Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ma da, ktm, motor za radnichku klasu... gajba rogonje i gradjevinski blokovi...

Ne razumem?

 

ha-ha.. shala ? :) ne ide mi uz mocni ktm ovakav shtender.. nekako na gajbe piva i blokove ide neki XT od 20 godina... ili neshto slichno... ktm na neki svemirski shtender od materijala koji ne postoje josh uvek itd :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Najnoviji KTM-ov projekat kojim zele da zakorace u kraljevsju MOTOGP klasu  ;D ;D ;D

 

a koferi umesto kolena u krvini :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Naleteo sam na ovo zanilmjivo putovanje KTM LC4 x 3

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=239330

 

Taman krenem odusevljen da citam putopis i na pola ukapiram da su pederashi...smorio sam se  :-[

 

Evo jednog odlomka  :(

 

"after work we had a reward! we went to the bania and had a greate massage; we had only enough money for a massage from had to 1 cm above the anuss; I wish we had more money to get at least 2 cm lower, but still it was greate!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Naleteo sam na ovo zanilmjivo putovanje KTM LC4 x 3

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=239330

 

Taman krenem odusevljen da citam putopis i na pola ukapiram da su pederashi...smorio sam se  :-[

 

Evo jednog odlomka  :(

 

"after work we had a reward! we went to the bania and had a greate massage; we had only enough money for a massage from had to 1 cm above the anuss; I wish we had more money to get at least 2 cm lower, but still it was greate!"

Mozda je to samo mala sala na racun KTM-ovog mekanog sedista  ;-)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Koliko je pametno pazariti ovaj model, ili kada se ukaze prilika kupiti 990.

Sta je to na ovome lose, a na 990 otklonjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja imam taj agregat, na nekih je 16 000km i sve je ok, da cuknem u drvo.

Ti agregati prelaze po 100 000km bez ikakvih problema, ima ih po oglasima koliko hoces.

Ljudi su vozili taj motor po relijima, vozili do lokacije, odvezu reli, onda kuci sa njim, samo gume menjaju. Na 50 000km su otvorili agregat i sve je bilo u savrsenom stanju. Ti agregati znaju da trose malo ulje, znaci nekih 150-200g na hiljadu km. To mnogo zavisi i od same razrade motora, tj. ko ga i kako razradjuje, ali u svakom slucaju ne treba to da te brine.

Imali su tri mane koje su sredjivane u garanciji a to su:

1. pumpa benzina zna da crkne na nekih 20-30 000km, tj. nekima je crkavala, ne znaci da ce i tebi. U Bg nije crkla ni jedna do sada. To nije nikakav problem jer imas da kupis neku koju sada svi stavljaju iz Amerike i kosta 50$. Ta se nikome nije pokvarila. Ako i negde crkne na putu nije nikakav problem da dodjes do nekog grada i stavis bilo koju jer je to pumpa koja pumpa benzin iz rezorvoara do karburatora koji je iznad dna rezervoara. Moze i flasa pa iz nje crevce ili da se napuni pun rezervoar i terati tako.

2.frajlauf je znao da crkne. To se zameni kada krene da crkava, nece samo da stane, uvek upozori.

3. semening koji odvoja ulje i vodu u vodenoj pumpi. Desavalo se da popusti i da pusti ulje u vodu, tj. rashladnu tecnost. To odmah primetis po boji tecnosti. Taj semening kosta par eur, zamenis i ne mislis.

 

Ovo sve zavisi od slucaja do slucaja ali da kazem da su ovo najcesci kvarovi bili i to bas na prvim modelim oko 2002/2003. Kasnije toga nije bilo.

Agregat kao agregat je odlican, vesanje i vise nego dobro, koci nenormalno. Mislim da ne treba mnogo brinuti. Da JA uzimam neki takav motor ja bih odmah zamenio taj semening i jednu pumpu za benzin pribavio tako da kada krenem na dalji put budem siguran. Ako se vozis po Srbiji i CG ne treba ti nista, tu uvek imas nekog ko ce ti pomoci zlu ne trebalo.

Naravno uvek pogledas kako izgleda sam motor, ko ga j evozio i kako odrzavao. Neki motori su bolji sa 100 000km od nekih lose odrzavanih na 20 000km.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Hvala Koma!

 

 

Evo nasao sam i Frgichov komentar vezano za 950 ADV.

 

"Novi sa 0 km iz 2005 g u njemackoj i austriji za ko 9500-10500 eur.

 

Stroj neusporediv sa bilo cime, kompresija agregata govori u prilog tome.

 

Problematicna je pumpa goriva, vode, cilindar kvacila, cilindar zadnje kocnice, i jos neke sitnice.

 

Postoje aftermarket firme koje proizvode zamjenske pumpe(facet) ili cilindar kvacila(evoluzione) i ostalo.

 

U leru ima jako visoku turazu a u prvoj pod kvacilom preko 2000 okretaja,

 

pozdrav"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

^  Eto odgovora.  ^

 

Svakako je pametno pazariti bolji primerak i to je to. Ako nadjes 950 u dobrom stanju a da ti cena pase, ne razmisljaj puno. Nista 990 nije spektakularno bolji.

 

E sad je tu nejvece pitanje karb Vs efi. Nekima je bitna potrosnja, nekima sigurnost da mogu sami da cackaju i resavaju probleme, a nekima nije bitno uopste sta je. 990efi ima problem sa odzivom gasa (jerky je na gasu) i nikako nije prijatan na dodavanju. Navikne se covek ali nije lepo. Dosta se koristi kvacilo da se ublaze ti simptomi a i treba ispostovati '2 bar warm up'. Da bi se resetovao efi, tj. da se sam nasteluje kako mu odgovara treba ostaviti motor da radi 15ak minuta u mestu. Ja to ne volim...

 

Zakljucak,  kupi bilo koji od 2004god a starije preskoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

Da bi se resetovao efi, tj. da se sam nasteluje kako mu odgovara treba ostaviti motor da radi 15ak minuta u mestu.

 

Batice, ovo su Englezi i Ameri nešto utripovali i to nema veze sa životom.

 

Ceo problem kod Amera je druga vrsta goriva tako da od kraja 2008. imaju drugi EFI, a i kod njih kao i kod Engleza pa

i Australijanaca ispada da pojedini serviseri nisu znali da aktiviraju vozila prilikom prodaje (čitaj: spavali na času)  ;D

Postoje dva ECU-a, u jedan se prilikom prodaje učitava softver za dati model i to ostaje nepromenljivo (ROM),

sa drugim se igraš po pitanju mapiranja, recimo kod promene izduva, itd ... Ljudi učitavali softver, recimo, od SD-a u

Adventure, računaju isto je to po kubikaži i sklopu, ali nije, slično nije isto. Ponavljali grešku i sa 690-ticama mislili sve

iste ali nisu  ;)

 

EFI se resetuje isključivo u servisu softverski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

treba ispostovati '2 bar warm up

 

Ovde nema ništa čudno, ovo je poželjno za svako vozilo bilo koje vrste i bilo kog proizvođača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Izvinjavam se sto upadam bez kucanja ali treba mi nekoliko podataka o performansama ktm 400EXC i 450EXC. Ako neko od upucenih moze da mi da podatke o snazi, broju obrtaja i obrtnom momentu i broju obrtaja kao i o krajnjoj brzini ova dva modela bio bih mu zahvalan. Odgovor moze ovde ili na pp. Bitno mi je samo da su tacni podaci. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja kupio jedan da mogu sam da vidim koliko ce da se kvari  ;D

Pa sto SM sto ne uze R?

zato sto sa R ne mogu da se spustim niz stepenice!  ;D

tj mogu al mi se ne ispravljaju felne posle

 

 

ko da su pogodili kako vozim jer sam trailer pogledao tek posle kupovine motora i drugar mi rece pa jbt ovi ako da su tebe snimali  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja