Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

nema veze, ustedeo si sebi 6000,i onako bi ti se brzo pokvario

(PS priznaj da si okasnio zato sto si uporedo gledao domaci but i guz,pa te zanelo  ;)  )

 

Ne mogu vise da priznam. Ubio sam se.  ;D

Sledeci slican je 8500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo sad stigao mail s pitanjem koliko sam spreman da ponudim.

Ne znam sta da radim, malo mi je sad sumnjivo. Sinoc zavrsena aukcija, a danas mail "koliko bi ti dao?".

???

A taman sam se malo oporavio od stresa .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

Kaze da moze da odhebe pobjednika ako mu ja ponudim vise, sto sam i uradio (citavih 100 tunti), ali problem je sto je London sad trenutno zatrpan snijegom i ni pobjednik (iz Londona) ne moze doci do njega da ga vidi.

Avioni malo lete, pa malo ne lete...

Ako ga ne proda za 5-6 dana, javit ce se, a dotle se mozda i malo otopi ovaj ice age....ah, stres se nastavlja.

 

BTW, smanjio sam cijenu moje Honde drasticno uslijed ovih novih dogadjanja, pa ako se nekom pokvario KTM .... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

meBIr_ktmxbow.jpg

 

Lap times from Virginia International Raceway.

 

1. Corvette ZR1, (2:51.8)

2. KTM X - Bow, (2:52.3)

3. Lamborghine LP670, (2:53.9)

4. Ariel Atom 3 (2:57.6)

5. Corvette Grand Sport (2:58.8)

6. Audi R8 (2:59.5)

7. Lotus Exiqe S 260 (3:05.0)

8. BMW M3 (3:05.4)

9. Porsche Cayman S (3:05.8)

10. Porsche Carrera S (3:05.8)

11. Jaguar XKR (3:06.4)

12. Ford Shelby GT500 (3:07.4)

13. Audi TTS (3:08.4)

14. Camaro SS (3:09.5)

15. Audi S4 (3:10.8)

16. Nissan Nismo 370z (3:12.0)

17. Ford Mustang GT (3:13.3)

18. Genesis Coupe 3.8 (3:14.8)

19. Mazdaspeed 3 (316:2)

20. Subaru WRX (3:16.6)

21. Mini Cooper Works (3:17.1)

22. Volkswagen GTI (3:19.3)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

nikako :) mora da se nagne na stranu i opalish i nadash se da se kurbla ne vrati kako ne treba i da ti polomi nogu :) hebeno je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

nikako :) mora da se nagne na stranu i opalish i nadash se da se kurbla ne vrati kako ne treba i da ti polomi nogu :) hebeno je :)

Ovo pretpostavljam vazi za 500 cvajtak ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Pali li neko svog KTM-a na kurblu ? Prvenstveno mislim na 625-ice  ;D

 

Kako vam to polazi za rukom - nogom  :-\

 

Ja sam palio na kurblu bez problema, ali nisam palio dok je hladan motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam proslo leto samo na kurblu mlatio,sve standardno,prvo vreme sam verglao kao svinja i nije bas, dok nisam usao u stos,samo ga kresnes na malo,kratak hod u  bocnom polozaju, ne vise od 6,7 cm, a uglavnom bez sauga i na hladno ali ga malo drzis na pola gasa za pocetak,zagrejan bez gasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pali li neko svog KTM-a na kurblu ? Prvenstveno mislim na 625-ice  ;D

 

Kako vam to polazi za rukom - nogom  :-\

 

Lagano vrtis radilicu dok ne pocne da pruza otpor (kompresija) i onda nastavis jos jedan "klik", vratis kurblu gore i udri.

Ako imas dekompresor, pritisnes ga kad pocne kompresija, da lakse napravis taj extra klik.

Malo mucenja i modrica je valjda standardno na pocetku, dok se ne uhodas, a onda ide sve kao dobar dan bez razmisljanja.

(naravno, mora biti svjecica ok, nastelovano sve dobro i to  ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

nikako :) mora da se nagne na stranu i opalish i nadash se da se kurbla ne vrati kako ne treba i da ti polomi nogu :) hebeno je :)

Ovo pretpostavljam vazi za 500 cvajtak ?

 

ma da, 495 iz 1983 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima
Lagano vrtis radilicu dok ne pocne da pruza otpor (kompresija) i onda nastavis jos jedan "klik", vratis kurblu gore i udri.

Ako imas dekompresor, pritisnes ga kad pocne kompresija, da lakse napravis taj extra klik.

Malo mucenja i modrica je valjda standardno na pocetku, dok se ne uhodas, a onda ide sve kao dobar dan bez razmisljanja.

 

  Pitao sam Stronsera nekoliko puta i on mi objasni ovako kao Mile. Sve logično i prosto. Ja probam, ono neće. On uzme, i upali. I tako u krug. Vozim kurblu sa sobom, a ne znam da je koristim, bezveze. Već sam se spremao da skinem tu motku, ali sam prodao motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Isto tako i ja pitao sstruju, objasnio mi i upalio hladan motor na drugu kurblu, meni treba bar 10 puta. Probam posle, nece - proba on, upali :) Dzaba teorija bez prakse, jos mu nisam usao u fazon, ali za par godina cu se valjda izvezbati :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

Pali li neko svog KTM-a na kurblu ? Prvenstveno mislim na 625-ice  ;D

 

Kako vam to polazi za rukom - nogom  :-\

 

nije fora paliti KTM-a na anaser vec na kurblu jer je u tome draz...palio sam 525 od drugara obezvano tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Naletio sam bas na ovog Srdjanovog belog Duke III, i pogodio se sa covekom , to jest kupio ga.

Da li zna neko nesto o ovom motoru, mislim konkretno ovom ?

I kako ovaj motor, sad mislim na ovaj motor uopste, onako, za ne daj boze, podnosi malo duzi put, npr, do Ljubljane ili do mora ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

pa nije ti to isto,ovako ce ti se pokvariti oko Zagreba pa ces imati gde da ga popravljas a ka moru ce ti se pokvariti na nekom brdu,a gde ces tu naci delove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

I kako ovaj motor, sad mislim na ovaj motor uopste, onako, za ne daj boze, podnosi malo duzi put, npr, do Ljubljane ili do mora ?

Ja sa mojim motorom (isti agregat, a ostalo dosta slicno) idem redovno na relaciji BG-HN. Sto se opterecenja agregata tice, nemoj da brines, imas snage na raspolaganju koliko hoces (narocito u visim obrtajima, imas utisak kao da vozis dva cilindra a ne jedan) i prilicno dugacak prenos (max brzina je 200km/h), putna brzina ti je bez ikakvih problema 140-150 km/h. Vibracije su na novim modelima rijesene stavljanjem balans osovina u agregat, tako da nemas tresenje kao na starijim modelima. Problem ti mogu predstavljati zastita od vjetra (lako rjesivo za 50-ak eurica) i tvrdo sjediste. Na mom motoru je za sve van grada ili staze nepodnosljivo, problem sam rijesio sa aftermarcet gel sjedistem koje je sire i odmah prijatnije za guzove. Sjediste na Duke III je slicnog oblika kao kod SM-a, ali nisam sjeo na njega, tako da je ono mozda malo bolje, nadam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Dobio sam  uz njega dodatno sediste, malo vise ali mnogo mekse.

To sam pitao, znam ja da ce on izdrzati, ali kako ce meni da bude ? Koliko je jaka stuja vetra, video sam da se moze naci dodatni vizircic, ali koliko on stiti ?

Koliko se na sedistu moze izdrzati neprekidno ? A, na kraju, kolika bi mogla biti konstantna putna brzina na autoputu da to ne steti mnogo masini ?

Hvala Evil, i sta god znas o ovome, molim te pricaj tj, pisi !

 

A opet da ponovim, konkretno me interesuje da li neko zna nesto bas o ovom bivsem Srdjanovom motoru ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Koliko je jaka stuja vetra, video sam da se moze naci dodatni vizircic, ali koliko on stiti ?

Bez vizira ja ne mogu da izdrzim vise od 5 minuta pri 120km/h na auto putu, jedino da se malko spustim, ali opet nije fino (visok sam 188cm). sa vizirom nemam nikakvih problema, vjetra nema :)

 

 

 

Koliko se na sedistu moze izdrzati neprekidno ?

Pa zavisi koliko si konformista, meni je na svakom motoru sat(-ipo) do dva sata iz komada maximum koji mogu da izdrzim, a da psihicki ne obolim.

 

 

A, na kraju, kolika bi mogla biti konstantna putna brzina na autoputu da to ne steti mnogo masini ?

Pazi ovako, u sestu ne mozes ni da ubacis bez 110-120 km/h :) Tako da mozes npr. 150 km/h bez problema da sistris... Od kada sam stavio kofer najcesce ne idem preko 135-140km/h (pise na koferu da ne preporucuju da se ide preko 130km/h), cesto je prepunjenjun i preopterecen pa ne bih da ga izgubim bas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Jos jednom hvala.

Pretpostavljam da nosac kofera i vizir mogu naruciti samo u Pro motu. Znas li mozda cene okvirno ili neki drugi izvor za nabavku delova ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja