Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 410 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Pa eto

Akumulator , taj klizac , copava, gume, za lanac i lancanike mozda i iscupan je jedan od kablova koji ja mislim ide iz kocnice prednje ako sam dobro video

Ceni se 3200e

Ima rezervne plastike, inace je bivsi motor b.ristica 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Teško je reći da li to vredi te pare za koje se prodaje. Ako je korišćen za trke onda se njemu klip menja na 70 radnih sati, a ako je vožen "normalno" onda na 135 radnih sati. Na istoj satnici mu se menja i klipnjača zajedno sa oba ležaja i pinom... Tako je po fabričkom servisnom uputstvu. U realnosti, to naravno može mnogo više da izdrži i da se tera  ali ako je odradio 200 radnih sati i ako je još pri tome korišćen za neke trke ili žešće teran i posle stajao 3 godine stvarno je pitanje kakvo je realno stanje tog motora. Hoću reći, ako se ne zna servisna istorija tog motora u koju možeš biti 1000% siguran, onda je to jedna veeeelika mačka u džaku za jako puno para po mom skromnom mišljenju... Ako bi ga upalio i provozao možda bi malo bolji utisak stekao šta kupuješ, ali opet ni to ništa ne znači ako mu ne znaš servisnu istoriju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 410 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Jasno minje

Moj stari 2004 god je kad sam ga prodao imao 470sati i evo dan danas se vozi, nije vozen po trkama al polako kuca sate, sad ne znam koliko ima ali nista veliko nije radjeno na njemu osim redovnih stvari

Raspitacu se jos sta i akko

Jedino od tog stajanja ako nesto moze da strada ili istruli

Hvala svima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Većina narandžastih se vozi mnooooogo više bez otvaranja nego što mu piše u manualu. Ne samo kod nas nego skoro svuda po svetu. Profesionalnih trkača je jako malo, a oni odavno ne voze 4t, a još ranije su prestali da secaju ''teškaše'' od 450 kubika. Ostali i ako voze trke, voze laganije nego mnogi vikend vozači, tako da ta brojka radnih sati nije ništa posebno, ako motor nije kidan, pregrevan, lomljen, krivljen, itd. 
Meni ovako od spolja deluje okej, ostalo ćeš znati samo i samo kada ga upališ i provozaš, jer svi oni dok rade na leru, čuju se kao da su na samrti. 
Ja bih dao 2500 za ovakav motor, eventualno 100-200 preko. Ali nažalost svi ''hard enduro'' motori su precenjeni kod nas, a oni koji se mogu registrovati su em ređi od belog medveda, em koštaju previše. Ne samo narandžasti nego baš svi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Isto toliko Kepo, ni evro više ako je u ovakvom stanju. 
Ali džaba sam ja prethodnom vlasniku svog motora govorio koja je realna vrednost, čovek rekao toliko i mogao sam ili da platim ili nazad 500km prazne prikolice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja dok sam jurio DRZ u takvom stanju po Vojvodini 2002 godiste je kostalo 2500e ni evro manje. Na strane tablice pride skoro svi bili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Poz drustvo, vec par dana ne skidam oci sa ovog oglasa: https://www.polovniautomobili.com/motori/13015215/ktm-exc

(KTM EXC 450 2006 preradjen u SM)

Hteo bih da se prikljucim narandzastoj ekipi pa me sad zanima par stvarcica...

Jel 3500e realno za ovakav motor?

Na sta najvise da obratim paznju kod ovog modela ovog godista, ili uopsteno EXC-a? Sta im je boljka?

Menjanje ulja, da li se radi na x sati ili x km? I na koliko?

 

Ako imate jos neke savete slobodno pisite. Hvala unapred :jee::jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Cena nije realna ako pogledaš druge tog godišta. Ja sam moj prodao za 2600 i SM tockove za 300.

 

EXC modeli do tog godišta, odnosno modeli sa RFS agregatom su vrlo dobri i verovatno najmanje problematicni modeli, što se kaže bulletproof.

 

Po fabrici (ko to još poštuje) ulje se menja na 15 sati ili 100L goriva, ali staje 1.2L u odnosu druge motore gde ide 3 i više. Na kraju je matematika veoma slična, a zabava je uvek na strani KTMa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
6 hours ago, OverLord said:

Cena nije realna ako pogledaš druge tog godišta. Ja sam moj prodao za 2600 i SM tockove za 300.

 

EXC modeli do tog godišta, odnosno modeli sa RFS agregatom su vrlo dobri i verovatno najmanje problematicni modeli, što se kaže bulletproof.

 

Po fabrici (ko to još poštuje) ulje se menja na 15 sati ili 100L goriva, ali staje 1.2L u odnosu druge motore gde ide 3 i više. Na kraju je matematika veoma slična, a zabava je uvek na strani KTMa.

Jel mislis da moze da stavi vecu cenu zbog papira? Retko koji motor na oglasima ima papire (enduro preradjen u sm). Takodje ovaj motor se vodi na A2 (koju ja imam, nemam punu A), moze i zbog toga da nabije cenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Isto je moj imao papire na a2. 

Nezahvalno je pričati o ceni.

Svako ima neku svoju matematiku. 

Ne verujem da će to brzo da ode, pa možda nije loše da sačekaš, biće još ponuda kako zima dolazi. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
1 minute ago, OverLord said:

Isto je moj imao papire na a2. 

Nezahvalno je pričati o ceni.

Svako ima neku svoju matematiku. 

Ne verujem da će to brzo da ode, pa možda nije loše da sačekaš, biće još ponuda kako zima dolazi. 

Apsolutno si upravo sto se cene tice. Hvala na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Skidaju se ti srafovi, problem može da bude da ih dugo nisu pomerali, oni čelik, viljuška aluminijum, oksid, voda nagovestavaju moguću igranku. U svakom slučaju lagano, pola kruga napred pa pola kruga nazad, neki sprej rost off.... 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Ako je pukao akcija je da se skine viljuška, odneses sve kod strugara, on skine te zalomljene, procisti navoj, kupiš dva nova šrafa i pesma. Ako ne može da skine onda u tim zalomljnima nareze navoj i napravi nove manjeg prečnika.... Sve već viđeno. Lek je zimi dok si dokon to skineš sve, ocistis, podmazes vratiš nazad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 11 sati, zextreme je napisao:

Ako je pukao akcija je da se skine viljuška, odneses sve kod strugara, on skine te zalomljene, procisti navoj, kupiš dva nova šrafa i pesma. Ako ne može da skine onda u tim zalomljnima nareze navoj i napravi nove manjeg prečnika.... Sve već viđeno. Lek je zimi dok si dokon to skineš sve, ocistis, podmazes vratiš nazad. 

Tako ce i biti. Hvala zextreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Pozdrav ekipa :ktm:

Gde mogu da nađem zadnju oprugu amortizera wp pds 8.0 kg

Trenutno mi je 7.2 nm a to mi je zbog zenine kuhinje slaba :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

E nek si ga malo isprljao :D Evo da priložim i ja dve fotke za narandžastu ekipu (na žalost, nije moj ovaj 525, ali sam ga i terao kao da nije moj :D:D:D ) Šalim se - baš sam bio pažljiv - palio ventilator na vreme, kurblao ga da ne trošim anlaser i frajlauf i tako...  Zaključio sam da mi treba nešto do 120 kg žive mase...

 

 

IMG_20190324_142203.jpg

IMG-9df6d19e7e569744797a95a13a93a5f7-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja