Jump to content

Moto Zajednica

GSX 650 F 2008

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GSX 650 F 2008

 

VAMc4_gsx650fbig5426067.jpg

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Ada

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Kupio sam ga 08.09 2008 kao nov motor

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

od septembra do danas sam prešao oko 13000km

 

3. Sta mi se dopada:

Kočnice su odlične i za mojih 180cm ima dobru zaštitu od vetra. Za duga putovanja je extra,položaj vozača i suvozača je super. Prešao sam 1000km u jednom pravcu i nisam imao nikakvih problema,nisu mi boleli leđa a naj-naj je da ne troši mnogo "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja. Maximum mu je 242km/h kod mene ali za to je trebalo mnogo vremena+dobio sam opomenu na autoputu i ličnu pratnju nazad do granice :)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Motor je težak,240kg !! U prvih 3000km je bilo teško ali sad je sve u najboljem redu. Za dodatne stvari treba još čekati jer u Louisu,Polo i Hein Gericke još skoro nemaju ništa

 

5. Moj utisak:

Stavio sam sportski auspuh jer fabrički TOP nije baš nešto... Nije brzinac,ne ide kao munja ali je za mene naj-naj motor. Mnogo ga volim :)

post-7531-12879042772586_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

mali update:

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2009 ili K9

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

720 km, kupio sam ga pre 13 dana

 

3. Sta mi se dopada:

Udobnost za svoju klasu, mozete ici i na dalje ture a da vas ledja i ruke ne bole. Zastita od vetra opet za svoju klasu dobra iako sam visok 188cm. Moj motor ima novi softver i novi izduv tako da ima 90 konja. Jako je startan motor i brz. Izvlaci i iz podruma. Znaci u 6 brzini mozete voziti 60kmh i za vrlo kratko vreme podici... U 6 brzini vozicete 240kmh i 60kmh bez gusenja. Kocnice su odlicne, mozda i najbolje koje sam probao. Jako lep motor, dizajn fenomenalan, lcd nocu fency :)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Tezak je 219kg prazan. Kvalitetnije sediste su mogli staviti, kliza i ne udobno je.Fabricki lonac(izduv) je katastrofa, izgleda kao bojler i ne cuje se uopste. Nema merac temperature. Prednje viljuske su dosta opustene, treba ih zategnuti malo ukoliko zelite zustrije da vozite i naglo da kocite. Gume mi se ne svidjaju, ne lepe se za asfalt kako bi trebalo

5. Moj utisak:

Ovaj motor je pravi all rounder. Svi ga vole. Idealan motor za ljude koji ne zele vise da se grce na R-ovima i koji hoce malo i da putuju a da opet imaju vise snage za neku igru i zabavu. Odlican motor! Mislim da i ljudi koji ga kupuju ne grese jer se najvise prodavao pored V Stroma 650. Odlican je i volem ga ;)

post-6659-12879095343732_thumb.jpg

post-6659-12879095344548_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2008

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

oko 8000km

3. Sta mi se dopada:

 

izgled pre svega,agregat veoma elastican,kocnice,potrosnja,udobnost,zastita od vetra

4. Sta je moglo biti bolje:

menjac

 

5. Moj utisak:

Izuzetan motor,narocito za pocetnike.Vozi se lako ,kao bicikla,odlicno poteze od malih obrtaja,nije za voznju po gradu trazi otvoren put,jedina moja zamerka ide na menjac.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Motorin je 2009, prva reg 2011...


2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Deset dana, oko 400 km


3. Sta mi se dopada:

Skoro sve, kočnice, vuča(90ks), potrošnja, udobnost, izgled, povozit je...


4. Sta je moglo biti bolje:

Prednje vješanje mu je čudno, ima nekih zvukova oko motora, nema mjerač temperature motora, što je baš bezveze to mi najviše smeta, koščat mjenjač, kratak prenos valjda mora radi 650 ccm, zaštita od vjetra...


5. Moj utisak:

Vrlo dobar, sviđa mi se, posle R-a ljepota...

 

IMG_1436_3.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

1. Годиште моторцикла који сте возили:

Година производње 2008

 

2. Време проведено на моторциклу:

Од марта 2016 до данас, 30.000 км пређених

 

3. Шта ми се допада:

Добре кочнице, пристојна заштита од ветра, на отвореном веома управљив.

 

4. Шта би могло да буде боље:

Мотор је претежак за своју класу за вожњу по граду, фабричко седиште је неудобно и клизаво, фабрички волан превише низак за ову врсту мотора. Фабрички ауспух је претих и прегломазан.

 

5. Мој утисак

Мотор је универзалан, добро повлачи, са туринг визиром има одличну заштиту од ветра. Потрошња је просечна у тој класи, од 4,6 л/100 км (по правцу у 6. брзини и при 100 км/сат) до 7 л/100 км (на ауто путу и при 200 км/сат). Редовно одржавање није скупо, замена уља и филтера (на 6.000 км), ца. 35 евра. Може се возити са врло мало шалтања, ако желите да удобно „крстарите“ а може и да се „потера“. Уз мало „кастомизације“ (друго седиште, повишен волан или рајзери) претвара се у јако доброг и економичног турера, који изгледа веома атрактивно.  

 

26168662_2069363399976398_7549925139569305326_n.jpg.21c86c5512921144b02a859f761c0716.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Koji god sam review procitao uvek se spominje pretezak... Kako ljudi voze goldwinga, fjr i ostale motore kad je ovaj pretezak toliko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol
Pre 11 sati, hard_rock je napisao:

Koji god sam review procitao uvek se spominje pretezak... Kako ljudi voze goldwinga, fjr i ostale motore kad je ovaj pretezak toliko?

Искрено, ја годишње прелазим око 15.000 км, од тога добар део по граду. Нисам дизач тегова, па сматрам да је 247 кг за четвороцилиндрични моторцикл од 650 кубика превише. Како људи возе Голд Винга не знам, нисам никад возио тај тип мотора. И нећу га никад возити, пошто дефинитивно није "универзалан", већ намењен вожњи ван градова. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Rumba said:

Искрено, ја годишње прелазим око 15.000 км, од тога добар део по граду. Нисам дизач тегова, па сматрам да је 247 кг за четвороцилиндрични моторцикл од 650 кубика превише. Како људи возе Голд Винга не знам, нисам никад возио тај тип мотора. И нећу га никад возити, пошто дефинитивно није "универзалан", већ намењен вожњи ван градова. 

Slazem se ja da je pretezak za svoju klasu, samo ne znam zar je toliko bas strasno za voziti ga po gradu? Nemam iskustva sa toliko teskim motorom pa pitam, nista lose inace nisam mislio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Tezina na kilo ne mora puno da kaze/pokaze...vrlo je bitno kako je rasporedjena i kakvo je teziste...subjektivno moze da se cini tezim, laksi motor sa visim tezistem, nego tezi sa niskim tezistem. Sampioni u niskom tezistu su bokseri, pa tako i taj Goldwing.

Ili..."sto se ovaj motor lako vozi"...a on na kilo tezak ko tuc.

 

PS. gde u taj motor ugurase 247kg? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Motor ima čelični ram, odatle ima sigurno neki kilogram viška.

 

Bez obzira na malo jaču težinu, motor je vozan, ne osećaju se u vožnji ti kilogrami.

Kočnice 4 klipne, agregat elastičan, sve u svemu jedan jako lep i zgodan motor.

Menjač je malo grublji, "ljući", i nisu mi se svidjale vibracije koje su izražene na fuzasterima, na nekim brzinama koje su najčešće u opticaju kada se putuje.

 

Meni je ostao u jako lepom sećanju :) 

 

Foto324.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Motor jeste malo tezi za pregurivanje po dvoristu,ali kad krenes sve se gubi,veoma vozan,odlicne kocnice,agregat vuče od 30kmh ub 6 brzini.stabilan...kad dugo stoji pqr meseci,isto pali nevergla,samo dum i upali... 

22008161_10210776881473643_5392517682469980699_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ae da i ja kazem koju rijec o pomenutom motociklu.

Vozio sam ( probao ) isti bas 2008 u oktobru mjesecu na nagovor mog prijatelja ( nerado vozim tudji  motocikl ) koji ga je kupio dva mjeseca prije.

- Motocikl me je odusevio obrtnim momentom ( sto neko vec napisa ) posto linearno vuce iz svake brzine bez obzira kojom brzinom ide, bilo 50km.h ili 140km/h bez da se gusi i trazi  nizi prenos.

- Odlicna ciklistika, dobro lezi u krivinama, sto dopusta bas opustenu voznju sa uzivanbjem.

- Ja tezinu motocikla apsolutno nisam osjetio?

- Polozaj visocijeg vozaca odlican i bez zamaranja, a vjetrobranska zastita zadovoljava u zavisnosti od polozaja vozaca pri odrdjenim brzinama.

- Sto se tice ostalih stvari kao sto je potrosnja ili bilo kakvi problemi nisam ima opriliku uociti zbog kratkog provedenog vremena na motociklu, ali jedno znam sigurno da bi isti volio i sad imati iako je vec proslo 9 godina od tad.

Po meni jedan veoma dobar motocikl za nase uslove i puteve. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Višak kila se oseti samo na ugašen motor, koji je nedaj bože iz nekog razloga . na neku od strana samo pao. sam ga čovek jako teško može dići, , na primer, ja ga imam već 9 g. i dosada mi se nekoliko puta desilo da na travi vikendice i sl, propadne. i kada ga na ruke treba uneti negde, u vožnji se težina uopšte ne oseća. po nekada i glavu sačuva, kao meni kada sam poslednji put iz grčke dolazio kod skopja je takav pljusak pao, da sam morao da stanem ispod krova benzinske pumpe, a kada sam nastavio put išao sam oko 90km/h kada sam upao u kanal od guma kamiona, koji je bio pun vode, motor je svu vodu razbio, da se nije zaljuljao, da je bio neki laki motor, prošao bih kao onaj siroti baletan što je pre jedno 4 godine pogino silazeći smosta posle kiše, i isto tako je upao u kanal od guma autobusa, motor se počeo ljujati on se uplašio i stisnuo kočnicu i pao.....da neduljim uglavnom bio  je prešao sa cbf-a na cbrr, 600 koji ima 170 kg(barem mislim), E sada ako budem kupovao drugi motor biće možda nešto lakši sport touring, za najviše 20 kg,IMAG0064.thumb.jpg.b6e0f8858173c3f42dcf9b7b3976905d.jpg 

25936583-postmessagerelay.js.download

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N
[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]
 2009

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]
Jun.2019 - Septembar.2021

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]
Polozaj sedenja, udoban, lep i moderan.

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]
Da ima 1250kubika bio bi najbolji :D 

Obratite paznju pri kupovini. Imao sam prodor vode i zardjao rezervoar zbog poroznog dihtunga na čepu rezervoara (na ali expressu 15e kosta ceo cep, skinete samo dihtung posto je original cep preko 200e a samo dihtung se ne prodaje u originalu).

Pumpa goriva krene cudno da zuji zato što u samu pumpu je uliveno sito koje kad se zapusi jedini je Spas busenje istog (posto je original 300e) i stavljanje eksternog filtera od auta bilo koji koji staje ispod rezervoara.

[b]5. Moj utisak:[/b]

Koliko pruza za tu cenovnu klasu stvarno nemogu da se zalim na bilo sta, sve je manje vise ok. Bas sam se lepo i slatko navozao, na kraju ga prodao jer je mnogo propao od vremenskih uslova posto nemam garazu pa stoji na ulici.

 

20210630-124106.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja