Jump to content

Moto Zajednica

11 dana kroz Rumuniju

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Upravo na sugestiju dobrih znalaca (quasaar i Joseph) ;) planirao sam da se Transfagarasan "napadne" sa juzne strane. Na prvoj strani ove teme gde se opisuje ruta za deveti dan pise:

 

DN73 pocinje prakticno iz grada Brasova, prelazi se planinski prevoj (cca. 1000m/n.v) na cijem vrhu je cuveni rumunski ski-centar Poiana Brasov, prolazi se kroz cuveni Rasnov i jos cuveniji Bran (za turiste "Drakulin" dvorac) a zavrsava u gradu Campulung koji datira jos iz II veka p.n.e. O samom putu vise detalja na http://www.motoromania.com/index_files/DN73.htm

 

Nakon 134km voznje gore pomenutim putem, stize se na pocetak cuvenog DN7C ili poznatijeg, Transfagarasan puta....Nakon savladjivanja Transfagarasana nastavlja se do 45km udaljenog grada Sibiu koji je zajedno sa Luxembourg-om 2007. godine bio Evropska prestonica kulture. Opciono moguce je da su tu spava u hostelu ili da se produzi na severo-zapad do kampa Poarta Oilor gde bi se zanocilo

 

Takodje tu je data i mapa ove deonice. Zuta linija je planirana ruta. Na mapi je oznacen "Transfagarasan Start" i Transfagarasan cilj"

 

H1hS4_touraroundofromania10da.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Slicno je bilo i sledece godine... Mi smo sa prevoja sisli 02. septembra po prelepom vremenu a 4-og su vec spasilacke sluzbe skidale ljude koji su ostali gore zaglavljeni. Bilo jec skoro 2 metra snega 4-og ujutro

 

Tako da gadjajte juli i avgust

 

Ako sve bude po planu na put bismo krenuli 05. Jula a Transfagarasan je planiran za 9. dan. To bi znacilo da bismo gore bili negde 13. Jula. Jedino ako taj baksuzan broj ne izazove snezne padavine gore tog dana ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Pratim temu od pocetka. Htedoh samo da se prijavim da sam zainteresovan. Najverovatnije se pridruzujem ovoj ekspediciji sa suvozacicom. Neke stvari su legle na svoje mesto i verujem da cu imati dovoljno sredstava za put ...mada, ima jos do jula. Budzet ce biti skroman, ali ako se kampuje i hrani u licnoj reziji, verujem da tura ne mora mnogo da kosta. Naravno, vodim se listom troskova sa pocetka teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

tek malo da podsestim.....okviran datum početka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nego Koco jedan predlog: mozda da se otvori jedan racun na koji bi uplacivali do polaska po 100-200 jura..Time bi se lakse podneo finansiski udarac pri startovanju a i zasigurno osigurao polazak jer si vec dao pare..Tura bi bila sigurna pa i sa odustajanjima- svakom lova na polasku ili neka supersegamega kartica..

Kao starom bankaru to sigurno nije problem jeli a o poverenju ne treba zboriti.I sa 5 motora je dobar trip a 10-15 tesko ali bilo bi lepo.Ja znam da hocu ali dali cu moci..ne znas ni sutra  sta ce biti a kamoli za tamo neki mesec..Zato dobar plan i kalkulacija pa mozda i odemo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Nego Koco jedan predlog: mozda da se otvori jedan racun na koji bi uplacivali do polaska po 100-200 jura..Time bi se lakse podneo finansiski udarac pri startovanju a i zasigurno osigurao polazak jer si vec dao pare..Tura bi bila sigurna pa i sa odustajanjima- svakom lova na polasku ili neka supersegamega kartica..

Kao starom bankaru to sigurno nije problem jeli a o poverenju ne treba zboriti.I sa 5 motora je dobar trip a 10-15 tesko ali bilo bi lepo.Ja znam da hocu ali dali cu moci..ne znas ni sutra  sta ce biti a kamoli za tamo neki mesec..Zato dobar plan i kalkulacija pa mozda i odemo..

 

Ti si izgleda ko ja. Nisam potrosio samo one pare koje mi nisu bile na dohvat ruke ;D Eto, vozeci motore ponovo se ucimo stednji...bar neki od nas koji to nikada nisu znali da rade.  ;) Za sada, kasica-prasica pa kad dodje vreme polaska razbijes je i ono sto je unutra to ti je.  8).

 

Inace, jos jednom...glavna kinta je potrebna za gorivo. Naravno, potrebno je imati i rezervu za ne daj Boze, ali to moze da bude i u vidu neiskoriscenog limita na kreditnoj kartici ili dozvoljenog minusa na debitnoj, za svaki slucaj. A sve ostalo (hrana, spavanje) ne mora da bude tako skupo. Spavamo u satorima, jedemo ono i onoliko koliko i kod kuce, pijemo pica (vodu, pivo, sokove) iz prodavnica...restoran, kafic - onoliko koliko i kad si kod kuce. Rumunija u pogledu osnovnih prehrambenih namirnica nije nista skuplja ako nije i jeftinija. Npr. u svim vecim mestima imaju razlicite fast-food restorane. Pohovana piletina, riba, giros kojeg oni zovu saorma... sve u svemu obilan obrok sa pomfritom i salatom moze da izadje negde oko 2,5 do 3 evra.

 

Dakle, sracunaj koliko pojedes i popijes za jedanast dana dok si u Beogradu, ponesi toliko i ja mislim da ce biti dovoljno.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Heheh, upravo ta reportaza je bila prelomna kod mene. Jednostavno, to se mora obici. :) Ima jos snimaka Transfagarasana sa raznih moto tura, ali su prilicno neinteresantni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ja sam prelomio odavno da cu ici ali mi je problem sto odmor mogu da uzmem samo pocetkom juna a u tom periodu vremenski uslovi nisu bas naj povoljniji... al probacu pa dokle stignem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Malo da osvezimo...blizi se datum ;)

 

Kapetan Kocho, ocemo li neki preliminarni spisak.. cisto da vidimo kako stvari stoje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Rodom i srcem u Brčkom-BiH, a na privremenom radu u Zagrebu-CRO

Jaoooo bolan raja...sa ovakvim planom bi i slepac mogao da hoda.  :o

Alal vera svima koji sudeluju u razmjeni informacija, saveta...

 

Ovo je samo moje VELIKO hvala na odličnom predputopisu, tek sam sada naleteo na post, a pošto sam proveo u maju dva weeekenda u Srbiji i ukonto se sa rajom (Čačak+Kotlina) moram samo da se upišem za sledeću godinu (2011.) da odvezem ovu turu, a i poziv svim ostalim koji su kasnije uleteli i nemaju vremena da sve skombinuju...ja sam u onoj grupi koja spava u šatoru i fata zečeve po šumi  ;).

 

Uz Božju pomoć, braćo i sestre, da odete i da se vratite, ali i da opišete (osim slidža kontam da ništa ne fali  ;D)...

+PAX

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Koca je jedan od redara na reliju... puno posla i nema se vremena za internet.

 

Sacekajte da se reli zavrsi pa ce se Koca javiti sa informacijama

 

**********

ako se ne varam fibra je pisao u vezi nekih troskova, ishrane u svojoj reziji itd. Hranu ne racunajte kao neki trosak t.j. razlika u ishrani o svom trosku vs krkanje u nekoj drumskoj kafani/restoranu je nikakva ili minimalna. Mi smo u RO cesto boooogato jeli za 5-6 eura po glavi (ukljucujuci tu i pivo i kafu. Naravno nije rec o restoranima u centru grada, vec o kafanama/restoranima (kafana nije negativan kontekst, naprotiv...) van gradova, izmedju gradova,... Taj deo puta zaista nije trosak. Fina basta, hladovina, dobro drustvo, corbica, glavno jelo, pice, kafa... 600dindzi

 

gorivo je takodje standardno... cak i da se desi da trenutni odnos prevagne da je u RO skuplji, potrosnja ce biti manja pa cete opet biti u plusu ili na istom kao ovde

 

smestaj 7-15 eura za vise nego pristojnu varijantu, sobe, hostela,...

 

sve u svemu ono gde mozete potrositi vise novca nego kod kuce je pice u kaficima, ali i to zavisi od toga gde ste seli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

E pa momci evo me konacno na ovoj mojoj temi.

 

Quasaar je vec pomenuo da sam predhodnih dana, pored redovnih radnih obaveza trosio i neko vreme na pripremu a potom i na ucesce u reliju. Neposredno pre toga je pala neplanirana, petodnevna voznja do i po Sloveniji...a najvaznija stvar koja me je sprecavala da se ranije oglasim jeste razvoj situacije na poslovnom i privatnom planu.

 

A razvoj situacije na zalost nije dobar :(

 

O poslovnim problemima necu da vas davim jer svi vec znate koji su: niko zivi nista ne placa. >:( Saldo nije onaj koji je trebalo da bude.

 

Privatno: cerka koja je na studijama upravo u Brasovu u Rumuniji dobila je takav raspored ispita da joj poslednji ispit pada 08. jula. Nakon toga treba da isprazni sobu u domu i da se vrati u Beograd. To znaci da ja moram tog 08. jula biti u Brasovu ali, na zalost, ne motorom vec s kolima kako bih poterao sav taj njen prtljag.

 

Dakle plan/nadanja da cu naplatiti ono sto mi duguju i da ce cera doci nazad do kraja juna nije se ispunio.

 

Ja u ovom trenutku ne bih licitirao sa drugim terminom. Kad budem bio spreman objavicu...sto ranije koliko mogu. Kome se potrefi da odgovara - idemo. Ostali sve imaju. Sto od mojih planova sto od saveta i preporuka onih koji su davali svoje komentare....moze se napraviti solo ili grupna voznja onda kada to vama odgovara.

 

Samo ne zaboravite da objavite kako je bilo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Da se ne bih ponavljao evo link na drugu temu gde sam postovao, nadam se, korisnu informaciju za sve one koji planiraju voznju po Transilvaniji.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=57116.msg872761#msg872761

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja