Jump to content

Moto Zajednica

Alfa Romeo V6 Custom

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ljubitelj sam italijenske tehnike i volim Alfa Romeo. Cuore Sportivo, zaista, pogotovo njihov V6 koji se više ne proizvodi zapremine 2,5 litre. Ko je provozao Spider sa tim motorom, ili čuo zvuk, a ostao hladnokrvan onda taj neka dalje ne čita ovaj tekst. Nije ovo prvi slučaj da se automobilski motor ugrađuje u motocikl, ali, bar meni, sve to manje više ispadne nakaradno (Boss Hoos, pa Peugeot V6, BGF, ... ). kako je ovo ispalo? Središte priče je V6 agregat

 

alfabikesale22.jpg

 

iz kojeg je sprovedeno šest otvorenih auspuha (po tri sa svake strane)

 

alfabikesale4.jpg

 

Instrumenti u maniri pravog chopera, nema ih, sve se svodi na najosnovnije

 

alfachopper3.jpg

 

Od ostale opreme tu se pominje ram Harley devidsona (što nisam siguran), Weber karburatori, dok je prednja viljuška, diskovi i kočiona klješta uzeta sa Kawasakija ZXR 750, mjenjač je četvorobrzinski Harley Davidson, da bi finalni prenos bio uz pomoć lanca. Kako izgleda čitav paket? Po meni preljepo ...

 

alfachopper1.jpg

 

alfachopper2.jpg

 

Informacije su dosta oskudne, tako da ne znam gdje je ovaj motocikl napravljen, niti znam ko ga je napravio. Ove fotografije i podatke sam prikupio sa nekoliko mjesta. Uglavnom, ko god da je napravio ovaj posao uspio je da ubaci automobilski motor u ram motocikla pri tom ne narušivši liniju. Svaka čast na poslu.  :clap:

 

alfachopper4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ovo mi izgleda kao masina iz 75-ice (i ostale transaxle generacije)... steta sto se takav biser vise ne proizvodi, rado su se vrteli ko ludi a zvuk...  :o

 

 

BTW, i meni se dopada motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Mogao bi da mi kolekcionarski stoji u garaži ,ali mislim da je ovo neupotrebljivo za vožnju .

 

A Tomahawk je nešto upotrebljiviji? Ili Goldwing? Sve je stvar onoga šta se želi i na šta se pristaje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Mislim da je ovo pre 3.0 motor. Imao sam 164ku QV sa ovakivm motorom i 220ks, zvuk i snaga su neverovatni ali potrošnja je još više neverovatna. Takođe sam vozio i 75 v6 2.5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Ovo mi izgleda kao masina iz 75-ice (i ostale transaxle generacije)... steta sto se takav biser vise ne proizvodi, rado su se vrteli ko ludi a zvuk...  :o

 

 

BTW, i meni se dopada motocikl.

 

Jel si probao nesto da radis na tom biseru?Npr. da skidas glave,menjac ili tako nesto...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ovo mi izgleda kao masina iz 75-ice (i ostale transaxle generacije)... steta sto se takav biser vise ne proizvodi, rado su se vrteli ko ludi a zvuk...  :o

 

 

BTW, i meni se dopada motocikl.

 

Jel si probao nesto da radis na tom biseru?Npr. da skidas glave,menjac ili tako nesto...?

 

Ne, nisam ga posedovao (od Alfi sam imao 156 samo), ali sam ulazio u, hm, "lambade" sa obicnim TS 75icama i mogu da zamislim kako je zanimljivo...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ja sam radio neke stvari, ne doduse na 75ici ali imam dosta iskustva sa Guletom i Alfetom.  8)

 

Sto se motocikla tice, nije lose, simpaticno izgleda ali se meni ta koncepcija bas nesto i ne svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7074 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

lepa zamisao, samo nekako mi se neuklapa Coper u ovu pricu, bolje bi bilo da je ram u sportskom Racing fazonu jer je i agregat iz sportski nastrojene makine Alfe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ma nemate vi pojma... Što bi rekao Paganini... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Mali offtopic, ali je dijelom vezano za gore navedenu mašinu.

 

1993. godina, rat, kriza, infljacija, ... Baju nije mrzilo već se malo igrao. 1100ccm i 55KS čini mi se. Iz Stojadina.  :o :o :o Od čitave priče je bitno nekoliko stvari. Agregat je izvađen, zajedno sa mjenjačem, oko toga sklopa je pravljena konstrukcija rama, kvačilo je bilo na polugu, a mjenjač je bio - ručni, vjerovali ili ne. Samo je ručica mjenjača bila skraćena na 10-ak cm dužine. A najbitnije je da je to išlo. I to kako... Neko je lika pitao koliko ide, na šta je ovaj odgovorio da - nema pojma. Kako nema pojma? Tako što je trećom stigao do 180, imao je još lufta na gasu, ali se bojao da prešalta u četvrtu.

 

E, to je motor. Sve ovo ostalo su sprdnje... ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Ma nemate vi pojma... Što bi rekao Paganini... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Mali offtopic, ali je dijelom vezano za gore navedenu mašinu.

 

1993. godina, rat, kriza, infljacija, ... Baju nije mrzilo već se malo igrao. 1100ccm i 55KS čini mi se. Iz Stojadina.  :o :o :o Od čitave priče je bitno nekoliko stvari. Agregat je izvađen, zajedno sa mjenjačem, oko toga sklopa je pravljena konstrukcija rama, kvačilo je bilo na polugu, a mjenjač je bio - ručni, vjerovali ili ne. Samo je ručica mjenjača bila skraćena na 10-ak cm dužine. A najbitnije je da je to išlo. I to kako... Neko je lika pitao koliko ide, na šta je ovaj odgovorio da - nema pojma. Kako nema pojma? Tako što je trećom stigao do 180, imao je još lufta na gasu, ali se bojao da prešalta u četvrtu.

 

E, to je motor. Sve ovo ostalo su sprdnje... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Video doticni motor u skupu u NS pre milion godina.Kakva je ono budzevina bila.Ja ne bi smeo ni u 3 da ubacim

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja