Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Tema za vlasnike i simpatizere narandžastih motora.

 

Koji modeli se voze, pitanja, odgovori, iskustva, kvarovi, saveti, linkovi,...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Vozim KTM lc4 Adventure R 640 od početka ove godine i do sad sam prešao nešto više od 5.000 km. Motor je 2000 godište i na satu je imao 26.000 km kad sam ga kupio, da li je prava kilometraža ili ne nije me mnogo interesovalo u tom momentu jer sam želeo baš taj model. Kupio sam bez probanja kako ide, samo je upaljen i rado je par minuta, sledeći korak je bilo plaćanje i utovar na pikap.

 

Od tad sam urado dva redovna servisa, zamena ulja i uljnih filtera, podešavanje ventila i zamena pločica. Model lc4 ima dva uljna filtera, Hiflo HF 155 i HF 156,  i ukupno u motor i u ram staje 2.1 l ulja. Sipao sam Ipone 15-50 polusintetiku ( da li sam pogrešio ? po preporuci ovlašćenog servisera uz obrazloženje da je motor verovatno već dosta prešao i da bi sipanje sintetičkog ulja bio nepotreban trošak ) , 1.5 l staje u motor i 0.6 l ide u ram.

 

Pločice su Nissin sinter, odlično koče.

 

Promenuo sam i ležajeve zadnjeg točka, tri ležaja istih dimenzija 6205 tolerancija C3, stavio sam FAG, po ceni 450din za komad, kažu da je SKF bolji ali nije bilo u provinciji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Vozio sam SM 640 '05. i nedavno se teska srca odvojio od njega. Lagan, okretan i genijalno ovesan, temperamentan na gasu i kocnici, nikada se nije pozalio na mojih 120kg. U gradu neuporediv sa motorima slicnih performansi, na otvorenom nedostizan po krivudavim i neravnim putevima, ali jako neraspolozen na dugim pravcima...pravi SM! Mogu samo da zamislim kakav je tek model 690! Bruka!

  Odeljak o odrzavanju vrlo kratak: motor sam servisirao kod Majstor Zivote na 3 - 3500 km. Zamenjen lanac, lancanici, plocice, semerinzi na vilama, akumulator... nista neobicno za toliko vreme i 25000km kod jednog SM-a.

  Priznajem, neizlecivo sam se zaljubio, i sledeci je neki od modela 990. A ako me, na neku cudnu foru, ukenja lova, onda i jedan 690 pride, da l' SM, da l' Duke. I svaki narandzast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

Mogu samo da zamislim kakav je tek model 690! Bruka!

 

Evo ti od mene iz prve ruke - 690 je stvarno bruka dobar  ;D

 

Ko zna nemački može da pročita supertest Motorrad magazina 690SM koga bi trebalo da voze 50.000 km.

http://www.motorradonline.de/test/langstreckentests/dauertest-zwischenbilanz-ktm-690-supermoto---zwischenbilanz--ktm-dauertester.306095.htm

 

Ovde se ukratko kaže se sledeće -

Motorrad radi test (kako oni kažu - dugotrajni) modela 690 SM u kom bi trebalo da pređu preko 50.000 KM što je prilična količina kilometara za singl mašinu. Test je sada stigao na pola puta, odnosno 25.000 KM i Motorrad je objavio rezultate do sada. Motocikl je  do sada korišćen intenzivno svaki dan bez obzira na vreme - sneg, led, kiša, sunce, dnevne kratke vožnje, duga putovanja na odmor, trkačka staza, put sa prtljagom, put sa suvozačem, itd... Za vreme prvih 25.000 KM motocikl se ponašao besprekorno.

 

Jedini problem koji su imali je bilo iznenadno gašenje motora što su rešili u servisu. Moja napomena po ovom pitanju bi bila iz prepiske sa KTM korisnicima širom sveta i njihovim iskustvima da je u pitanju ili loše gorivo (što je u Nemačkoj gotovo nemoguće, odnosno, treba koristiti mapu 0 koja je rađena za loše gorivo) ili neumešnost prodavca koji nije pravilno aktivirao ECU (Electronic Control Unit) prilikom aktiviranja motocikla, naime, kod 690 postoje dva ECU-a koji se moraju simultano aktivirati (downloadovati mape) a obično se dešava da dealer (glup, brzoplet, neoprezan) downloaduje samo jednu mapu a drugi ECU ostane prazan.

 

Postoji očigledan problem previše tvrdog setišta. Ovde bih ja napomenuo da postoji aftermarket sedište od gela koje je neka vrsta touring sedišta.

 

U tekstu ima mnogo hvalospeva na grubu ali moćnu mašinu i briljantnu šasiju, vrlo umerenu potrošnju ulja i vrlo dobru potrošnju goriva.

Ovde bih ja izneo moja iskustva. Što se tiče potrošnje ulja, ona se kreće u zavisnosti koliko ga 'gazim' od 90 grama do 170 grama na 1000 KM, a fabrički standard je 370 grama. Što se tiče potrošnje goriva, to u Srbiji zavisi od sreće. Istinit podatak je da sa 10L sa privatne pumpe kod mene u gradu pređem 130KM a sa 10L EKO Hellenic sve u crvenoj zoni pređem 196KM. Pljačka, šta drugo !

 

Dalje, u velikoj kolekciji testiranih motocikala Motorrad kancelarija rangira 690 SM u vrh liste omiljenih.

Zaključak članka na pola testa je da 690 radi veoma dobar posao na poboljšavanju imidža starih LC4 agregata.

 

MRD_16_2008_044.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

voze se ljudi, nemaju vremena da pishu :)

 

evo i mene sa 1hp mashinom :D

 

KTMbajs.jpg

 

a pre ili kasnije Adv.... i onda odo da pushtam bradu i obilazim planetu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Da, pokvarila mi se zadnja guma pa sam je promenuo  ;D

 

Stavio sam TKC80 i zadovoljan sam kako na asfaltu tako i van asfalta samo što mi se čini da će biti kratkotrajna  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 955i

Da, pokvarila mi se zadnja guma pa sam je promenuo  ;D

 

Stavio sam TKC80 i zadovoljan sam kako na asfaltu tako i van asfalta samo što mi se čini da će biti kratkotrajna  ;)

 

Cekaj da je probas po kisi ;D drzi k'o po ledu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Cekaj da je probas po kisi ;D drzi k'o po ledu

 

Probao i po kiši, nije baš k´o po ledu ali za utehu ne pada kiša stalno :D. Ne znam koja bi guma tog tipa držala bolje na mokrom asfaltu, sve je to odprilike isto ( pri tome ne mislim na Mitas, on je van konkurencije  :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 955i

Cekaj da je probas po kisi ;D drzi k'o po ledu

 

Probao i po kiši, nije baš k´o po ledu ali za utehu ne pada kiša stalno :D. Ne znam koja bi guma tog tipa držala bolje na mokrom asfaltu, sve je to odprilike isto ( pri tome ne mislim na Mitas, on je van konkurencije  :D )

Bez obzira na prednosti TKC 80 na terenu,mislim da cu se vratiti na Saharu 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Sipao sam Ipone 15-50 polusintetiku ( da li sam pogrešio ? po preporuci ovlašćenog servisera uz obrazloženje da je motor verovatno već dosta prešao i da bi sipanje sintetičkog ulja bio nepotreban trošak ) ...

 

 

WTF  ???  Kakve veze ima predjena kilometraza i vrsta ulja? Ili to "dosta je presao" znaci da ce uskoro na otpad, pa moze i suncokretovo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Loznica

A cije je u loznici KTM, valjda lc4, 640 ili tako nesto, supermoto?? Stalno ga vidjam...

Moj je taj KTM iz Loznice, narandzasti 640 SM 06 god. Iduce godine, nadam se, 690 ili 990, ali KTM sigurno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja