Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

e vrtio telefone za K&N filter i nigde nema :neznam: jos malo i skupicu pare za njega, a ono kao svugde kazu stize :takoje: pa ako neko cuje da su negde i stigli neka slobodno javi :zdravo: moze i obican filter za 650 nemora K&N ako neko zna gde ima i koja cena ;) nadam se da necu biti prebacen na onu temu :P

 

 

 

 

probaj na ovaj broj telefona

063-501227

Dragan NS

K&N filteri

 

a, ako odlucis za neki drugi filter recimo HIFLOFILTRO oznaka filtera je HFA1615 i kosta oko 40e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zbog nedozvoljenog raspravljanja sa Uredništvom neki postovi su izbrisani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

posto sam i ja podnovio centralnim stenderom, rado bih poklonio nekom kome treba ovaj pomocni stender rucno pravljen

 

Stavi neku sliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

posto nas izbacise odande da prijavim da sam narucio filter za vazduh, konacno :nanana: cena sitnica 70 evrica orginal hondin :Mina: sad jos samo da mi stigne, kazu za desetak dana :takoje: a jel to stender za hondu xl650, ako jeste ima zainteresovanih taj sam :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Znaci K&N filter nisi nasao. Original je OK, ali se menja posle 20 000 km. prednost K&N je sto se pere i moze dugo da traje. Na njemu pise da uz normalnu upotrebu ima dozivotnu garanciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

ma pogubio zivce, zvao dragana on zastupnik i kao uzece, onda stigla isporuka, a on zaturio porudzbinu, na kraju reko da nisam ni zvao, onda se setio da sam zvao... ma bio si vise nego u pravu za nabavku delova u srbiji... ili kao stize ili zovi za 20 dana, pa na carini ... ;) e sad mislim da ce mi biti i manja potrosnja cim stavim novi filter, bar se nadam :D a onaj unibantov akumulator novi sto sam reklamiro zvali danas i kazu akumulator skroz ispravan i vracaju mi ga nazad ??? :neznam: a upalio motor otisao na posao i da se vratim ni da cokne, donesem kuci izmerim 10.2 volta,,, stavim na punjac celu noc nista... i sad kao ovi ga slogirali i radi bolje nego nov ??? sutra mi stize pa cu da vidim sta je u pitanju mada mi nista nije jasno, ovaj u servisu mi rekao da mi punjac nije prepozno akumulator i da zato nije punio, svasta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kada ti stigne akumulator, upali motor, upali svetla i namesti gas na 3000 obrtaja pa izmeri napon na akumulatoru. Ako ti je ispod 14V menjaj regler :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

posto nas izbacise odande da prijavim da sam narucio filter za vazduh, konacno :nanana: cena sitnica 70 evrica orginal hondin :Mina: sad jos samo da mi stigne, kazu za desetak dana :takoje: a jel to stender za hondu xl650, ako jeste ima zainteresovanih taj sam :zdravo:

stender je za 650 i ako ga hoces posalji mi adresu na PP

kad budes menjao filter ne bi bilo lose da izduvas sundjer koji se nalazi ispod filtera za vazduh, na slici sam ti osencio mesto gde se nalazi

 

 

post-24456-0-74428900-1364924802_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

ljudi, nigde ne mogu da nadjem unutrasnje gume, ima li neko ideju gde bih mogao da nadjem (kupim) prednju i zadnju?

 

Znaci nema kod onih Madjara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

ma pogubio zivce, zvao dragana on zastupnik i kao uzece, onda stigla isporuka, a on zaturio porudzbinu, na kraju reko da nisam ni zvao, onda se setio da sam zvao... ma bio si vise nego u pravu za nabavku delova u srbiji... ili kao stize ili zovi za 20 dana, pa na carini ... ;) e sad mislim da ce mi biti i manja potrosnja cim stavim novi filter, bar se nadam :D a onaj unibantov akumulator novi sto sam reklamiro zvali danas i kazu akumulator skroz ispravan i vracaju mi ga nazad ??? :neznam: a upalio motor otisao na posao i da se vratim ni da cokne, donesem kuci izmerim 10.2 volta,,, stavim na punjac celu noc nista... i sad kao ovi ga slogirali i radi bolje nego nov ??? sutra mi stize pa cu da vidim sta je u pitanju mada mi nista nije jasno, ovaj u servisu mi rekao da mi punjac nije prepozno akumulator i da zato nije punio, svasta

 

Koji punjac koristis za akumulator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najbolje naruči od Motobox-a Novi Sad, imaju odlične Continental unutrašnje gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Jeste li probali ovde da pitate za gume www.altes.co.rs

inace to je clan foruma B@ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

Aleksandar67 pa punjac je kupovni, klasican, za kola, ali mi cudno merio i puno je kao jedan amper, ali cim ga skinem i malo opteretim on padne ispod 11 volti, a kazu kad akumulator dodje na 10.2 da je ugasio pricu... e onda oni ga izgleda slogiraju visom strujom i kao on se probudi navodno... a merio sam napon puni mi regler to sam proverio odma... bas cu videti sutra kad stigne mada nisam nesto optimista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Nisam siguran, ali mislim da puniti klasičnim autopunjačom nije baš najpametnije, zbog prevelike struje punjenja. I akumulator za auto i akumulator za motor imaju 12V, ali struja punjenja nije ista. 12mAh je za Transalpa, a za auto 55mAh. Neka me neko (ko će drugi no čika Rajko :D) ispravi ako sam pogrešio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Izbaci malo "m" iz kapaciteta akumulatora :) Reč je o 14Ah i 55Ah. I akumulator se puni strujom čija je vrednost 1/10 kapaciteta - za naše akumulaore od 14Ah to je 1.4 Ampera u trajanju od 10 sati...ili 2.8A u trajanju od 5h. Preko te struje punjenja ne biH se smelo ići, pokrivićete ploče u akumulatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Akumulator vuče struje koliko mu treba, sto je bliži zasićenju tako i amperaža opada. Nema veze što je autopunjač. Punjenje treba obustaviti kada napon punjenja dostigne od prilike 14.5V na temperaturi od 20*C .

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Eto znao sam! :D Hvala čika Rajko na edukaciji.0takoje.gif Imao sam taj problem sa akumulatorom, isto sam punio, tj prepunio autopunjačem i zajebao aMBurator.... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Aleksandar67 pa punjac je kupovni, klasican, za kola, ali mi cudno merio i puno je kao jedan amper, ali cim ga skinem i malo opteretim on padne ispod 11 volti, a kazu kad akumulator dodje na 10.2 da je ugasio pricu... e onda oni ga izgleda slogiraju visom strujom i kao on se probudi navodno... a merio sam napon puni mi regler to sam proverio odma... bas cu videti sutra kad stigne mada nisam nesto optimista

 

Autopunjaci nisu bas dobri za moto akumulatore.

Ja sam licno unistio acc na prethodnom TA600 jer sam ga punio punjacem od 5A....

 

Moto akumulatori treba da se pune punjacima male amperaze od 300 mA do max 1.5 A u zavisnosti od kapaciteta, kako je Rajko naveo u postu gore, i vazno je da punjac bude coperski, tj. da se iskljucuji kad se postigne pun kapacitet akumulatora. Time se cuva akumulator od preopterecenja tj. prepunjavanja.

TA 600 imaju kiselinski acc a TA 650 ATM ili gel acc i oni su vrlo osetljivi na struju punjenja. Puneci obicnim auto punjacem moj brat je ubio gel acc na svojoj Kawi, pa je morao nov da kupi.

Poucen tim iskustvom kupio sa ovaj punjac post-7600-0-96363600-1364969261_thumb.jpg i vise me ne boli glava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja