Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

ne mogu da vjerujem da su mi moderatori izbrisali post pa kakv je ovo forum lijepo pitam i niko mi ne odgovara na lijepo postavljeno pitanje onda upadne lik i pocne da se svadja sa mnom kako ja nemam pojma ,a ja samo lijepo postavio pitanje na koje mi niko nije odgovori .

tako da cu ga ponoviti opet pa moderatori ako oce neka brisu.

da li neko na forumu ima ktm koji je presao vise od 30 000km

 

Tvoj post niko nije izbrisao, on se nalazi u temi http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=10259.480

 

Ja imam KTM koji je prešao više od 30.000km.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

da li neko na forumu ima ktm koji je presao vise od 30 000km

 

 

Nemanja,

KTM koji bih ja rado posjedovao kosta nekih 15-ak 000 eura, a 30.000 km predjem za manje od godinu dana.

Zamisli sta bi bilo kad bi mi motor riknuo za to vrijeme?

KTM bi odavno prestao da postoji. Ali da je skuplji od konkurencije, jeste, u svakom pogledu (nabava, odrzavanje...).

 

To sto u oglasima nema puno kilometraze je nesto sasvim, sasvim drugo...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

Ali da je skuplji od konkurencije, jeste, u svakom pogledu (nabava, odrzavanje...).

 

Batice, pogledaj sve sitnice ugrađene u njega, tu nema konfekcije i normalno je da košta ako hoćeš full WP, Marchesini,

Brembo, Renthal, Maguru, hidrauliku, titanijum, magnezijum, hrom-molibden, aluminijum ... bla, bla ... pa i plastiku koja

ne puca tek tako ... a ni za održavanje ne bih se složio, bar po mom iskustvu mada je još u garantnom roku i nekih 13.000 km nije neka posebna kilometraža. Servisni interval 10.000 km jeste kraći ali to je prirodno i takav je kod svih proizvođača ovakvih sklopova.

O zadovoljstvu u vožnji neću ni da pričam  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

normalno je da košta ako hoćeš full WP, Marchesini, Brembo, Renthal, Maguru, hidrauliku, titanijum, magnezijum, hrom-molibden, aluminijum ... bla, bla ... pa i plastiku koja

ne puca tek tako ...

 

WOW!  :o  Kako to zvuci!

 

Danas sam sat vremena balio na testovima 990 SMT. :(  Da mi je da ga probam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ali da je skuplji od konkurencije, jeste, u svakom pogledu (nabava, odrzavanje...).

 

Batice, pogledaj sve sitnice ugrađene u njega, tu nema konfekcije i normalno je da košta ako hoćeš full WP, Marchesini,

Brembo, Renthal, Maguru, hidrauliku, titanijum, magnezijum, hrom-molibden, aluminijum ... bla, bla ... pa i plastiku koja

ne puca tek tako ... a ni za održavanje ne bih se složio, bar po mom iskustvu mada je još u garantnom roku i nekih 13.000 km nije neka posebna kilometraža. Servisni interval 10.000 km jeste kraći ali to je prirodno i takav je kod svih proizvođača ovakvih sklopova.

O zadovoljstvu u vožnji neću ni da pričam  ;)

 

Apsolutno si u pravu, ali sve to mu ne smanjuje cijenu. Ko uzme KTM dobije puno, ali i mora da se ispljune dobro, a vecini je to problem.

Kad kazem skuplje odrzavanje, onda mislim bas na taj Brembo i to, kad treba da se zamjeni...

 

BTW, Sretna nova godina!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

Ko uzme KTM dobije puno, ali i mora da se ispljune dobro, a vecini je to problem.

 

Tačno. I kod ostalih proizvođača kad je u pitanju vrhunski proizvod ista je stvar.

Vidi samo tu novu Yamahu V-MAX, odmah pođe voda na usta, a cena je uvek problem, ali - jednom se živi  ;)

 

Srećna nova godina i mnogo što dužih i što lepših vožnji  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Zbog cega ProMoto Centar daje 30 dana garanciju na enduro motore, zar nije zakonom obavezan na minimalnih 6 meseci  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

To je za takmičarske motore jer se voze na sat a ne na kilometar, garanciju daje fabrika a ne zastupnik.

Slično je i kod ostalih proizvođača...

 

p.s Srđan vozi beli Duke 3  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima
... vozi beli Duke 3  ;)

 

  Toliko se meni svidja taj motor, da sam skroz poludeo. Ali, navikao sam se na visok klirens pa ne vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

  Toliko se meni svidja taj motor, da sam skroz poludeo.

 

Jak je ovaj njegov, sa učitanim sportskim mapama ...

dukesrdjan2.jpg

 

... i izvađenim silencer-om ...

dukesrdjan1.jpg

 

... jde k'o mećava  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

To je za takmičarske motore jer se voze na sat a ne na kilometar, garanciju daje fabrika a ne zastupnik.

Slično je i kod ostalih proizvođača...

 

p.s Srđan vozi beli Duke 3  ;)

 

Mislim da ih Promoto ne vodi pod takmicarkim modelima vec enduro a imaju i sveta pa prepodstavjam da imaju i homologaciju za registraciju. http://www.promotocentar.com/catalog/novi-ktm-motocikli/enduro/530-exc-r.html

A sto se tice toga da  fabrika daje garanciju, mislim da su obavezni da se prilagode nasem vazecem zakonu o zastiti kupaca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

 

Meni rekli da su samo SX takmicarski  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne znam da li da vam kazem, tj. da si javno lupim stambilj "GLUPAN" na sred chela, ali ajd...

Sjedim ja tako sav napet, ispunio cifru i cekam zadnje sekunde pa da kliknem "place bid".

I na 7 secundi do isteka kliknem i pojavi se sledeca strana sa brdo nekog texta i gore u cosku mali sivi buttoncic "Confirm bid"...

Cim sam ga upratio, naravno slomim se da ga kliknem, samo da bi vidio "auction has ended"....frown.giffrown.giffrown.gif

 

A sto je naaaajtuznije od svega, niko nije povisio cijenu (tako da sam mogao i juce da bidujem i da pobijedim) frown.giffrown.giffrown.gif

 

Jbga, ovo mi je bilo prvi put da se ganjam po ebay-u, ali sansa je bila...uh...

Sad se tjesim onom starom kineskom "Ako je nesto previse dobro da bi bilo istinito, onda je vjerovatno tako".

A kad mi to ne pomogne, onda imam rezervnu "Ko zna zasto je to dobro".

 

Motor je bio 950 SM iz 2008 i izasao bi me na cesti nekih 5500-6000. Imao je onu stetu na dekli gore, slomljenu ruckicu kocnice i malo ostecen desni (otvoreni) top. (uz originalne naravno neostecene)

Eto, odoh sad da se ubijem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nema veze, ustedeo si sebi 6000,i onako bi ti se brzo pokvario

(PS priznaj da si okasnio zato sto si uporedo gledao domaci but i guz,pa te zanelo  ;)  )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja