Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova

Mozda cu ovde imati vise srece nego u temi o kros motorima i papirima. Dakle, koliko je cimanje a i da li je uopste izvodljivo registrovati legalnog ( i kupljenog kod nas) sxf-a(350 ili 450)? Ako jeste sta sve treba sem svetla i zmigavaca? Da li traze koje je emisione klase motor, zagadjenje bukom ili tako neke stvari....ideja je da nekog ovakvog pretvorim u exc-a tj i sm-a po potrebi. Ima tu naravno jos sustinskih razlika osim struje kod tih modela ali nacelno da li je to uopste moguce po trenutnim propisima?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
   Sem signalizacije potrebno je da imaš sve pripadajuće prekidače zajedno sa kilometar satom i svim kontrolama na njemu, sve postavljeno kao i na EXC. 
 
   COC papir i inostranu potvrdu da nikad nije bio registrovan ako nema saobraćajnu a nema je. Emisiona klasa nema veze. Motor mora biti iz EU. Mora biti urađen 1/1 kao EXC.Sve sa nosačem tablice i svetlom za tablicu.
 
   I veliko pitanje-treba prvo proveriti-dali će KTM izdati COC pair ili potvrdu proizvđača pošto nije predviđen za registraciju. 
 
  Moje mišljenje je da neće izdati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Dakle nista...coc ne verujem da cu dobiti. Zasto ne exc...pa zato sto teenutno na oglasima nema ni 1 legalan, kupljen kod nas i redovno odrzavan. Sxf-a ima 2 kom (450 i 350) pa mi je palo na pamet da krenem tim putem i ne cekam da dodje nesto. Cim dodje na oglase odmah i ode izgleda...naoruzacu se strpljenjem pa exc kad naleti. Hvala na odgovorima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

U Pro-moto centru je 1 a drugi u slo kod ovlascenog dilera koliko sam shvatio. Dokaz je kupoprodajni ugovor, ne znam sta bi drugo moglo da bude. U svakom slucaju vidim da je cimanje papiroloski, jos kad dodam cinjenicu da bi morao i ogibljenje i prenos da dosta menjam...nije resenje.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Teško da ćeš uopšte dočekati legalnog EXC-a 450 kod nas a da vredi, nebitno za koji novac. Ja sam ga čekao godinu dana i ništa se nije pojavilo. Ako već želiš Hard i cena ti nije problem, imaš par 2t motor 250-300 kubika koji su bolje igračke od 4t, za šumu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Iskreno, u poslednjih 5-6 godina a i duže u Srbiji nije prodat niti jedan nov SX-F, što zbog cene što zbog zavrzlame carinskih službi i propisa. 

Za SX ne može da se izda CoC niti L3 potvrda zato što taj motocikl nije predviđen za učestvovanje u javnom saobraćaju. 

Takva prepravka koju si zamislio jeste moguća ali krajnji ishod je da ćeš i dalje imati motor koji ne može da se registruje. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV
pre 16 minuta, Nidža016 je napisao:

Teško da ćeš uopšte dočekati legalnog EXC-a 450 kod nas a da vredi, nebitno za koji novac. Ja sam ga čekao godinu dana i ništa se nije pojavilo. Ako već želiš Hard i cena ti nije problem, imaš par 2t motor 250-300 kubika koji su bolje igračke od 4t, za šumu...

Evo do pre par dana je bilo par komada EXC 450, dva ili tri, poslednji koji je otisao je iz Valjeva u Rumu, prthodno iz SD u Obrenovac, pre toga jedan iz BG u BG ... Svi legalni!!! Motora ima ali na zalost para nema, tu je najveca nestasica! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Svaki dan kada se probudim, prvo prelistam oglase, nisam ih video tamo. Možda je i moj propust, samo kažem da sam ja pa nekoliko puta dnevno, godinu dana tragao za njim po oglasima, na kraju mi uopšte nije bio bitan novac samo neka izađe nešto da valja i da je legalno. Kad kažem legalno ne mislim na inostrane papire, saobraćajne iz drugih zemalja, itd. samo na motore registrovane kod nas.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
pre 27 minuta, MaRRe je napisao:

Imate novog člana...640adv..2000god :)1f1c41fa25fa8481bc82198e3f41aff3.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

A vfr?da nije na prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Bio 1 sixdays 450....star 2 godine ako se ne varam. Video ga na oglasima i sutra kad sam pogledao da nazovem vec nema. Tako da brzo nestane sta ima tog tipa. Novi su skupi pa retko idu a samim tim i retko neko takav motor prodaje izgleda. Te druge legalne video nisam...a da nisu straiji od 10 god i prosli 5 vozaca :/. Sve uvoz ili sumnjivo nesto. 2t ne bih...pogotovo 300, ipak je to za ozbiljnije vozace.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12213 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čestitam Marko!

 

A sad u teretanu da bi mogao da se rveš sa tim čudom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
Pre 9 sati, MaRRe je napisao:

Imate novog člana...640adv..2000god :)1f1c41fa25fa8481bc82198e3f41aff3.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Cestitam Ti od srca!

Taj motor mi posebno budi emocije  :takoje:

 

 

BP KL (26).JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Oličan snimak!!

Sličan put je sa Orijen Sedla (od Planinarskog doma), prema Vrbnju.

Stari AustroUgarski putevi koji spajaju strateška utvrđenja, jako bitna u to doba.

Kompletna infra-struktura je u relativno dobrom stanju (utvrđenja, vodovod, putevi..). Nemački kvalitet.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja