Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 1200 iz 96-te

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ovaj motocikl nisam vozio ali mi se veoma sviða, kao i kompletna bandit-ska filozofija pa sam rešio da napišem (prepišem) par reèi kako bi ga upoznali. Tekst je preuzet iz motorevije.

 

Suzuki je utrpao mašinu od 1200 ccm u ram bandita 600. nikada do sada nijedna Japanska fabrika nije imala muda za ovako radikalan potez. Ovo je otpuno neodgovoran motocikl!

 

Bandit 1200 ubrzava tako surovo da sa njim poèinjete da iznalazite nove naèine voznje na zadnjem toèku. Pored toga veliki bandit se po krivinama vozi kao mali bandit 600, i u svakom pogledu predstavlja ozbiljnu pretnju po vozaèku dozvolu svakog ko sedne na njega.

 

Zadatak pred dizajnerima je bio vema jednostavan: napravite ga da ubrzava kao top-fuel dragster, da bude upravljiv kao 600 i da ide na toèak kao streetfighter. Suzuki je za ovu stvar uzeo šasiju bandita 600 i u nju uglavio za 1 mm razbušenu mašinu GSX-R 1100M, u koju su ubaèene bregaste osovine koje naglašavaju snagu u srednjem rezimu rada i šutnuo nastali hibrid u proizvodnju.

 

Niko do sada nije imao petlju da ovako nešto napravi ali sada je konaèno tu! Opaka, brutalna snaga, vrhunska šasija i pristojne koènice i jedan od najednostavnijih, a pak retko efektnih dizajna, kakvi iz Japana nisu viðeni veæ dugo. Rezervoar za gorivo i ram su oblikovani tako da daju nabijen i mišiæav izgled; ono što je Honda cb 1000 pokušala ali nije sasvim uspela.

 

I tako.. sedite vi na svome novom banditu, ubacite u prvu divno preciznim menjaèem i kreæete. U poèetku je sve glatko. Veæ sa lera bandit vuèe pucajuæi od snage tako da možete da ga šaltate na kratko do pete brzine i tako ceo dan. Na oko 4000 o/min nalazi se jedna velika rupa, oèigledo nastala pri zadovoljavanju kojekakvih propisa o buci i zagaðenju, pa se motor vozi ili ispod ili iznad ovog broja obrtaja. Ispod je ovo jedan vrlo uljudan, snažan motocikl lak za vožnju. Zavrtite ga pak, od 5000 do 8500 o/min i saznaæete šta je to mahnitost dok se borite da preko instrument table, koja se iznenada podigla ka nebu, vidite drum ispred sebe. Kratak prenos i kratko meðuosovinsko rastojanje zaslužni su za dizanje predjeg toèka u stratosfeu, a mala težina obezbeðuje izuzetno ubrzanje. Možete da se zabavljate balansirajuæi izmeðu dizanja na toèak i maksimalnog ubrzanja.

 

Opteretite i zadnji kraj nekom ništanesumnjajuæom saputnicom stvari postaju još smešnije. Jednostavno nemoguæe je krenuti brzo sa semafora, a da prednji kraj ne krene u vertikalu. Treba samo da se naviknete da prebacite u drugu sa pramcem u vazduhu.

 

Najèudnija stvar u vezi sa ovim vozilom je šta na merenju snage na zadnjem toèku rezultati nisu tako ludi kao što bi se moglo oèekivati. Mašina je uljno-vazdušno hlaðena iz modela GSX-R 1100 razbušena sa 1127 na 1157ccm, sa manjim 36mm Mikuni karburatorima. Posle par dana vožnje oèekivali smo da merenje pokaže bar 120 KS na toèku. Ništa od toga! Motor ima taèno 100 KS na 8500 o/min! Sve ovo je pokazalo kako je važna težina od samo 211 kg. Što se tièe onih kojima ova snaga nije dovoljna mogu, na kvarno da dobiju 140 ks sa drugim bregastim osovinama i otvorenijim izduvom. Ovo je na kraju krajeva motor od GSX-R-a.

 

Dovoljno smo prièali o mašini, osim nje na ovom motociklu postoji ram, a i toèkovi, sve to povezano ogibljenjem. Prednja viljuška je preuzeta sa modela RF 900 i radi èvrsto i precizno. Koènice su silidne mada donekle nedostaje snaga i oseæaj kao na vrhunskim sportskim motociklima. Potrebno je muški stisnuti ruèicu kako bi se iz nih izvukao maksimum. Kod veæine ’’naked bike’’ motocikala odabrana je mlohava varijanta ogibljenja, radi veæe udobnosti, dok je Bandit utegnut i okretan, tako da se onaša kao upola manji motocikl. Kao Bandit 600 ustvari. Nije ni èudo kada je meðuosovinski razmak veæi samo za 5 mm. Zadnji amortizer je nešto slabije prigušen ali kada se prigušenje podesi na maksimum upravljivost postaje neverovatna za motocikl ove zapremine.

 

Široke Michelin M90 X Macadam gume Bandituodlièno odgovaraju, brzo dostižu radnu temperaturu i ulivaju poverenje. Dimenzije zadnje gume su ogromne – 180/55 i gledano od pozadi daju motociklu opasan izgled.

 

Da sada sve skupimo na gomilu. Vrhunska mašina sa bezbroj moguænosti dalje dorade, izvanredno ponašanje motocikla u svim situacijama, prijatan izigled. Teško da možemo da naðmo neku zamerku, èak je i instrument tabla super, a retrovizori rade svoj posao. Najgora stvar kod Bandita je potrošnja. Napunite, zavrnete par gasova i nema više! Na žalost to je izgleda cena zabave. Meðutim samo godinu dana od pojave Bandita 600 i dolaskom ovog zlikovca Suzuki je ostvario seriju motocikala koji opravdavaju svoje ime i koji su za kratko vreme postali kult. Ako izuzmemo supersport motocikle ovo je motocikl 1996-te!

 

Karakteristike:

 

Motor – vazdušno/uljno hlaðeni, reni, 4 cilindra

Ventili – 4 po cilindru

Zapremina – 1157 ccm

Preènik x hod - 79 x 59 mm

Kompresioni odnos – 9.5:1

Karburatori – 4 Mikuni 36mm, BST

Maksimalna snaga – 100 ks na 9000 o/min

Kvaèilo – uljno višelamelno

Manjaè – 5 stepeni

Prenos – lanac

Prednje vešanje – 43 mm tele viljuška, Showa

Zadnje vešanje – full floater mono

Prednje koènice – dva diska 310 mm, Nissin èetvoroklipe èeljusti

Zadnja koènica – disk od 275 mm

Prednja guma – 120/70 – 17

Zadnja guma – 180/55 – 17

Meðuosovinsko rastojanje – 1435 mm

Zapremina rezervoara – 19 litara

Suva težina - 211 kg

 

p.s. evo sat vremena pokušavam da postavim slike ali mi ne ide, samo sam se iznervirao i do jaja sam besan. ako neko hoce da me uputi kako se to radi neka pusti pp pa da ih okaèim veæ jednom.

ovi kompjuteri me uopšte ne vole... :?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ernesto na tvojim slikama je noviji model iz (otprilike) 2001.

 

A ovo je Bandit iz '96. :

 

RpCVB_suzgsf60098bikepics1438ij4.th.jpg

Dali svako jaje ima dlake? Dali su i one jestive? :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Dali svako jaje ima dlake? Dali su i one jestive? :wink:

 

Hvala Dex ali evo jos jednog jajeta da ne kazem dlake! :lol:

 

Dali Salvador - e sada da li su dlake iz jaja jestive to je vec pitanje....

otvoricemo novu temu sa glasanjem.... :lol: :wink: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Odlièan motor, jeftin i jednostavan za održavanje,dobar za grad i za duge ture, odlièan za friziranje.

Uglavno, to je jedan od najuniverzalnijih motora i ako æemo gledat realno,to je motor za naš standard .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ernesto hvala ti za slike, upotpunio si temu. :D

 

Odlièan motor, jeftin i jednostavan za održavanje,dobar za grad i za duge ture, odlièan za friziranje.

Uglavno, to je jedan od najuniverzalnijih motora i ako æemo gledat realno,to je motor za naš standard .

 

samo ga ubi potrošnja i registracija inaèe je fantastièan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Da, to sam èuo da su neki imali problema sa potrošnjom,ali za to definitivno nema nekog objektivnog razloga,hoæu reæi da treba pogledat karburatore i da se mene pita ja bi stavio bregaste i karburatore od GSXR 1100 iz 1992. godine + dobar auspuh i 150 konja je tu.

Ovi dijelovi se mogu nosta jeftino nabavit na E Bay-u pa mislim da još par stotina € nije puno za ono šta se dobije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 584 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

pitanje za drugare koji imaju ovaj model.da li bi meni sa mojih 178cm bilo previsoko sediste da lepo dohvatim zemlju stopalima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

pitanje za drugare koji imaju ovaj model.da li bi meni sa mojih 178cm bilo previsoko sediste da lepo dohvatim zemlju stopalima

 

Ne bi imao nikakav problem sa tvojom visinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 584 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

. Na oko 4000 o/min nalazi se jedna velika rupa, oèigledo nastala pri zadovoljavanju kojekakvih propisa o buci i zagaðenju, pa se motor vozi ili ispod ili iznad ovog broja obrtaja. Ispod je ovo jedan vrlo uljudan, snažan motocikl lak za vožnju.,

 

 

 

 

There's? a red wire with black taper coming out of the CDI unit leading through the loom going into the crank case following the green neutral switch wire. Cut the red with black taper wire and seal the ends of the cut (stop it from shorting out). Then that will put a smile on your face. It's to do with the emissions and takes out the flat spot at 4k revs.

ETO RESENJA ZA KNEDLU NA 4000RPM

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Bijela
  • Motocikl: Virago 750

Netreba mu nista preko 100 konja barem ne ovom iz 2008.. nenormalno vuce motor ..probao sam ga, covjek ga cijeni 3000 eura ..msm da su takve cijene cbr 900 r1 zxr 10 2003 -2004 a bandit puni 150-170((pa mozda i 200 ))prije svih njih ..sta ce ti vise 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja