Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Struja je vec izvucena sa paljenja. Akumulator nema fabricki, barem ovaj, moj model. Posto sirenu ionako ne koristim (vozim bez prigusivaca, pa mi je apsolutno nepotrebna), iskoristio bih taj izvod, sa jednim obicnim on-off prekidacem i osiguracem. Aku mi ne predstavlja problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Moras znati koliko A taj izvod obezbeđuje, sigurno nije mnogo.

Ali je dobra stvar da ako nemas druge potrosace, sve mozes dati ventilatoru, stavis neki slabiji i mozes i konstantno da ga ostavis ukljucenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Motocikl poseduje fabricki izvedenu struju za svetla, sirenu, migavce i stop-svetlo. Svetla ne koristim konstantno, vec samo kada okasnim u sumi, i po mraku se vracam kuci. A tada je motocikl u pokretu, i nije mu potreban ventilator, tako da svetla (prednje/zadnje) i ventilator nece biti ukljuceni istovremeno. Cenim da kada je instalacija sposobna da tera prednji far i zadnju poziciju konstantno, plus migavci i stop svetlo i sirena povremeno, nece biti apsolutno nikakav problem da po potrebi ukljucim ventilator. Motocikl je HARD ENDURO sa instalacijom, ne kros model. Poenta ovog, mog piskaranja je: KOJI VENTILATOR ugraditi, od cega, kako bi se uklopio dimenzijski na jedan od hladnjaka, posto su isti veoma oskudnih dimenzija???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250
  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Фино је то, само би било ван памети да спрцам толику лову на опремање играчке за шуму. Мислим да ћу ипак прибећи неком алтернативном решењу типа скутерски вент или неки комп кулер. Јбг, Динџа је у питању, није за бацање на данашњу кризу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Фино је то, само би било ван памети да спрцам толику лову на опремање играчке за шуму. Мислим да ћу ипак прибећи неком алтернативном решењу типа скутерски вент или неки комп кулер. Јбг, Динџа је у питању, није за бацање на данашњу кризу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

razmisljam se o kupovini ktm exc 125, kakvo je misljenje o ovom najmanjem exc i kakav je u terenu . Imade li tko iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Visina sedista je manje vise ista na svakom EXC, za novi 125 pise da je 950mm a na najvecim 4T je 970mm. Sediste uvek moze da obezbedi +-50mm bez problema.

Ne verujem ni da mu fali konja, svojevremeno sam vozio 125 2T Yamahu i nisam se osetio hendikepiranim, mozda ako covek ima 100+kg.

 

Prednosti su jednostavno i jeftino odrzavanje (verovatno i nabavka) i ozbiljna usteda u kilazi, 10-15kg manje u odnosu na jacu bracu.

 

p.s. na YT ima pregrst snimaka sta ljudi rade sa najmanjim KTM-om:

https://www.youtube.com/results?search_query=KTM+EXC+125+enduro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Gledam jednu 125 kod mene ovdje. 2010 god svega 35 radnih sati komplet akrapovic veci karburator , komplet zamjenskih plastika. Motor kao nov , znam vlasnik. E moje pitanje je kako se vozi u terenu, snege ne hvali to sam vidio i vec znam.

Visok sam 190 110kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Probao je ja u cipelicama i kosulji i smjestim se ja ali treba bit majstor pa to vozit a pogotovo meni se prebacit sa okeana obrtnog momenta koji imam na sadasnjem motoru. Imao sam na vrlo kratko prije 4 godine kx125 ali je nisam nesto u terenu probao. Ponijelo me jer je motor nov.

Vozio sam exc350 5dana prosle godine i nije mi se svidiop premda je bio razbarachen al zaludu 2 godine star.

Cekam sledecu priliku da udjem u sektu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Ako mislis da ne fali snage onda kupuj, sto kaze kolega nista okretnije i lakse od toga ne postoji.

2T generalno nije za lenje, posebno kod ovoga mora da se radi na menjacu.

I bez zurbe na cistinama, posebno uzbrdicama, to je jedino mesto gde ce se osetiti manjak nm i ks.

 

P.s. plus miris i ukus dvotaktnog motora :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Na nasem LC4 iz 2005. plocice prednjeg tocka lupkaju , blesavo . Koliko sam video nedostaje "krstic" koji ih drzi na rastojanju . Zna li ko gde to da nadjem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja