Jump to content

Moto Zajednica

Harley "Made in China" !!!!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Draga braco Kinezi .

sa odushevljenjem vas obaveshtavam da sam, sasvim sluchajno, naleteo na neshto zanimljivo za sve nas koji povremeno mashtamo kako da dodjemo ,po mogucstvu , do kruzerice tipa Harley Davidson  ili sl. a da ne prodajemo  sopstvene unutrasnje organe. Evo reshenja , za to su se pobrinuli  dizajneri bratske nam Kine pa..neka slike govore a vi sami prosudite i nastavite dalje sa "rovarenjem" po net-u ( a mozda se i dogovorimo pa naruchimo 5-16 kontejnera ove makine  ;D ;D ;D) Predstavljam vam  KAISAR Ruby 250 ccm ,pa kaze:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500
  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Pokupio sam josh slika ali me net zavitlava ..za koji sat pokusacu ponovo da postavim par komada ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Odlicno izgleda. Koliko mi se cini agregat je kao na Chalengeru. Zna li se cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Hahahahahahahahahaha

Harley Davidson od 250 kubika :-X  :-X :-X :-X

Suuuuure.....

 

Iskreno.....jako volim choppere ali ovaj mi okrenuo zeludac koliko mi gadan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Nasao sam cenu! 17 000 000 rupija,ali jos uvek  ne znam koliko je to u e,a mrzi me da trazim kursnu listu ;D Skinuo sam dva -tri klipa i nekoliko fotosa  ove makine i ne prestaje da me odusevljava kako dobro izgleda!Gde li su sada nasi uvoznici?Zaista bih voleo da neko iz redova ljudi zaljubljenih u dva tocka i kilometre otvori predstavnistvo,i da uveze nesto sto je u trendu i vredi,a ne samo da se gleda na to kolika je zarada.Obicno ide losiji bike-veca zarada,na zalost nas koji ne mozemo da si priustimo nista skuplje od kilo i po-dva evropejaca...Mislim samo na "zute" modele...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Malo sam trazio i nasao negde cenu od 3500 dolar. pa nije mu bas mala cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Auuuuu!Kinez nikad jeftiniji ;D ;D ;D!Cenu sam nasao uz pomoc Google prevodioca,sa nekog indonezanskog sajta;kaze da ovaj  kosta 17000000, a harli cija je ovo replika 680 000 000,pa sad vidi koji je odnos,jos uvek nisam nigde nasao cenu u evropejcima ili $!A mozda i

google gresi!Pokusacu da postavim link pa vidi o cemu se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa dobro.... 3500$ nije puno kad pogledas kurs... Ja sam bio uzeo ovih 17 000 000 i ubacio u konverter na 2 sajta.... ma zajebali nesto ovi indijci bili :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Slazem se,ko ima love i voli -kupice Harleya ali dok traje dugogodishnji proces cumurisanja kinte mislim da je bolje voziti se na kinezu nego blejati bez makine i , kako se to chesto radi ovde - pljuvati po istima ;D Kao pripadnici nacije koja je doskoro proizvodila traktorei Yugice - bolje da se pokrijemo ushima i pokushamo da napravimo bar deo kineskog uspeha !  Kako mi neshto slabo polazi za rukoma da zlepim slike ovde  zainteresovani javite se , shaljem vam !

post-3522-12879041255194.jpg

post-3522-12879041255219.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Zippo,svaka cast!Ja mislim,posle ovog kineza,da cu jos malo sacekati sa kupovinom QM250-ice!Ko zna,mozda ga neko i uveze,svarno izgleda bolje od svih nama dostupnih za kupovinu (kineza...)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

El Muerte,to je stvar ukusa,ne vidim ga kao kopiju harlija,vec kao cruiser koji bih rado posedovao ;) Zagledaj ga malo bolje... :o

Ma znam da nije Harley.....niti ga tako gledam....nego mi gadan u pm.....sa tim silnim nitnama...ko zvezde granda da su ga dizajnirale....fuj.

Puno sjaja i plastike a malo ukusa.

Zatim tu su 4 auspuha (?!??!?!?!) kao  da je u pitanju Dominator pa da ima 2 izlazna ventila po cilindru.

A o gadnim tockovima da ne pricam.....imati pune felne tako na 250cc je cist idiotluk jer svako ko se iole razume u fiziku zna da je 1 kg u rotaciji pri tim brzinama  isto sto i 10kg cistog tereta.

Svaki gram na tim tockovima u pokretu mozes pomoziti sa x10.

 

Elem sto se tice pripadnika nacije koja prozivodi Yugice itd.....kolegi gore  moram napomenuti esencijalnu razliku izmedju recimo kineskih brava(jer mi to posao) tom istom yugicu i domace proizvedenim..

Naime domace su u poredjenju sa kineskim space shuttle......a svi znamo koliko su nase tragichne.

Zatim su su ova nova kineska 'blindirana vrata' ojachana kartonom iznutra, koja otvorish srafcigerom i kombinirkama i domaca 'Bane Sekulic Sombor' koja traju i preko 30 godina ili ne daj boze Invent trezor vrata koja su bog i batina na ovim prostorima......just for the record......

Tako da ne bi bas pljuvao po nasoj proizvodnji iako cesto to radim jer fakat je da 90% stvari kod nas ne valja.

Medjutim, iako je tragicna i uzasna....ona je daleko bolja od svake kineske robe koja se uvozi ovde......a imam jos 30-tak primera iz raznih sfera poslovanja.

 

Licno mislim da kada bi se debele prdonje u upravi iz Kragujevca setili toga i zasukli rukave.....mogli bi napraviti 3x bolji motocikl.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ovde ima dosta istih delova kao na mom Keeway-u :) Bisage su iste, rucice kocnice i kvacila, plastike na kormanu, korman... a koliko vidim ima i dosta Keeway Landcruiser delova ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Најозбиљније: стварно вам се баш толико допада ова накићена черга на два точка? Личи на варијанту оних накићених старих Вилиса који се возе као таксији у некој тамо Индонезији, Малезији и где већ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Cekajte,ljudi,pa ovo je `nakitio`neko ko je dooobro savladao kic skolu made in China!Prvo sto bih uradio,sve djinduve poskidati,zameniti tockove,stvarno su grozni...Osnova je takva da daje siroke mogucnosti za licni pecat onoga ko ce sedeti na njemu!O tome se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo nasao sam par slika. Jeste da je pomalo cudan, pogotovu sa ovim nitnama na sedistu ali to je samo kopija.

8caPW_59900978.th.jpg

 

7Zx8k_59518098.th.jpg

 

Des1g_vthunder1.th.jpg

 

I evo i originala.

 

EhR68_howberkeleycanyoube039.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Od vishka glava ne boli i dobro je shto su nakiceni tako da prema zeljama poskidash sve nepotrebno , bolja varijanta nego da dokupljujesh :) Kao i kod svih motora tako i kod ovih maltene je pravilo da svaki vlasnik da neki svoj pechat izgledu biciklete ,krivo mi je shto se neshto slabo kache slike ali ima vec (uspelih )pokushaja kastomizacije. Kome od vas da poshaljem slike pa neka se oproba u kachenju istih ovde? ???Probam josh jednom  za svaki sluchaj..

  BTw , brate El Muerte -istina je negde na polovini  ;D s tim da Kinezi prave sve bolje o bolje  a  i zna se koji kvalitet ide na koje trzishte...sticajem okolnosti imam nazovi rodbinu i prijatelje u Americi i imao sam prilike da vidim neke stvari proizvedene  u Kini...nisu naivni ! Kvalitet je sasvim ok. shto se tiche naseg  ;D kvalitetta ,, raka nas sklonost ka zabushavanju , zelja za brzim bogacenjem itd . Sve shto mogu drugi mozemo i mi ,ponekad i bolje ali.jbg, nas ,koji mozda i nismo takvi - niko ni ne pita ,Potpuno si u pravu shto se tiche glavonja i to ne samo iz Kragujevca. Pametan biznismen koji bi cesce obilazio npr. ovaj forum na osnovu snalazenja i grunfovanja pojedinaca iz nashe familije  provalio bi da ovde i te kako ima "shtofa"i sposobnih ljudi...a a a , zaboravio sam -nema se para :) ( pre bih rekao -strategije i dobre volje ) Toliko ,vec sam u off-u - odoh da se kaznim lupanjem nitni po motoru ! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

He he. Ostavili su par stvari za doradu. Kod mene bi felne mogle da prodju ali sediste sa nitnama nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja