Jump to content

Moto Zajednica

Da se pohvalim i priupitam...

Recommended Posts

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Postao sam vlasnik Honde XL600L (1988). Poveo sam majstor Cakija sa sobom prilikom gledanja motora i on nije našao neke ozbiljnije zamerke. Primetio je da mu je agregat ofarban u crno (inaèe je crvene boje) pa je sumnjao da pušta ulje. Dobro ga je pregledao i ustanovio da su sumnje neosnovane. Gume su mu dobre, kao i lanac i lanèanici. Ima manji, lako rešiv problem sa strujom pa neæe da pali preko anlasera. Koènice dobre.

 

404.jpg

 

Kao što se vidi na slici, nedostaje mu plastika ispod sedišta sa leve strane (desnu ima). Fali mu i plastika stop-svetla. Ruèica kvaèila i koènice su skraæene pa je vrlo nezgodno za baratanje. Posebno je teško pritiskati i držati kvaèilo u uslovima gradske vožnje.

 

404.jpg

 

tZDGc_stopsvetloix2.jpg

 

Pitanja:

1) Kako da nabavim plastiku ispod sedišta? Znam da može plastièar da mi je napravi, ali treba mi uzorak, a ne znam nikog ko poseduje ovaj motor.

2) Gde mogu da nabavim stop-svetlo? Zvao sam Gedžu - nema.

3) Gde mogu da kupim ruèice za koènicu i kvaèilo i koja je okvirna cena istih?

4) Sipao bih mu Motul ulje? Koje? Ne znam koje je korišæeno do sada.

 

Hvala unapred!

 

Preostaje mi da polako upoznajem motor. Svidelo mi se što je upravljiv i što mu je menjaè precizan. Prelazak sa vespe na ovakav motor nije nimalo lak! :D

 

P.S. Ovih dana ga èistim, menjam mu svaki šraf koji je iole zarðao... Sreðujem ga za narednu sezonu! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Svaka cast Domacine! =D> =D> =D> =D>

Za plastiku ne mogu da ti pomognem, za ulje potrazi manual za njega na net, ako imas slabu konekciju javi skinucu ti ja pa cu ti dostaviti, a rucice i svetlo u Louis-u nesto univerzalno sto odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

moje cestitke!!! to su prave masine.

ako ne naletis ni na sta ovde, nadji bosketa preko mine, on po svabiji obidje i koji moto-otpad, meni je doneo nesto polovnih delova...

 

NE RASTURAJ MASINU SAD!!! 19 je stepeni, BRE!!! strpi se jos 5-6 dana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

srecno junace!! sad vidis koliko se pazi i mazi nova masina kad se uzme... a bogami i poslije odredjenog vremena emocije se ne mijenjaju ;)

 

okrad ti je rekao sto da cinis za djelove, a sto se ulja tice ja koristim Motul V300, mada ne znam za tvoju masinu sto bi ti valjalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

1.) Èestitam

2.) Ma .ebe ti se BAŠ za plastiku... :D

4.) Motul 5100 15w50 ako baš mora Motul

3.) Obe ruèice izadju do 20E, probaj kod Kocke ili bilo koga... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto se rucica tice, imas ih u Luisu, pa se dogovori sa Minom oko detalja. Za rucice... Ja bih prvo nabavio service manual i fiches za taj motor, pa probao preko serijskog broja da narucim deo. Ili da ti neko donese/posalje iz Nemacke, ali mislim da moras imati tacan Hondin kod za taj deo. Probaj i preko 3t Racing iz Balosave, meni su rekli da mogu da nabava *svaki* deo za normalne motore. U krajnjoj linij imas i otpade, bila je ovde skoro otvorena ta tema, pa pogledaj tamo za brojeve telefona.

 

BTW, moj Motul 5100 je 10W40?

 

PS Da ne bude zabune, ima ovde jos korektnih dobavljaca robe iz Luisa, izvinjavam se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Bravo! Sada menjan nick u ndaHo i ne koèi pred ležeæim pandurima. Ja imam teoriju o kupovini novog motora, to je kao da poèneš da èitaš neku lepu knjigu. Svako je u svojoj glavi doživi drugaèije, svako u njoj naðe neki deo sebe... Želim ti mnogo bezbednih kilometara i da se "èitate" što èešæe i lepše. Danas kada postajem enduraš, sveèano se zaklinjem da nema èuke koja je prevelika za mene, zaklinjem se da me ni jedna uzbrdica neæe pokolebati i da æe mi cilindar znaèiti kao srce u grudima mojim...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

E, bravo!!! Do jaja motor. Od koga si uzeo motor?

Mislim da sam baš taj provozao letos. Jel mu glavi kvaèilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
E' date=' bravo!!! Do jaja motor. Od koga si uzeo motor?

Mislim da sam baš taj provozao letos. Jel mu glavi kvaèilo?[/quote']

 

Uzeo sam ga od nekog momka iz Batajnice. On dovozi neke delove, gume i automobile iz Italije. Naleteo je na ovaj motor i dovezao ga. Motor je potpuno normalan za vožnju. Nista mu ne glavi. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Rucicu kocnice imam od transalpa izgledaju mi iste,kvacilo mogu da ti narucim 10eura je novo.Plastika je mozda 50-70 eura.Staklo stopa 30-ak.Ulje imam Motoreks za taj motor Formula polusintetika 15-50 filter za ulje 10.Majstor Caki me zna bio je kod mene pozdrav za njega.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
Cestitam i ja

 

Ako ti nije problem da nam kazes kolko si ga platio?

 

Nije problem. Platio sam ga 1000 evra (ocarinjen i oporezovan) + registarcija 150 evra, što znaèi ukupno 1150 evra. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
E' date=' bravo!!! Do jaja motor. Od koga si uzeo motor?

Mislim da sam baš taj provozao letos. Jel mu glavi kvaèilo?[/quote']

 

Uzeo sam ga od nekog momka iz Batajnice. On dovozi neke delove, gume i automobile iz Italije. Naleteo je na ovaj motor i dovezao ga. Motor je potpuno normalan za vožnju. Nista mu ne glavi. :D

 

Letos sam vozio identican motor :shock: :shock: :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja