Jump to content

Moto Zajednica

Koso univerzalni satovi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Znaci mogu 4 magneta mislio da mora biti neparan broj.

 

Naravno :)

 

Jedno gloopo pitanje. Možda je off topic a možda i može da se uklopi.

Nađoh na e-bay neki kineski cajger, jeftin, 55$.

Link

Ima li mišljenja?

Pozz i hvala.

 

4474_0.jpg

 

Prilično su isti. Ne znam. Kao što vidiš ljudi imaju problema i sa ovim proizvođačima/modelima koji imaju detaljno upustvo kako se povezuje. Ko zna šta tebe može da strefi sa ovim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Znaci mogu 4 magneta mislio da mora biti neparan broj.

 

Samo je bitno da budu jednaki razmaci, znači na 90 stepeni ako su 4 kom.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Kontaktirao sam žute ljude oko detalja, čekam da mi odgovore da li imaju uputstva na engleskom i šta je u paketu.

 

Inače, dimenzija prednje gume se definiše prilikom kupovine tako da oni vrše programiranje brzinomera na tu dimenziju.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Inače, dimenzija prednje gume se definiše prilikom kupovine tako da oni vrše programiranje brzinomera na tu dimenziju.

 

Ovo mi deluje kao loša ideja tj varijanta :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ajd malo mi priblizi razloge....

 

Ako ih sam ne vidis onda ne postoje ;)

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Evo kako stoje stvari juce montiran KOSO DB 02 obrtomer izgleda normalno radi nema nekih oscilacija valjda je to u redu jedino mi nije jasno sta mu znaci ona stavka oko promene impulsa nesto kao pozitivni impuls i negativni?

 

Kilometar sat pravi problem jer se javlaju oscilacije u prikazu stvarne brzine na primer brzina je 40 km\h pa onda padne na 25 km \h i tako dosta oscilira, posto imam na disku 4 zavrtnja postavio sam i 4 magneta davac impulsa sam odmakao 1,5mm od magneta i postavio ga da ne nije u centru magneta ako sam dobro razumeo uputstvo i sliku koja je prilozena ,sta bi moglo da pravi problem/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ajd malo mi priblizi razloge....

 

Ako ih sam ne vidis onda ne postoje ;)

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

 

Bas si se razbio od argumenata.... pazario sam kineske neke stvarčice, sve radi sasvim pristojno.... neka potraje 4 puta kraće od originala pa se isplati....

 

a kao što vidim, i sa Koso satovima postoje problemi....

 

Ajd stvarno ako neko ima neko iskustvo sa ovim kineščićima neka napiše.....

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Resen problem sa satom magneti nisu bili dobro okrenuti strana"N" treba da je spolja ali nijedan magnet nije imao tu oznaku pa se drugar dosetio da spojimo po dva magneta kako bi nasli iste polove pa smo onda oznacili iste polove i ponovo montirali i tada opet nije radio nakon ponovnog obrtanja svih magneta sat je proradio skoro 100posto tacnost sa navigacijom ,jos jednom cu premeriti obim tocka ali u milimetar kako bih jos malo dobio na tacnjim podacima.

 

Jedino jos da razjasnim oznake Lo i Hi oko obrtomera tj .pozitivni negativni polariteti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007
Bas si se razbio od argumenata.... pazario sam kineske neke stvarčice, sve radi sasvim pristojno.... neka potraje 4 puta kraće od originala pa se isplati....a kao što vidim, i sa Koso satovima postoje problemi....Ajd stvarno ako neko ima neko iskustvo sa ovim kineščićima neka napiše.....Pozz

Pogrešno si me skapirao, hteo sam da kažem ako tebi odgovara onda šta te briga da li će neko reći da nije nešto. Sumnjam da neko može da ima konkretan razlog osim ako firma koja ih pravi nije napravila veliku grešku koja se proteže kroz sve komade tog modela. Svi utisci i iskustva su isključivo subjektivna.

 

Resen problem sa satom magneti nisu bili dobro okrenuti strana"N" treba da je spolja ali nijedan magnet nije imao tu oznaku pa se drugar dosetio da spojimo po dva magneta kako bi nasli iste polove pa smo onda oznacili iste polove i ponovo montirali i tada opet nije radio nakon ponovnog obrtanja svih magneta sat je proradio skoro 100posto tacnost sa navigacijom ,jos jednom cu premeriti obim tocka ali u milimetar kako bih jos malo dobio na tacnjim podacima.Jedino jos da razjasnim oznake Lo i Hi oko obrtomera tj .pozitivni negativni polariteti.

Kako si uspeo da izvučeš magnete? Ja kada sam ih jednom stavio to je bilo to. Nisu hteli više da mrdnu čime god da sam probao.

Obim nema potrebe da meriš već izračunaš na osnovu dimenzija gume. 1884mm je ako se ne varam za gumu dimenzije 120/70R17.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Zanam da moze racunskim putem ali hocu da premerim tacno i milimetar,magnete jednostavno izvadis klestima onim armirackim ali pazljivo ih prihvatis da se ne bi okrnjili i polako ih izvadis,nego kako si znao koja ti je "N" oznaka na magnetu da li je bilo obelezeno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Zanam da moze racunskim putem ali hocu da premerim tacno i milimetar,magnete jednostavno izvadis klestima onim armirackim ali pazljivo ih prihvatis da se ne bi okrnjili i polako ih izvadis,nego kako si znao koja ti je "N" oznaka na magnetu da li je bilo obelezeno?

Pa siguran sam da je matematički put daleko tačniji od merenja osim ako nemaš onaj što koriste građevinci (manja verzija geodetskog) ali opet i tada je greška sigurno verovatnija.

Meni nije uspelo čime god da sam pokušao :(

Magneti su bili obeleženi tj polovi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Mogu povoljno da nabavim RX1N satove, ali bez icega. Znaci, nema nosac, nema senzor, ni konektor, ni nista. Samo sat, jedino sto ima to je senzor temperature sa zicom.

 

Moje pitanje je: ima li ko da moze da namesti ovakav sat i poveze, da mi proda senzore i koliko to moze da kosta?

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Mogu povoljno da nabavim RX1N satove, ali bez icega. Znaci, nema nosac, nema senzor, ni konektor, ni nista. Samo sat, jedino sto ima to je senzor temperature sa zicom.

 

Moje pitanje je: ima li ko da moze da namesti ovakav sat i poveze, da mi proda senzore i koliko to moze da kosta?

 

Pozz

Mislim da će ti biti problem da rešiš očitavanje brzine. Bolje je da zaobiđeš, ali slobodno neka me svako ispravi ko misli da grešim. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Dobro je ovo pitanje: koliko povoljno.... jbg, pogledam na netu, u Luisu ima onaj digitalni nov za 100E, sa svim dodacima, konektorima, uputstvima, senzorima, srafovima..... a ovaj da budzim pa pitanje da li cu namestiti..... mozda i nije povoljno....

 

Sto ga ne kupih (digitalni) dok je bio na akciji za 80? kreten......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Pozdrav bajkeri,drugar spaja sat koso rx2n naa.suzukija 600f praceno.je upistvo sve spojeno neutral, dugo svjetlo, zmigavci, sto je potrebno sem obrtaja, nece da rade ima samo jednu zicu plavo bjelu sto.bi trebalo da salje impulse na.nju?jel ima napon.12v konstantni,vjer.ne.odg frekvencija ili sta vec za ovaj sat,fabricki kad se spoji.radi normalno bez greske,sta bi trebalo uraditi da dobije.kazaljka obrtajki da rade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
Pre 6 sati, Lemi123456 je napisao:

Zdravo ljudi, koji je obim gume 110/70/17? Kupio sam koso db-02 pa da probam da ga prikacim

Trebalo bi da je 221.4 cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)
Zdravo ljudi, koji je obim gume 110/70/17? Kupio sam koso db-02 pa da probam da ga prikacim

1840,34mm


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Boga mi kolega razlikuju nam se drasticno mere. Hahahah

@Lemi123456 Kredu u ruke, obelezis na gumi crticu, na betonu crticu, gurnes motor jedan krug, opet crtica na betonu, metar u ruke pa izmeri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja