Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kinezi, ali je OK i rade kako treba, telo NErdjajuci celik, a kapica alu eloksirana,

nema tu neke nauke, gumica i mehanizam kad pritisnes otvori, 15€ za clanove foruma,

ko ne moze sam da se organizuje da nabavi, sledeca tura stize krajem marta otprilike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

WP viljuske sve imaju isti navoj i leziste za gumicu...

Imam varijantu i za KAYABA/SHOVA viljuske... Mislim imacu uskoro ako bude nekom trebalo!

Iz ove ture su svi rezervisani, sem jednog, uzeo za rezervu...

tako da mozes da dobijes taj par!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

treba mi ovaj plasticni stitnik hladnjaka ako neko ima

jedan mi je ostao negde na fruskoj

0soUutU.jpg

Tocak ti, kanda, nije bas nacentriran u prednjoj viljusci...?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da postavim pitanje vezano za ovu, moju kozu:

Posedujem narandzastog lc4 - SC400. Nema aku, nema anlaser, nema ventilator hladnjaka, ali ima svetla i sirenu. Znaci, poseduje struju. E, sada, kada se teramo po poljima i puteljcima i kada hvatamo vetar, nema nikakvih problema, ali kada ga zavucem u sumu, leti, po vrucini, pa jos i ako je uzbrdo, desava se da upali lampu za temperaturu. Cim dohvati pravac i malo vetra u hladnjak, vraca se u normalu za par sekundi, tako da cenim da problem nije do sistema za hladjenje, niti do masine.

Pitanje: Koji ventilator, od cega bih mogao staviti na hladnjak da mi ga 'laducka malo? Ukljucivao bih ga rucno, po potrebi, na prekidac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ako nadjes od EXC-a mislim da bi bilo super, I osigurac obavezno u strujni krug.....verovatno da imas negde mesto predvidjeno da se instalira termo prekidac....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Motor ne sme da se pregreva sve dok se kreces pa makar i 5km/h. Drugar je imao slican problem. Hladnjaci su jezivo bili prljavi i spolja i iznutra. Pogotovo spolja, izmedju rebara se nakupi mnogo djubreta i naravno dobar antifriz ne treba da pominjemo. Ventilator se koristi samo kad negde ostanes zaglavljen pa mucis motor u mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@Nikola:

Upravo tako. Dokle se god krecem, makar i brzinom hoda, nisam imao nikakvih problema. Nekoliko puta, dok smo probijali puteve, kojih nije bilo ni u najavi. kroz sumsko rastinje i gustis, letnji period sa 30+ stepeni C, i uzbrdo, zatreperila mi je lampica za temp. Cenim da cu u buducnosti ponovo biti u slicnim situacijama, pa da ne osecam grizu savest. Stete nisam imao na motociklu, ali je veliko psihicko opterecenje kada si negde "zaglavljen" u mestu, lampa za temp titra ili gori, znas sta to znaci, i jedva cekas da uhvatis 100m nekog pravca i malo vetra.

Hladnjake redovno ispiram spolja, iznutra su isprani i nasut je kvalitetan antifriz, tako da to nije razlog.

Ovo sto mi se desava nije kvar ili problem, vec posledica karakteristicnih uslova koriscenja bez postojanja ventilatora.

 

@rboban:

Osigurac se podrazumeva, termoprekidac NE!!! Instaliracu rucni on/off prekidac sa kontrolnom lampicom/LED diodom kada je vent uklj.

 

Samo me je zanimalo od cega bih mogao ugraditi vent, posto su ova dva hladnjaka malih dimenzija, i da im ne smeta nedostatak akumulatora.

THNX i POZZZ!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Eeee, razmisljao sam i o tome, samo koliko je otporan na prasinu, blato i vodu? Secate se mog pitanja, potreban mi je za KTM-a, ne za poziranje... :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Dugo sam trazio vent. za moj exc, i na kraju nasao od kompa zver od ventilatora. Moras da pazis kada ga peres da ne sipas vodu direktno u njega i radice dugo bez problema. Oznaka venta je SUNON EEC0381B1-A99. Performanse su mu i bolje od originala, to jest ima protok vazduha 132cfm dok oridjidji ima 120cfm. Kosta 1500 dinzi i imas ga u Subotici u firmi Elementa, tel. 024/601-350.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Uh, kako da vodim racuna da ga ne pokvasim, kada ja Enduro motocikl koristim za Enduro voznju? A posle voznji ga perem vodom, crevom, puskom za pranje ili kisom???

Ali, OK, primicu info k znanju, pa mozda i rizikujem sa ovom spravicom. Po performansama deluje bas ozbiljno.

THNX za info!!!

PS. Odgovara li dimenzijski KTM-ovom 'ladnjaku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Pa i ja exc koristim za namenu kojoj sluzi, samo pazim kada ga perem da vent ne natapam vodom. Ako od bara i blata i kise crkne, visa sila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Ako nema makar IP55 rejting, glupo je i pokusavati na motoru.

Na netu ima IP 55 cak i IP67 ventilatora za 20tak USD. Papst i Delta su odlicne firme, dobar je i Sunon, samo neka ima IP rejting.

btw. prva brojka je za prasinu, druga za vodu, sto veca to bolja :)

 

Osigurac na 1-2A vise nego sto je deklarisan ventilator je obavezan, posebno ako nije vodonepropusan, kratak spoj i gorece instalacija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Slazem se sa gore navedenim, ima po netu raznih, a i po oglasima raznih polovnih.... ja bih stavio i termo prekidac i prekidac na volanu, ali ok je i samo prekidac.... Moze se to lepo uraditi. neki alu nosac.... ako krenes bilo bi dobro da opises i dokumentujes sve ovde, da tema dobije pravi smisao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Ali svi ventovi sa skutera i drugih motora su toliko veliki (debeli) da ne mogu da se ubace zbig veoma malog prostora izmedju hladnjaka i rezervoara. Razmak je oko max 3cm. Godinu dana i jace sam jurio vent po oglasima i nisam nasao pogodan da se nabudzi na exc. Oridjidji je bas skup. Ako neko ima iskustva sa nekim zamenskim sa drugog motora a da je tako uzak, nek javi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Mozda staje, meni se cini da Spal ima makar 40mm.

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-delta-pfc0912de-9038-12v-4-32a-dual-ball-server-cooling-fan/1003702177.html

Skoro 5A pri 12v za 8100rpm i 200+ CFM!!!

Samo se plasim sta radi akumulatoru :).

 

Za malo vise od 1500dinara je u postanskom sanucetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

Mozda staje, meni se cini da Spal ima makar 40mm.

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-delta-pfc0912de-9038-12v-4-32a-dual-ball-server-cooling-fan/1003702177.html

Skoro 5A pri 12v za 8100rpm i 200+ CFM!!!

Samo se plasim sta radi akumulatoru :).

 

Za malo vise od 1500dinara je u postanskom sanucetu.

 

 

 

 

 

Nece  da moze!

 

EXC ima sam po sebi frku sa kapacitetom akumulatora a kamo li jos da ga opteretis sa 4,32 A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Znam da je previse, ja bih stavio manji, pa neka radi duze. I fabricki Spal koji vuce 2+ Ampera je problem, brzo izvuce akumulator.

 

Poenta je da ima da se nadje vodonepropusnih za sitnu lovu, a ljudi neka biraju koliko jake/brze fanove zele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja