Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Kako god , ja sam Transalpa i uzeo s namerom da se vozim i van asfalta ... u suprotnom ne bih ni menjao motor jer je Z750 za voznju iskljucivo po asfaltu neuporedivo bolji od TA .

Takodje , zbog vanasfaltnih ambicija nisam zeleo gume poput Anakee ili Tourance (iako su mi uglavnom njih preporucivali) , vec sam se odlucio za gume vise orijentisane ka off-u .

A kako cemo se Transalp 650 i ja snalaziti na offroad-u ... e to cemo tek da vidimo  :D ... samo da mi stigne i ova prednja guma ...  ::)

Milane,ti is odlepio. :D Po stare dane da off-ujes? :o Skrljaces se negde covece. ;D Taj TA je odlican iza asflat.NE slazem se da je tvoj prethodni kawasaki z750 bolji od njega za asfalt.Kod mene je presudna udobnost.A zekonja je manje udoban od TA.Lepse ces se voziti na TA na asfaltu tj.zadnjica ce biti manje pljosnata ;D Potrosnja kod enduro (osim afrike) tesko moze da bude velika pa je tu motorce OK.Jedino sto za TA vazi da ide onako kako ona hoce tj nema velike snage za cimanja.Taman za Easy Ridera  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

E to koliko trosi afrika ces licno da se uveris, izgleda te  neko gadno slagao :)

8 LITARA kada se gazi a na laganeze oko 6-7.Dvojica ortaka ih imaju pa znam.Moj Strom na laganici( 80km/h) trosi3.3 litra :D(sondas,elektronsko ubrizgavanje).Tako da je Afrika za mene rusko vozilo.KLE 500 je bio karburatorska varijanta a do mora mi je trosio 3.9 litra.Nije to velika potrosnja i na africi ali ima najvecu od svih karburatorskih endurasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Milane,ti is odlepio. :D Po stare dane da off-ujes? :o Skrljaces se negde covece. ;D Taj TA je odlican iza asflat.NE slazem se da je tvoj prethodni kawasaki z750 bolji od njega za asfalt.Kod mene je presudna udobnost.A zekonja je manje udoban od TA.Lepse ces se voziti na TA na asfaltu tj.zadnjica ce biti manje pljosnata ;D Potrosnja kod enduro (osim afrike) tesko moze da bude velika pa je tu motorce OK.Jedino sto za TA vazi da ide onako kako ona hoce tj nema velike snage za cimanja.Taman za Easy Ridera  ;)

 

Dobro de , nisam ni mislio na bukvalni "offroad" , nego na puteve koji nisu asfaltirani ...

 

A sto se tice udobnosti , hm ... ergonomija kod Transalpa je ispod mojih ocekivanja ...  ::)

Mozda je stvar navike , ali na Kawi z750s mi je bilo sve potaman - polozaj za upravljacem odlicno pogodjen , odlicna zastita od vetra , cak i sediste na koje sam se pomalo zalio je daleko bolje nego na TA ... itd ...

 

A kod Transalpa ovako stoje stvari :

- korman zacudjuce nisko postavljen za jedan enduro , vec sam narucio one dodatke za povisivanje kormana

- sediste nije narocito udobno a jos je i cudno profilisano , moracu i tu nesto da menjam

- zastita od vetra ... uh , tek sad mi je jasno zasto svi na TA650 stavljaju one ruzne povisene vetrobrane ... ali bas zbog estetskih razloga necu to da turam na motor , pa nek bije vetar u vugla ionako je suplja ...  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

E to koliko trosi afrika ces licno da se uveris, izgleda te  neko gadno slagao :)

8 LITARA kada se gazi a na laganeze oko 6-7.Dvojica ortaka ih imaju pa znam.Moj Strom na laganici( 80km/h) trosi3.3 litra :D(sondas,elektronsko ubrizgavanje).Tako da je Afrika za mene rusko vozilo.KLE 500 je bio karburatorska varijanta a do mora mi je trosio 3.9 litra.Nije to velika potrosnja i na africi ali ima najvecu od svih karburatorskih endurasa.

E ovo te neko debeeeeeelo slagao, vecu ima Super Tenere, neki kazu i KTM 950, Afrika jeste solidan potrosac ali 8 litra kad joj vadis dusu opet nije puno, i ne vidim sto bi iko tako vozio ako mu zivot ne zavisi od toga, ili strasno zuri da bi spasio nekom drugom zivot, ne brze od zivota!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

E to koliko trosi afrika ces licno da se uveris, izgleda te  neko gadno slagao :)

8 LITARA kada se gazi a na laganeze oko 6-7.Dvojica ortaka ih imaju pa znam.Moj Strom na laganici( 80km/h) trosi3.3 litra :D(sondas,elektronsko ubrizgavanje).Tako da je Afrika za mene rusko vozilo.KLE 500 je bio karburatorska varijanta a do mora mi je trosio 3.9 litra.Nije to velika potrosnja i na africi ali ima najvecu od svih karburatorskih endurasa.

E ovo te neko debeeeeeelo slagao, vecu ima Super Tenere, neki kazu i KTM 950, Afrika jeste solidan potrosac ali 8 litra kad joj vadis dusu opet nije puno, i ne vidim sto bi iko tako vozio ako mu zivot ne zavisi od toga, ili strasno zuri da bi spasio nekom drugom zivot, ne brze od zivota!

Pozdrav 8)

Kako se penje kubikaza tako i potrosnja.  :) Nebitno za ovu temu da ne naglabamo jer sam ja samoo preneo sta mi ljudi kazu,koji voze Afrike.

Easy Rider:  sediste mozes da resis Gel podmetacem.Mada je skup. oko 60eu je(louis).Ako z750 ima bolju zastitu od vetra onda je TA katastrofa jer zekonja ne moze da se pohvai nekom zastitom jerje polozaj sedenja uspravan a vizirmu je malen.Ja sam vozio TA i nisam imo neku frku sa verom.Sediste je bilo ok.Sad valjda, zavisi i na koliko dugu rutu ides...Koliko si presao do sada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

...Ako z750 ima bolju zastitu od vetra onda je TA katastrofa jer zekonja ne moze da se pohvai nekom zastitom jerje polozaj sedenja uspravan a vizir mu je malen.

 

Miljane , mislim nemo se ljutis ...  ;D ... ali u ovo mozda mozes da ubedis nekog ko nije vozio Z750S ... a ja posle vise od 20.000 km na tom motoru  tvrdim da je zastita od vetra ODLICNA ...

 

A na Transalpu 650 sam napravio tek 700 km ... i moji prvi utisci o njegovoj ergonomiji su opisani u prethodnom postu ... mozda mi samo treba vremena da se priviknem , a uskoro ce biti par malo vecih tura , pa cu nakon tih par hiljada km izneti ovde konkretnije utiske ...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

...Ako z750 ima bolju zastitu od vetra onda je TA katastrofa jer zekonja ne moze da se pohvai nekom zastitom jerje polozaj sedenja uspravan a vizir mu je malen.

 

Miljane , mislim nemo se ljutis ...  ;D ... ali u ovo mozda mozes da ubedis nekog ko nije vozio Z750S ... a ja posle vise od 20.000 km na tom motoru  tvrdim da je zastita od vetra ODLICNA ...

 

A na Transalpu 650 sam napravio tek 700 km ... i moji prvi utisci o njegovoj ergonomiji su opisani u prethodnom postu ... mozda mi samo treba vremena da se priviknem , a uskoro ce biti par malo vecih tura , pa cu nakon tih par hiljada km izneti ovde konkretnije utiske ...  ;)

Ja sam vozio z750 bez onog S i njesra je jer nemam nikakvu zastitu.Ljuljao sam se na 90 na sat.A TA ima kakvu-takvu zastitu.Mada ja mislim da ti na onom S imas neki vizir dodatni ili sta vec..?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Easy, Jesi li konacno montirao obe gume? Kakva su iskustva? I ja bi trebalo ubrzo da menjam gume pa skupljam tudja iskustva. Ja bih vise bio orijentisan prema asfaltu i mozda soft off-road.

E, da! Sta je bilo sa onim podizacem za korman iz Louisa? Jesi li ga montirao? Bilo bu odlicno kad bi stavio neku fotku , a ja bih mogao da imam cast i uzivo da ga vidim posto smo sugradjani  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Easy, Jesi li konacno montirao obe gume? Kakva su iskustva? I ja bi trebalo ubrzo da menjam gume pa skupljam tudja iskustva. Ja bih vise bio orijentisan prema asfaltu i mozda soft off-road.

E, da! Sta je bilo sa onim podizacem za korman iz Louisa? Jesi li ga montirao? Bilo bu odlicno kad bi stavio neku fotku , a ja bih mogao da imam cast i uzivo da ga vidim posto smo sugradjani  ;)

 

Gume (Pirelli MT90 A/T) montirane , presao sa njima oko 1800 km ... i za sad sam zadovoljan , lepo drze i na asfaltu i na makadamu , upravljivost odlicna ... mada nisam bas merodavan za ocenjivanje jer sam nov u enduro svetu i nemam iskustva sa nekim drugim enduro gumama da bih mogao da dam neko poredjenje ...

A podizaci za korman mi jos nisu stigli , Rodja iz Moto centra Gajic je trenutno u Nemackoj i trebalo bi narednih dana da se vrati i da mi ih donese ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Podizaci kormana danas stigli i odmah namontirani i isprobani ... sad imam enduro-chopper ...  :D  :D

 

Kao sto sam vec pisao , narucio sam iz Louis-a te podizace ( nemacki - "lenkererhoehung" ) , ima ih u vise dimenzija od 20 pa do 50 mm , proizvodjac je SW Motech , a cena je ista za sve dimenzije - 39,95 eura ... posto je cena ista ja sam naravno narucio te najvece od 50 mm  ;D

 

Malopre isprobao ... sad je mnogo bolje  ...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Nakaci neku sliku, zivo me interesuje kako izgleda! Inace, meni stigle gume pre neki dan(Anakee), samo da uhvatim slobodnog vremena da ih namontiram i vooozi Mishko!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Podizaci kormana danas stigli i odmah namontirani i isprobani ... sad imam enduro-chopper ...  :D  :D

 

Kao sto sam vec pisao , narucio sam iz Louis-a te podizace ( nemacki - "lenkererhoehung" ) , ima ih u vise dimenzija od 20 pa do 50 mm , proizvodjac je SW Motech , a cena je ista za sve dimenzije - 39,95 eura ... posto je cena ista ja sam naravno narucio te najvece od 50 mm  ;D

 

Malopre isprobao ... sad je mnogo bolje  ...  :)

 

Sajle imaju duzinu za podmetace od 50mm i korman ne udara u vizir?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Sajle imaju duzinu za podmetace od 50mm i korman ne udara u vizir?

 

Sajle imaju duzinu i za vece podmetace , osim sajle kocnice koja je sa ovim podmetacima od 50mm - knap , da je 55mm ne bi moglo da se namontira ...

A korman nikako ne moze da udara u vizir ...

post-22-12879051748069_thumb.jpg

post-22-12879051749451_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Gde je nastala ova druga fotka? Divan predeo

 

Kopaonik , onim novim putem preko Krive Reke . Nisam ja to lepo uslikao , jos je lepse nego na slici ...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Drugari,

da pitam nesto, jel TA650 ima karburator ili injection sistem.

Jos nesto, jal neko imao nekih problema ili cuo za neke boljke.

Planiram da sledecu sezonu docekam za 650-icom, pa cisto ako nesto ima ...

Hvala, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

TA650 je sa karburatorima , a TA700 ima ubrizgavanje ...

 

A problemi i boljke su mi za sada nepoznati , a tako i neka ostane ...  :D ... TA650 imam tek od pre 2 meseca , mozda ovi koji duze voze 650-icu znaju za neki problem , ali cisto sumnjam ...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ovo mi je druga sezona na njemu, presao sam oko 26.000, sad na satu ima 38.000, i do sada, da kucnem u drvo, nikakvih problema.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Evo i ja moram sve ovo da potvrdim!! Kod mene je motor vec petu godinu i nikakvih problema nisam imao ( kuc kuc u drvo). Odlicna je to sprava - samo sipas i vozis!! ;D ;D

 

Juros mi stigao MRA Variotouring vizir, pa odoh sad da namestam! Wwwoooohhhoooo ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja