Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

stigo unibat sa servisa, jos samo da kresne masina i da mu izmerim napon sutra ujutro... zakljucak sad i vise nikad unibat :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

meni stigo filter pise made in japan :takoje: sad jos da ga promenim ;) nadam se da nije nesto komplikovanooooo... znaci prvo plastike sastrane, rezervoar, pa onda plastike od hladnjaka, jel taj redosled :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

meni stigo filter pise made in japan :takoje: sad jos da ga promenim ;) nadam se da nije nesto komplikovanooooo... znaci prvo plastike sastrane, rezervoar, pa onda plastike od hladnjaka, jel taj redosled :zdravo:

 

Nije komplikovano, ali ima par fora. Pazi da ne polomis zabice na bocnim plastikama. Vrlo su krte.

Prvo prsni malo sa WD40 da se zamaste pa polako izvuci jednu po jednu...

Onda creva rezervoara. Imas sa leve strane 2 kom, vakuum i dovod goriva i ispod rezervoara 2 creva, odusak i preliv.....

Evo ovde imas sve u slikama.

 

Polako i srecno.

Javi sta si uradio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Au, pola motora rastaviš da bi došao do filtera.0staa2.gif Kad ´oćete novi Transalp da vozite...1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Au, pola motora rastaviš da bi došao do filtera.0staa2.gif Kad ´oćete novi Transalp da vozite...1nanana.gif

 

Sta ces. Ja imao stari TA 600 pa kupio novi TA 650....... Meni ne smeta rasturanje, brzo ide....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

promenjen filter :takoje: zahvaljujem na podrsci, da mi niste rekli kako nebi bilo sanse :care: sve je lako kad znas kako ;) a evo i fotke starog filtera i moram da kazem inace cu da puknem lik mi ovaj filter prodo sa pricom sedi i vozi :P i ja se cudio sto mi potrosnja bila 7 litara kad mu ga dam po gasu... :nanana: pa to ko da je filter bio u odzaku mastan, prljav, ja mislim da to nije otvarano od kad je kupljen motor :moto3: bolje receno prva ugradnja :D probo masinu i potrosnja pala ispod 6 litara kad ga stisnem, a 5.5 kad ga vozim 100 - 120, znaci kad bi ga pustio ispod stotke pao bi ispod 5 to je vec podnosljivo i moze se reci u granicama po meni ;) koliko trose vase makine i koliko je po manuelu :stabre:

 

post-26761-0-66265800-1365322516_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Dobro je motor i disao... :) To ti je ta potrošnja. Ja kad ga čepim (120+), troši oko 6 litara, do 120 5,5 litara, do stotke 4,5-5 litara u zavisnosti da li je otvoren put ili grad. Sa zamenjenim filterom će ti sigurno trošiti i do litru goriva manje...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Sa K&N filterom potrosnja 4,9 lit i to nas dvoje na motoru, topcase pun ( oko 10 kg), brzina 80-120 km/h, na putu od Zlatibora do Beograda, ibarskom magistralom, opustena voznja.

Ovako u nekoj solo voznji normalno ne prelazi 5,5 lit, a kad bas hocu da stedim ide i do 4,3 lit, ali ta voznja je smaranje...

Kada ga stisnem preko 130 km/h i brze ne prelazi 6 - 6,2 lit, ali to nije voznja za uzivanje...

Naravno, svecice ok, zazori ventila, carbovi sinhronizovani, itd... Znaci u super stanju i da nije vetrovito.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

promenjen filter :takoje: zahvaljujem na podrsci, da mi niste rekli kako nebi bilo sanse :care: sve je lako kad znas kako ;) a evo i fotke starog filtera i moram da kazem inace cu da puknem lik mi ovaj filter prodo sa pricom sedi i vozi :P i ja se cudio sto mi potrosnja bila 7 litara kad mu ga dam po gasu... :nanana: pa to ko da je filter bio u odzaku mastan, prljav, ja mislim da to nije otvarano od kad je kupljen motor :moto3: bolje receno prva ugradnja :D probo masinu i potrosnja pala ispod 6 litara kad ga stisnem, a 5.5 kad ga vozim 100 - 120, znaci kad bi ga pustio ispod stotke pao bi ispod 5 to je vec podnosljivo i moze se reci u granicama po meni ;) koliko trose vase makine i koliko je po manuelu :stabre:

 

post-26761-0-66265800-1365322516_thumb.jpg

 

Mora da je taj filter visio ko šunka u pušnici.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e pa i ja mislim da je to to :takoje: zahvaljujem jos jednom na pomoci, a stavio sam laptop pored i polako gledo slike kako lik rastavlja i polako ;) u pocetku mi se cinilo ajojjjj kud sam i kreno :zbunjen: sta mi to trebalo u zivotu :stabre: a onda sve samo... honda je to :takoje: a da je honda zakon da vidim koja druga bi masina disala sa takvim filterom :moto3: meni nije bilo dobro kad sam video u kakvom je stanju :nanana: stvarno ima ljudi koji uredno vode racuna o svojim masinama :Pja mislim da je ovaj motor prodiso i preporodio se od kad je dosao kod mene :jee: sto ga duze imam sve vise mi se dopada, jednostavan je za odrzavanje i zahavalan motor :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

dodjoh do genijalnog zakljucka :takoje: motor mi trosi isto benzina, samo prelazim vise kilometara :P koliko imam u dzepu toliko i sipam, a tako je bilo i pre, zakljucak benzina trosim isto ko i pre ni manje ni vise samo sad pravim vecu kilometrazu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

da li neko zna koja je dimenzija tegica za korman ili tezina ako je bitna?

nasao sam neke ali neznam da li ce se uklopiti

http://www.motodelovi.com/index.php?ord=1&cat=29

 

 

Ne znam sta ce ti tegici za TA.

Na originalnom kormanu, tegici se nalaze unutar kormana.

Inace korman je precnika 22 mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

da li neko zna koja je dimenzija tegica za korman ili tezina ako je bitna?

nasao sam neke ali neznam da li ce se uklopiti

http://www.motodelovi.com/index.php?ord=1&cat=29

Ne znam sta ce ti tegici za TA.

Na originalnom kormanu, tegici se nalaze unutar kormana.

Inace korman je precnika 22 mm

To na TA650 ima, a na 600-totki, mislim da nema ili ih je nakad bilo, ali ne verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

pa ne znam, mozda vise kao modni detalj, ali posto ima u kormanu teg onda mi ne treba.

Stigle su mi ortlieb torbe i mogu Vam reci da su mnoogo dobre. Supruga i ja na autoputu 160km/h 1moto3.gifa torbe prepune ni da maknu, stvarno za svaku preporuku ko je u nedoumici sta da kupi od torbi. Meni licno se koferi manje svidjaju zato sto su glomazniji ali zato ove torbe čuče kao da su za transalpa pravljene a i dosta stvari staju ako se lepo popakuju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

da li neko zna koja je dimenzija tegica za korman ili tezina ako je bitna?

nasao sam neke ali neznam da li ce se uklopiti

http://www.motodelovi.com/index.php?ord=1&cat=29

Ne znam sta ce ti tegici za TA.

Na originalnom kormanu, tegici se nalaze unutar kormana.

Inace korman je precnika 22 mm

To na TA650 ima, a na 600-totki, mislim da nema ili ih je nakad bilo, ali ne verujem.

 

U pravu si na TA600 nema.

Secam se da je tresao korman na starom TA600, upravo zato sto nije imao tegice. Na TA650 sve radi kako treba.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Nije, burazeru. Neka domaća njuška na Đerdapu 1 mi tražila ovlašćenje za preko grane. Pogledom ga isekoh ko mačem. Ljubazno mi je poželeo srećen put

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

U mom 30-o godisnjem vozackom stazu, mogu da ti kazem, da mi NIKO NIKADA nije trazio medjunarodnu vozacku dozvolu. A ti kako hoces...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Cak i kada sam uzimao rent-a-car u Italiji i Grckoj, kad sam davao Medjunarodnu dozvolu, ljubazno su mi trazili Nacionalnu vozacku dozvolu. Znaci zaboravi na Medjunarodnu.

Po novom zakonu ako imas novu vozacku (onu ko kreditna kartica) ne moras da imas Medjunarodnu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Bio sam motorom u Rumuniji pocetkom avgusta, a prosle godine sam autom isao do Francuske i nazad i niko uopste i ne pita za medjunarodnu dozvolu dovoljna je nova vozacka i to je to. Drugaru su u Italiji, prosle godine, policajci trazili vozacku i kad im je dao medjunarodnu pitali su ga da li ima pravu vozacku i da to sto im je dao nije validan dokument!1lud.gif Tako da ta medjunarodna dozvola sluzi samo da bi nam uzeli jos nesto para i uz to nam serviraju pricu da je to obavezan dokument za put u inostranstvo!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja