Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000
  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

zamenjene gume i spremni smo za prvomajsku voznju1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

gume sam sam menjao prvi put kako bih uvideo na putu sta me ceka ako ne daj boze izbusim gumu1neznam.gif

slika u pola posla

post-24456-0-35883800-1398034469_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ljudi,koja je optimalna putna brzina transalpa na auto putu,kakva su vasa iskustva...

 

Pa sad, na autoputu Transalp nije baš na svom terenu, stoga radije izbegavam autoput kad je to moguće. Ali naravno da je ponekad neizbežna i takva vožnja. Po meni neka optimalna putna brzina Transalpa na autoputu je 130-140kmh. Mada sam ga držao i na 160, što baš i ne prija naročito, ni njemu a ni meni, ali može ... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Ljudi,koja je optimalna putna brzina transalpa na auto putu,kakva su vasa iskustva...

 

110 - 120 kmh je optimalno za TA.

Sve preko toga umara a I potrosnja skace.

Ako ste dvoje na motoru onda je to vise nego OK.

Sam mozes da ides 130-140 kmh ali to nije da to.

Ja idem oko 110-120 kmh pa kad mi dosadi dignem ga na 140-150 na kratko da se malo razdrmam pa onda opet na 120.....

 

Auto put I Transalp ne idu zajedno.

Generalno autoput za svaki motocikl je smaranje....

Najlepse je kad imas sirok krivudav put, odlicnog kvaliteta, koji ide kroz sumu ili planinski predeo.... Citaj, Severna Italija, Slovenija, Austrija.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: Honda Transalp XL650

Интересује ме ко зна да ми објасни о оној боци која се налази поред задње опруге и амортизера. На колико се дува да бо мотор био тврђи позади, јер кад ми жена седе иза, кратким светлом обарам авионе 0stabre.gifЈа једино што могу је да нађем лакшу жену, али бојим се да се моја лепша половина неће сложити rat3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Интересује ме ко зна да ми објасни о оној боци која се налази поред задње опруге и амортизера. На колико се дува да бо мотор био тврђи позади, јер кад ми жена седе иза, кратким светлом обарам авионе 0stabre.gifЈа једино што могу је да нађем лакшу жену, али бојим се да се моја лепша половина неће сложити rat3.gif

 

Sa leve strane na bocnoj plastici imas rupu gde se podesava tvrdoca zadnjeg amortizera.

Podesavanje se vrsi na ravnim srafcigerom (pljosnatim)

Kada skines tu plastiku videces da ima tackica na srafu I takodje na amortizeru.

Fabricko podesavanje je: zavijes sraf u desno (smer kazaljke)lagano do kraja I onda odvijes jedan krug I jos unazad dok se ne poravnaju tacke.

 

Inace time neces resiti visinu fara sa dvoje, nego samo tvrdocu amortizera I time ce ti motor bolje lezati da sa dvoje.

Far se podesava napred. U prednjoj masci dole levo imas sivi tockic koji rukom odvijas ili zavijas I tako podesavas visinu fara.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: Honda Transalp XL650

Хвала Александре, али не мислим на то. Кад се погледа одоздо, баш поред опруге, постоји мала боца која се дува , како сам сазнао, азотом на 12 бари. То ваљда помаже да кад седне сувозач, мотор не легне сувише назад. Е сад да ли је то баш тако нисам 100% сигуран.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Opruga amortizera odredjuje koliko ce motor da ti legne nazad. Sam amortizer sluzi da ublazi silu udara od nervnina po putu..

 

Stelovanjem opruge na amortizeru odredjujes koliko ce ti motor leci kad sedne suvozac. Progresivna opruga ima da se kupi i kad se stavi primeti se razlika u odnosu na faricku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Imam pitanje!

 

Da li je neko skidao katalizator sa TA 650. Ja sam svojevremeno probao jedan TA kome je covek izbacio katalizator I stavio Race auspuh.

Cini mi se da je taj TA isao mnogo bolje od standardnih.

 

Ima li ko kakvih iskustava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ja sam skinuo katalizator na svom, svojevremeno. Cini mi se da je od 2000 - 5000 rpm isao malo bolje, posle toga isto... Potrosnja otprilike bila na istom... Ne secam se tacno posto ne vozim taj motor vec 4 godine. Tek skidanjem katalizatora dobijes pravi zvuk (uz dobar top), samo top mi nije puno promenio zvuk...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Ljudi, imam jednu zanimljivost... Kod zadnje zamene ulja(sa filterom) stalo je do maksimuma skoro tri cele flase od litar, mozda je ostalo u zadnjoj 100-200gr.

Nista nisam radio sto inace ne radim, osim sto je motor posle ispustanja ulja i skidanja filtera stajao tako dobrih sat vremena.

Pa me zanima jel imao neko slicnih iskustava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Filter sam uzeo u komp.co meni nepoznatog proizvodjaca, made in tajvan... Prodaju ga po oznaci 303, kao hi-flo...

Danas sam po povratku sa posla sacekao desetak min i izmerio ulje, boga mi pola cm iznad maksimuma, bez uvrtanja meraca. Nadam se da mu nece stetiti taj visak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Planiram kupovinu TA 650,i sad zapao mi jedan za oko,zvao sam vlasnika sve ok i sve mi odgovara,ali mi je napomenuo jednu manu.Dakle curi mu zadnji amortizer,kaže da treba da se zameni samo semering i biće ok,šta mislite o tome koliko košta ta sanacija,dali može samo sa zamenom semeringa ili mora nov amortizer,koliko košta nov-polovan?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja