Jump to content

Moto Zajednica

Transalp (HITNO POTREBAN SAVET)

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Spremam se upravo  za Mackov kamen, i da poteram makinu na pumpu kako bih proverio pritisak u gumama, upalim motor, cudno radi ...kao da radi 1 cilindar. Obrtometar na 0. Ugasim ga, upalim... isto. Upalim ponovo, radi kako treba, i obrtometar sad radi normalno. Odem do obliznje pumpe i vratim se bez problema. Palio sam i gasio masinu nekoliko puta i problem se nije pojavio ponovo.

Sta bi moglo da uzrokuje ovaj problem. CDI sam svojevremeno proveravao, ne deluje mi da ih sediste gnjeci iako nisu postavljeni unakrsno. Fizicki izgledaju dobro - citavo. Dajte neki savet sta da proverim dok jos nije kasno da me ne zajebe negde na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ma oce da se nakupi prljavstina i radi ko greza ;D ;D Tacno kao sto si rekao, radi na jednom cilindru i ne radi obrtaljka.

Znaci samo WD40, shtrc i brrrmmmm ;)

 

 

Sad ce da se javi Lalajko da tu ipak treba kontakt sprej ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koliko se sećam, levi CDI je za obrtaljku, očisti kontakte, malo prešpricaj sa D2 (čisti i podmazuje) ili sa WD40 (čisti i suši) i poćeraj dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Isprskao sam WD-om jer nisam imao kontakt sprej.  Nadam se da me nece zajebavati na putu. Vidimo se ujutro.  ;)

 

Kako radi posle operacije spricanja ? Jesi probao ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

pa reče on da je i pre "špricen-špricen-vajta-vajta" radilo a i samo raskačivanje konektora i vraćanje pomaže . osim ako nije ono na štampi cdi od loših lemova (bila je valjda priča o tome)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ma, par puta sam istekao/ustekao nakon prskanja kako bi se odstranio oksid i prljavstina i to je sve. Od kad je proradilo nije posle bilo problema. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

To su ti simptomi pred crkavanje CDI-a. Verovatno je negde lem poceo da popusta. Moze lako da se sredi, tj preleme kontakti kad ti skroz rikne. Meni je posle tih simptoma sljakao jos mesec dva i onda je prestao da radi. Otvorio sam ga celog, prelemio sve kontakte i radio je kod mene 6m i dan danas kod drugog vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Fibra se lepo provozao sa nama do Mačkovog kamena bez da je TA štucnuo...a možda bi mogao da otvoriš taj CDI - polako, malo bonsekom, malo nekim šiljkom, da skineš onu izolaciju i da sve prelemiš, konektor i oko njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Uh, pokusavao sam par puta da otvorim neke druge uredjaje koji su zaliveni epoksijem i svaki put sam odustajao. Jebeno, pogotovo ako ne znas tacno gde da ga seces. Ne znam kako je CDI na Transalpu zaliven... da li je sve "utopljeno" u smolu ili je epoksi samo cap preko nekog poklopca?

Markes, daj malo detalja i koji savet za otvaranje. Takodje bi neke fotke bile od neprocenjive vrednosti.

Malo me strah da pokusavam da otvaram CDI koji jos uvek radi kako treba, tesim se da je to samo kontakt na klemama bio los a ne hladan lem ili sl.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako si u bg, kad budes planirao da servisiras, mozemo zajedno. Otvoris ga za 5min. Bonsek platnom rezes po ivici i celog otvoris. Samo je bitno da lepo krenes i posle ide opusteno. Ona zastitna guma se najbolje cackalicom skine, da se ne osteti st. ploca i posle zalijes pistoljem za plastiku (onaj sa stapicima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Jesam, u Beogradu sam. Posto mi ne predstoji neki ozbiljan put ne moram da preuzimam mere predostroznosti i popravljam ono za sta se jos ne zna da li je pokvareno. Desilo mi se jednom da motor nece da upali jer je onaj kill switch nakon obilne kise imao los kontakt. Nakon sto sam ga malo ubedio, motor je upalio. Prljavstina i oksid su cudo.

Sto se CDI-a tice, sad kad su kontakti cisti, ako se u narednih nekoliko meseci problem ponovo ne desi, necu ga dirati. Ako bude zajebavao ima da ide pod noz (bonsek). ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Jako je lako otvoriti cdi.Kod nekih bude los kontakt na lemovima konektora,a kod nekih negde na ploci.Ako prelemis sve kontakte(potraje nekih 10 minuta :) ),garantovano ces otkloniti kvar.

Samo pripazi malo,ima dva tipa cdi-a.

Jedna vrsta nosi oznaku ci 529,a druga 829.U ovom zadnjem ima i smd elemenata sa strane stampe,pa treba pripaziti da se neki ne osteti prilikom odstranjivanja one crne mase(koja se btw lako skida).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Nakon sto sam video fotke sad mi je jasno da ga je lako otvoriti. Bitno samo da nema kopanja po smoli!  :)

Ni verzija sa SMD elementima mi ne deluje problematicna, ali svakako treba biti pazljiv. Videh kako izgleda ovaj 829 na strani koju je TA96 linkovao.

 

centraline_circuito_stampato.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja