Jump to content

Moto Zajednica

Kuka i prikolica u jednom - za šlepovanje motora...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

@semza:

Vidi, meni je svaka dobra na koje mogu ovo moje "mogare" da utovarim... :)

Prikolica skroz ok, samo ne rešava jedan od mojih glavnih problema:

- živim u stanu (čitaj: nemam dvorište)

- nemam garažu.

 

Pogađaš: problem je skladištenje prikolice za svo vreme dok je ne koristim...

 

Moj predlog iz prvog posta mi je bio interesantan jer može da se spakuje u podrum, iza kreveta, pa čak i u gepek (kada sam stigao na odredište, izvadio dečiji krevetac, 3 detetova "oho ho" kofera, 4 ženina "oho ho ho" kofera, i moj ranac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo predloga : Laka prikolica prilagodjena za prevoz motora. I ja zivim u stanu, a prikolicu drzim na parkingu vezanu debelim lancem za banderu .

post-3891-12879043632189_thumb.jpg

post-3891-12879043633553_thumb.jpg

post-3891-12879043662403_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

@semza:

Vidi, meni je svaka dobra na koje mogu ovo moje "mogare" da utovarim... :)

Prikolica skroz ok, samo ne rešava jedan od mojih glavnih problema:

- živim u stanu (čitaj: nemam dvorište)

- nemam garažu.

 

Pogađaš: problem je skladištenje prikolice za svo vreme dok je ne koristim...

 

Moj predlog iz prvog posta mi je bio interesantan jer može da se spakuje u podrum, iza kreveta, pa čak i u gepek (kada sam stigao na odredište, izvadio dečiji krevetac, 3 detetova "oho ho" kofera, 4 ženina "oho ho ho" kofera, i moj ranac...

Ta moja prikolica je teska 83kg tako da je mozes odneti na vrh zgrade kad ti netreba ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

@drumskalisica:

E!

Pa ovo je slika i prilika šta sam ja hteo da napravim od stare, napuštene tastove prikolice koja truli u selu...

Ma original! I boja je ista! A i "proširenje za prednji točak" sam planirao tako da izvedem!

I eto ti "multipurpose" prikolice za male pare:

- oćeš teraš motor - može bato.

- žena nije sigurna šta da ponese od stvari na letovanje - eto rešenja...

- 'oćeš stari kauč da odneseš u selo, a ne znaš kako - opet eto rešenja....

:)

 

Jedino me malo brine što je mnoooooogo propala (konstrukcija - profili su ponegde toliko zarđali da su se rupe pojavile... :(

 

p.s. - a onda opet ostaje problem gde da je parkiram kada je ne koristim... Ja nemam dvorište... A parking je prepun. Sad  - bandera se uvek nađe, ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

Jel treba nekome ovakva?

 

semza jel prikolica rucni rad ili fabricka,koje proivodjac?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Jel treba nekome ovakva?

 

semza jel prikolica rucni rad ili fabricka,koje proivodjac?

 

Fabricka marka je IBERICA tip MOTOS-1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbf 500

atestirati prikolicu ne treba da bude problem. ono shto je bitno da predhodi samom atestu ,koje se radi na mashinskom fakultetu, je da nadjesh na internetu zakon o bezbednosti saobracaja.U tom dokumentu cesh naci sve shto ti je potrebno, kako za auto tako i moto prikolice. ako je prikolica u skladu sa zakonom, ortalo je prakticno gotov posao.

budi strpliv s trazenjem.... zakon se sastoji iz 180 clanova  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Atest za prikolicu je smeshan , poenta je da ti uzmu 4000din , moj ortak je uradio prikolicu za jedno popodne za vuchenje kola :) i opushteno atestirao , mislim ako nekom trebaju te varilachke usluge mogu da vas povezem sa dechkom , inache bavi se takvim stvarima rollbarovi za trkachka kola itd ....

 

a koliko je atest nebulozan , je primer da sam ja oterao prikolicu koja je jelte doshla iz nemachke "nepoznate marke" westfalia , u opshtini napisao izjavu i overio da sam napravio sam prikolicu od elemenata iz uvoza (text dobio usmeno od nekog profana na mashincu koji radi na atestu) doshao sa tim papirom i uplatnicama , oni slikali i dobio atest , sve u svemu nikakva zajebancija ... mei bilo lakshe jer ko da se juri sa shpediterima i slichno i da platim 100-200e uslugu za carinjenje od 50e ...

 

najvishe mi se svidja ovaj cycle-tow ali me brine koliko je to stabilno u krivinama , koliko brzo moze kola da se voze sa bajkom pozadi  .

 

p.s. trenutno motore vuchem u brako prikolici za chije dno sam ushrafio P za prednji tochak za gumu 120 i pozadi dva profila kao vodjica za zadnju gumu 180 ... elem sad sam na more odvukao dva motora koja nemaju takve gume ali letvica ovde letvica tamo i dobijesh sve upakovano dojaja

 

IMG_2939.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

@p0peye

ako nemas garazu, gde ti je motor?

Kako gde?

Pa u garaži.

;D

Samo ne mojoj.

Kod orataka u kući. Sa 3 pit bula u dvorištu. Koji se hrane živim mesom ... ;D

U Novom Sadu, gde živim. (ovo je na račun svih Čvorovića koji su me umalo linčovali kada sam pokrenuo temu http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34855.0) (šta ću. Nisam ni ja daleko poodmak'o od pomenute familije...)

 

...

 

najvishe mi se svidja ovaj cycle-tow ali me brine koliko je to stabilno u krivinama , koliko brzo moze kola da se voze sa bajkom pozadi  ...

 

 

Zavisi koliko su ti jaka kola. A ako još neko sedne na bajk (dok je nakačen) i upali ga, pa udari po gasu - i'će auto ii brže nego bez njega - garant... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Imali neko dimenzije sine i onog prednjeg dela za tocak i od kog materijala i koliko debeo.Hteo bi da preradim moju prikolicu pa da znam mere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Drugari ja se ovim zamlacujem vec par godina. Vozim Subaru Forester, moze da vuce 1000 kg bez kocnice i 1700 sa kocnicom a maximalno opterecenje na kuki je 70 kg SEDAMDESET! Ne mogu ni 125 d.takt da stavim a kamoli GSXR. S tim da, sto se opterecenje vise udaljava od same kuke (kao sto je slucaj sa ovim vucnim uredjajem) povecava se poluga te bi trebalo i tezina da se smanjuje. Posto i ja imam problem sa odlaganjem prikolice, (godisnje platim rentiranje prikolice u vrednosti jedne osrednje) najbolje resenje koje sam nasao je ovo: http://www.motolug.nl/

Pogledajte video i pitajte bakija jel moze da plagira! Atest se dobija lakse nego A kategorija ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma to treba covek sam da napravi. Ako nemoze sam treba sa nekim ko zna da se dogovori. Ne bi smelo da kosta vise od polovine ovoga sto za Motolug traze u Holandiji ili Engleskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Ma to treba covek sam da napravi. Ako nemoze sam treba sa nekim ko zna da se dogovori. Ne bi smelo da kosta vise od polovine ovoga sto za Motolug traze u Holandiji ili Engleskoj.

Razumem zašto si napisao ovo što si napisao, ali mislim da nije lako napraviti prikolicu bez prethodnog iskustva! Ima tu mnogo stvari na koje treba obratiti pažnju, a bez koje kakvih proračuna ne vredi ni počinjati posao! Dakle, nije sve u volji i želji... Ima nešto i u znanju...!

Obaška što će sve to na kraju ići na atest... A, tamo - ako prođe, dobro je..., al' ako ne prođe..., šta onda? Ko će sve to da plati?

 

Ovo pričam jer sam po struci diplomirani mašinski inženjer, pa, su mi neki principi rada i projektovanja prilično poznati!

 

Prikolica koju ovi momci proizvode (iz Holandije i Engleske) je u mnogo čemu izuzetna!!! Laka, zauzima malo prostora (pogotovu kad se sklopi), stabilna, povozna, estetski izvanredna itd... Međutim, ipak mislim da je preskupa! Čak i za zapadne pojmove... Materijal se uglavnom kupuje ''na kilo'' tako da on učestvuje u jako malom procentu. Rad nosi najveću cenu... Međutim, kao što rekoh i pored svega mislim da je preskupa!

 

GALEB iz Čačka ima najbolje prikolice od domaćih proizvođača, koliko sam ja primetio... Međutim, ono što lično mislim nedostatkom (mada ih nisam koristio do sada) je što su u zadnjem delu visoke oko 50 cm i pitanje je da li jedan čovek može da popne samostalno motor na tu prikolicu! Skuter može, ali da li bih ja mogao, na primer, da naguram moju Super Teneru od 240 kg bez ičije pomoći? Vrlo teško...

 

Dakle, bez dobre organizacije i jednog ozbiljnog konstruktora teško je napraviti dobru prikolicu za prevoz motora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja dizem motor u kombi (merc. 310) tako sto ga upalim, ubacim u brzinu i hodam pored njega "vozeci" ga. Sam.

Ma nisam ni mislio da ga sam napravim u radionici nego da angazujem nekog ko pravi prikolice da mi to uradi. Ne samo da "prava" kosta, nego treba i da dodje iz Holandije ili odakle vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ja ĆU -  hteo ne hteo (da se brukam).

Pare nisu problem - para nema.

:(

Kada bude bilo - predložiću.

A do tada:

 

šta ti  - ako praviš - a i ostali proizvođači - mislite - koliko vredi tražiti sa jedne strane i dati sa druge za takvu prikolicu?

U Srbiji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ako bi se isplatilo...

Kome?

Nama - ili njima...?

;D

Vidi, ne razumem se, ne mogu da procenim koliko cevi i ostalog materijala bi tu trebalo, ni koliko radnih sati bi se potrošilo...

Sad - ako možeš da pokažeš tim majstorima sliku i pitaš "koliko bi ovako nešto koštalo" - verovatno bi oni okvirno imali predstavu o ceni.

Naravno - zavisi koliko su "skromni"...

;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako bi se isplatilo meni i drugaru  ;D A i ostalima naravno,vidim ove cene su preterane

 

imam drugara,atestiranog varioca,stvarno dobro radi.  Do sl. ponedeljka cu vam reci neku okvirnu cenu,kad proverim cene materijala,i ako ovaj ima volje da radi  :)

 

To bi mogli uraditi otprilike u tim dimenzijama,ali bi tezina sigurno bila nesto veca  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja