Jump to content

Moto Zajednica

11 dana kroz Rumuniju

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

dobro se zna ili se još ne zna vrjeme polaska?

 

OK - ajde onda da malo licitiramo datume: Klimatski uslovi na Karpatima definitivno nas usmeravaju na JUL

 

A ovo je plan BJB voznji u Julu

 

03-04. BJB susret: Mackov kamen

17-18. Enduro voznja: Kucajske planine

23-25. BJB Vikend voznja: Vlasinsko jezero (Beograd-Borsko jezero-Knjazevac-Pirot-Babusnica-Vlasinsko jezero. Povratak preko Leskovca i Krusevca, moguca poseta Djavoljoj varosi. Obratiti paznju: ovo je trodnevna voznja!!)

 

Meni se odmah namece ideja o terminu izmedju Mackovog kamena i Kucajskih planina a to bi onda bilo npr. 5.-15. Jul.

 

Znaci, overi se Mackov Kamen na jedan dan tog 3. jula (blizu je Beograda), 4. jula odmor i poslednje ppripreme za put, 5. jula polazak - 15. jula povratak, 16. jula odmor, pranje motora....i onda 17. jula ojhaaa .............na Kucajske planine  ;D

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Ti bas nista da ne propustis ;D ;D ;D

 

e pa u prosloj sam propustio i vise nego sto treba pa rekoh da nadoknadim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Znaci, overi se Mackov Kamen na jedan dan tog 3. jula (blizu je Beograda), 4. jula odmor i poslednje ppripreme za put, 5. jula polazak - 15. jula povratak, 16. jula odmor, pranje motora....i onda 17. jula ojhaaa .............na Kucajske planine  ;D

 

;)

 

Meni se svidja kako razmisljas :D :D :D

 

Predlog zaista nije los...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

i pobednički datum je?.....meni odgovara bilo koji datum.....možda bi bilo dobro definisati datum zbog plana godišnjeg odmora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

i pobednički datum je?.....meni odgovara bilo koji datum.....možda bi bilo dobro definisati datum zbog plana godišnjeg odmora....

I meni je sve jedno kada se ide!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Pazljivo pratim ovu temu, jer sam veoma zainteresovan za ovaj put. Zestoko je krenula prepiska, pa onda kao da je splasnulo odusevljenje. Ja sam odlucio voziti ove godine po Karpatima u grupi (sto je lepse) ili sam. Bilo bi dobro da inicijator ove teme da konkretan predlog polaska, kako bi se oko toga event. oformila neka grupa. Meni manj-vise odgovara bilo koji termin, osim oko dana 2. ture po Srbiji. Kod odredjivanja vremena ture po Rumuniji bi vise trebalo voditi racuna o tamosnjim klimatskim uslovima (kisni periodi, niske temperature i sl.), nego o nasim kratkim vikend turama. Smatram da je nerelano ocekivati da ce neko ici sa ture na turu. Za to treba i vremena i novaca.

Molim Kochu da napise karakteristicne tacke, repere, na karti planirane ture koju objavio 07.09.2009. na ovim stranicama. Voleo bih da ih oznacim na putnoj karti i unesem u moj GPS. Map Source File koji je objavio nikako ne uspevam ucitati Google Earth.

Ja licno sam vise orijentisan na Transilvaniju, pa cu rado primiti sugestije za marsrute od onih koji bolje poznaju Rumuniju. To za slucaj da od ovog grupnog putovanja ne bude nista i da sam krenem potraziti Drakulu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Molim Kochu da napise karakteristicne tacke, repere, na karti planirane ture koju objavio 07.09.2009. na ovim stranicama. Voleo bih da ih oznacim na putnoj karti i unesem u moj GPS. Map Source File koji je objavio nikako ne uspevam ucitati Google Earth.

 

;D moz' me ubiti al preciznije da opisem rutu nego sto sam to vec uradio ja ne znam. evo na primer da ti citiram sta sam napisao za sestu etapu (dan):

 

Nakon dva-tri dana odmora na moru, krece se putem E60 na sever i magistralom vozi 22km, a potom izlazi na lokalni put DJ222 i dalje DJ225 koji prolazi kroz prirodni rezervat. Na 66.-tom km je rimski lokalitet Pantelimon. Na 96.-tom km kod grada Harsova, koji se nalazi na samoj obali Dunava izlazi se na magistralni put E60. Kao sto je to slucaj duz celog toka Dunava i u ovom gradicu od 11000 stanovnika postoji rimski arheoloski lokalitet Cetatea Romana Carsium (Carsium je rimski naziv za Harsova jos od kada su ga i osnovali). Dalje se iz Harsova nastavlja magistralnim putem E60, 25 kilometara do izlaska na lokalni put DJ213 i potom DJ212 koji vodi pravo na sever duz reke Dunarea koja je jedna od pritoka Dunava. Na 204.-tom km stize se u Braila, 10-ti grad po velicini u Rumuniji sa 212.000 stanovnika, koji se nalazi na samoj obali reke Dunarea i na granici sa Moldova. U blizini grada se nalazi i jezero Brates koje predstavlja prirodni rezervat, na cijoj obali je i uredjen camping prostor u kojem je planiran odmor (opciono i spavanje). U drugoj varijanti, voznja se nastavlja na sever, duz granice sa Moldova, i putem DJ248 nakon jos 218km stize se u grad Iasi na samoj granici sa Moldova gde je spavanje u hostelu MG House.

Prva varijanta: 240km i 5,38h po Garminu (na odredistu negde oko 15h) - kampovanje na jezeru.

Druga varijanta: 450km i 10,17h po Garminu (na odredistu negde oko 20h).- spavanje u hostelu.

 

Znaci, procitaj jos jednom od pocetka dan po dan. Imas u tekstu zvanicne oznake puteva onako kako se oni u Rumuniji i u svakoj auto-karti i GPS mapama zvanicno zovu. Imas u tekstu nazive gradova i sela. Imas tacne nazive kampova i hostela u kojima je planirano ili moguce nocenje. Imas na vise mesta url na wikipedia i referentne sajtove.

 

Ako bas negde zapne posalji mi pp pa da vidimo gde skripi.

 

Edit:

 

A sad sam naknadno video da ti pominjes mapu od 07.09.2009. pa zato nesporazum. To je samo gruba slika onoga sto je planirano. Detalje o svakoj deonici imas na prvoj strani ove teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Zahvaljujuci fajlu (.kml) koji mi je poslao Oroku, uneo sam rutu u Google i detaljno proucio plan puta. Veoma mi se svidja i odgovara mi, da ne kazem da sam odusevljen! Dolazim sigurno, ako tura pocne krajem juna ili pocetkom jula, a moze i u drugoj polovini augusta, pa ovo mozes smatrati i prijavom. Vise mi se svidja spavati pod cvrstim krovom, ali ako se mora mogu i pod satorom. Mrzi me svaki dan podizati i raspremati sator.U mobtelu Nokia N79 imam instaliran Garmin Mobile XT 2008. Da li u objavljenom  MapSource fileu ima unesena ruta tako da se moze preneti i navigator kao moj? Priznajem da bas nisam strucnjak za to. Unapred hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Pokusacu da kroz odgovore na tvoja pitanja dam nesto vise objasnjenja i ostalima koji su zainteresovani pa te molim da ne svhatis ovo kao obracanje tebi.

 

Zahvaljujuci fajlu (.kml) koji mi je poslao Oroku, uneo sam rutu u Google i detaljno proucio plan puta. Veoma mi se svidja i odgovara mi, da ne kazem da sam odusevljen! Dolazim sigurno, ako tura pocne krajem juna ili pocetkom jula, a moze i u drugoj polovini augusta, pa ovo mozes smatrati i prijavom.

 

OK prijava je prihvacena :)

 

Za sada ja "gadjam" 05. - 15. Jul. Trebalo bi da vremenske prilike u tom periodu budu zadovoljavajuce i na Karpatima. Taj termin se najmanje preklapa sa planiranim BJB voznjama. Sezona je godisnjih odmora. Naravno da svako moze da se organizuje medjusobno i na drugi nacin odnosno u drugom terminu. Ja licno jos uvek ne mogu u ovom trenutku da apsolutno garantujem da cu bas u tom terminu moci da vozim ovu turu. Jednostavno pred nama su jos 4 meseca i svasta moze u medjuvremenu da iskrsne pa da budem primoran da menjam termin. Trudim se da sve prepreke eliminisem ali realno je da se definitivna odluka o tome moze doneti tek mesec i po do dva meseca pre polaska. Zato vas molim da mi niko ne zameri zbog toga jer nemam nameru da sebi a i drugima planiranje ovog putovanja ucinim stresnim. Znaci, opusteno i neobavezno pa ako se kockice sloze onda ce to biti svima zadovoljstvo.

 

Vise mi se svidja spavati pod cvrstim krovom, ali ako se mora mogu i pod satorom. Mrzi me svaki dan podizati i raspremati sator.

 

I ovo pitanje odnosno komentar je na mestu. Vecina nas ima dosta iskustva u grupnim ili da kazem zajednickim voznjama. Svi smo svesni da razliciti faktori mogu uticati da neko putovanje bude vise ili manje uspesno u smislu stepena zadovoljstva i uzivanja ucesnika. Ajmo redom da navedemo nekoliko glavnih faktora:

 

tipovi motora i shodno tome puteva kojima se putuje: ja vozim enduro motor i preferiram lokalne i regionalne puteve (ne magistrale i auto-puteve). Takvi putevi mogu biti loseg kvaliteta i onima sa R-ovim a mozda i sa cruiser-ima to moze predstavljati problem. Sklon sam i da zadjem u blagi off-road ako treba doci do nekog lepog vidikovca, manastira, jezera i sl.

 

tempo voznje odnosno krstareca brzina: neko voli da deonicu predje u komadu sa sto manje stajanki. ja volim da se, u granicama raspolozivog vremena, cesce zaustavljam gde god vidim zanimljive ljude, mesta i sl. (neko je nepusac a ja sam pusac). neko voli da na pravcima oplete po gasu - ja ni na pravcima ne prelazim 100 - 110h a realno najvise uzivam na 90km/h. neko voli da pegla krivine a ja volim da nezno plesem po istima...

 

budzet za putovanje - pojednostavljeno stvari stoje ovako: neko ima veci a neko manji budzet. onaj ko ima veci budzet lako moze da ga smanji i prilagodi se onome ko ima manji budzet (naravno ukoliko to zeli i ukoliko mu to ne kvari zadovoljstvo putovanja). onaj ko ima manji budzet na zalost ne moze da se prilagodi onome ko ima veci budzet. zato smatrajte da ja imam minimalan budzet za ovo putovanje i da cu licno jesti, piti, spavati, provoditi se shodno takvom minimalnom budzetu - sto naravno ne iskljucuje spavanje (i obedovanje) pod cvrstim krovom ali iskljucuje definitivno tri i vise zvezdica i sl. pri tome godinama nisam kampovao a moj sin prakticno samo jednom pa bismo rado na ovom putovanju dali prednost prirodi i satoru nego gradu i hotelu.

 

itd.

 

U mobtelu Nokia N79 imam instaliran Garmin Mobile XT 2008. Da li u objavljenom  MapSource fileu ima unesena ruta tako da se moze preneti i navigator kao moj? Priznajem da bas nisam strucnjak za to. Unapred hvala na pomoci.

 

Mislim da ce ti na ovo pitanje bolje odgovoriti neko ko je iskusniji sa Garmin-ovim uredjajima. Ako treba neki drugi format fajla tu sam da posaljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Tek sad sam video ovaj plan i mogu reci da je fenomenalan...

Ja za ovu sezonu definitivno planiram neki deo istocne Evrope.

Mislio sam da osvojim Visoke Tatre ali me je ovaj vas plan opasno pokolebao...mozda padnu Karpati.

Put je stvarno detaljno odradjen i skoro da i ne treba gps kako je detaljno opisan.

Opasno se razmisljammmmmmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Pratim razvoj dogovaranja! Vrlo zainteresovan za put, a najvise zato sto je vec neko pametniji od mene sve lepo organizovao i stavio na kartu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Od Sibiu-a imas nekih 40 km do skretanja za Transfagarasan i ako je to neki pocetak, onda je neki kraj grad Curtea de Arghes.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C5%9Fan

Interesantan citat sa Wikipedije:

In September 2009 the cast and crew of the British television show Top Gear were seen filming along the road.[2] The segment appeared in first episode of Series 14, which first aired November 15, 2009. Host Jeremy Clarkson claimed they had made a mistake in naming the Stelvio Pass as the best road in the world and instead Transfăgărăşan should have this title.

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

U svakom slucaju da se smrznes  ;D

 

http://www.motoromania.com/index_files/DN7C.htm

 

sta kaze Amer sa gore navedenog linka:

 

If you find yourself in Romania between June and September, this road is an absolute must. It will provide you with an amazing and unforgettable experience. And for the U.S. riders who have been impressed riding Deal’s Gap, this Romanian Dragon is a different beast altogether.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Od Sibiu-a imas nekih 40 km do skretanja za Transfagarasan i ako je to neki pocetak, onda je neki kraj grad Curtea de Arghes.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C5%9Fan

Interesantan citat sa Wikipedije:

In September 2009 the cast and crew of the British television show Top Gear were seen filming along the road.[2] The segment appeared in first episode of Series 14, which first aired November 15, 2009. Host Jeremy Clarkson claimed they had made a mistake in naming the Stelvio Pass as the best road in the world and instead Transfăgărăşan should have this title.

;D

 

Malo glupo pitanje ali odakle pocinje penjanje od Sibiu ili Curtea de Arghes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Od Sibiu-a imas nekih 40 km do skretanja za Transfagarasan i ako je to neki pocetak, onda je neki kraj grad Curtea de Arghes.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C5%9Fan

Interesantan citat sa Wikipedije:

In September 2009 the cast and crew of the British television show Top Gear were seen filming along the road.[2] The segment appeared in first episode of Series 14, which first aired November 15, 2009. Host Jeremy Clarkson claimed they had made a mistake in naming the Stelvio Pass as the best road in the world and instead Transfăgărăşan should have this title.

;D

 

Malo glupo pitanje ali odakle pocinje penjanje od Sibiu ili Curtea de Arghes.

 

Pa sad... penjes se i sa jedne i sa druge strane do vrha a onda se spustas

 

Moja preporuka da se krene sa juzne strane, odnosno od Curtea de Arges, posto kada se tako stigne do vrha pogled na ukosnice na severnoj strani je fantastican.

 

Obavezno pauza na vrhu kod glacialnog jezera Balea

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Mozes da biras, najvisa tacka prevoja ti je na sredini  ;D Kazu da je jaci utisak ako ides sa juga na sever.

 

@kochaMatori

Amer nije meteorolog  ;D

31.maj, ne verujem da je bilo drugacije 01. juna  ;D

tranpad1.jpgtranpad2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Slicno je bilo i sledece godine... Mi smo sa prevoja sisli 02. septembra po prelepom vremenu a 4-og su vec spasilacke sluzbe skidale ljude koji su ostali gore zaglavljeni. Bilo jec skoro 2 metra snega 4-og ujutro

 

Tako da gadjajte juli i avgust

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pa sad... penjes se i sa jedne i sa druge strane do vrha a onda se spustas

Moja preporuka da se krene sa juzne strane, odnosno od Curtea de Arges, posto kada se tako stigne do vrha pogled na ukosnice na severnoj strani je fantastican.

Obavezno pauza na vrhu kod glacialnog jezera Balea

 

Treba još nešto reči....sa južne strane od Curtea de Arges prema Transfargarašanu je put stvarno slab...svake godine je sve lošiji i lošiji, ali može se motorom.Puno bolji put je preko prevoja (gde je obavezno stajanje kod Balea Lac, pokušina sireva i sušenog mesa... ;D) prema gradu Sibiu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja