Jump to content

Moto Zajednica

11 dana kroz Rumuniju

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja cu ici kad ne budem sve ovo morao da radim, tj. kad budem mogao da prodjem granicu samo sa pasosem.

 

Apsolutno se identično osećam. Mislio sam da može sa multi šengenom u Rumuniju i hteo sam već ovaj vikend da odem na kratku vožnjicu, ali me činjenica da je šengen neupotrebljiv i smaranje sa rumunskom ambasadom odvratilo od te ideje.

 

Kad već moram zbog posla da se Hebavam sa EU ambasadama, vala u Rumuniju ne moram dok nam ne ukinu vize.

 

možda ti još niko nije rekao, ali koliko sam zadnji put čekirao, Rumunija JE u EU......a verovatno još neka zemlja u komšiluku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda CX 500C

Postoji emisija koja je emitovama na rts pod nazivom Dug put kroz Rumuniju.Mislim da vam moze

pomoci oko planiranja puta.Ja posedujem dvd pa mogu da Vam posaljem.Sto se tice konzulata u Vrscu nema guzve

ali se isto ulazi u proceduru cekanja 5 -7 dana za visu.Inace konzul u Vrscu je prijatelj bajkera dolazi u klub kad mu

obaveze dozvoljavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

 

možda ti još niko nije rekao, ali koliko sam zadnji put čekirao, Rumunija JE u EU......a verovatno još neka zemlja u komšiluku...

 

E, ovako mudri i duhoviti komentari drastično povećavaju vrednost foruma... ;)

 

Nek je nama živa i zdrava EU, sa sve Rumunijom :D.

 

A tebi želim jedno mesec-dva viznog režima, pa da vidiš koliko je velika spremnost za razumevanje doskočica kada si sa druge strane šaltera jednog tako u suštini rasističkog koncepta kao što je vizni režim. I da - isto ću misliti kada od 1.jan2010. Srbija, zbog belog šengena, bude uvela vize čitavom nizu država...

 

Ovde stajem - da ne odem dalje u off... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

srbija ce dobiti sansu da stigne na beli schengen... ali nece postati deo niti unije niti schengena... tako da nece nikom uvoditi vize. a sto se tice ostalog... ko odvoji par sati svog zivota oticice i vozice se napolju, a ko nece vozice se unutra... kako ko zeli i voli. niko nikoga ne tera ninasta!

 

ali da se ne udaljavamo od teme...

 

koga god interesuje bilo sta u vezi rumunije neka slobodno pita... ja sam u poslednje 3 godine vozio rumuniju 13-14 puta. manje vise sam je celu prosao, osim onog coska uz ukrajnu i moldaviju... i naravno imam jos mnoooogo mnoooogo toga da prodjem i vidim  ;). ali bice mi veoma drago da podelim sa vama svoja iskustva u vezi puteva, sto po asfaltu sto van, u vezi gradova, mesta za posetiti, smestaja,... pitajte i odgovoricu vam na sve sto znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

pojedini komentari su uvazeni i itinerer je korigovan u tom smislu ;) korekcije su date i oznacene u prvom postu tj. u osnovnom tekstu. hvala svima na komentarima, predlozima i interesovanju. idemo dalje...mislim sa pripremama :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

srbija ce dobiti sansu da stigne na beli schengen... ali nece postati deo niti unije niti schengena...

 

 

...koji pesimizam i euroskeptizam.

 

Ali u Romuniju idemo sigurno, ako ne ove, onda iduče sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

srbija ce dobiti sansu da stigne na beli schengen... ali nece postati deo niti unije niti schengena...

 

 

...koji pesimizam i euroskeptizam.

 

Ali u Romuniju idemo sigurno, ako ne ove, onda iduče sezone.

 

apsolutno tacno :)

 

evo malo sam crtkao i dobio opsti pogled na planiranu turu ;)

 

z9rFT_touraroundromania.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

Automobilom sam je prosao uzduz i popreko (ziveo u Bukurestu 3 godine) i mislim da je doslo na red da to uradim motorom :) :) :)

 

U principu sam vrlo zainteresovan, ali bi meni odgovaralo dogodine.......

Ne radi se o vizi (koju vec posedujem pored jos nekolikom drugih :)) vec o tome da krajem avgusta idem na odmor a i planiram da promenim postojeci za mnogo konformniji motor ;D

 

Nadam se da pripreme idu po planu i ako palite uskoro srecan vam put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Nadam se da pripreme idu po planu i ako palite uskoro srecan vam put :)

 

Mislim da je plebiscitarno zakljuceno da je pravi termin 2010. godina.

 

Na kochi ostaje inicijativa, a ja vec sada mogu da kazem da, ako ne bude nepredvidjenih dogadjaja, idem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Automobilom sam je prosao uzduz i popreko (ziveo u Bukurestu 3 godine) i mislim da je doslo na red da to uradim motorom :) :) :)

 

U principu sam vrlo zainteresovan, ali bi meni odgovaralo dogodine.......

Ne radi se o vizi (koju vec posedujem pored jos nekolikom drugih :)) vec o tome da krajem avgusta idem na odmor a i planiram da promenim postojeci za mnogo konformniji motor ;D

 

Nadam se da pripreme idu po planu i ako palite uskoro srecan vam put :)

 

Nadam se da pripreme idu po planu i ako palite uskoro srecan vam put :)

 

Mislim da je plebiscitarno zakljuceno da je pravi termin 2010. godina.

 

Na kochi ostaje inicijativa, a ja vec sada mogu da kazem da, ako ne bude nepredvidjenih dogadjaja, idem.

 

 

Odlicno, lista zainteresovanih se povecava. Takodje, stoji i to da vecini sledeca sezona najvise odgovara...a kako stvari stoje tu racunam i mene. Tu je i najavljeno ukidanje viza pa kad se sve sabere i oduzme prijateljska susedna Rumunija moze slobodno da ocekuje dogodine invaziju BJB oklopnika na nju ;)

 

Do tada Drum bun  ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...i uzivajte pomalo u zvucima carobne panove frule u rukama rumunskog ali i svetskog legendarnog carobnjaka na panovoj fruli - He is widely known as "Zamfir, Master of the Pan Flute" (http://en.wikipedia.org/wiki/Gheorghe_Zamfir)

 

 

p.s.

 

kako li ovo zvuci kad se slusa pod satorom na vrhu Karpata ::)

 

http://www.youtube.com/watch?v=1md9-S7mPQw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Mislim da je plebiscitarno zakljuceno da je pravi termin 2010. godina.

 

Na kochi ostaje inicijativa, a ja vec sada mogu da kazem da, ako ne bude nepredvidjenih dogadjaja, idem.

 

 

 

Kod mene je ista situacija, znaci +1 :)

 

@ kocha Matori

Ostaje nam da dozivimo zvuke Panove frule na Karpatima a ne sumnjam da je fenomenalno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

    Da se ubacim i ja za dogodine. Zdravlje boze kompletiracu opremu do tada. Znaci mi da vec sada znam za koje putesestvije skupljam pare. Nekako mi lakse da ih odvojim na stranu :) .

    Kad bude bilo aktuelno seti se mene na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

ja sam autor emisije

pogledaj obavezno

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/25870/Trag:+Dug+put+kroz+Rumuniju.htm

 

nama je bilo super

 

ah da, zaboravio sam da pomenem ali vas filmic je vec vise puta pregledan i analiziran i svakako je deo ukupne inspiracije da se isplanira ovaj put. cestitam vam i ovom prilikom na uspesnoj promociji i popularizaciji motociklizma jer retki su primeri da se na nasim medijima posveti toliko i takve paznje pozitivnoj strani ovog naseg hobija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

     Da se ubacim i ja za dogodine. Zdravlje boze kompletiracu opremu do tada. Znaci mi da vec sada znam za koje putesestvije skupljam pare. Nekako mi lakse da ih odvojim na stranu :) .

     Kad bude bilo aktuelno seti se mene na vreme.

 

upisano u listu potencijalnih putnika ;) drago mi je da ovako "rano" planiranje i objavljivanje plana puta ima takav motivacioni efekat ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XRV 650 Paprika

Moram se sloziti sa quassarom, Sibiu obavezno posetiti, Ja sam bio letos u Rumuniji nesto duze od dve nedelje, posetio sam i Devu i zamak iz epske literature nam poznatog Sibinjanin Janka, kao i mali grad Sigisoara (u to vreme je bio srednjevekovni festival tamo, prepuno ljudi). Ako se ide ka moru, dve stvari mislim da ne bi trebale da se propuste, Vama Veche i Delta Dunava. Sto se tice Bukuresta, uh, kafic Motoare na zgradi nacionalnog pozorista, i restoran Excalibur imaju moje najtoplije preporuke. Ja planiram za jedno dve-tri nedelje (najvise zavisi od mog slobodnog vremena) da skoknem do Temisvara na vikend, inace tamo imamo drugare iz Timisaoara Bikers-a, www.timisoarabikers.ro , udruzenje slicno BJB-u, sa doduse dosta manje clanova, u kojem ima i poneki clan Srpskog porekla :)

I jedna stvar koja se ne sme propustit u Rumuniji je ono sto oni zovu bere nefiltrata, ili nefiltrirano pivo, znam za sigurno da ga ima na dva mesta u Temisvaru i Motoare u Bukurestu :D

Ako dozvole uslovi, rado cu se prikljuciti veseloj druzini :)

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

u vezi vize posto je rumunija u eu ali nije u sengenu pa vam to unosi zabunu . ko ima sengen vizu moze sigurno da koristi istu za ulazak u rumuniju ali mislim (nisam siguran da je obavezan da je koristi samo u tranzitu ) da mora da izadje u trecu zemlju recimo madjarsku ili bugarsku (za ukrajinu i moldaviju neznam dali treba viza a ako treba a nemate je nece vas pustiti ) e sad posto i bugarska nije u sengenu mislim da su ista pravila pa tako i ona otpada jer mora da bude treca zemlja nemoze ona iz koje ste dosli vec pre toga. granicna policija postoji na svim prelazima u rumuniji pa i prema madjarskoj tako da kad udjete u madjarsku posto je u sengenu smatra se da ste bili u toj zemlji osim ako nije grcka viza posto je grcka na drugoj strani . na ulazu u rumunski konzulat u miloja djaka ima napisano tamo (desno od vratana oglasnoj tabli) dali treba ili netreba viza za rumuniju ako imate sengen , ja sam bio ubedjen da netreba.

 

posto sam nekako bio na moru kad ste pokrenuli ovu temu i nisam je video dosad a sad nisam u srbiji a koliko sam shvatio sve se odlaze za dogodine moguce da cu vam se pridruziti na toj turi ako bog da . bilo bi lepo kad bi moglo na nekoj karti da se obelezi plan puta mislim da se iscrta i da se postavi u temi pozdrav .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

u vezi vize posto je rumunija u eu ali nije u sengenu pa vam to unosi zabunu . ko ima sengen vizu moze sigurno da koristi istu za ulazak u rumuniju ali mislim (nisam siguran da je obavezan da je koristi samo u tranzitu ) da mora da izadje u trecu zemlju recimo madjarsku ili bugarsku (za ukrajinu i moldaviju neznam dali treba viza a ako treba a nemate je nece vas pustiti ) e sad posto i bugarska nije u sengenu mislim da su ista pravila pa tako i ona otpada jer mora da bude treca zemlja nemoze ona iz koje ste dosli vec pre toga. granicna policija postoji na svim prelazima u rumuniji pa i prema madjarskoj tako da kad udjete u madjarsku posto je u sengenu smatra se da ste bili u toj zemlji osim ako nije grcka viza posto je grcka na drugoj strani . na ulazu u rumunski konzulat u miloja djaka ima napisano tamo (desno od vratana oglasnoj tabli) dali treba ili netreba viza za rumuniju ako imate sengen , ja sam bio ubedjen da netreba.

 

posto sam nekako bio na moru kad ste pokrenuli ovu temu i nisam je video dosad a sad nisam u srbiji a koliko sam shvatio sve se odlaze za dogodine moguce da cu vam se pridruziti na toj turi ako bog da . bilo bi lepo kad bi moglo na nekoj karti da se obelezi plan puta mislim da se iscrta i da se postavi u temi pozdrav .

 

aj sad lepo procitaj temu iz pocetka  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

u vezi vize posto je rumunija u eu ali nije u sengenu pa vam to unosi zabunu . ko ima sengen vizu moze sigurno da koristi istu za ulazak u rumuniju ali mislim (nisam siguran da je obavezan da je koristi samo u tranzitu ) da mora da izadje u trecu zemlju recimo madjarsku ili bugarsku (za ukrajinu i moldaviju neznam dali treba viza a ako treba a nemate je nece vas pustiti ) e sad posto i bugarska nije u sengenu mislim da su ista pravila pa tako i ona otpada jer mora da bude treca zemlja nemoze ona iz koje ste dosli vec pre toga. granicna policija postoji na svim prelazima u rumuniji pa i prema madjarskoj tako da kad udjete u madjarsku posto je u sengenu smatra se da ste bili u toj zemlji osim ako nije grcka viza posto je grcka na drugoj strani . na ulazu u rumunski konzulat u miloja djaka ima napisano tamo (desno od vratana oglasnoj tabli) dali treba ili netreba viza za rumuniju ako imate sengen , ja sam bio ubedjen da netreba.

 

posto sam nekako bio na moru kad ste pokrenuli ovu temu i nisam je video dosad a sad nisam u srbiji a koliko sam shvatio sve se odlaze za dogodine moguce da cu vam se pridruziti na toj turi ako bog da . bilo bi lepo kad bi moglo na nekoj karti da se obelezi plan puta mislim da se iscrta i da se postavi u temi pozdrav .

 

Sa schengenom ne moze u Rumuniju. Mora se vaditi posebna rumunska viza ili u slucaju tranzita rumunska tranzitna viza. Za 3 godine sam bio 13 puta u Rumuniji i svaki put sam morao imati rumunsku vizu. Tako da se nemojte upucivati na put ukoliko imate samo schengen.

 

Nadamo se da ce se svee to promeniti od nove godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Sa schengenom ne moze u Rumuniju. Mora se vaditi posebna rumunska viza ili u slucaju tranzita rumunska tranzitna viza. Za 3 godine sam bio 13 puta u Rumuniji i svaki put sam morao imati rumunsku vizu. Tako da se nemojte upucivati na put ukoliko imate samo schengen.

 

Nadamo se da ce se svee to promeniti od nove godine

 

Potpuno tacno i provereno za Rumuniju (licno sam proverio na granicnom prelazu kad sam bio do Vrsca, tj. nisu me pustili na multi shengen vizu u tranzit bez DOKAZA da idem u shengen zemlju. Sta je dokaz ostalo je nejasno, tj. granicna policija je izgublia strpljenje sa mnom :D).

 

Sto se Bugarske tice - opet iz LICNOG iskustva od pre 10 dana: u Bugarsku moze sa Shengenom, ALI morate da izadjete u trecu zemlju (tretira se kao tranzit). Postoje NEPOTVRDJENE informacije da moze da se vrati i direktno u Srbiju, ali preko drugog granicnog prelaza u odnosu na onaj na kome ste usli u Bugarsku. Ponavljem, ovo su nepotvrdjene informacije, jer se ja nisam usudio da probam. Ono sto je provereno: usao sam u Bugarsku kod Dimitrovgrada na multi shengen vizu, bio tamo 2 dana i izao u Makedoniju na prelazu Kustendil. To je APSOLUTNO legalna varijanta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

provereno za Rumuniju (licno sam proverio na granicnom prelazu kad sam bio do Vrsca, tj. nisu me pustili na multi shengen vizu u tranzit bez DOKAZA da idem u shengen zemlju. Sta je dokaz ostalo je nejasno, tj. granicna policija je izgublia strpljenje sa mnom :D).

...

pozivno pismo iz zemlje članice šengenskog sporazuma koja se graniči sa rep. Rumunijom ... ili ti Madjarske ... i imate 24 sata da napustite Rumuniju (samo na graničnom prelazu sa Madjarskom)

...

i opet graničari zadržavaju diskreciono pravo da vas ne puste u rep. Rumuniju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

od 25. septembra do 01. oktobra bicu u Brasovu. ovih dana idem da predam za rumunsku vizu pa cu doneti sveze informacije. inace guassar, severian i ben su u pravu sto se tice trenutnog stanja stvari.

 

u svakom slucaju, ovo putovanje ce, ako Bog da, biti realizovano iduceg leta pa cemo videti tada kako stvari stoje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

od 25. septembra do 01. oktobra bicu u Brasovu. ovih dana idem da predam za rumunsku vizu pa cu doneti sveze informacije. inace guassar, severian i ben su u pravu sto se tice trenutnog stanja stvari.

 

Mozes li da mi kupis jednu dobru detaljnu autokartu Rumunije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja