Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
1 hour ago, miketa said:

Da definitivno 690,  jeste tezi ali je za po offfu laksi od afrike koju sad imam

Jedini u oglasima koji sam video je u sm varijanti

Ako je dobar, sto da ne. Dokupis enduro tockove i imas sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Višlje i tvrdje napred, i koristi 320 disk sa tri klipa 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Isto osim finalnog 

 

Hmm, da, u pravu si za uglove, sigirno se razlikuju jer je točak mnogi manji nego na enduru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Isti prednji disk mora biti (osnovna mjera) na obe vrste prednjih tockova, bez obzira koja konverzija SM u enduro ili obrnuto. 

 

Ako pitas Kepo za sirinu trouglova radi razmaka stapova, siguran sam da nije problem ubaciti SM tocak jer glavcine su uglavnom standardne, ali za svaki slucaj provjeri, recimo na thumpertalk. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Yamaha xmax 250 2010

Nov sam u ovom svetu, imam kawasaki od 125 cc hteo bih da predjem neki ktm od 250 koji mi vi predlazete ja sam gledao sxf od 250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Sve zavisi sta hoces da vozis, verovatno off. Bitno je da nadjes dobar motor, exc250 bi ti bilo bolje resenje ako ga nadjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 7/11/2018 at 11:52 AM, Zeljkamp said:

:ktm:

 

1_13.jpg

Hajde, molim te, kada budes stekao dovoljno utisaka o tom motoru, i imao vremena, napisi sta ti se i kako cini, a posebno uporedjujuci ga sa ST i GS, posto su ti oba prosla kroz ruke...ali onako bez emotivnih naklonosti na bilo ciju stranu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 12 sati, doktor je napisao:

Hajde, molim te, kada budes stekao dovoljno utisaka o tom motoru, i imao vremena, napisi sta ti se i kako cini, a posebno uporedjujuci ga sa ST i GS, posto su ti oba prosla kroz ruke...ali onako bez emotivnih naklonosti na bilo ciju stranu.

 

Ovako na brzaka, bez naklonosti prema bilo kom proizvodjacu, mogu da ti kazem da je osetno bolji od oba. GS je vec tehnoloski i dizajnerski zastareo + osetno slabiji. Jedina prednost starog GS-a je sto je udobniji i sto manje greje, sve ostalo je na strani KTM-a i tu se prica zavrsava. Ja bih ga pre poredio sa novim LC-om jer je to normalnije.

 

Sto se Super Tenere tice, otprilike isto kao i sa GS-om, samo sto je ona po dizajnu i lepoti bliza KTM-u.

 

Dileme nema, 1190 Adventure je bolji, zabavniji i tehnicki dosta napredniji motocikl od oba. Kada bih ponovo birao, izabrao bih narandzastog.

 

Ducati Multistrada 1200s, koju sam do skoro vozio, moze da mu parira po "fun faktoru" i performansama. MTS se vozi najbolje od svih motora koje sam vozio do sada, a vozio sam ih i probao dosta. 

 

KTM-u, za sada, najvise zameram na neudobnijem sedistu i sto greje vise od svih. Ostalo je VAUUU. :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 410 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

nadjoh ktm 450 exc mislim da je 2009 god

motor je stajao jedno 3 god mozda malo jace u garazi i nije vozen, pa me zanima da li od tolikog stajanja moze nesto da zeza kasnije i sta bi sve trebalo proveriti i koliko bi realno vredeo u ovakvom stanju

fali mu klizac lanca i jos neke sitnice da se dorade, ima papire itd

otkucao je nekih 200sati rada

hvala

 

35628977_10216536203779620_3763897776715333632_n.jpg

35745590_10216536469906273_8031149004509151232_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

To je model oko 2009. Ovako deluje ok, ako je agregat dobar uraditi ozbiljan servis sve potrosno prekontrolisati, tu treba nov akomulator koji nije jeftin i pravac suma. Klizac lanca nije skup u aftermarket varijanti oko 20e. Najbotniji je agregat pa onda i ostalo. Srecno sa kupovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja