Jump to content

Moto Zajednica

11 dana kroz Rumuniju

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

i ja bi se pridružio , samo trebam orientacijski datum--najbolje je u juliju... lp milan iz slovenije

 

Gazda od temu ;), 'ajde vidis da nas ima dovoljno:

 

daj neki orijentacioni datum (jun ne moze zbog relija, a ni jul, jer se sprema puno voznji u istom). Znaci, avgust 2010?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

....još da ubedim ženu da se odrekne Sicilije sledeće godine i da se preorijentiše na Rumunješće...eh :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

OK, OK tu sam. :) Malo sam bio sluzbeno odsutan - svinjokolj poceo pa znate kako je ;) ;D

 

Dakle, dosli smo do kljucnog pitanja: Termin  :-\

 

Upravo zavrsih citanje motorkovog putopisa http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=44213.0 i definitivno je zakljucak da je idealno vreme za polazak na Karpate negde izmedju 10. Jula i recimo 01. avgusta. To pod uslovom da je kriterijum za izbor datuma polaska iskljucivo: vedro nebo i suvi putevi  :) Pri tome, kada su Karpati u pitanju ni to nije garancija da kisna odela nece biti koriscena. :)

 

E sad, ja u ovom trenutku ne znam raspored planiranih BJB voznji ali kao sto rece severian Jul ce verovatno biti interesantan i za ove nase "lokalne" akcije pa tako nekako ispada da je sada jos uvek rano odredjivati datum polaska dok ne vidimo i taj kalendar.

 

S druge strane gledano, posto ce ovo putovanje mnogima predstavljati znacajan novcani izdatak (meni npr. jer finansiram i svoje i troskove Juniora) moguce da cemo zbog toga morati da zrtvujemo nesto od tih "julskih" voznji pa tako onda mozda ostaje u igri i jul mesec. :-\

 

U svakom slucaju, moja razmisljanja idu ka tome da se negde pocetkom maja meseca pocne praviti prvi konkretan spisak ucesnika ovog putovanja koji realno ocekuju da bi mogli krenuti na ovo putovanje u tom periodu (10. jul - 01. avgust i sl) pa da onda vidimo kako cemo.

 

Dakle, kada je u pitanju datum polaska za sada je meni jedini orijentir - sto lepse vreme za put, prosto da klimatski uslovi koji vladaju na Karpatima ne bi kvarili citav taj dozivljaj koji ocekujemo tamo. Poslovne, porodicne i druge obaveze gledao bih da podredim tome, no kao i svi vi i ja nisam u stanju da potpisem danas sta ce biti sutra.

 

Nego da ja vas pitam nesto drugo:

 

Ako sam dobro izbrojao, u ovoj temi, manje vise eskplicitno su se izjasnili da bi isli na ovu/ovakvu turu jedno 20-tak vas. Tu smo jos moj junior i ja kao i jos par ljudi koji se nisu oglasavali pa smo vec na cifri od oko 25 ako ne i 30 motora. Naravno, duga je zima...neki ce odustati tokom nje a neki mozda i pred sam polazak a moguce da ce se jos neko javiti da bi isao.

 

U svakom slucaju mozda je ovo pravi trenutak da se prodiskutuje i na temu broja motora u grupi ili grupama, posto sudeci po broju zainteresovanih, sve ukazuje na to da ce se mozda morati formirati vise manjih grupa motora koje bi se kretale nezavisno jedna od druge i eventualno sastajale na odredjenim, unapred dogovorenim tackama (kampovima).

 

Licno, mislim da cak i ako se u ovolikom broju svi uklopimo u isti termin polaska, grupe motora koji bi se nezavisno od ostalih grupa kretali ne bi trebalo da budu vece od 4-6 motora.

 

Nerealno je ocekivati da veci broj motora od toga kompaktno vozi 11-12 dana, 3000 km, a da pri tome ispuni plan u smislu satnice, odmora, obilazaka, fotkanja itd.

 

Ili mozda gresim ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

....još da ubedim ženu da se odrekne Sicilije sledeće godine i da se preorijentiše na Rumunješće...eh :D

 

hmmm ::) a mozda da je ne ubedjujes da se odrice Sicilije. posaljes nju na Siciliju a ti sa nama na Rumunjesce ;)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Mislim da cifra od dvadesetak motora nije realna.

 

          1. Za jednodnevne voznje koje se organizuju ovde dosta ljudi odustane u zadnji cas zato sto su spreceni obavezama. Kad se uzme u obzir da je ovo celih 11 dana verovatnoca da nekom izkrsnu obaveze je mnogo veca nego kod jednodnevnih voznji. Plus sto ce neko odmah znati da ne moze u tom terminu cim se dogovorimo za datum.

 

          2. Najveci problem od svega su finansije. Koliko god Rumunija bila atraktivna iz finansijskog razloga (nije skupa) ipak je dosta para potrebno za nase uslove. Na cifru koja nam je neophodna moramo racunati i na xxx eura vise cisto da se nadje za ne daj Boze. Svako ko racuna da ce mu biti potrebno samo 600+- eura taj nije ozbiljan kandidat za ovu turu. Na ovo treba dodati i pripremu za put. Ja  nemam jos bocne kofere bez kojih je nemoguce krenuti. Verovatno vecini fali jos po koji komad opreme.

          Motor treba srediti skroz pre puta. Cak i sitnice koje ne bi resavali da ne idemo na put. Moja finansijska konstrukcija je bila isplanirana skroz i bio sam 100% siguran da idem. U medjuvremenu mi je iskrslo nesto pa sam sad siguran samo 80%. A jul je daleko.

 

Po meni je realno da na put krene od 5-8 motora ( nadam se racunajuci i mene :) ). Kao sto rekoh jul je daleko i ima vremena da se skupe novci.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ovogodišnja tura preko osam zemalja (BiH, Crna Gora, Albanija,Grčka,Makedonija,Bugarska,Rumunija,Srbija i nazad u Sloveniju) sa pređenih 5800 kilometara koštala me 1500 eura za dve osobe.....tura je trajala tri sedmice i samo 8 dana smo spavali u šatoru...sve ostalo su bili moteli, apartmani, sobe,itd.....može se putovati jeftino ili skupo...sve zavisi od veličine komfora...i nijednom nismo kuvali več jeli vani po kafanama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Kocho, mislim da ce na kraju ostati 10-ak motora (+- 2-3).

 

Takodje, milsim da su realne 2 grupe - jedna koja bi spavala i pod satorima i druga koja ne bi (vec bi trazila uvek smastaj pod krovom). Ja, racimo, mogu u obe grupe, ali ako bude zena isla sa mnom... ;)

 

U ovom trenutku ne treba se time opterecivati. Dovoljno je okvirno fiksirati termin. Ruta je i vise nego nacelno fiksirana.

 

Kalendar bjb ce biti najkasnije objavljen pocetkom 2010. ( a verovatno u toku decembra), kako stvari stoje. realno je posle toga i u odnosu na to, onda defitivno fisirati termin, za koji nece biti pomeranja. Svi interesenti morali bi sami da se usklade...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja cu ici kad ne budem sve ovo morao da radim, tj. kad budem mogao da prodjem granicu samo sa pasosem.

 

Eto i Lalajko ce sa nama :)

 

Citam neki putopis na netu pa naidjoh na ove slike. Rumunska brdasca:

 

post-5534-12879059398456_thumb.jpg

post-5534-12879059398909_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja bih jako voleo da u dobrom drustvu napravim krug od 3-4000km po Rumuniji, ali nisam siguran da ce to moci da se ostvari sledece sezone. Zacrtao sam sebi malo zapadne Evrope i Alpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

I ja sam zainteresiran za Rumunjsku s time da mi je to moguče u vremenu od 19.05.2010. do30.05.2010 ili od 03.06.2010 do13.06.2010. jer od o1. do 03. 06. moram biti na Vlasinskom jezeru i to pod obavezno. Znači ili prije ili poslije tih termina mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Ajd da i formalno predjemo u Novu 2010-tu sezonu za par dana pa cemo intezivirati dogovore i pripreme za ovo putovanje. U medjuvremenu dogodilo se i to da nam vize vise nisu potrebne pa u toliko lakse za sve nas iz Srbije, Crne Gore i Makedonije.

 

Tokom januara i februara nameravam da posvetim vreme identifikaciji i lociranju konkretnih objekata/lokaliteta koji su vredni posete a nalaze se na vec skiciranoj ruti ili dovoljno blizu da se ruta moze korigovati. Pokusacu da napravim listu i da ih upisem u mapu kao POI.

 

Jedna od ideja mi je da na planiranoj ruti identifikujem moto-klubove, bajkerske kafice i sl. i da eventualno pre polaska stupim u kontakt sa nekima od njih kako bismo iskoristili ovo putovanje da upoznamo sto vise lokalnih bajkera i razmenimo iskustva o zajednickoj nam ljubavi prema motorima i putovanjima.

 

Mislim da bi bilo realno da najkasnije do kraja marta definisemo i tacan termin polaska na ovo putovanje. Sada imamo objavljen i Raspored organizovanih BJB voznji za 2010. godinu http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=46058.0 pa cemo i to imati u vidu prilikom odabira datuma za ovo putovanje.

 

U svakom slucaju, mislite o tome ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Samo jedno pitanje/konstatacija u vezi viza. Naime, koliko sam cuo, za Rumuniju i Bugarsku su jos uvek potrebne vize jer one nisu deo sengenskog sporazuma.  :D

 

Ako neko ima vise informacija o ovoj temi neka kaze ili da proveravamo preko ambasade... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Samo jedno pitanje/konstatacija u vezi viza. Naime, koliko sam cuo, za Rumuniju i Bugarsku su jos uvek potrebne vize jer one nisu deo sengenskog sporazuma.  :D

 

Ako neko ima vise informacija o ovoj temi neka kaze ili da proveravamo preko ambasade... ;)

 

Koliko sam ja shvatio - ne trebaju od 19.12. ni za Rumuniju, Bugarsku, Kipar i (mislim) Island, iako nisu u Sengenu.

 

Od 1.1. nece trebati ni za Izrael.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Viza za Rumuniju:

 

Od 19.12.2009. državljanima Srbije nije potrebna viza za ulazak u Rumuniju.

 

Bezvizni režim odnosi se isključivo na biometrijske pasoše Republike Srbije! Nosioci plavih SRJ pasoša, pre ulaska u Rumuniju, moraju pribaviti odgovarajuću vizu u DKP-u Rumunije!

 

06. Januara 2010 putujem sa porodicom u Brasov pa cu i imati prilike i licno da se uverim u ovo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Deder da se zapljunem u temu... bože zdravlja i malo para možda vam se i pridružim...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Kikinda

Moze li bar okviran datum. Planiram jos neke voznje, stoga mi je datum neophodan. Ove godine planram da guram kilometrazu na mom bajku, zardjace ako ga ne vozim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Evo vratio sam se upravo iz Rumunije. Krenuo sam (autom) 06. januara, preko Vrsca potom Temisvar - Arad - Deva - Sebes - Sibiu - Brasov i juce se vratio istim putem. Dakle, E68 (detaljnije: http://www.motoromania.com/index_files/E68.htm ).

 

Na granici vizna liberalizacija funkcionise savrseno. Rumuni su samo pogledali (ocitali) crvene pasose i pozeleli nam srecan put. A inace sam put je savrsen. Ova kompletna deonica je obnovljena, signalizacija savrsena i jedino sto donekle moze da smeta je visok intezitet saobracaja s obzirom da ova ruta spaja Transilvaniju i potom krajnji sever Rumunije sa Madjarskom a preko nje i sa zapadnom Evropom.

 

Bez obzira na gustinu, saobracaj tece nesmetano. Opste ogranicenje na putu je 90km/h ali svi uglavnom voze 100-110km/h. Postoje pravci na kojima sam, prateci "lokalce" komotno vozio i 120-130km/h. Skoro na svakom vecem usponu uradjene su "spore" trake na koje se kamioni i sporija vozila sklanjaju tako da je preticanje dozvoljeno i bezbedno. U naseljenim mestima ogranicenje je 50km/h i uglavnom se prolazi sa max. 60km/h.

 

Prakticno, od Beograda do Brasova (680 km) nije me nigde zaustavila policija. Doduse, video sam uz put na par mesta radarsku kontrolu i par vozila koje su zaustavili ali sudeci po jednoj plavoj skodi superB koja me je pretekla na punoj liniji (doduse na pravcu) rekao bih da su im mete bili oni koji bas preteruju.

 

Brinuo sam samo sto sam Rumuniju usao bez oznake SRB na automobilu ali se kasnije ispostavilo da to niko ne kontrolise nego da sam nacinio sasvim drugi prekrsaj, donekle ozbiljniji. U povratku (istim putem) negde pred Aradom zaustavio me je saobracajac na kontrolnom punktu. Pored puta je oznacena policijska kucica. Kad je video da sam stranac odmah je pored vozacke i saobracajne zatrazio i zeleni karton.

 

A onda pitanje iznenadjenja: Gde vam je vinjeta? Do tada je nas razgovor tekao na rumunskom (znam par osnovnih fraza), ali to za vinjetu me je zbunilo jer uopste nisam imao informaciju da vinjete postoje u RO. Da bismo razjasnili stvar policajac me je pitao da li govorim francuski, spanski, italijanski ili engleski :-[ Posto sam naravno izabrao engleski, vrlo tecno mi je na tom jeziku objasnio da za sve puteve sa oznakom E (Europe) strana vozila u Rumuniji moraju imati vazecu vinjetu zalepljenu na prednjem staklu.

 

Ja sam mu objasnio da tu informaciju nisam imao pre polaska, da sam pre dva dana usao u RO i prosao upravo ovim putem i da me niko nije kontrolisao i upitah ga moram li da platim kaznu ili mogu da stvar ispravim samo tako sto cu odmah kupiti istu. On se samo ljubazno nasmejao, vratio mi dokumenta i uputio me da na prvoj PETROLROM benziskoj pumpi kupim vinjetu.

 

Tako je bilo. Vinjete se prodaju na 7 dana, 30 dana i godinu dana. Ova na 7 dana kosta oko 5 EUR ali ja sam odmah kupio za 12 meseci jer planiram cesce da ulazim automobilom ove godine a za godinu dana vinjeta kosta 25EUR. Ispostavilo se da je taj dogadaj bio od koristi jer na samoj granici, jedno stotinak metara pre carine postoji takodje policijski punkt. Tu me je ponovo zaustavila saobracajna policija (bilo je negde oko 1 sat posle ponoci). Zatrazili su mi samo pasose, pogledali ih a onda su lampom osvetleli mesto gde je vinjeta, utvrdili da je vazeca i pozeleli mi srecan put kuci.

 

Inace, ono sto je za nas bitno - vinjeta nije potrebna za motorcikle. Pitao sam lika na pumpi koji mi je prodao vinjetu i on kaze da postoje dva osnovna tipa vinjeti: AUTO-Turizam i naravno za kaminone i autobuse. Da bi me uverio pokazao mi je listu sa cenovnikom u kojem stvarno nisam video da postoji neki tip vinjete za motorcikle.

 

No, to cemo vec svakako proveriti jos jednom pre polaska. I ako je plan da se ovo putovanje realizuje tako sto bi se koristili nacionalni putevi (oznaka im je DN - Drum Nacional) nije iskljuceno da cemo negde morati da zakacimo i neku od evropskih magistrala.

 

Inace, gorivo je naravno jeftinije nego kod nas. Euro Dizel sam placao na OMV 4,03 lei (1EUR = 4,16EUR) dakle negde oko 95-96 dinara litar. Slicna razlika u ceni je i kod bezolovnog tako da se vise isplati voziti motor ovog leta po Rumuniji nego po Srbiji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ne moras nista proveravati... za motore ne treba vinjeta, ali SRB oznaku bolje staviti. Meni su jednom na granici kontrolisali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ne moras nista proveravati... za motore ne treba vinjeta, ali SRB oznaku bolje staviti. Meni su jednom na granici kontrolisali

istina....isto je u Bugarskoj....za motore nema vinjeta.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

vinjeta za motor ne postoji ni u Rumunjskoj ni u Bugarskoj.....za automobile je obavezna u obe zemlje....

a oznaku države je potrebno imati i na motoru i na autu, ako ta oznaka nije več na tablicama....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja