Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ajd da se prebrojimo i da razmenjujemo iskustva  :) .

 

Što se mojih iskustava tiče - tu sam tanak , jer sam tek 2 dana/300km na ovom motorinu , pa još nemam šta da razmenjujem  :D ... ali me interesuje sve o njemu ...

 

Trenutno su mi najinteresantnije gume (hm , zadnja guma 120 , a na TA600 je 130  ??? ) . Treba da stavim nove a nemam pojma koje  ... voleo bih neke koje su dobre i za makadam (neasfaltirane puteve različitog kvaliteta , ali pretežno suve , bez blata , vlažne trave i sl. ) . Koje bi mi preporučili ?

 

Drugo , primetio sam da bi mi odgovarao malo viši korman . Kako to najjednostavnije da izvedem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Sto se tice guma, tu ti ne mogu pomoci jer vozim iskljucivo asfalt.

Sto se tice visine kormana, imas u Louisu da kupis produzetak koji ga povisuje za par cm... ako ti to nije dovoljno, nova, visa guvernala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Evo i ja da se utefterim!!

 

Sto se tice guma i ja imam isti problem. Treba da ih menjam vrlo brzo, i ako lova dozvoli mislim da ce to biti Anakee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Mislim da ćeš sve što te zanima o transalpu naći ovde     http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=28721.0

 

 

Hm , da ... ali ako bih pitao vlasnike TA600 za gume i oni mi preporuce recimo T63 ili D607 ... to mi nije od neke pomoci , jer za razliku od TA600 kod kojih je zadnja guma 130 , na TA650 je 120, a pomenutih guma nema u toj dimenziji ...  ???

 

Kad smo kod guma , razmisljam o Michelin Sirac ili Conti Escape ili Pirelli MT60 ili ... hm , mozda ipak TKC80 , pa nek traje kol'ko traje ...  ::)

 

@ m1losh

Hvala za ideju za Louis , videh na sajtu da imaju "lenker erhoehung" , sa tim se moze povisiti za 20-50mm , verovatno cu ih naruciti ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Bez problema stavi 130 sirinu nazad...

Ja sam se prosli put lomio da li da stavim 120 ili 130, i stavio sam 120, sad mi je opet doslo vreme za menjanje i od sad stavljam 130...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Stavi sirinu 130 za bilo koju gumu da se odlucis. Ako vozis malo vise off T63 ili TCK 80, s'tim sto se TCK dosta brze trose od T63.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice guma zavisi koji su ti prioriteti.

T63 ili TKC 80 ako preferiras off.

Anakee, Tourance, ContiEscape ako hoces po asfaltu sa blagim off izletima.

Sirac, Enduro 3, MT 60 su neka kombinacija izmedju prethodne dve.

Ako te off ne zanima previse stavi zadnju 130 i uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Sto se tice guma zavisi koji su ti prioriteti.

T63 ili TKC 80 ako preferiras off.

Anakee, Tourance, ContiEscape ako hoces po asfaltu sa blagim off izletima.

Sirac, Enduro 3, MT 60 su neka kombinacija izmedju prethodne dve.

Ako te off ne zanima previse stavi zadnju 130 i uzivaj.

 

Doktore, po tebi, koja je najbolja varijanta?? Znaci 95% vozim asfalt, i samo kada idem na plac i do sela imam neke deonice koje su makadam. Anakee, Tourance ili ContiEscape? Anakee svi hvale... I jos nesto. Na motoru su mi fabricke Bridgestone Trailwing pa me zanima kakve su one u poredjenju sa ovom trojkom guma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Michelin Sirac zaobidjite, losa je guma i za offroad i za asfalt. Moj bi izbor bio Tourance iili Anakee za asfalt i blagi offroad, tj. TKC80 ili T63 za česti i malo tezi offroad. TKC80 imam na XL'u, odlicna je za offroad, drzi kao putna guma na asfaltu, ali se izuzetno brzo trosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Michelin Sirac zaobidjite, losa je guma i za offroad i za asfalt. Moj bi izbor bio Tourance iili Anakee za asfalt i blagi offroad, tj. TKC80 ili T63 za česti i malo tezi offroad. TKC80 imam na XL'u, odlicna je za offroad, drzi kao putna guma na asfaltu, ali se izuzetno brzo trosi.

 

Evo odgovora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Uh bre , ovo sa enduro gumama je mnogo komplikovano ...  :-\ ... provedoh sate kopajuci po netu i pokusavajuci da skontam koja guma bi odgovarala mojim potrebama ... a tek pretraga po forumima je prica za sebe - sad imam gomilu kontradiktornih informacija i vise mi ama bas nista nije jasno ...  ::) ... jbg , kupicu gume kojegod i odo' da se vozim , pa cu da vidim kakve su ... :D

 

 

A treba da stavim i crashbarove na Transalpa ... i svidjaju mi se ovakvi kao na ovoj slici , najbolje su uklopljeni u liniju motora ... jos samo da nagovorim Acu da mi napravi bas takve ...  ;D

post-22-12879043448414_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Michelin Sirac zaobidjite, losa je guma i za offroad i za asfalt. Moj bi izbor bio Tourance iili Anakee za asfalt i blagi offroad, tj. TKC80 ili T63 za česti i malo tezi offroad. TKC80 imam na XL'u, odlicna je za offroad, drzi kao putna guma na asfaltu, ali se izuzetno brzo trosi.

 

Evo odgovora...

 

Sve mi je jasno, hvala na pomoci! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Meni nije bas sve jasno , al ne mogu vise da lupam glavu s tim ... malopre narucih Pirelli MT90 A/T pa ce da vidimo kakve su ...  :D

A narucio sam i "lenker erhoehung" iz Louisa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Meni nije bas sve jasno , al ne mogu vise da lupam glavu s tim ... malopre narucih Pirelli MT90 A/T pa ce da vidimo kakve su ...  :D

A narucio sam i "lenker erhoehung" iz Louisa ...

 

Za ono zasta meni treba (95% asfalt), manje-vise ima par varijanti guma koje dolaze u obzir. E sad, ne secam se da je neko imao primedbu na to kako se Anakee ponasa u voznji na asfaltnom putu. Skoro isto vazi i za Tourance, Pirelli Scorpion, Conti Escape. Sta god mi padne pod ruku od ovoga, mislim da se necu zeznuti.

 

@Easy Rider

Gde si narucio gume i kakve su cene unutrasnjih?

 

Daj link za korman, nisam uspeo da ga nadjem nikako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

 

@Easy Rider

Gde si narucio gume i kakve su cene unutrasnjih?

 

Daj link za korman, nisam uspeo da ga nadjem nikako.

 

 

Gume sam narucio ovde u Krusevcu u jednoj nedavno otvorenoj prodavnici moto opreme .

A za unutrasnje gume kaze da ih njegov dobavljac(mislim da je Kelena) trenutno nema na stanju , probace da mi nabavi od drugog dobavljaca , a ako ne nadje da ostavim stare  >:(  dok ih ne nabavi pa naknadno da ih montiram  :-\ . Tako da ne znam cenu .

 

A za ove "podizace"  kormana iz Louisa -  u pretragu ( produktsuche )  ukucaj "  lenkererhoehung "  ... ja sam narucio one  SW Motech od  50mm , cena je 39,95 eur .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Interesantna stvar ovi podizaci kormana! Javi obavezno kad sve ovo stigne da vidimo kako je u praksi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Uf , ko ovde ne poludi taj nije normalan ...  ;D

Stigle mi danas gume i ja sav happy ... kad pogledam malo bolje a one rasparne , prednja nije A/T nego S/T ...  >:(  >:(  >:(  ... sad moram opet da cekam da mi posalju ono sto sam narucio ...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

ne znam da li off-ujem, ali ajd da budem kratak:

koji trans savetujete, npr 600ccm iz neke 99.god ili 650ccm iz pocetnih serija (negde iz 01.).

naravno, voleo bih da navedete prednosti i mane.

hvala i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

ne znam da li off-ujem, ali ajd da budem kratak:

koji trans savetujete, npr 600ccm iz neke 99.god ili 650ccm iz pocetnih serija (negde iz 01.).

naravno, voleo bih da navedete prednosti i mane.

hvala i pozdrav

 

Prvi parametar neka ti bude opste stanje motora, godiste i nije od presudnog znacaja.

Novi model (650 '00 - '07) je vise orijentisan ka voznji po asfaltu, dok je 600 prihvatljiviji za voznju van puta...  u principu osim razlike od 50 ccm, i par KS i nema neke velike razlike izmedju ovih motora. Estetiku cu zanemariti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Novi model (650 '00 - '07) je vise orijentisan ka voznji po asfaltu ...

 

Milose , u fabrickom Uputstvu za upotrebu na samom pocetku pise ovako :

 

"Ovaj motocikl je konstruisan  za terensku vožnju i vožnju po putu. "

 

Uostalom , dimenzija prednjeg tocka je 21" , sto ukazuje na njegovu namenu . Mislim da takva dimenzija ne bi bas bila svrsishodna da je motor vise orijentisan ka voznji po asfaltu ...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Novi model (650 '00 - '07) je vise orijentisan ka voznji po asfaltu ...

 

Milose , u fabrickom Uputstvu za upotrebu na samom pocetku pise ovako :

 

"Ovaj motocikl je konstruisan  za terensku vožnju i vožnju po putu. "

 

Uostalom , dimenzija prednjeg tocka je 21" , sto ukazuje na njegovu namenu . Mislim da takva dimenzija ne bi bas bila svrsishodna da je motor vise orijentisan ka voznji po asfaltu ...  ;)

 

Mislio sam na to da je vise orijentisan ka voznji na asfaltu od prethodnog modela, jer ima tvrdje vesanje, i totalno drugacije lezanje u krivinama, a dosta losije se ponasa van puta od starijih modela. Naravno da je to i dalje Enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Novi model (650 '00 - '07) je vise orijentisan ka voznji po asfaltu ...

 

Milose , u fabrickom Uputstvu za upotrebu na samom pocetku pise ovako :

 

"Ovaj motocikl je konstruisan  za terensku vožnju i vožnju po putu. "

 

Uostalom , dimenzija prednjeg tocka je 21" , sto ukazuje na njegovu namenu . Mislim da takva dimenzija ne bi bas bila svrsishodna da je motor vise orijentisan ka voznji po asfaltu ...  ;)

 

U poredjenu sa TA600, TA650 je nesto tezi, nesto nizi klirens i dosta nepregledniji za off road voznju pa samim tim proglasen u narodu losiji za off ali ja mislim da su to ipak samo sitnice i da je presudna samo ruka na gasu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kako god , ja sam Transalpa i uzeo s namerom da se vozim i van asfalta ... u suprotnom ne bih ni menjao motor jer je Z750 za voznju iskljucivo po asfaltu neuporedivo bolji od TA .

Takodje , zbog vanasfaltnih ambicija nisam zeleo gume poput Anakee ili Tourance (iako su mi uglavnom njih preporucivali) , vec sam se odlucio za gume vise orijentisane ka off-u .

A kako cemo se Transalp 650 i ja snalaziti na offroad-u ... e to cemo tek da vidimo  :D ... samo da mi stigne i ova prednja guma ...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja