamalo šlogirao kada su mi kod dilera tražili nekih US$90 za originalnu BMW ručicu kada sam je prvi put slomio na mom F650GS-u.  Pročačkao sam na netu i našao da ima zamena koja može da se kupi u bilo kojoj dirt bike radnji i košta $8. Jes' da ne može da se podešava, al' zabole me baš, ručice su po meni potrošni materijal.

 

I još jedan mali savet.... Nemojte se zaletati i kupovati gomilu dodatne opreme odmah.  Vozite motore jedno 6-8 meseci, pa tek onda vidite šta vam stvarno treba.  Skapiraćete vrlo brzo da je više od pola toga što sad mislite da vam je neophodno u stvari potpuno bacanje para i gotovo ničemu ne služi.

 

(Gledam ovaj sajt i ne mogu da verujem….  Zaštitnik kočionog cilindra?? Zaštitnik auspuha?? Aluminijumski okvir instrument table za US$155!?!?  Jbt, šta sve neće da izmisle…)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

A pazi ovo:

Scottoiler%20BMW%20Kit%20rezervoar.jpg

 

Ima li neko od vas F800GS-ovaca ovako nešto? Na zapadu 90% furaju to ;)

Naime F800 ima grdni problem sa kvalitetom lanca. Ova spravica ga bar donekle ublažuje...

 

I to bash sluceno ima kod tebe da se kupi Markone?  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

A pazi ovo:

Scottoiler%20BMW%20Kit%20rezervoar.jpg

 

Ima li neko od vas F800GS-ovaca ovako nešto? Na zapadu 90% furaju to ;)

Naime F800 ima grdni problem sa kvalitetom lanca. Ova spravica ga bar donekle ublažuje...

 

I to bash sluceno ima kod tebe da se kupi Markone?  ::)

 

Ernesto nemoj da nam offujes !  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

A pazi ovo:

Scottoiler%20BMW%20Kit%20rezervoar.jpg

 

Ima li neko od vas F800GS-ovaca ovako nešto? Na zapadu 90% furaju to ;)

Naime F800 ima grdni problem sa kvalitetom lanca. Ova spravica ga bar donekle ublažuje...

 

Pa dali je to moguce da F 800, i to BMW F 800 ima grdan problem sa kvalitetom lanca, pa mora da se ugradi kapavac iliti Scottoiler za 100+ eura da reshi problem na motoru od 10000+ Eura...Izgleda na Nemci nisu vishe ono sto su bili...

 

I sto reche Ernesto, za one sa jeftinijim kartama - ima ga u Pegaz-moto u NS-u,

 

:o :o :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

A pazi ovo:

Scottoiler%20BMW%20Kit%20rezervoar.jpg

 

Ima li neko od vas F800GS-ovaca ovako nešto? Na zapadu 90% furaju to ;)

Naime F800 ima grdni problem sa kvalitetom lanca. Ova spravica ga bar donekle ublažuje...

 

Pa dali je to moguce da F 800, i to BMW F 800 ima grdan problem sa kvalitetom lanca, pa mora da se ugradi kapavac iliti Scottoiler za 100+ eura da reshi problem na motoru od 10000+ Eura...Izgleda na Nemci nisu vishe ono sto su bili...

 

I sto reche Ernesto, za one sa jeftinijim kartama - ima ga u Pegaz-moto u NS-u,

 

:o :o :o :o :o

 

E tu moram da razočaram one što poseduju F 800. Ni Scottoiler tu ne pomaže... na žalost :)

Ali poboljšava situaciju. Donekle. Na nekim F 800 GS su čak nađeni ugrađeni lanci sa utisnutim Made in Chekoslovakia. Ako lažu oni, lažem i ja.

Onaj ko to ne zna, da F 800 ima taj problem nešto baš i ne prati komentare o istom motoru i strane forume gde pišu ljudi koji prelaze malo više od 1000-2000km godišnje pa znaju malko više o svojim motorima od zavidnih trgovaca motorima i fotografa koji su BMW F 800 GS videli u prolazu i/ili na slici (izvinjavam se unapred ako ste se ogrebali za krug od nekog ;) ). Napred pomenuti osim ogorčenih ofova nigde nisu doprineli nekoj temi. Dobro ajde, možda u temi o fotografiji (što pozdravljam - da svako radi svoj posao). Ako se varam vi me ispravite... Uključe se izgleda samo da malko izofuju temu.

 

Tema je: Koja oprema za BMW F800 GS. Ali koga briga ;)

 

Markone je koliko znam u prodavnici od 9-16h pa mu se javite ako imate nešto da mu kažete. Ja ne radim u radio milevi i ne prenosim želje i pozdrave. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

A pazi ovo:

Scottoiler%20BMW%20Kit%20rezervoar.jpg

 

Ima li neko od vas F800GS-ovaca ovako nešto? Na zapadu 90% furaju to ;)

Naime F800 ima grdni problem sa kvalitetom lanca. Ova spravica ga bar donekle ublažuje...

 

Pa dali je to moguce da F 800, i to BMW F 800 ima grdan problem sa kvalitetom lanca, pa mora da se ugradi kapavac iliti Scottoiler za 100+ eura da reshi problem na motoru od 10000+ Eura...Izgleda na Nemci nisu vishe ono sto su bili...

 

I sto reche Ernesto, za one sa jeftinijim kartama - ima ga u Pegaz-moto u NS-u,

 

:o :o :o :o :o

 

E tu moram da razočaram one što poseduju F 800. Ni Scottoiler tu ne pomaže... na žalost :)

Ali poboljšava situaciju. Donekle. Na nekim F 800 GS su čak nađeni ugrađeni lanci sa utisnutim Made in Chekoslovakia. Ako lažu oni, lažem i ja.

Onaj ko to ne zna, da F 800 ima taj problem nešto baš i ne prati komentare o istom motoru i strane forume gde pišu ljudi koji prelaze malo više od 1000-2000km godišnje pa znaju malko više o svojim motorima od zavidnih trgovaca motorima i fotografa koji su BMW F 800 GS videli u prolazu i/ili na slici (izvinjavam se unapred ako ste se ogrebali za krug od nekog ;) ). Napred pomenuti osim ogorčenih ofova nigde nisu doprineli nekoj temi. Dobro ajde, možda u temi o fotografiji (što pozdravljam - da svako radi svoj posao). Ako se varam vi me ispravite... Uključe se izgleda samo da malko izofuju temu.

 

Tema je: Koja oprema za BMW F800 GS. Ali koga briga ;)

 

Markone je koliko znam u prodavnici od 9-16h pa mu se javite ako imate nešto da mu kažete. Ja ne radim u radio milevi i ne prenosim želje i pozdrave. :D

 

"Made in Chekoslovakia" - zar ta zemlja jos postoji ? Mozda su lanci iz nekog muzeja moto-delova ....

 

I ajde molim te postavi neki link na te teme o problemu sa lancem kod F 800 GS, bas me zanima kako to da tako skup motor ima banalan problem sa lancem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Hmmm... Ja prvi put čujem za tu navodnu slabost lanca na ovom motoru. U stvari, ne sećam se da sam čuo za i jedan model motora bilo kog proizvođača da standardno ima problem baš sa lancem.  Problem je obično vlasnik koji ne vodi dovoljno računa: loše podešen lanac, otegnut, prezategnut, loše centriran zadnji točak, oštećeni/stari lančanici, itd.  A inače, ako je lanac lošeg kvaliteta, rešenje je kupovina novog lanca (preporučujem DID ili Regina), a ne dodatno podmazivanje lošeg lanca.

 

I da, na F800GS-u lanac nije "made in Czechoslovakia"  nego na njemu pišu inicijali ČZ, što je ime firme koja ga proizvodi (ČZ Retezy iz Češke Republike).  Ja sam imao njihove lance i nisam s' njima imao problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Imam f800gs od juna meseca ove godine. Ranije sam vozio R1200gs, ali sam pao 13 juna pri brzini od 100km, i motor je bio ozbiljno ostecen. Odmah sam kupio drugi, ali nisam imao para za veliki gs, pa sam kupio ovaj. Odlican motor ali veliki GS mi je prirastao srcu. Vozicu ovaj jos neko vreme pa cu da se vratim na R1200gs ili Adventure.

Od opreme sam stavio Givi Maxiu, jer ranije sam imao razne kofere (orginal BMW na R1200gs i F650gs),  i jedino u nju mozes zaista svasta da stavis. Upravo sam zavrsio petodnevno putovanje i nosio sam samo Maxiu, jednu malu torbu privezanu za zadnje sediste i tank torbu. U Maxiu sam smestio odecu, u malu torbu sprejeve za ciscenje lanca i rezervnu kacigu. U tank torbu razne potrebne sitnice i kisno odelo. Sasvim dovoljno za 7-10 dana puta.

 

Takodje sam stavio BMW crash- bar, nisam jos pao, cini mi se solidan.

 

Stavio sam i centralni stender, on mi je neophodan za brzo i lako ciscenje i podmazivanje lanca.

 

BMW tank torba je za mene razocaranje, u poredjenju sa tank torbom na velikom gs ili sa tank torbom na jednocilindricnom f650gs, je mnogo gora. Stalno otvaram pogresne rajfesluse, kaci se labavo, odmah mi je pukla guma za zakacinjanje pri sedistu,torba je previsoka  i vrlo kruta. Kada stavljas mapu u providni deo za nju, obavezno je pocepas, ma kako pazljiv bio. Ne preporucujem je. Mislim da ima mnogo boljih na trzistu.

 

Stavio sam i handprotectors velike, ali zastita nije potpuna od vetra i kise i na F650gs i na r1200gs je bila mnogo bolja. Postoje i spojleri za ove protektore, narucio sam pa cemo da vidimo. Javicu kad stignu. Ali ubedjen sam da su Turatech-ovi mnogo bolji.

 

Montirao sam BMW touring windshield. Kakvo razocaranje! Bacio pare. Otisao kod Ivana u Marinkovu baru, on mi nadogradio za 30 eura dodatak na preskupi BMW-ov windshield, i stvar funkcionise mnogo bolje. Pre nego sto sam narucio ovaj vizir, tumarao sam po svim meni dostupnim svetskim forumima koji se bave ovom temom i nailazio na razna misljenja, izgleda da je u pitanju individualna stvar kad je ovaj motor u pitanju, odnosno prosto receno, koliko "viris" iznad sedista.

 

Sto se tice bocnih kofera, ima ih dosta na trzistu, BMW-ovi vario koferi, BMW-ovi adventure navodno isti kao na R1200gs adventure, cela paleta Touratech-ovih ZEGA sistema, Hepco&Becker, SW Motech, itd. Cene se krecu od 600eura do 1300eura ukljucujuci i ram za montazu. Skupo. Da li je potrebno? Zavisi od duzine puta, da li putujes sam ili sa saputnicom, i koliko ti zaista stvari treba. Cini mi se da sa dve velike nepropusne torbe, moze da se zavrsi posao. Naravno postoji problem zakljucavanja, odnosno, mogucnost kradje je veca. Medjutim, kradja je moguca i kada imas aluminijumske kofere. Sve u svemu, nista nije savrseno.

 

U svakom slucaju cini mi se da je Motoholic u pravu, polako sa dodatnom opremom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Tourng vizir Wunderlich manji model za osobe do 170 cm, postoji i veci

Trax Al top case Trax

Torba za top case SW motech Trax

Nosac za top case SW motech Trax

Plasticna ploca za top case SW motech Trax

Hand protektor Barkbusters

Crash bar Wunderlich "Adventure"

Rucica kocnice "vario" Wunderlich

 

Centralni stender mi nije u planu jer cu za te pare da montiram neki automatski podmazivac lanca....

 

Sve je to testirano pri brzini od 220 km/h (po satu)

Motor mi je padao par puta Crash bar i hand protektori su extra odradili svoj posao

 

Imam i tank torbu pharao od 25 litara koju koristim za dalja putovanja

post-1721-12879044617074_thumb.jpg

post-1721-12879044617886_thumb.jpg

post-1721-12879044618514_thumb.jpg

post-1721-12879044619056_thumb.jpg

post-1721-12879044619612_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja