Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Ugradio kod Ivana lamelicu, ovaj vizir je vec povisen ali je stari dizajn i vetar mi tukao u kacigu!

 

Zvuci ludo ali mene vrat vise ne boli! :D

A sto pomenu Ivan, sad cujem lepo masinu kako radi!

 

Sve pohvale za Ivan Viziri! :)

post-25667-0-50974600-1467471914.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd (Novi Beograd )
  • Motocikl: Honda SilverWing 600 GT

Ljudi ja sam visok 197 i imam 100 kg

Mnogo mi se dopada transalp, pa se pitam da li je on dobar za moju visinu i tezinu? Pozz

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ako se ti osecas udobno na njemu ne moze te niko nabediti da motor nije dobar za tebe.

 

Kupi ga ako mozes i uzivaj u voznji...Transalp ce ti sigurno pruziti dosta zadovoljstva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Ljudi ja sam visok 197 i imam 100 kg

Mnogo mi se dopada transalp, pa se pitam da li je on dobar za moju visinu i tezinu? Pozz

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Video sam visoke ljude da voze TA, a mislim i da je visina sedista medju visim, ja sam 181 i lezi mi odlicno, a mozes se i poigrati sa ovim sajtom:   http://cycle-ergo.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Transalp xl600v, imao sam problem sa regulatorom, kad se zagreje, jedva je punio 12.5V, narucio od Joske, stigao je, samo sam mu nasao mesto sa leve strane ispod plastike, jer ga sa desne strane dodatno zagreva auspuh, pa cemo videti kako ce funkcionisati, mada citajuci ovde, svi hvale Josku.

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Meni je radio @seba011 , ali posto je malo drugaciji oblik, sa spoljne strane se kaci, ne sa unutrasnje kao original, morao je po motoru mere da uzima... kontaktiraj ga pa vidi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ocigledno mi treba motor koji moze zgaziti van asfalta. Transalp mi se dopada, ali se plasim da ce me prelazak sa cetvorocilindricnog Fazera na dvocilindricnog Transalpa smoriti. Nisam ljubitelj brzine, uglavnom vozim po ogranicenju, ali svakako volim odziv koji sada imam kad zavrtim gas. Transalpa i bilo kakvog dvocilindrasa nisam probao i ne znam sta se dogadja kad se njima doda gas. Da li ima nekog ko je napravio slican prelaz o kakvom ja razmisljam i kakvi su njegovi subjektivni utisci?

Ne bih da glumim kupca samo da bih probao motor, ali ako ipak ima nekog u komsiluku ko bi mi uz depozit i pivo dao probam, bio bih zahvalan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa realno Transalp bi trebao u startu da cimene jace ali fazer bi kasnije pretekao.

 

Ako si u NS javi se da probaas kako ti paše. Ja vozim TA 600 ali isto je to, nema značajne razlike. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
On 19.10.2018. at 0:09, Slammer je napisao:

 Da li ima nekog ko je napravio slican prelaz o kakvom ja razmisljam i kakvi su njegovi subjektivni utisci?

 

Ovu temu sam otvorio kad sam prešao na Transalp 650. A pre toga sam dve godine vozio Kawu z750s. Zadovoljan sam bio Kawom i lepo se navozao ali sam ipak shvatio da meni ne trebaju 4 cilindra i 110ks. Pri tom ni sa Transalpom nisam nešto puno silazio sa asfalta ali za moju sklonost da često tumaram po krajevima sa prilično lošim asfaltnim putevima Transalp je bio ipak puno prikladniji od Kawe. Da me pre par godina bolest nije odvojila od dva točka, verovatno bih još uvek vozio Transalpa jer sam se pronašao na njemu. E sad, to je moj subjektivni utisak, a da li će i tebi prijati prelazak na Transalpa to ne znam. A ne možeš ni ti znati dok ne probaš. :BJB-Transalp:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

TA je jedna prefinjena masina, laka za voznju u svim uslovima...moze put, moze pored puta, sedis ko covek na njemu, udoban, malo trosi ma devojka za sve :)  Dok burazeru nisu maznuli njegov, uzivao sam vozeci ga... Jedinu malu zamerku koju mu neki pronalaze je "eh da ima 10ak konja vise"... mozda je i tacno... ali to ako vas ima dvoje i + teret ali ja sam ubedjen da ima snage dovoljno za finu voznju...

 

Citiracu i mog gurua @jasminko VIR koji rece jednom prilikom: "Ja kad sam seo na TA pomislio sam, da li je moguce da su napravili motor samo za mene" :)  E takav osecaj ima vecina ljudi koji vozi tu legendu... veoma lako nadjete zajednicki jezik ;) 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ma, tih +10 konjica uvek fale. Ali neka. Ja se sve vise vidim na njemu. Na Fazeru stalno nesto zavrcem, nabijam gas, ne drzim konstantu. Nemam mirku na njemu. Mozda je to taj "fun" momenat, ali fun je i sloboda, opustenost i karakter koji Transalp ima. Hvala na podeljenim iskustvima. Ako se ukaze prilika, bice mi zadovoljstvo da se za vikend vidim sa @lemy, te provozamo malo i razmenimo misljenja. Sa Transalpom se otvara i skroz nova dimenzija van asfalta, gde je sve mnogo zanimljivije, sto se moze videti iz prilozenog videa :lol2: 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Zdravo drustvo, reko da malo zivnem temu :)

 

Zanima me vase zapazanje o sledecem, naravno na Trandzi 650.

 

Korman mi je podesen i izravnat u odnosu na gornji trougao vila, takodje kad vozim pravo korman deluje pravo i gornji trougao deluje centriran, tako da deluje da je sve ok, ali...

 

Pun levi mi priblizi korman vise rezervoaru nego pun desni, a granicnik se inace nalazi na donjem trouglu vila, pa me znam da li je to namerno/fabricki zbog polukruznog ili mi trouglovi nisu u vinklu iako se meni cini da je sve ok?

 

Pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Da li je neko podizao korman i za koliko? Meni bi par cm dobro doslo pa me zanima da li ste i koja je procedura, tj. moraju li i ostali elementi tipa kablovi sajle i creva da se uzimaju duze
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Podizao sam ja korman. SW-Motech podizače sam naručio iz Louis-a, ima ih od 20 do 50mm. Cena bila ista za sve dimenzije, pa sam naručio one od 50mm :D . Nisam morao da menjam sajle ni creva.

post-22-12879051748069.jpg

post-22-12879051749451.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
Pre 14 sati, Mimeola je napisao:

Da li je neko podizao korman i za koliko? Meni bi par cm dobro doslo pa me zanima da li ste i koja je procedura, tj. moraju li i ostali elementi tipa kablovi sajle i creva da se uzimaju duze
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ja sam podigao 2,5 ili 3 cm, ne secam se tacno, sajle gasa morale da se malo presteluju, kociona su bila knap, ali sam ih ionako menjao za oblozena. Meni su bili problem sajle kvacila i sauga, bile su bas zategnute pa sam ih produzio za oko 5 cm.

 

Kako kolega nije imao problema ne znam, mozda su drugacije rutirane sajle ili sam polozaj kormana i komandi drugaciji...

 

Nabavi, umetni pa vidi, lako se skine dok cekas drugu sajlu da bude napravljena ako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav ljudi,nadam se da cu u skorije vreme pazariti 650 i definitivno sam resio da prvi ozbiljniji motor  bude bas ovaj model. Nadam se da ne gresim jel sam do sad vozio samo skuter. Jel treba da me brine to sto kad sednem na motor prstima samo dodirujem podlogu (kratke mi noge),ipak je tezak ???

Malo mi je frka oko toga.Sta vi mislite o tome, svaki savet dobro dosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja