Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Pitanje vezano za Transalpa 650. Interesuje me koliku maksimalnu potrosnju struje moze da podnese sa komplet fabrickom instalacijom? Na mom imam grejace rucica za koje pise da u najvisem rezimu, trose maksimalno 45w. Imam i upaljac-punjac za telefon, a preko bih stavio i maglenke, naravno led. Interesuje me pored rucica i punjaca, sa kakvom maksimalnom potrosnjom mogu da stavim maglenke, da kada bih eventualno koristio sva tri uredjaja odjednom, ne dodjem u situaciju da preopterecujem ceo sistem punjenja i potrosnje struje, pa da ne napravim nekakv belaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Alternator ukupno proizvodi 310W na 5000rpm za Evropsko trziste. Oduzmi od toga sijalice i sve potrosace i videces koliko ostaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za ova tri potrosaca sto si naveo ne brini, neces prekoraciti max dozvoljenu potrosnju struje. 

Ipak bih ti preporucio da ugradis mali voltmetar preko kojeg ces pratiti napon punjenja a samim tim i struju potrosaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Bravo, voltmetar! Hvala na podsecanju. Skroz sam smetnuo s uma voltmetar. Kupi ovo za motor, nabavi ono, namontiraj ovo, zakaci ono i sve se nesto kontam ma bese jos nesto sto htedoh da stavim, al covek da me ubije...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ovaj USB adapter ima voltmetar u sebi. Takodje ima kvalitetan FM transmiter. Povezuje se bluetooth-om,
pa se preko telefona moze pustati muzika u kolima, videti trenutna voltaza i podesiti boja svetla.
Xiaomi Roidmi 3s. Ima ga na KP.


3cb62097-7e09-4b14-bd64-736e8f34745c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Drugari jesu li sve 4 svećice iste na TA 650, planiram zamenu svih 4 pa reko da proverim, u Service Manual sam našao oznaku NGK DRP8EA-9, iridijumske ili obične, velika razlika u ceni jel vredi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sve 4 su iste i preporucujem Denso. 

Iridijumske traju 2 - 3 puta duze od obicnih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Na prodaju Transalp 650. 3 sezone je kod mene, razlog prodaje je prelazak na veci i jaci motor. Kes-dogovor.

0f1ebefd61ba-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda transalp 650 xl, 2001. godište, Enduro / Cross, vozilo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Kako stojite sa potrošnjom na trandzi?
Pre nego što sam je uzeo prošle godine sam se naslusao o malim potrošnjama tipa do 5l i tako to.
Meni motor ispod 6 nije ni pomislio da popije. 6.5 i ponekad 7 kad po gradu vozim više.
Vozim ga uglavnom između 3-6000 obrtaja.
Motor je kupljen kod nas i kilometraza je oko 37k. Nisam stelovao karburatore.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Koliko se ja sećam, potrošnja je bila oko 5 i po litara. Doduše bez puno gradske vožnje, jer što bih se vozikao po Kruševcu. :BJB-Transalp:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: Honda Xl650v RD 10

IMG-5e6857dee810c9f189351f4e94f0e840-V.thumb.jpg.deba33739dd9e7b5db789ecef03fde9e.jpgNašteluješ karburatore, naravno i čišćenje istih dosta smanjiće potrošnju,tako sam ja uradio pred sezonu. 

Reparacija membrana ili zamena dodatno smanjiće potrošnju, barem je meni tako rekao majstor. 

Tu je još i kvalitet goriva ako sipaš 98 troši malo više, na100 mnogo bolje vuče. 

Meni negde oko 5 l mada ja ga ne guram u crveno,ali i ne gledam nešto potrošnju, važno da ima goriva:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Drugari pozdrav.Imam jedno pitanje u ime mog druga,koji od prosle godine vozi Hondu XL650V Transalp,a nije clan foruma ,niti se nesto posebno razume u mehaniku..Dakle na prolece planiramo malo duze putovanje od 20-ak hiljada kilometara,hiljadu-dve hiljade km gore dole ...pa me interesuje koje su slabe tacke ovog modela,na sta bi trebalo da se obrati paznja,da bi se koliko toliko predupredili moguci problemi..Hvala

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Desi ti se da nestane goriva ako se pouzdaš u onaj njegov pokazivač, to mu je velika mana. ;) Generalno taj motor je kao Kalšnjikov nema previše elektronike max izdržljiv. Sad od drugarovog motora zavisi u kalvom je stanju generalno, ja bih pretresao motor, proverio ventile, naštelovao karburatore ( što ćete morati štelovati sami ako idete na vliku nadmorsku visinu), proveri ulje i teraaaj....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ozbiljan poduhvat koji zahteva ozbiljnu pripremu. Siguran sam da će se javiti neki od kolega dugoprugaša pa da čujemo koju mudru iz iskustva.

Ja lično bih pretresao sve potrošno. Prelivanje karburatora, provera membrana, zamena lanca i lančanika, saile gasa i kvačila (plus rezervne u koferu), zamena guma obavezno, provera ležajeva u točkovima i u viljuškama, provera i prelivanje ventila, naručiti delove i materijal za redovne servise uz put ili dogovoriti servis unapred, po planu puta,... Ima toga još dosta, plan se verovatno može praviti danima, svaki čas ćete se nečeg setiti pa otvorite spisak i dodajite...

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Skuteras,Bokes,vec su krenule sve te pripreme i provere..Na mom motoru je sve to zamenjeno i provereno,u pitanju je Afrika Twin XRW 750..Afrika uglavnom ima  problem sa reglerom i benzinskom pumpom,koje imam u rezervi ,pa sam hteo da cisto da pitam da li i transalp ima neku takvu falinkicu koja zna cesto da pravi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago
Da li je neko podizao korman i za koliko? Meni bi par cm dobro doslo pa me zanima da li ste i koja je procedura, tj. moraju li i ostali elementi tipa kablovi sajle i creva da se uzimaju duze
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Evo da se javim posle duže vremena.
Stigli mi podizači za Alija za korman od 30mm. Kvalitet izrade je dobar. Dobijaju se srafovi odgovarajući i to u dobrom kvalitetu (12.9).
Montirano i bez problema sa kablovima i sajlama. Jedino što primećujem da je sajla za sauka malo zategnuta tako bi podizanje više od ovoga mozda značilo i produženje te sajle.
Jako sam zadovoljan kakav je osećaj u vožnji sad.
E sad druga stvar.
Da li je neko stavljao širu zadnju gumu od fabričke 120/90 i koliko?
Citao sam da 130/80 staje bez problema a za širu ne znam...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Zdravo 650aši,

 

Evo malo korisnih info o vakuum slavini bazirano na mom iskustvu:

 

Pre 3 4 godine mi je slavina popustila i pustala gorivo, pa sam odmah uradio analizu na netu i nasao da je slavina ista kao za CB400 model i nasao sam preko ebay iz kine za oko 16 EUR. 

 

Slavina je tada stigla i instalirana, radila bez problema, sve do ove zime kada je popustila i pustila gorivo. 

 

Juce sam je skinuo i rastavio i shvatio da se unutra prilicno razlikuje od originala, pojednostavljen je sklop, ima samo jednu membranu, veliku, i prakticno nema rupu za odliv u slucaju da membrana popust. 

Original ima dve membrane koje su medjusobno povezane, malu koja je jaca i zatvara u gornjem delu doliv goriva, i veliku u donjem koja sluzi za vakuum, a izmedju njih se prakticno nalazi komora gde je sa strane napravljena rupa za odliv u slucaju da mala membrana popusti (a mozda je samo da bi vazduh bio tu izmedju membrana). 

 

Zakljucak je da je bolje naruciti set membrani za reparaciju nego ovu jeftinu celu slavinu, naravno ako je membrana problem. 

U mom slucaju na originalu je verovatno crko donji deo gde je pipa za vakuum pa se vakuum nije lepo oslobadjao, ili mozda jednostavno opruga oslabila i nije dobro vracala. 

 

Na kraju sam iskombinovao donji deo ove jeftine slavine gde je ispravna vakuum pipa, i ostatak od originala jer su membrane ok, a oprugu sam izvukao da je ojacam, pa cemo videti koliko ce potrajati. :)

 

Jeftina, vidi se dolivna cev u sredini je duza da bi velika membrana dohvatila i zatvorila, a umesto male membrane stavljen je O ring:

IMG_20200522_204327.jpg

 

Original, na sredisnjem delu koji drzim su membrane sa dve strane, a gore se vidi rupica:

IMG_20200522_204510.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

Pozdrav ljudi, doslo je vreme za promenu kocionih plocica.....interesuje me koje kupiti, dali se drzati original plocica (nissin)ili naci adekvatnu zamenu, koju i gde?

Zasto mi je jedna plocica vise istrosena nego druga:stabre:?????

 

 

20200705_104218.jpg

20200705_104320.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Uvek je vise potrosena ona koju gura klip, ali ovde je bas drasticna razlika, ne znam da li je normalno da bude bas ovolika razlika:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja