Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Da se upisem i ja u sektu :D

Konacno posle 2 godine ponovo u enduro vodama, doduse ovog puta u hard enduro :D

 

KTM EXC 520, 2001, 60ks, registrovan pa moze i Kepijada! :D

 

Izbegavao sam KTM jer sam Yamaha fan ali slozile se kockice bas za ovaj motor.

 

Za sada nemam puno KM tj. radnih sati, jedva 2 rezeorvara goriva, ali mogu reci da je za voznju posle XTa kao bicikla ali nabildovana :D

Motor ima ogromnu snagu, obrtni moment je perverzan, u prve 4 brzine dize bez kvacila, a krajnja brzina blizu 150! 

Ne znam kako je to kod drugih motora ovog tipa jer nisam imao prilike da vozim, ali sam sa ovim odusevljen, zabavan za voznju piiihhh!

U sumi sam za sada proveo jedan dan i sa lokalnom ekipim sam prosao neke deonice za koje sam samo na TVu gledao i pitao se KAKO!!?

 

Sada sam uvideo da motori ovog tipa nemaju limit, limit je samo u glavi i gacama :D

 

 

attachicon.gifIMAG0031.jpg

Nek je sa srecom kupovina i da te lepo sluzi. Odlican motor na slikama, ako se ne varam motor je iz Bajine Baste, cena je bila jaka. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Hvala! Motor za sada extra, sve je na mestu što se kaže. Da, to je taj, oko cene smo se dogovorili i svi srećni :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Znaci necu pogresiti ako XT-a zamenim nekim hard enduro motorom :stabre:

Ja sam sa XTom prosao puno razlicitog terena i bio veoma zadovoljan. Jedino nisam mogao da ispratim hard enduro motore na teskim terenima punih blata ili ogromnih strmina. 

Za sve ostale varijante tipa enduro voznje po makadamima i slicnim putevima, asfalt da ne pominjem je bolji od bilo kod hard enduro motora u smislu udobnosti i prostora.

Jos jedna stvar za hard enduro koju trebas znati je obavezna dobra guma kad se vozi po teskim terenima, a to znaci cepovi koji se sa druge strane na asfaltu brzo trose i nemaju bas vozne karakteristike kao neke dual sport gume.

Resenje je imati dva seta tockova pa od prilike do prilike potrebne montirati ili pak obilaziti vulkanizera cesce :(

U svakom slucaju, ako te privlaci ekstremnija voznja, onda svakako neces pogresiti ako uzmes hard enduro, to je jedino pravo za te uslove... ja nisam! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Prodas xt-a, kupis hardenduro ktm-ica, i krenes... Kazes sebi "sta kupih Boze" i tako prve dve voznje i onda te krene polako. Jednu sezonu patis za asfaltom i nakon toga vise te asfalt ne interesuje. Jedva cekas vikend da odes u sumu

 

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Asfalta sam se odrekao za sada, xt sam uzeo da bih se oprobao u offu. Ali ovo je zaraznije nego sto sam mislio :jee:  sto kaze kolega garabin kajem se sto nisam ranije krenuo u ove vode. Ali nikad nije kasno. Salio sam se sa mojim izjavom dal cu se pokajati, znam da necu jer mi je reletivno potreban ozbiljniji motor od xt-a. Terene koje vozimo mnogo su ozbiljniji od enduto voznje i na dosta mesta se mucim sa xt-om. Dok se ne sklope kockice za hard enduro motor nastavicu ovako :'( . Planiram exc 250-300. Kad se ponovim zapljunucu se u sektu. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Kupujem KTM 950 Adventure

0649448311

I ja gledam u tom pravcu ali za cudo ni jedan u oglasima kod nas, mesecima.

U Madjarskoj 3kom. 950 i samo jedan 990 na oglasima.

Jos cudnije ne vidim temu sa iskustvima na BJB ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Enduro

Drugari. Dali neko zna na koliko Nm se zatezu srafovi na predjim diskovima na KTM 990 advnture?

Srafovi su sa lepkom pa bi bilo pozeljno da se iz prve zategnu na potrebnu jacinu.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Loctite 243  + 14 NM  i prednji i zadnji  disk imaju srafove od 6mm  , M6

 

Na 93 strani manuela za Adventure 990 2006 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kupujem KTM LC 4 625 640 a moze i Husqvarna te610e, bitno je da se moze registrovati i da ima anlaser !!! Ponude na PP !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Kupujem KTM LC 4 625 640 a moze i Husqvarna te610e, bitno je da se moze registrovati i da ima anlaser !!! Ponude na PP !!!

Opet si resio da se igras...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nije proslo vreme, samo da stigne ljuta guja, biće blata i prašine!!!  Kupujem metalni motocikl, što bi reko Shokla, muški motocikl !!! !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja